Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc w wyborze laptopa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#61 ONLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 24 kwiecień 2017 - 21:07

Za 1,5 tys niestety można zapomnieć o sensownym komputerze. W każdym razie szukaj czegoś 15 calowego z procesorem przynajmniej i3 i minimum 4GB ramu. Podejrzewam, że nie znajdziesz komputera z dedykowaną kartą graficzną, a jeśli już to nie warto do niej dopłacać, bo będzie nieznacznie lepsza od tej zintegrowanej. I3 powinien mieć zintegrowaną. W coś tam na tym można pograć, ale nic z nowszych tytułów.

 

Lepiej daj dzieciakowi hajs. :)


Użytkownik 3arteK edytował ten post 24 kwiecień 2017 - 21:11


#62 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 21:30

Panowie to jest dzieciak, naprawdę nie ma dużych wymagań, miejsca na dysku też za dużo nie potrzebuje i mocnej karty do grania też.

Na mikołaja dostał PS, tak więc na ma czym grać.

Komputer pewnie mu posłuży do 3/4 lat, później trzeba będzie wymienić na nowy

Chodzi mi bardziej o to aby uczył się obsługi komputera ale nie na rodzicach sprzęcie :)

Możecie podrzucić jakiś model



#63 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 25 kwiecień 2017 - 18:18

Podłącze się pod temat. Też chcę kupić synowi na komunię laptopa.Do gier i filmów.Tak do max 2.500.Podrzuć cie jakiś konkretny model bo te cyferki i3 i5 to czarna magia...

#64 ONLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 25 kwiecień 2017 - 18:42

Wejdźcie na notebookcheck.pl tam jest masa informacji... Sa rankingi podzespołów i testy konkretnych modeli. To taki notebookowy jerkbait.

#65 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2017 - 19:03

Podłącze się pod temat. Też chcę kupić synowi na komunię laptopa.Do gier i filmów.Tak do max 2.500.Podrzuć cie jakiś konkretny model bo te cyferki i3 i5 to czarna magia...

Matowy ekran , dysk SSD min. 240 GB, procesor I5.

Nowych gier i tak laptop za 2500 nie pociągnie.

Tego z linku mam ja i córka.

http://allegro.pl/le...6791759295.html


Użytkownik godski edytował ten post 25 kwiecień 2017 - 19:07


#66 ONLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 25 kwiecień 2017 - 19:14

Matowy ekran , dysk SSD min. 240 GB, procesor I5.

Nowych gier i tak laptop za 2500 nie pociągnie.

Tego z linku mam ja i córka.

http://allegro.pl/le...6791759295.html

 

Procesor niskonapięciowy i najtańszy model z Lenovo za 2400 zł? Bez przesady...

 

 

http://allegro.pl/la...6785601703.html tak na szybko to już bym wolał to!

 

Jak ktoś bardzo chce dysk SSD to można dokupić i wymienić, ale nie wiem po choinkę...

 

 

http://allegro.pl/la...6752334651.html do gier... Medion mnie nie do końca przekonuje, ale bebechy ma dobre.

 

https://www.notebook...M.134977.0.html   Nie da się pograć za 2.5k? :)


Użytkownik 3arteK edytował ten post 25 kwiecień 2017 - 19:26


#67 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2017 - 19:33

Procesor niskonapięciowy i najtańszy model z Lenovo za 2400 zł? Bez przesady...

 

 

http://allegro.pl/la...6785601703.html tak na szybko to już bym wolał to!

 

Jak ktoś bardzo chce dysk SSD to można dokupić i wymienić, ale nie wiem po choinkę...

 

 

http://allegro.pl/la...6752334651.html do gier... Medion mnie nie do końca przekonuje, ale bebechy ma dobre.

 

https://www.notebook...M.134977.0.html   Nie da się pograć za 2.5k? :)

To nie jest na bank najtańszy Lenovo.

 

Dysk SSD dla cichszej pracy, szybszego startu systemu i dłuższej pracy na baterii. Zawsze mozna wymienic na twardziela tylko po co  ;) .

