Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągowe rozpoczęcie sezonu – falstart - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2006 - 11:14

Przy roztrzsaniu zestawow dosc czesto zdarza sie, ze jest omawiany sprzet gruby, tymczasem chyba najistotniejsze jest to, co merda sie w wodzie... :unsure:
Wlasnie uswiadomilem sobie, ze z uplywem czasu niedostepne lub trudnoosiagalne staja sie niektore prznety.



Zniknaly obrotowki o skrzydelku typu aglia, ktore mialy patent z odpinana kotwiczka (wystepowaly w 3 kolorach).Byly lepsze od Meppsow...
Zniknela firma Moby Dick, ktora produkowala znakomite blachy wahadlowe (na zdjeciu od gory to te dwie najmniejsze)
Nie widzialem juz od dluzszego czasu woblerow Tex, z ciekawa i bardzo prosta konstrukcja na jednej ramce, wykrepowanej z blachy(ten żółtawy od samej gory).
Nie ma tez woblerow Konowrockiego (to ten bananek) i Darkspinów (to ten koszmarek zaraz pod Texem).
Poza Storkiem i Rapala mini fat rap reszte wyrobow trudno mi nazwac...
Tylko wahadla RoBo trzymaja sie dzielnie i chociaz z trudem, mozna je zdobyc w roznych wielkosciach i grubosciach.. :D
Gumo

Załączone pliki



#22 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 07 marzec 2006 - 11:21

Nie mam zdjęć, ale skoro rozpaczamy nad utratą dostępu do wielu przynęt, to chciałbym wspomnieć niezastapione Gębale - ŚP Henia Gębskiego z Lędyczka. T wobki były legendą pomorskiego psrągarstwa i te obecnie produkowane przez jego syna, nie są już takie jak Mistrza Henia!

Pozdrawiam


#23 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 07 marzec 2006 - 11:24

Rozumię Cię Sebastianie i się z Tobą zgadzam. Ja nie pisałem o delikatnym sprzęcie tylko o sprzęcie na pstrąga potokowego. Nieporozumienie wynika z terminologii. Z różnego pojmowania znanych skrótów UL,L, ML,M,MH czy H. Patrząc z jerkowego punktu widzenia można się pogubić. To rozumię.
Również istnieje chyba różnica w stopniu nirwany. Ja w odróżnieniu od Ciebie nie wypuszczam wszystkich złowionych ryb tylko kilka procet zjadam. W ubiegłym roku zżarłem prawie 4 szczupaki. Wierz mi, że złapałem dużo więcej.
W połowie spiningowym pstrągów od jakiegoś czasu stosuje się na świecie lekkie wysokomodułowe spiningi o szybkiej akcji i głębokim ugięciu zbliżonym do niegdysiejszych klusek stosowanych na przelewach rzek. Tylko są to kijki krótkie. Domyślam się, że tak uginający się kijek nie znalazłby uznania w Twoich oczach.
A sam hol?. Koledzy zwracają mi uwagę, że u mnie złowiona ryna bardzo się chlapie podczas holu. Przyznaję, że tak lubię. Sam rozumiesz, że nie jest to hol długi. Natomiast ryby nie fruwają na czas w powietrzu i sprzęt mam dobrany wielkością do spodziewanych rybek.

pozdrawiam

#24 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2006 - 12:23

@Andrzej,

ja też zazwyczaj mam sprzęt dobrany do wielkości poławianych rybek.
Z jednym wyjątkiem, jakim jest szczupakowa ciężka jerkówka o mocy H. Tutaj wielkość i ciężar przynęt decydują o wyborze tak mocnego kija.
Jednak na jerki łowię także innym sprzętem bo mam też kije jerkowe o mocy M i MH.

Pewnie zdziwisz się bo mój kijek pstrągowy jest krótki, dość szybki i podczas holu ugina się głęboko, prawie jak parabolik.
Co do wspomnianych klusek, to już nie raz pisałem o tym, że przelewowe i rafowe klenio-jazie uwielbiam łowić na długie kluski, które podczas holu gną się aż do samej rękojeści. :mellow:



#25 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 07 marzec 2006 - 12:33

A widzisz Sebastianie. Już kiedyś Ci pisałem, że lubię czytać Twoje teksty i mniej więcej pamiętam co w nich było.
A długie kluski. No cóż nie ukrywam, że też kiedyś przez to przechodziłem. Wszystko jest dla ludzi. KIje również. Dla różnych w różnym okresie.

pozdrawiam

#26 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 07 marzec 2006 - 13:52

Wlasnie uswiadomilem sobie, ze z uplywem czasu niedostepne lub trudnoosiagalne staja sie niektore prznety.


Wśród Twoich błyskotek wypatrzyłem rzadką już, ale cenioną obrotówkę Veltic - Rublexa. Łza mi się w oku zakręciła - miałem kiedyś okazję kupić z drugiej ręki i połowić na stare egzemplarze - rany jak TO się kręciło prowadzone z prądem rzeczki...
Co miałem już urwałem, cała reszta to już nie było to.



#27 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2006 - 16:18

@Thymallus,

...Wszystko jest dla ludzi. Kije również. Dla różnych w różnym okresie...

- dokładnie. Zgadzam się w 100 procentach. :D

#28 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 07 marzec 2006 - 18:31

chłopaki nie ma się co przejmować że wróciliście o kiju,bo do tego przywykł chyba każdy polski wędkarz,najważniejsze że spędziliście kilka przyjemnych chwil nad wodą w dobrym towarzystwie,a co najważniejsze powstała z tego wspaniała relacja :mellow:

#29 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2006 - 18:47

Wśród Twoich błyskotek wypatrzyłem rzadką już, ale cenioną obrotówkę Veltic - Rublexa

Hehe, liczylem, ze mi ktos te niektore woblery odcyfruje... :lol:
Jesli chodzi o Rublexy to spoko..w W-wce np. sa i to prawie wszedzie Veltice do rozmiaru 6.. :huh: , lekkie Celty, jeszcze lzejsze Ondexy.. :(
Ceny, zwlaszcza tych wiekszych porownywalne z tanszymi woblerami, co prawda ale...sa.
Te rzemieslnicze obok Veltica, zaskocze Cie, sa prawie tak samo dobre...
Gumo

#30 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 07 marzec 2006 - 22:09

Gumo tem szary wobek powyżej Storka wygląda na moją robotę i to bardzo stary :D trochę pod złym kątem go widac i nie jestem na 100% pewny.

siudak

#31 OFFLINE   JACKOVSKI

JACKOVSKI

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 07 marzec 2006 - 22:21

@Gumo woblery Konowrockiego czasem jeszcze można dostać np. w jednym ze sklepów internetowych, ale tylko takie jak na zdjęciu. Tych z metalowym sterem już chyba nie ma. Kosztują ok. 10zł, a za tę cene można mieć juz woblera pstrągowego z Czarnego. Pozatym nie wiem czy jedna kotwiczka wystarczy w takim woblerze Konowrockiego, biorąc pod uwagę że ma on chyba 4,5cm.

Pozdrawiam.

#32 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 08 marzec 2006 - 21:52

@gumo

jak je zoabczylem to od razu pomyslalem o Tobie :mellow:

TEXy malutkie

#33 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2006 - 10:05

I jak, ten..?



Gumo

Załączone pliki



#34 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 09 marzec 2006 - 10:14

ten :D drut mosiężny 0,6, prawdopodobie to jeszcze strugany w korze topolowej, ster wypalony z ciekiego polietylenu dokładnie z butelki zwrotnej po Fancie, (już takich nie robią a szkoda)
gdzie Ty go Gumo kupiłeś? toż to zabytek.

siudak

#35 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2006 - 10:20

No widzisz Siudak..the World is small... B)
Pamietam, ze kupilem go dawno, byc moze w sklepie na Odolanskiej w W-wie. Niestety Moby Dick, ktory sie tam miescil, wyprowadzil sie.....byla to za bardzo kameralna dzialalnosc, zeby sie utrzymala w takiej bocznej uliczce... :(

No to skoro to Bialy Kruk to raczej do gablotki bardziej pasuje niz do pudelka...
Gumo

#36 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 09 marzec 2006 - 10:29

Być może że tak mogło być, jak zaczynałem robić wobki (cholerka to już 10 lat :huh: ) to wymieniałem się z jednym sklepikarzem w Łomży na sprzęt, a on z kolei wymieniał się z Moby Dickem za moje woblerki na wirówki :D pewnie dlatego tam się znalazł.
Ale mi frajdę @Gumo zrobiłeś pokazując tego woblerka :mellow:

siudak

#37 OFFLINE   GrynszpaN

GrynszpaN

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 09 marzec 2006 - 11:30

ad. woblery
Ciekawe i sprawdzone są także GÓRALE, chociaż osobiście rzadko stosuję krótsze niż 5 cm.

ad. blaszki
Preferuję je tylko wiosną. Latem zakładam przy trąconej wodzie.
Wzory? Każdy ma coś swojego. Mój model w załączeniu. Ciekaw jestem jakie będą wyniki testów Remka.

Załączone pliki



#38 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 marzec 2006 - 12:17

Spróbujemy, wypróbujemy itd. W niedzielę będzie trzeba sprawdzić kilka patentów. A ja już nie mogę wysiedzieć :mellow:

Pozdrawiam
Remek

#39 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 13 marzec 2006 - 20:28

a co powiecie na żabki?



siudak

Załączone pliki

  • Załączony plik  zabki.jpg   15,15 KB   263 Ilość pobrań


#40 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 marzec 2006 - 21:48

siudak pamietasz moze kijanki WISNI/ suleja? mam male zapotrzebowanie. chyba bede musial cos na wzor przeslac ;]