Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc w wyborze laptopa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 grudzień 2016 - 23:09

Na bogato to jakiegoś alienware'a... 



#42 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 22 grudzień 2016 - 13:16

Najbardziej sensowną propozycję przedstawił kolega @Paweł O, oczywiście nie każdemu musi ona odpowiadać, nie każdy kieruje się zdrowym rozsądkiem  ;)

Warto zobaczyć co oferują w fajnykomputer.pl są tez na alle...

 

http://allegro.pl/li...?us_id=42490068



#43 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 23 grudzień 2016 - 09:40

Osobiście od kilkunastu lat użytkuje tylko lapki z drugiej ręki (refurbished-odnowionych) .Są to modele kiedyś IBM a obecnie Lenovo z serii T, złego słowa nie powiem. Warto zakupić z dyskiem SSD (każdy komp nawet stary po instalacji SSD dostaje mega kopa). Jeżeli komuś mało miejsca to polecam jak ja zamontować HDD w miejsce DVD-RW).



#44 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 26 grudzień 2016 - 21:48

Panowie a polecilibyście jakiegoś pewnego sprzedawcę tych laptopów poleasingowych? 



#45 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 27 grudzień 2016 - 10:56

Jako, że poruszacie temat, którym zajmuję się zawodowo wtracę swoje 3grosze. Laptopy poleasingowe w większości przypadków są odnawiane i serwisowane przez dwie firmy jedną z nich jest NTT więc większego znaczenia od kogo kupisz nie ma. Zwróć tylko uwagę czy gwarancja jest w systemie door-to-door. 

Ciekawą ofertę ma firma Progres:

http://allegro.pl/sh...item=6648189250

 

Nieźle wypada też IBUY

http://allegro.pl/li...?us_id=40437631

 

Lecz musisz być świadomy tego, że to dość specyficzny rynek. Największy sprzedawca tego typu sprzętu zniknął z rynku jakieś pół roku temu dlatego też należy bardzo uważnie wczytać się w warunki gwarancji. Dziś kupujesz w firmie X a jutro może jej już nie być. Jeśli ktoś szuka czegoś w dobrej cenie to ciekawą  altrernatywą mogą być np. oferty Outletowe Xkom.



#46 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 27 grudzień 2016 - 11:11

Jak by ktoś szukał lapotopa to śmiało mogę polecić HP probook 470. Posiada muliti procesor który rozpędza się od 2,4-3 Ghz, intel cora i7. Karata graficzna też przyzwoita, ogólnie nie narzekam. Lapotopa wykorzystuję do programów geodezyjnych, przeglądania jerka, oglądania filmów i w czasie wolnym można odpalić na nim przyzwoitą grę :) I tak jak kolega pisał kupiłem go właśnie z oferty Xkoma tylko że nówkę :)



#47 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 27 grudzień 2016 - 12:23

Jako, że poruszacie temat, którym zajmuję się zawodowo wtracę swoje 3grosze. Laptopy poleasingowe w większości przypadków są odnawiane i serwisowane przez dwie firmy jedną z nich jest NTT więc większego znaczenia od kogo kupisz nie ma. Zwróć tylko uwagę czy gwarancja jest w systemie door-to-door.
Ciekawą ofertę ma firma Progres:
http://allegro.pl/sh...item=6648189250

Nieźle wypada też IBUY
http://allegro.pl/li...?us_id=40437631

Lecz musisz być świadomy tego, że to dość specyficzny rynek. Największy sprzedawca tego typu sprzętu zniknął z rynku jakieś pół roku temu dlatego też należy bardzo uważnie wczytać się w warunki gwarancji. Dziś kupujesz w firmie X a jutro może jej już nie być. Jeśli ktoś szuka czegoś w dobrej cenie to ciekawą altrernatywą mogą być np. oferty Outletowe Xkom.


Zajmujesz się tematem zawodowo a nie odróżniasz pojęcia poleasingowe od powystawowe/refabrykowane/outletowe ? :-) Na allegro jest mnóstwo sprzedawców laptopów używanych (poleasingowych) trzeba jedynie prześledzić ich asortyment w poszukiwaniu tego, co nas interesuje oraz sprawdzić opinie klientów. Na ogół na sprzęt poleasingowy, sprzedawcy dają gwarancję 6-12 m-cy.

#48 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 27 grudzień 2016 - 12:37

Polecam czytanie ze zrozumieniem.

Do Twojej wiadomości w tych samych magazynach wyprzedażowych w US sprzedaje się laptopy z każdej grup o jakich wspomniałeś, lapki te są w polsce odnawiane, zmieniane gniazda zasilania, instalowany system itp. moim zdaniem całość to jedna kategoria sprzętu, którą określić można jako outlet i tak traktowana u źródła  ^_^ , ale nie będę się z Tobą spierał o nazewnictwo  :ph34r:



#49 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 27 grudzień 2016 - 18:39

Absolutnie nie chce się spierać. Chciałem tylko usystematyzować tę kwestię. Piszesz o laptopach poleasingowych a podajesz linki do aukcji laptopów powystawowe/refabrykowane/outletowe. Poleasingowe laptopy, to sprzęt użytkowany przez dłuższy czas i sprzedawany jako używany, noszący często znaczne ślady użytkowania. Sprzęt typu refabrykowany/outlet/powystawowy to sprzęt, który wrócił do serwisu/producenta/sprzedawcy ponieważ użytkownik np. odstąpił od umowy bez podania przyczyny (ma do tego prawo). Sprzęt taki był użytkowany przez bardzo krótki czas, często nosi minimalne ślady użytkowania. Zwróć uwagę, że sprzęt tego typu, jest sprzedawany jako nowy... 



#50 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 04 styczeń 2017 - 10:51

Witajcie, potrzebna pomoc.