Tylko 4 GB Ramu to za mało. Zawsze można dołożyć ale to koszty.



#68 ONLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 25 kwiecień 2017 - 19:37

Muszę Cię zdziwić B50 startują od mniej niż 1000 zł ... ;-)



#69 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2017 - 19:44

Muszę Cię zdziwić B50 startują od mniej niż 1000 zł ... ;-)

O tym napisałem. Że są tańsze konfiguracje od tej z mojego linku.



#70 ONLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 25 kwiecień 2017 - 19:46

To porównaj B50 do Mediona. Gwarantuję, że jakość obudowy i wykonania jest podobna. Różnica w cenie to 80zł...



#71 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2651 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 25 kwiecień 2017 - 20:06

Omijajcie hp. Te do 3000 pln. Tragiczne obudowy

#72 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2017 - 20:53

To porównaj B50 do Mediona. Gwarantuję, że jakość obudowy i wykonania jest podobna. Różnica w cenie to 80zł...

Nie wątpię. Ale dla mnie bardziej uznaną marką jest Lenovo.

To trochę tak jak z kopiami Yamahy. Niby kopia 100% ale nie do końca.



#73 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4565 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 25 kwiecień 2017 - 20:56

Panowie z lapem jak z komórą, chcesz mieć na lata to niestety, ale trzeba zabulić ... Nie będę Wam polecać to co mam ja bo każdy z Was ma zapewne jakieś typy, ale kupując sprzęt tak do 2500 albo taniej to szukałbym lapa z jak najdłuższą gwarancją i z możliwością jej przedłużenia o ile to niedroga opcja.



#74 ONLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 25 kwiecień 2017 - 21:18

Panowie z lapem jak z komórą, chcesz mieć na lata to niestety, ale trzeba zabulić ... Nie będę Wam polecać to co mam ja bo każdy z Was ma zapewne jakieś typy, ale kupując sprzęt tak do 2500 albo taniej to szukałbym lapa z jak najdłuższą gwarancją i z możliwością jej przedłużenia o ile to niedroga opcja.

 

Nie ma reguły niestety. Co do przedłużania gwarancji to też się nie zgodzę. Jeżeli chodzi o serwisy to czyta się jedynie o "wałkach". Nagle większość komputerów jest zalanych lub huk wie co... Ogólnie teraz nie robi się sprzętu na lata i to dotyczy każdej dziedziny. Chociaż są sprzęty gorsze i lepsze. Kupno wspomnianego przeze mnie Mediona łączy się z jakimś "ryzykiem", ale coś za coś. Przynajmniej da się na nim pograć.

 

Nie wątpię. Ale dla mnie bardziej uznaną marką jest Lenovo.

To trochę tak jak z kopiami Yamahy. Niby kopia 100% ale nie do końca.

 

Ok. Rozumiem, że kupiłeś sobie B50. Każdy chwali swoje, ale... Bez Przesady.  To, że na tym komputerze jest znaczek Lenovo nic niestety nie znaczy. Jeszcze napisz, że to "dawny IBM".. :)



#75 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2017 - 21:32

Nie ma reguły niestety. Co do przedłużania gwarancji to też się nie zgodzę. Jeżeli chodzi o serwisy to czyta się jedynie o "wałkach". Nagle większość komputerów jest zalanych lub huk wie co... Ogólnie teraz nie robi się sprzętu na lata i to dotyczy każdej dziedziny. Chociaż są sprzęty gorsze i lepsze. Kupno wspomnianego przeze mnie Mediona łączy się z jakimś "ryzykiem", ale coś za coś. Przynajmniej da się na nim pograć.

 

 

Ok. Rozumiem, że kupiłeś sobie B50. Każdy chwali swoje, ale... Bez Przesady.  To, że na tym komputerze jest znaczek Lenovo nic niestety nie znaczy. Jeszcze napisz, że to "dawny IBM".. :)

Kupiłem. Jednego użytkuję ponad rok a drugiego ze dwa miesiące. To nie IBM.



#76 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 25 kwiecień 2017 - 22:05

A co o tym myślicie?Popatrzyłem na cyferki,pamięć...😶Ta grafika rodeo porównywalna z nVidia 950.?...ogarnie gry?
https://www.x-kom.pl...0-win10-r5.html

Użytkownik havy edytował ten post 25 kwiecień 2017 - 22:14


#77 ONLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 26 kwiecień 2017 - 06:11

https://www.notebook...0.108903.0.html jeżeli to ten radek to raczej nie ogarnie...

Spróbuj poszukać komputera troche starszej generacji. Byle nowego i z gwarancja producenta. Nieraz sa nieodnawiana w korzystnej cenie. Wtedy zamiast gtx950 może będzie jakiś gtx760 czy cos. Często te serie różniły sie od siebie sterownikami albo minimalnie wydajnością.

Użytkownik 3arteK edytował ten post 26 kwiecień 2017 - 06:21


#78 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4565 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 26 kwiecień 2017 - 06:34

Nie ma reguły niestety. Co do przedłużania gwarancji to też się nie zgodzę. Jeżeli chodzi o serwisy to czyta się jedynie o "wałkach". Nagle większość komputerów jest zalanych lub huk wie co... Ogólnie teraz nie robi się sprzętu na lata i to dotyczy każdej dziedziny. Chociaż są sprzęty gorsze i lepsze. Kupno wspomnianego przeze mnie Mediona łączy się z jakimś "ryzykiem", ale coś za coś. Przynajmniej da się na nim pograć.

 

W błędzie kolego jesteś i to dużym. W kwestii gwarancji: musisz przeczytać za co dopłacasz i to wszystko w temacie. Poświęcić się musisz i koniec.

W kwestii zalania: każdy telefon czy komp z co najmniej średniej półki, a i z tej niższej też ma "kontrolkę zalania", ale taki specjalista jak Ty pewnie o tym wie.

Mediona rozważyłbym dopiero po baaardzo długim przemyśleniu i dokładnym sprawdzeniu specyfikacji o ile nie byłoby rozsądnej alternatywy w podobnych piniądzach.



#79 ONLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 26 kwiecień 2017 - 08:24

Człowieku zanim zaczniesz pisać bzdury to sobie poczytaj jak wygląda serwis laptopów w Polsce i co daje Tobie gwaracja. Dobry serwis mają 'lepsze' komputery. Nie wiem czy wiesz, ale np. HP różne modele serwisuje w innych miejscach. Przypadek?

 

Chyba mnie źle zrozumiałeś. Ludzie wysyłają komputery do serwisu z jakąś usterką, a nagle okazuje się, że komputer jest rzekomo zalany chociaż nigdy nie miał styczności z wodą! Tak wyglądają serwisy w Polsce. Miałem taki przypadek z telefonem. Jak udowodnisz? Rozkręcisz komputer i zrobisz zdjęcia przed wysłaniem? Takie rzeczy jak ludzie opisują to się w głowie nie mieści. Dlatego jak już chcesz zapłacić więcej za gwarancję to jeszcze sprawdź gdzie komputer ma serwis i licz, że w międzyczasie producent nie zamieni tego serwisu na tańszy. 

 

Nie namawiam nikogo do kupowania Mediona. Po prostu chesz grać do 2,5K to jest to jakaś alternatywa. Poza tym ludzie, jak widać, kupują i Mediony po 6K. 

 

Są gwarancje typu Dell NBD - wzywasz serwisanta i naprawia Tobie kompa u Ciebie w domu następnego dnia. Do czegoś takiego to można dopłacać. 

 

Swoją drogą popsuł się Tobie kiedyś komputer? 

 

 

http://allegro.pl/le...6795579382.html Tutaj propozycja do gier za w miarę rozsądne pieniądze. 

 

Z mojej strony koniec tematu. Mam nadzieję, że komuś pomogłem. 


Użytkownik 3arteK edytował ten post 26 kwiecień 2017 - 08:49


#80 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 kwiecień 2017 - 09:25

Za 2,5K to stacjonarnego (sama puchę) do grania ciężko kupić a co dopiera laptopa.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych