Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Uwe Pinau i jego szczupaki - nowy artyku艂


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 25 kwiecie艅 2009 - 11:45

Witam,
Wszechstronny w臋dkarz. Znany i ceniony 艂owca szczupak贸w. Propagator C&R i ’selective harvesting’. Jego artyku艂y s膮 publikowane w takich czasopismach jak: ‘Blinker’, ‘Der Raubfisch’, ‘Esox Angler Magazine’ czy te偶 ‘Andvari’. Prezes DHC - Deutscher Hechtangler Club (Niemiecki Klub 艁owc贸w Szczupak贸w). Zapraszamy do ekskluzywnego wywiadu dla www.jerkbait.pl. Naszym go艣ciem i rozm贸wc膮 jest sympatyczny Uwe Pinnau!

Zapraszamy na sobot臋 z jerkbaitem czyli kolejny artyku艂 i kolejny wywiad. Tym razem poznajemy prezesa DHC - Niemieckiego Klubu 艁owc贸w Szczupak贸w. Zapraszam!

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 25 kwiecie艅 2009 - 11:51

Witam,

Bardzo fajny wywiad - slowa uznania Pitt :D

Widac ze Uwe lowi duzo i czesto.
Skupia sie na najwazniejszych elementach, nie pieni sie na te mniej wazne :D
Dobry przyklad do nasladowania.

Guzu

#3 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 post贸w
  • Imi臋:Karol

Napisano 25 kwiecie艅 2009 - 11:59

Super artyku艂 :D warty przeczytania!

#4 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 post贸w

Napisano 25 kwiecie艅 2009 - 12:09

Super si臋 czyta! :D

Pozdrawiam
Slider

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 post贸w

Napisano 25 kwiecie艅 2009 - 13:58

Bardzo dobry wywiad, sporo wiecej sie dowiedzialem niz z rozmowy z bertusem. Szczegolnie ujela mnie jedna wypowiedz Uwe

To zale偶y od 艂owiska. Ja uwa偶am, 偶e szybko i bardzo szybko prowadzone przyn臋ty, bardzo p艂ytko tak偶e w dzie艅, wielko艣膰 przyn臋t ma艂a lub 艣rednia, ale nie du偶a.

Odrazu przypomnialy mi sie wszelkie dyskusje i drwiny ze strony milosnikow wielkich ocheblowanych desek i monstrualnych silikonow. Jakos tak sie sklada, ze najwiecej letnich szczupakow przechytrzylem na wabie 7-9 cm. Widac nie byl to przypadek.

A moze poprostu szczupaki unas nieco roznia sie od tych skandynawskich ??

Who Knows :D

Oby wiecej takich tekstow na j.pl

pozd JW :D

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 25 kwiecie艅 2009 - 20:04

Uwe, napisa艂 podstawow膮 rzecz - nale偶y si臋 dostosowa膰 do ryb, one do nas na pewno tego nie zrobi膮. Warto mie膰 wi臋c w arsenale nie tylko 30cm gumy a ma艂e gumki 4 cm. Ten temat przerabiali艣my kilka late temu w艂a艣nie w Szwecji kiedy na du偶e nie bra艂o nic, gdy tymczasem na ma艂e gumki .... wariacja. Innym razem bra艂y tylko na powierzchniowce, a innym na g艂臋boko prowadzone woblery. To w艂a艣nie sedno w臋dkarstwa - nieprzewidywalno艣膰.

#7 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 25 kwiecie艅 2009 - 21:03

Kr贸tki, ale mi艂y i kompetentny wywiad Z obu stron ;)

Gratulacje za zachowanie klimatu rozmowy i za udaremnienie wykr臋cenia si臋 Uwe od odpowiedzi na pytanie o metody.
Inaczej wysz艂oby na to, 偶e do skutecznego 艂owienia wystarczy pochodzi膰 z Mazur i lubi膰 polskie specja艂y.

Brawo, brawo!!!
Pozdrawiam, Grzesiek

#8 OFFLINE   Futomaki

Futomaki

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecie艅 2009 - 11:25

Sympatyczny wywiad.
Jak dla mnie to Uwe Ameryki nie odkry艂, niewiele nowych rzeczy mo偶na si臋 dowiedzie膰 od niego. Je艣li chodzi o zale偶no艣膰 mi臋dzy por膮 roku, a g艂臋boko艣ci膮 prowadzenia przyn臋ty, to powiem szczerze, 偶e prze偶y艂em szok.....jesieni膮 p艂ytko :huh: :huh: !
Nie wiem, gdzie Uwe 艂owi, ale zapewniam, 偶e na wi臋kszo艣ci du偶ych szwedzkich jezior, w jesiennej porze, nie z艂owi艂by NIC.
Po ponad 15 latach, corocznych wypraw do Skandynawii, nauczy艂em si臋 jednego......poza okresem wczesnowiosennym, przy normalnej zimie, powiedzmy do 1 maja, 艂owi臋 zawsze g艂臋boko i tylko na du偶e, ponad 15cm woblery. I 艂owi臋 pi臋kne ryby. Nie bardzo rozumiem 艂owienie p艂ytko w pa偶dzierniku......co szczupak robi艂by o tej porze roku, w takiej wodzie ??? Szkoda, 偶e Uwe nie uzasadni艂 swoich wypowiedzi. Patrz膮c na jego ryby, stwierdzam, 偶e te szczupaki, jakie艣 takie mizerotki s膮, 偶aden nie wygl膮da na metrowca. Mam nadziej臋, 偶e Uwe z艂owi艂 sporo metrowc贸w w swoim 偶yciu, ale narazie nie widzia艂em 偶adnego.

#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 post贸w

Napisano 26 kwiecie艅 2009 - 12:27

Sympatyczny wywiad.
Jak dla mnie to Uwe Ameryki nie odkry艂, niewiele nowych rzeczy mo偶na si臋 dowiedzie膰 od niego. Je艣li chodzi o zale偶no艣膰 mi臋dzy por膮 roku, a g艂臋boko艣ci膮 prowadzenia przyn臋ty, to powiem szczerze, 偶e prze偶y艂em szok.....jesieni膮 p艂ytko :huh: :huh: !
Nie wiem, gdzie Uwe 艂owi, ale zapewniam, 偶e na wi臋kszo艣ci du偶ych szwedzkich jezior, w jesiennej porze, nie z艂owi艂by NIC.
Po ponad 15 latach, corocznych wypraw do Skandynawii, nauczy艂em si臋 jednego......poza okresem wczesnowiosennym, przy normalnej zimie, powiedzmy do 1 maja, 艂owi臋 zawsze g艂臋boko i tylko na du偶e, ponad 15cm woblery. I 艂owi臋 pi臋kne ryby. Nie bardzo rozumiem 艂owienie p艂ytko w pa偶dzierniku......co szczupak robi艂by o tej porze roku, w takiej wodzie ??? Szkoda, 偶e Uwe nie uzasadni艂 swoich wypowiedzi. Patrz膮c na jego ryby, stwierdzam, 偶e te szczupaki, jakie艣 takie mizerotki s膮, 偶aden nie wygl膮da na metrowca. Mam nadziej臋, 偶e Uwe z艂owi艂 sporo metrowc贸w w swoim 偶yciu, ale narazie nie widzia艂em 偶adnego.


W odroznieniu od ciebie petrus/wig20/enolog/pikeman/FUTOMAKI Uwe Pinau jest uznanym lowca esoxow!


Mnie wcale nie dziwi, ze Uwe jesienia plytko lowi szcupaki! Zreszta co to znaczy plytko? W wielkopolsce w pazdzierniku szczupak stoi na wodzie do 1 do 4m co dlamnie znaczy plytko.

pozd JW :D





#10 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecie艅 2009 - 12:42

Po ponad 15 latach, corocznych wypraw do Skandynawii, nauczy艂em si臋 jednego.



@futomaki, napisz artyk贸艂 okraszony zdj臋ciami, ch臋tnie poczytamy.

#11 OFFLINE   Futomaki

Futomaki

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecie艅 2009 - 12:44

To czy Uwe jest uznanym w臋dkarzem, najmniej mnie interesuje.
P艂ytkie 艂owienie na jesieni, mo偶e i ma sens w p艂ytkich zbiornikach, w艂a艣nie takich do 4m maksymalnej g艂臋boko艣ci. Wtedy twoja definicja p艂ytkiego trolligu ma sens.
Natomiast w du偶ych zbiornkach, gdzie 艣rednia g艂臋boko艣膰 wynosi 8-10, a maksymalna powiedzmy 20-30, Uwe musia艂by si臋 jeszcze d艂ugo uczy膰. Niech spr贸buje potrollingowa膰 w pa偶dzierniku na Asnen, Asunden, Ivosjon czy Sommen, 偶ycz臋 mu powodzenia !!
Zbyt d艂ugo 艂owi臋 ryby, aby zmieni膰 sw贸j pogl膮d na pewne obserwacje, kt贸rych dokona艂em przez te lata. Obserwacje, dzi臋ki kt贸rym co roku 艂owi臋 okazowe drapie偶niki.

