Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Na co wymienic D90?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jasienieznam

jasienieznam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Lokalizacjasolec kujawski
  • Imię:tomek

Napisano 29 wrzesień 2014 - 11:12

..ile jest różnicy w wadzie miedzy d700 a d90? tyle co kilka dobrych jerków tudzież mały termos z kawą ;) .

Z JEDNYM obiektywem ( szczególnie stałką) nie widzę wielkiej róznicy, no chyba, że zabierasz 24-70 i 70-200 nad wodę...

Zostań przy d700, dokup szeroką stałkę, np. 24/1.4 ( droogi) lub 28/1.8 ( posiadam, chwalę)..lub poczekaj chwilę na 20/1.8( niedawno była premiera).

P.S. zapewne przyzwyczaiłeś się do obrazka z FX ;) ..inny Cie średnio zadowoli w takim przypadku...

czekaj na 24/1.4 sigmy/ma wysjc w tym roku/ nikon zdecydowanie zbyt drogi, sigma bedzie mysle pol ceny, a moze 20 1,8 sigmy, mam i tez sobie chwale:),  d700 bez gripa to calkiem male body:)



#22 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 29 wrzesień 2014 - 11:17

..wiem, bo mam je zawsze w plecaku, kręgosłupa mi jeszcze nie urwało.  W odpowiedniej torbie ( mam benro z20) ze stałką lub niedużym zoomem  zajmuje tyle miejsca co dobry pokrowiec na kołowrotki :-).



#23 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 29 wrzesień 2014 - 12:39

D700 tez czasem nosze w plecaku i oczywiscie jest duzo wygodniej niz w tylnej kieszeni kurtki, bo nie ciagnie samej kurtki do tylko. Plecak jednak troche ogranicza swobode ruchu co mi osobiscie przeszkadza przy lowieniu dwureczna muchowka, bo przy rzucie pracuje cale cialo.

 

Herman, ja chce zejsc z waga i gabarytami w dol a nie w gore.

 

Tpe, przegladam bezlusterkowe Nikony i wodoszczelan konstrukcja to fajna opcja, ale kitowe szklo jest slabe a jak zmienie na lepsze to chyba juz nie bedzie wodoszczelny. Zakladam, ze zestaw bede nosil w wodoszczelny pokrowcu, wiec przezyje brak uszczelnien.

 

Na Pentaxy jeszcze nie mialem czasu.



#24 OFFLINE   sloniu

sloniu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMuscat, Oman

Napisano 30 wrzesień 2014 - 17:52

Każda pliszka swój ogon chwali to pochwalę i ja. Od paru lat używam Fuji X100, teraz jest już kolejny model X100s. Kupiłem go właśnie po to aby nie targać lustrzanki z obiektywem/ami. Jak dla mnie idealny - manualne nastawy, wizjer optyczny (plus nałożony na niego cyfrowy wyświetlacz). Obiektyw 35 mm f/2.0 (w przeliczeniu na pełną klatkę bo matryca jest APS-C) to moja ulubiona ogniskowa. Jakość zdjęć świetna - w niczym (lub minimalnie) nie ustępująca EOS'om 5d (mk1) i 6d  z jasnymi stałkami, przynajmniej podczas oglądania na ekranie lub wydrukach formatu A4. Autofokus nie jest taki szybki jak w moich Canonach ale idzie przywyknąć... . Do tego dochodzi jeszcze dbałość Fuji o klienta - po 3 latach od premiery, kiedy już X100 zostało zastąpione X100s, wyszedł nowy firmware polepszający kilka funkcji w aparacie - nie powiem poczułem się dopieszczony:)

Największy jak dla mnie minus to bateria - warto mieć backup. Kolejny minus to niemożność dokręcenia filtrów (np. polara) bezpośrednio do obiektywu, trzeba dokupić przejściówkę.


Użytkownik sloniu edytował ten post 30 wrzesień 2014 - 17:58


#25 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 01 październik 2014 - 09:26

Dzieki.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych