Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

POMYSŁ NA KONKURS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2006 - 23:10

@Tomku

udziału na pewno nie bedzie brala redakcja - tak wypada - wiec jakby co mozemy ze spokojem sumienia glosowac kto wygra

Myślę że to dobry pomysł żeby był wymóg zdjęcia plus krótki tekścik - to chyba powinien być warunek, to częściowo odpowiada także na wątpliwości Andrzeja - jak taki tekścik będzie opublikowany i będzie wisiał na stronie to nie sądzę żeby ktoś ryzykował jakieś przekręty zresztą tu nie komisja prawdy i sprawiedliwości tylko portal wędkarzy (czytaj: zawodowych łgarzy :lol: :lol: )

Mamy jeszcze kilka dni na doprecyzowanie zasad konkursu więc do dzieła :D

pozdrawiam

#22 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 luty 2006 - 08:10

moja propozycja to opis trzech zlowionych dowolną metodą ryb do końca lipca z fotografią(mi) ryby. Może to być przygoda wędkarska z rybą, okaz ryby lub np.dowolnej wielkości ryba złowiona w nietypowych okolicznościach. Temat wybiera sobie sam wędkarz, a pozostali forumowicze głosują na najlepszego. Pozdrawiam :D

#23 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 luty 2006 - 08:57

Moim zdaniem rzeczywiście wkład własny musi być (czyli nie tylko ryba, ale np. dodatkowo coś na piśmie). Chętnie skorzystał bym na tym konkursie tak by pozostało coś po nim na stronie. Zdjęcia, relacja ... jak najbardziej TAK.

Pozdrawiam
Remek


#24 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 28 luty 2006 - 09:19

To jest ostry warunek z tym zdjęciem, ale popieram Remka. Musi być jakiś materiał na stronę. Pamiętam przypadek takiego konkursu opisanego przez Dariusza Duszę gdzie wygrała ryba pięknie opisana, mimo, że bez zdjęcia. Komisja zrozumiała chwilową trudność techniczną pozyskiwacza. Podczas połowu, oczywiście dowolną metodą i dowolnej ryby (jak sugeruje wujek) jak już było wszystko uszykowane mocny wybuch ładunku karbidowego wyrzucił ogrom wody na brzeg i zalało przygotowany aparat. Ot, zwykłe nieszczęście przy połowie.
Dlatego rozumię niechęć organizatorów do stwarzania jakichś barer czy trudności. Ale fotka powinna być no chyba, że zajdą jakieś nispodziewane okoliczności,,, .

pozdrawiam :lol:

#25 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2006 - 09:22

jak już było wszystko uszykowane mocny wybuch ładunku karbidowego wyrzucił ogrom wody na brzeg i zalało przygotowany aparat.


w takiej sytuacji oczywiście że komisja zrozumie :lol:


#26 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2006 - 11:25

zewu bardzo ciekawy pomysł. Nie rozumię , a raczej nie wiem tylko ile musiałoby być komisji weryfikacyjnycch do sprawa odłowionych ryb, a następnie wypuszczonych. No i jeszcze komisje powinny być wyposażone w aparaty cyfrowe. Acha i posiadać po telefonie przenośnym plus jakiś środek transportu.
Jedziesz sobie na ryby, łowisz, zacinasz, dzwonisz do komisji, holujesz delikatnie, a komisja w między czasie przyjeżdza zobi zdjęcie, pomar, waży rybkę, wypuszcza do wody rybką i przesyła elektronicznie podpisane zgłosznie do centralnego servera.
Pomysł bardzo ciekawy tylko kto za to wszystko zapłaci? Tego już nie napisałeś w swoi poście.
pozdrawiam

Hmmm...idąc tym tropem... Nie ma gwarancji, że nie weźmie udziału w takim konkursie jakiś kołek, który np. poprosi bardziej elokwentnego kolegę o napisanie rewelacyjnej, podkoloryzowanej czy wręcz fikcyjnej relacji albo nie zleci jakiemuś mistrzuniowi przygotowania konkursowej przynęty. Zawsze można oszukać, bo w każdym środowisku może trafić się szmata. Ale czy to znaczy, że do rozstrzygnięcia każdego konkursu potrzebne będą speckomisje?

#27 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 luty 2006 - 13:44

@zewu, oczywiscie nie i dlatego prponuje temat konkursu, jak najbardziej wedkarski, ale oddalony od ryb i relacji ;)

#28 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 28 luty 2006 - 14:54

Ale prosze nie ograniczac grona uczestnikow tylko do mieszkancow Polski. Chetnie wzialbym udzial w konkursie. To nie jest tak, ze np. w Szkocji wszedzie jest pelno ryby i wystarczy wrzucic kapsel do wody a metrowe szczupaki sie o niego bija... Troche to nie fair :(

#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 luty 2006 - 15:00

Kaine grenze :D lukomat, kaine grenze ...

Pozdrawiam
Remek


#30 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2006 - 15:20

Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze - podoba mi się pomysł na opis wędkarskiej przygody, udokumentowany zdjęciem.

Aby było trudniej, można np. jako zasadę, zabronić w ww. opisie używać określeń przynęt wprost (tj. wobler, jerk, wirówka, błystka, guma, ripper, jig itp. - nielzja!!!). Opis wtedy nabierze humorystycznego zabarwienia - np. ...gdy ściągałem jednostajnym szybkim tempem do siebie ołowiany podłużny przedmiot, zakończony kotwiczką....

Oczywiście, to zależy, w którą stronę chcemy z konkursem iść - czy prześmiewczo, czy nastrojowo -> wtedy np. można opisać przynętę jako skrzącą się w promieniach porannego / zachodzącego (wedle przypadku) słońca torpedę, niczym kometę przecinającą sierpniową upalną noc...

To tak tytułem tzw. wtrętu.

Pozdro,
marcinesz

#31 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 luty 2006 - 19:25

Kaine grenze :D lukomat, kaine grenze ...

keine Einschrnkung kolego ;) keine Einschrnkung
http://jerkbait.pl/forum/images/message_icons/icon10.gif

#32 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 28 luty 2006 - 20:19

Witam.Po przeczytaniu Waszych propozycji uważam tak jak niektórzy, że mogą pojawić się pewne nieuczciwości.A może mały zlocik a na nim małe zawody podparte jakimś konkursem np.foto.Zawodu mogą wyglądać w ten sposób że każdy z uczestników wrzuci do wspólnego wora po np. dwie ulubione swoje przynęty.Z nich nastąpi losowanie pomiędzy uczestników /po dwie/ plus trzecia swoja ale jako rezerwa po ewentualnej stracie tych dwóch pierwszych/ryby złapane na tą trzecią tylko połowa wartości/.Na łodzi dwóch zawodników z losowania i obowiązkowo aparat/Będą zdjęcia do umieszczenia na forum.Zwyciężamiara lub waga a może jeszcze inne kryteria. To losowanie przynęt może być bardzo ciekawą sprawą.POZD>Jans

#33 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 28 luty 2006 - 20:23

Ja jestem za konkursem fotograficznym. Artykuł już jeden trzeba pisać na konkurs w którym do wygrania jest multik. Drugiego mi się nie chce :mellow: . Co do tematu konkursy foto to np.:
- najbardziej widowiskowy atak bolenia - a takie zdjęcie nie łatwo wykonać (chyba :unsure: :mellow: )
- najpiękniejsza szczupakowa świeca - każdy kuma, mam nadzieję :mellow:
- zdjęcie z wędka w tle
- zdjęcie najpiękniejszej miejscówki
- fotka najładniejszego okonia pod słońcem :D
To tyle tytułem wstępu.
Pozdr.
Salmo

#34 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 28 luty 2006 - 22:25

[quote]
Kaine grenze :D lukomat, kaine grenze ...