#12 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 26 kwiecie艅 2009 - 19:48

takze uwazam, ze wywiad z uwe jest jednym z najbardziej wartosciowych, malo bicia piany, fokus na najwazniejsze skaldowe naszego hobby, zadnego mydlenia oczu, facet wie co robi i zna sie na tym

@jerzy
uwe mowiac: ' ... To zale偶y od 艂owiska. Ja uwa偶am, 偶e szybko i bardzo szybko prowadzone przyn臋ty, bardzo p艂ytko tak偶e w dzie艅, wielko艣膰 przyn臋t ma艂a lub 艣rednia, ale nie du偶a.
... '
wabiki w przedziale 13-16 cm

@futomaki
uwe nie napisal nic o glebokich jeziorach, natomiast powiedzial: ' ... Nie tylko p艂ytko, tak偶e 艣rednie przyn臋ty b臋d膮 skuteczne. ... '
zeby nie bylo niejasnosci, na holenderskich poledarch mozna lowic szczupaki przez caly rok na plytko schodzace jerki, to wlasnie takie lowiska uwe mial na mysli

#13 OFFLINE   Futomaki

Futomaki

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecie艅 2009 - 20:14

pitt
Od 1992r je偶d偶臋 dwa/trzy razy w roku do Skandynawii na ryby.
G艂贸wnie jest to Szwecja, bo najbli偶ej z Polski. Ale o Finlandi臋 i Norwegi臋 tak偶e zahaczy艂em.
Jeszcze si臋 nie spotka艂em z opini膮, 偶e na jesieni nale偶y 艂owi膰 p艂ytko :unsure: No c贸z, jeziora w kt贸rych 艂owi臋, s膮 z natury g艂臋bokie i dlatego te偶, takie 艂owienie, o jakim Uwe m贸wi, nie ma tam zastosowania........z oczywistych powod贸w.
Je艣li on 艂owi w Holandii, to rozumiem jego spos贸b rozumowania. Tylko, te kana艂y holenderskie, maj膮 si臋 nijak do tego, co znajduje si臋 z Skandynawii. To jest inny 艣wiat, inne 艣rodowisko.
W Skandynawii, opr贸cz okresu tar艂a, szczupak przebywa tylko i wy艂膮cznie na g艂臋bokiej wodzie. Dlaczego ? Bo woda jest tam najcieplejsza lub najch艂odniejsza. To zale偶y o jakim okresie m贸wimy. Esox lucius, jako gatunek zimnolubny, nie przepada za wod膮-zup膮, dlatego te偶, podczas lata wybiera warstwy zimnej wody, a te znajduj膮 si臋 w najg艂臋bszych partiach ka偶dego zbiornika. Podczas jesieni/zimy preferuje cieplejsze warstwy i zn贸w wybiera g艂臋bokie partie wody, poniewa偶 woda och艂adza si臋 od powierzchni w d贸艂. Wszystko kr臋ci si臋 wok贸艂 metabolizmu tej ryby, trawienie jest wprost proporcjonalne do temperatury wody.
Jak kto艣 mi m贸wi, 偶e 艂owi na jesieni p艂ytko, to troch臋 si臋 艣miesznie robi. No chyba, 偶e 艂owi w sadzawce.

Czy Uwe co艣 warto艣ciowego powiedzia艂 ?? Wed艂ug mnie niewiele.
Czy powiedzia艂 cokolwiek na temat ubarwienia przyn臋t ? Nic. A ja mam utarty i sprawdzony pogl膮d na ten temat. Pogl膮d, kt贸ry podziela wi臋kszo艣c s艂aw tej dyscypliny. Pogl膮d, kt贸ry zapewne zaskoczy膰 mo偶e wielu wyznawc贸w innych teorii.
pozd

#14 OFFLINE   darsio

darsio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Darek

Napisano 26 kwiecie艅 2009 - 20:40

Witam
Wywiad mi艂o mi si臋 przeczyta艂o, ale portal stawia wysoko poprzeczk臋.
By艂 wywiad z Berusem i Piotrem Piskorskim.
Dla mnie najlepszym wywiadem by艂a rozmowa z Piotrem.
Wywiad z Uwe pozostawi艂 niedosyt.
pozdrawiam
Darek

#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecie艅 2009 - 20:45

Naprawde bardzo mi sie spodobal wywiad. Bravo Pitt!

Nie ma tam zadnego zbednego czarowania czy owijania w bawelne. Wywiad pokazuje wedkarstwo takim jakie ono jest - cuda zdarzaja sie raczej tylko wtedy gdy wedkarz je sobie zorganizuje.

Prob j膮trzenia nie bede komentowal i innym tego nie polecam, zeby nie wypaczac...

Gumo



#16 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 post贸w

Napisano 26 kwiecie艅 2009 - 20:53

@Futomaki
Skoro masz tak wielkie do艣wiadczenie, my艣le 偶e nikt nie mia艂by nic przeciwko 偶eby艣 zamie艣ci艂 swoje do艣wiadczenia odno艣nie z艂owionych szczupak贸w oczywi艣cie okraszonych zdj臋ciami metrowych Esox'贸w

Pozdrawiam

#17 OFFLINE   Futomaki

Futomaki

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecie艅 2009 - 20:57

.....Prob j膮trzenia nie bede komentowal i innym tego nie polecam, zeby nie wypaczac...

A gdzie ty widzisz takie pr贸by ???
Ja jestem 10lat starszy od Uwe i mam swoje dlugoletnie obserwacje na temat po艂owu du偶ego szczupaka. Obserwacje, kt贸re do dzisiaj owocuj膮 pi臋knymi okazami.
Uwe ma swoje. Ale gdzie jest napisane, 偶e ja si臋 musz臋 zgadza膰 z tym, co on pisze ?? Dla mnie osobi艣cie, to Uwe musi si臋 jeszcze troszk臋 poduczy膰 i tyle. Zapraszam go w pa偶dzierniku nad w/w jeziora i niech poka偶e swoj膮 klas臋 na p艂ytkiej wodzie :lol: , pokryj臋 koszty wyjazdu, sta膰 mnie ! Po艣miejemy si臋 i napijemy dobrej polskiej w贸dki. Ot i tyle.
pozd


#18 OFFLINE   Futomaki

Futomaki

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecie艅 2009 - 20:59

@Futomaki
Skoro masz tak wielkie do艣wiadczenie, my艣le 偶e nikt nie mia艂by nic przeciwko 偶eby艣 zamie艣ci艂 swoje do艣wiadczenia odno艣nie z艂owionych szczupak贸w oczywi艣cie okraszonych zdj臋ciami metrowych Esox'贸w
Pozdrawiam

Mam sporo zdj臋膰 pi臋knych szczupak贸w. Tylko ja mam t膮 brzydk膮 cech臋, kt贸ra powoduje alergi臋 na tym portalu.......ja konsumuj臋 szczupaki. Chocia偶 wszystko powy偶ej 120cm wypuszczam !!!


#19 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 post贸w

Napisano 26 kwiecie艅 2009 - 21:03

[quote]
@Futomaki
Skoro masz tak wielkie do艣wiadczenie, my艣le 偶e nikt nie mia艂by nic przeciwko 偶eby艣 zamie艣ci艂 swoje do艣wiadczenia odno艣nie z艂owionych szczupak贸w oczywi艣cie okraszonych zdj臋ciami metrowych Esox'贸w
Pozdrawiam
[/quote]
Mam sporo zdj臋膰 pi臋knych szczupak贸w. Tylko ja mam t膮 brzydk膮 cech臋, kt贸ra powoduje alergi臋 na tym portalu.......ja konsumuj臋 szczupaki. Chocia偶 wszystko powy偶ej 120cm wypuszczam !!!

[/quote]

To ch臋tnie zobaczymy przynajmniej kilka tych ponad 120cm, my艣le 偶e takich fotek nigdy za ma艂o

#20 OFFLINE   Futomaki

Futomaki

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecie艅 2009 - 21:16

je艣li za drugim razem nic nie otrzymasz, to proponuj臋 zmian膮 konta, na jakiekolwiek na tlen.pl......tu zawsze wszystko dochodzi.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 4

0 u偶ytkownik贸w, 4 go艣ci, 0 anonimowych