Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4744 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 01 czerwiec 2016 - 20:07

Pod bolenia nadaje się Stradic 3000 sfc lub 4000 fc.



#542 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 02 czerwiec 2016 - 19:26

Mariusz 69, a dlaczego nie multiplikator? Używam zarówno kołowrotków jak i multikow i kiedy przynęty mają 40 i więcej gramów to w grę wchodzi multiplikator.

#543 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 czerwiec 2016 - 21:22

Bo puki co mam wędkę do stałoszpulowca. Lecz coraz bardziej chodzi Mi po głowie zmiana na multika.Jelenia Góra miejsce Moich urodzin ,słabo pamiętam bo byłem mały jak opuściłem to miasto.

Użytkownik MARIUSZ 69 edytował ten post 02 czerwiec 2016 - 21:26


#544 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 03 czerwiec 2016 - 05:35

Skoro i tak czekają Ciebie zakupy To zamiast szukać kołowrotka zacznij oglądać giełdę pod kontem multikow i wędki z pazurem.

#545 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 czerwiec 2016 - 07:22

Myślę nad zrobieniem takiej ale ja zawsze patrzę na górna półkę a tam ceny od 1000zł .Może coś byś Mi polecił żeby ogarniało tak do 90 gr i nie było szczotką do podłogi.



#546 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 03 czerwiec 2016 - 13:21

Jednym z moich castingow to Batson MB842 czy jakos tak i do niego Revo sx. Takim zestawem ogarniam wszystko powyzej 40g na toąacym Salmo Jack kończąc.. czyli cos kolo 100g. Koszt takiego zestawu to lekko powyżej 1000zl. Zajrzyj do castingowego dzialu i poczytasz o naprawde wielu możliwościach. Nie twierdzę, ze moj zestaw jest jedynie słuszny bo zestawień wedka + multik jest bardzo dużo. Na jakie przynety najczesciej lowisz? Ktore z nich maja taką wagę?

Proponuje tez przeniesc dyskusje w inne miejsce bo robimy castingowy oftop w wątku o kolowrotkach.

Użytkownik Jack__Daniels edytował ten post 03 czerwiec 2016 - 13:23


#547 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 czerwiec 2016 - 13:36

Polecano mi ABU AMBASSADEUR 5504 .Przynęty to duże jerki .SAVAGE GEAR 3D LINE THRU TROUT 20cm 93g .



#548 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 03 czerwiec 2016 - 15:17

Mariusz chodź pod ponizszy link
http://jerkbait.pl/t...ngowego/page-3#

Tam mozna kontynuować rozmowę

Użytkownik Jack__Daniels edytował ten post 03 czerwiec 2016 - 15:17


#549 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 14 czerwiec 2016 - 11:03

A ja mam pytanie czy będzie różnica w jakości pomiędzy TD 935iz a Ryobi Arctica 4000? Arctica pracuje u mnie pod bolenia od początku maja a mam wrażenie jakbym używał ją już co najmniej rok... stuki pod obciążeniem, szumy itp. 



#550 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 15 czerwiec 2016 - 07:28

Zastanawiam się czy warto kupić nówkę Shimano SUPER AERO 4000F za 350zł? Głównie pod sandaczowy opad 20-25g? Czy lepiej coś innego? Zaubera i Redy już posiadam.

#551 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 15 czerwiec 2016 - 07:55

Zastanawiam się czy warto kupić nówkę Shimano SUPER AERO 4000F za 350zł? Głównie pod sandaczowy opad 20-25g? Czy lepiej coś innego? Zaubera i Redy już posiadam.

 

Osobiście wolałbym dołożyć 50 zł

 

http://jerkbait.pl/t...4000-gtm-japan/



#552 OFFLINE   Bunia

Bunia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 19:12

Witam.

Łowię już pewnie ze 30 lat. Od kilku lat łowię w Warszawie. Preferuję spinning, gdyż nie mam zbyt dużo wolnego czasu.

Kompletuję nową okoniówkę i potrzebuję pomocy w wyborze kołowrotka. Okoniówka to Savage Black Spin  198cm, 2-7g, akcja Medium. Przynęty:jaskółki 2,5", gumki 2-3", przeważnie Keitech i Daiwa na główkach 2-5 g.

Do wyboru mam dwa kołowrotki i to z nich chcę wybrać ten docelowy. Te kołowrotki to: Shimano AERNOS 3000 SFB (około 320 ZŁ) oraz Daiwa LEGALIS 2000 HA (około 240 zł). Liczę na to, że ktoś z Was doradzi mi w wyborze i uzasadni dlaczego. Pozdrawiam i liczę na posiadaczy wymienionych wyżej kołowrotków



#553 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 17 czerwiec 2016 - 20:24

Legalisa na podstawie własnych doświadczeń odradzam , choć są zadowoleni użytkownicy. Aernos to taki trochę podrasowany exage, nie głupi ale chyba ciut za drogi w stosunku do tego co oferuje, choć nie słyszałem złego słowa o nim - poza kometarzem że cena chora za taką konstrukcję.
Mając taki wybór i nic innego to brałbym aernosa.

Moim zdaniem do okoniówki bezkonkurencyjny w ludzkiej cenie jest technium. Spowolniony wormshaft daje bajeczny nawoj nawet pajęczej plecionki. Ale nowy to już większy wydatek, natomiast używkę zmieścisz spokojnie w 300zł.

#554 OFFLINE   Bunia

Bunia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 21:31

Dzięki. A co jest nie tak z Legalisem? Kręciłem nim i wydawał się całkiem OK. Co do Technium, to model 3000 jest jednak cięższy, a model 1000FD wydaje się być zbyt mały. Kij waży 90 g i głupi dorzucić do niego coś o masie 270g już 250g to zbyt dużo. Cena Technium jest jeszcze do zaakceptowania, ale jaką ma przewagę nad Aernos? 



#555 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 17 czerwiec 2016 - 22:14

Technium na nawój na wormshafcie, w dodatku spowolniony dodatkowymi zebatkami. Aernos nawja na "kwadratowym jaju" czyli variaspeed, inny system, prostszy ale mniej precyzyjny. Nie bój się 1000 , ja uzywam technium 1000 FD na pstrągi a to trochę większe obciążenie niż okoń na gumę. Sądzę ze w tym sezonie zrobił już przebieg u mnie porównywalny kilkoma latami w innych rękach , bo tak wyszlo ze co dwa - trzy dni byłem nad wodą po minimum 6 godzin. Lekko nie ma, wobki 5cm w nurcie, obrotówki, i sporo ryb wyjechało, czasem po "amerykańsku" czyli hol młynkiem na szybko dla zdrowia ryby.
Do lekkiego kijka będzie genialny zestaw o łącznej wadze równe 300g. Bajka, a w razie czego przyłowy typu szczupły 60 czy klusek 45 są do wyjęcia bez stresu.

Legalisa mialem w ręku dwa razy - jeden nowy wyjęty z pudełka chodził jak prexer po wypadku, drugi w sklepie już ciut lepiej ale dalej niezbyt płynnie i cicho.

Bierz technium jak mozesz, bedziesz zadowolony - byle nie do ciężkiego łowienia. To precyzyjny, raczej delikatny młynek. Nawija jak młynki klasy twin powera. Podobno starsze czyli FB i FA były lepsze w sensie trwałości chociaż przy okoniach to nie sądzę żebyś dał radę zajechać FD, ktory ma z kolei lepszy hamulec niż starsze.

Tanio i fajnie wygląda daiwa ninja - przynajmniej na sucho, to praca dwie klasy lepsza niż legalis, a jak na razie nikt nie narzekał na ten młynek i sam się zastanawiam nad nim jako zapas dla techniumka.

#556 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 18 czerwiec 2016 - 05:45

Ponawiam pytanie czy będzie różnica w jakości pomiędzy TD 935iz a Ryobi Arctica 4000 i czy jest sens zmieniać na TD? Arctica pracuje u mnie pod bolenia od początku maja a mam wrażenie jakbym używał ją już co najmniej rok... stuki pod obciążeniem, szumy, żyłka wchodzi pod szpule itp. Czy może lepiej dołożyć do stradica 3000 lub 4000 fa. Przynęty używam raczej lekkie do 15g i stawiające mały opór.

#557 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 18 czerwiec 2016 - 06:43

Artica ma za niskie przełożenie pod bolenia, td również, szukaj stradica.

#558 OFFLINE   Bunia

Bunia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 18 czerwiec 2016 - 09:35

Nie bój się 1000 , ja uzywam technium 1000 FD na pstrągi a to trochę większe obciążenie niż okoń na gumę

 

Raczej chodzi mi o odległość rzutów i mały nawój na obrót - 63 cm

 

Tanio i fajnie wygląda daiwa ninja - przynajmniej na sucho, to praca dwie klasy lepsza niż legalis, a jak na razie nikt nie narzekał na ten młynek i sam się zastanawiam nad nim jako zapas dla techniumka.

No właśnie porównywałem Legalisa i Ninja w sklepie i Ninja na tle Legalisa wypadł tragicznie. W Legalisie brak luzów, płynna praca, a Ninja z luzami, czuć zęby, nie zachęca do zakupu.



#559 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 18 czerwiec 2016 - 09:47

Odległość rzutów z technium 1000 jest naprawdę dobra, jakość nawoju tu nadrabia nad średnicą szpuli. Okonie to raczej cieniutka pletka, a z tą plus guma na 3g można naprawdę daleko miotac z tego młynka. Na Wiśle w Krakowie zestawem technium 1000 ,pletka 0,08/4lb, gumka 5cm na główce 3g sięgnąłem ponad polowy szerokosci rzeki w naprawdę szerokich miejscach. I to kijem nie będącym katapultą, 2,40 10-25g. Zestaw był kompletnie niedobrany, padł mi podstawowy mlynek i akurat technium mialem jako zapas, zresztą błędnie.
Z daiwami w segmencie budzetowym jak widać dużo zależy od egzemplarza, ja macałem Ninje w chyba wszystkich rozmiarach w sklepie i chodziły miodzio - lepiej niż Legalis, Revros, czy Applause CR.

#560 OFFLINE   Bunia

Bunia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 18 czerwiec 2016 - 10:34

Czy przy rozmiarze 1000 nie zdarza Ci się, że kabłąk uderza o palce ręki trzymającej za rękojeść kija? Mam małą okumę i tam muszę uważać jak trzymam kij bo kabłąk uderza o palce.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 8 gości, 0 anonimowych