[/quote]
keine Einschrnkung kolego ;) keine Einschrnkung
http://jerkbait.pl/forum/images/message_icons/icon10.gif
[/quote]

@pitt, sam jestes to co mowisz :lol:

#35 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 06:22

Ja jestem za konkursem fotograficznym. Artykuł już jeden trzeba pisać na konkurs w którym do wygrania jest multik. Drugiego mi się nie chce

szkoda, ze tak to widzisz, redakcja jerkbait.pl nie chciala nikogo zmuszac do pracy (oprocz Friko :mellow: :mellow: :mellow: )
glownym celem takich konkursow jest zabawa, wspolny fun a dopiero potem nagroda, oczywiscie jako zacheta, gdyby tak nie bylo, nie pisalibysmy o tym


#36 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 06:23

[quote]
Kaine grenze :D lukomat, kaine grenze ...

[/quote]
keine Einschrnkung kolego ;) keine Einschrnkung
http://jerkbait.pl/forum/images/message_icons/icon10.gif
[/quote]

@pitt, sam jestes to co mowisz :lol:
[/quote]
eee tam, az takie Einschrnkung, to ja nie jestem :huh: ;) :mellow:

#37 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 marzec 2006 - 08:31

Konkursy na jerkbait.pl mają mieć charaker dobrej zabawy. Nie chcę by związane one były z wielkimi wyrzeczeniami ale równocześnie ... chciałbym by pozostał po nich ślad. Nie posądzamy (jako redakcja) rownież nikogo o brak uczciwości. Mam do wszystkich forumowiczów i przyszłych uczestników zaufanie. Ponadto jesteśmy osobami dorosłymi (wszyscy potwierdzili, że mają więcej niż 13 lat podczas rejestracji) więc zaufanie w takim gronie jest czymś oczywistym. Ten konkurs, odróżnia się od innych tym, że pozwalamy uczestnikom zaproponować sposób jego rozegrania. Uprzedzając nieco fakty ... na jerkbait.pl będą jeszcze konkursy ... tak więc będzie jeszcze co wygrywać. Zatem spokojnie. Pracujmy ze spokojem nad zasadami konkursu zakładając wzajemne zaufanie. Cel to dobra zabawa. Pozostały 3 dni ...

Pozdrawiam
Remek


#38 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 01 marzec 2006 - 12:16

szkoda, ze tak to widzisz, redakcja jerkbait.pl nie chciala nikogo zmuszac do pracy

@pitt
Żartowałem. Chciałbym jak najwięcej pisać dla jerkbait.pl tylko narazie z czasem mam problem.
Pewnie wygra konkurs fotograficzny :mellow:

#39 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 01 marzec 2006 - 12:16

Ja chciałem tylko złożyć oświadczenie, że nie mam nic wspólnego z niektórymi propozycjami Salmo Salara. Nie znamy się i nikt nikogo nie inspirował. A tak serio to uważam, że propozycja tekstu + zdjęcia o określonej tematyce, to pomysł w dobrą stronę. Może ktoś wykona ciekawe zdjęcia w czasie holu co mogło by się przydać fundatorowi nagrody. Warto pomyśleć o jakiś korzyści dla Pana Irka :D (Podlizuje się, bo potrzebuje pilnie kilka przelotek)

#40 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 01 marzec 2006 - 12:21

Ja chciałem tylko złożyć oświadczenie, że nie mam nic wspólnego z niektórymi propozycjami Salmo Salara. Nie znamy się i nikt nikogo nie inspirował

@Robert
A skąd takie oświadczenie?? Ktoś Cię o coś posądzał?? Mi dały pomysł zamieszczone zdjęcia z atakami boleni. Ja nikomu nic nie mówiłem o jakimś powiązaniu z tobą :wacko:
Pozdr.
Salmo