Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kanał Żerań - kłusownik!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Krzysiex

Krzysiex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2009 - 08:37

@Hlehle Ja jak najbardziej...tylko trzeba by zebrać deczko większą ekipę niż tylko nas dwóch:)

#22 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 08:40

@Hlehle Ja jak najbardziej...tylko trzeba by zebrać deczko większą ekipę niż tylko nas dwóch:)


Ale nikt nie ma zamiaru dymić. Po prostu pojechać, przejść się nad wodą. Zadzownić jeśli coś będzie się działo.
Zrobić fotki, spisać numery samochodów itd.
Zwrócić uwagę, że tak nie wolno. To wbrew pozorom normalny kraj - krzywdy nikt Ci nie zrobi.
A będzie nas więcej niż dwóch :D

#23 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 kwiecień 2009 - 09:04

Ale nikt nie ma zamiaru dymić. Po prostu pojechać, przejść się nad wodą. Zadzownić jeśli coś będzie się działo.
Zrobić fotki, spisać numery samochodów itd.
Zwrócić uwagę, że tak nie wolno. To wbrew pozorom normalny kraj - krzywdy nikt Ci nie zrobi.
A będzie nas więcej niż dwóch :D


Kolega @hlehle dobrze radzi,ale do tego trzeba motywacji i czasu,tego problemu tutaj na forum nie rozwiążecie.


#24 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 kwiecień 2009 - 09:35

[quote]
Czy na troling nie można teraz łowić?

Nigdy nie łowiłem na troling, więc i nie interesowałem się jakie są ograniczenia prawne.
[/quote]

Krzyś, w Mazowieckiem na trolling można łowić tylko na Wiśle i na Zalewie Zegrzyńskim... I to za dodatkową opłatą 200 PLN.
Ale trolować za okoniem nikt Ci nie zabroni.. Tak samo, jak łowić jazie na Alge C-3 w marcu..

[/quote]

Zalew Zegrzynski tez zakaz troling!teraz juz nie ma oplata za troling to dobrze :mellow:

#25 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 22 kwiecień 2009 - 09:38

[quote]
@Hlehle Ja jak najbardziej...tylko trzeba by zebrać deczko większą ekipę niż tylko nas dwóch:)
[/quote]

Ale nikt nie ma zamiaru dymić. Po prostu pojechać, przejść się nad wodą. Zadzownić jeśli coś będzie się działo.
Zrobić fotki, spisać numery samochodów itd.
Zwrócić uwagę, że tak nie wolno. To wbrew pozorom normalny kraj - krzywdy nikt Ci nie zrobi.
A będzie nas więcej niż dwóch :D
[/quote]

Daniel, a kiedy planujesz taką akcję i gdzie? Może dołączę :mellow:

#26 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 22 kwiecień 2009 - 09:57

[quote title=lukexio napisał

Zalew Zegrzynski tez zakaz troling!teraz juz nie ma oplata za troling to dobrze :mellow: [/quote]

Zakazu trolingu na Jeziorze Zegrzyńskim na razie jeszcze nie ma.

#27 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 10:51

Z tego co sie orientuje, to w okregu pzw jest grupka aktywistów dosc wplywowych, których mozna spotkac m.in w czarnowie nad narwia, a którzy trollingu nienawidza i oskarzali tych, co go stosuja o wszelkie mozliwe bezecenstwa. Tylko dlatego, ze tamci miewali lepsze wyniki B)
I dopieli swego.
Co do meritum, to jest numer 112, jesli nie ma sie do psr-u (a miec nalezy). Warto przy okazji zadzwonic i tu, i tam...prywatnie uwazam, ze jak faceta nie zlapia z rybami w worku, to mu nic nie zrobia - spisza, poucza i tyle.
Glówka kolo Zoo zapchana po nasade i bynajmniej nie po plocie czy okonie tam sie zjechali. Chyba warto zmienic okreg (dla czlonków)...

#28 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 10:57

Chyba warto zmienic okreg (dla czlonków)...


Ha, ja od zawsze byłem w innym. W tym roku przez lenistwo dołączylem do betonowego, ale to ostatni raz. Za rok wracam na swoje i zabieram ze sobą mam nadzieję sporą grupkę :mellow:

#29 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 22 kwiecień 2009 - 11:10

[quote]
Również widziałem tych trolli na Kanale Żerańskim - od siebie dodam tylko to, że nie pływali za okoniem...ze sporej odległości, jak zawracali dało się zobaczyć uwiązane przynęty cięższego kalibru - woblery miały co najmniej 10 cm... Więc jegmoście nie pływali za okoniem, lecz polowali na coś grubszego Sam fakt trollowania na kanale jest niesmaczny bo tam WOGÓLE trollować nie wolno
[/quote]

Pirania,

Uważam ,że nastawianie się na dany gatunek w czasie ,gdy niepokojenie go jest dla niego szkodliwe jest niedopuszczalne.

I to powinno razić a nie fakt ,że ktos robi to spinningiem,spławikówką ,czy z trollingu!

To ,że trolla zakazano na wielu naszych wodach ponieważ przeszkadzał braci grunciarskiej to moim zdaniem głupota.

Nie tędy droga!
[/quote]

@Maciejowaty,

Mi chodzi tylko i wyłącznie o kanał przy Modlińskiej @lukexio jak i ja, oraz inni zauważyli trollujących z pontonu jegmości więc poruszamy tu problem kłusownictwa na kanale, w tym przypadku trollujących na duże przynęty - nie jest to przecież miejsce trudno dostępne, jest zakaz trollowania ...a mimo to ktoś zakazy ma w nosie. Mamy kwiecień, większość drapieżników ma okres ochronny -nie muszę chyba tłumaczyć że tak nie wypada? Nie wiem czy łowisz na Kanale przy Modlińskiej i nie wiem czy znasz specyfikę tego miejsca. Jest to również zimowisko i tarlisko różnych gatunków ryb, jest wodą dość płytką, może oprócz kilku miejsc I właśnie pływając na silniku narobi się więcej szkody w płytkich miejscach gdzie ryby się trą Duże przynęty również narobią szkód - podhaczanie ryb. A że jest tam sporo łowiących spinnem i innymi metodami to nie wątpię aby zaszkodzili tarliskom czy zimowiskom ryb (są w kilku miejscach, na szczęście z brzegu trudno dostępne) - jest grupa mięsiarzy, jak wszędzie którzy wszystko co się uwiesi walą w łeb i do torby. Ja na kanale łowię sporo czasu i dość dobrze poznałem specyfikę tego miejsca jak i zwyczaje ryb, widziałem tarliska i skupiska dużej ilości różnych gatunków więc powiem tak: nie podoba mi się( nie tylko mi) że ktoś tam łowi w taki sposób, mimo zakazów. Miejsce to jest naprawdę specyficzne, są ładne okazy bolenia, szczupaka, sandacza i innych (niedobitki) i mimo bliskości siedzib ludzkich jakoś PSR czy Policja nie zwraca szczególnej uwagi na takie miejsce.

A że trolla zakazano na wielu akwenach to już inny temat.


#30 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 11:19

Ha, ja od zawsze byłem w innym.

Ja tez bylem. Za namowa Rognisa w Oko przestalem 3 lata temu i sobie chwale.


#31 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 kwiecień 2009 - 21:17

Wlasnie dzis o 20tej widzialem w kanalu zeranski znowu 2 facet na troling;/;/ widze ze oni nigdy nie boi na PSR! :( :(

#32 OFFLINE   radekg

radekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 22 kwiecień 2009 - 21:41

trzeba się będzie przejechać nad kanał Żerański

#33 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 23 kwiecień 2009 - 07:26

Jak byście potrzebowali wsparcia w wycieczce, to ja chętnie się przejadę. Numer do PSR wielokrotnie podawany był na forum, ale radzę dzwonić pod 22 603 68 60 policja rzeczna - działa dość sprawnie

#34 OFFLINE   radekg

radekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 23 kwiecień 2009 - 08:16

dzisiaj sie wybiorę z aparatem :D
może jak się uda wyczaić samochód .....( EDIT )

NIESTETY NARUSZENIE REGULAMINU RADEKQ .... JA ROZUMIEM WZBURZENIE DZIALALNOSCIA KLUSOWNIKOW, NIEMNIEJ TAKICH SFORMULOWAN NA FORUM NIE MOZEMY TOLEROWAC.

JW


#35 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 23 kwiecień 2009 - 09:08

WYPOWIEDZ REDEKQ WYEDYTOWANA

JW


Domyślam się gdzie parkują :lol: :lol: :lol: - pewnie w okolicy Giełdy Samochodowej i stamtąd płyną :D

#36 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 kwiecień 2009 - 15:20

Jak byście potrzebowali wsparcia w wycieczce, to ja chętnie się przejadę. Numer do PSR wielokrotnie podawany był na forum, ale radzę dzwonić pod 22 603 68 60 policja rzeczna - działa dość sprawnie



Paweł chce numer tel od PSR przez sms a nie przez rozmowy:)

#37 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 23 kwiecień 2009 - 15:26

[quote]
Jak byście potrzebowali wsparcia w wycieczce, to ja chętnie się przejadę. Numer do PSR wielokrotnie podawany był na forum, ale radzę dzwonić pod 22 603 68 60 policja rzeczna - działa dość sprawnie
[/quote]


Paweł chce numer tel od PSR przez sms a nie przez rozmowy:)
[/quote]

Niestety do PSR ,mam tylko stacjonarny, na ich stronie była kiedyś komórka do komendanta, ale już nie ma (ciekawe czemu). Tu masz link http://www.psr.waw.pl/, jest tam mail, może po przez maila dadzą Ci komórkę, wytłumacz sytuację, sądzę że pomogą.

#38 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 kwiecień 2009 - 15:35

[quote]
Jak byście potrzebowali wsparcia w wycieczce, to ja chętnie się przejadę. Numer do PSR wielokrotnie podawany był na forum, ale radzę dzwonić pod 22 603 68 60 policja rzeczna - działa dość sprawnie
[/quote]


Paweł chce numer tel od PSR przez sms a nie przez rozmowy:)
[/quote]

Niestety do PSR ,mam tylko stacjonarny, na ich stronie była kiedyś komórka do komendanta, ale już nie ma (ciekawe czemu). Tu masz link http://www.psr.waw.pl/, jest tam mail, może po przez maila dadzą Ci komórkę, wytłumacz sytuację, sądzę że pomogą.
[/quote]

wlasnie wyslalem email do PSR i nic nie odpowiadal mi;/mozne PSR nie sprawdzi skrzynia pocztowy :wacko:

#39 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 23 kwiecień 2009 - 15:40

Ja mam bardzo kiepskie zdanie na temat PSR,ale trzymam kciuki za Twoją sprawę. Jak będziesz miał jakieś problemy z nimi daj znać na priv, postaram się pomóc.

#40 OFFLINE   radekg

radekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 23 kwiecień 2009 - 16:29

zaraz wyruszam :D
postaram się być między 18-19 i poczekać....
wezmę aparat, procę, troszkę śrutu do strzelania :mellow: :mellow: :mellow:
bede jeździł rowerem w okolicach portów lub po drugiej stronie (czarne spodenki, grafitowy podkoszulek, szary plecak)