 

Poszukuję "Nowego" laptopa do użytku uniwersalnego: Filmy,Google,Office, gierki: BF,Tomb Raider,TomClancy's i czasami obróbka filmów z kamerki Gopro(kompresja filmów itp) . Wielkość wyświetlacza min.15+" .

Z mojego małego doświadczenia wiem że przydałoby się 8GB RAM (MINIMALNIE),procesor i5 lub więcej - nie wiem tylko czy 2 rdzenie czy 4. Do tego dochodzą generacje tych procesorów i inne cyferki na których się nie znam a podobno są istotne :)

Z obowiązkowych rzeczy to wyjście HDMI, i USB3.0 (ale to pewnie wszystkie posiadają)

 

Zakładany budżet to max 3500 zł. Firmy z którymi miałem styczność to LENOVO (Y550P, T410,T420) oraz MSI (GL72) i nie było z nimi problemów , był też ACER ( wolałbym zapomnieć o tym że go kupiłem ale się nie da :) . Wolałbym zatem uniknąć ACERA,TOSCHIBY... 

 

Za pomoc w wyborze bardzo dziękuję, pozdrawiam kolegów i życzę wszystkiego dobrego oraz samych okazów w tym sezonie !! :)


Użytkownik cabage edytował ten post 04 styczeń 2017 - 10:53


#51 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 12:27

no to kupuj lenovo polecam sprzedawce x-kom czasem maja fajne promocje. Moj lenovo z ich sklepu 3 rok leci i kompletnie nic sie nie dzieje a bateria dalej trzyma 2godz.



#52 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 00:12

Od ponad 5 lat pracuję na jakimś średniopółkowym Dell Latitude...chwalę sobie. Potrzebny jednak dodatkowy laptop, najlepiej 15 calowy, zdecydowanie do pracy biurowej (miłym dodatkiem będą jednak przyzwoite głośniki, bo jednak coś tam od czasu do czasu się ogląda...ale matryca matowa). Wielkich wymagań nie mam, po prostu przyzwoity sprzęt na kilka kolejnych lat. Budżet mniej więcej 3 tys. zł.

 

Warto trzymać się Della?

 

Dziękuję za wszelkie sugestie, przyznaję, że straciłem zupełnie kontakt z bieżącą ofertą...i to dawno temu B)



#53 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 24 styczeń 2017 - 19:21

Absolutnie nie chce się spierać. Chciałem tylko usystematyzować tę kwestię. Piszesz o laptopach poleasingowych a podajesz linki do aukcji laptopów powystawowe/refabrykowane/outletowe. Poleasingowe laptopy, to sprzęt użytkowany przez dłuższy czas i sprzedawany jako używany, noszący często znaczne ślady użytkowania. Sprzęt typu refabrykowany/outlet/powystawowy to sprzęt, który wrócił do serwisu/producenta/sprzedawcy ponieważ użytkownik np. odstąpił od umowy bez podania przyczyny (ma do tego prawo). Sprzęt taki był użytkowany przez bardzo krótki czas, często nosi minimalne ślady użytkowania. Zwróć uwagę, że sprzęt tego typu, jest sprzedawany jako nowy... 

W większej części są to lapki które uległy uszkodzeniu i na 100000% to uszkodzenie wróci. Miałem takie 2 sztuki i wróciło. Więc takiego refirbischeda nie polecam.



#54 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 26 styczeń 2017 - 12:22

W tej chwili mam drugiego Della (XPS) w karierze. Kupiłem go w 2011. Jak na razie musiałem wymienić zasilacz.Pierwszego z 2007 ciągle użytkuje moja żona. Dell ma chyba najlepszy serwis gwarancyjny na terenie całej EU. Mój pierwszy laptop Acer z 2006 wytrzymał cały rok użytkowania. Padł po zakończeniu gwarancji (rocznej, na firmę).


Użytkownik tpe edytował ten post 26 styczeń 2017 - 16:46

  • cristovo lubi to

#55 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 luty 2017 - 20:53

To i ja się podepnę ;)

Laptop do wszystkiego, użytek domowy. 

Matowy ekran 17-18", dysk ssd mile widziany, sprzęt tylko nowy z gwarancją.

Budżet do 6000zł. Nie pali się, to ma być dobry wybór.

Sam skłaniam się w stronę firm japońskich ;) używam asusa, bo na toshibę mnie nie było stać :D Ale nie siedzę w temacie, więc chętnie skożystam z pomocy.



#56 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 11 luty 2017 - 19:17

http://www.x-kom.pl/...tx960m-fhd.html

W tych pieniądzach nie wiem czy coś lepszego dostaniesz.


  • thug lubi to

#57 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 11 luty 2017 - 23:45

Ja kupiłem w końcu kupiłem HP 15-ay157nw
I chyba nie polecam. Kiepska obudowa, ostre krawędzie denerwują i przeszkadzają w pracy.

#58 OFFLINE   Gajwer

Gajwer

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 0 postów

Napisano 13 luty 2017 - 19:50

Zdecydowanie celuj w najnowsza grafikę MSI GE72 ApachePro i7-7700HQ/16GB/1TB+275SSD GTX1050Ti

 

Ewentualnie zobacz nowe zestawienie polecanych laptopów http://zestawieniela...w.blogspot.com/


  • thug lubi to

#59 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 20:48

Witam

Zupełnie się na tym nie znam a chce  kupić chrześniakowi laptopa na komunię

Bardzo proszę osoby obeznane w temacie o doradzenie czegoś przyzwoitego w budżecie około 1,5 tys

Myślę że chyba warto byłoby się zastanowić nad dyskiem SSD



#60 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2017 - 20:54

Dysk SSD to podstawa moim zdaniem. Ale miejsca na magazyn może być mało.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych