Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mały round


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 23 październik 2014 - 15:59

Szklak szklak jak isc to juz na calosc.... Klejonka :) a tak szczerze cast 10-12 lb i mozna smigac chyba ze chcesz sie bawic w caly tuning ale ja juz z ul na casta sie wykeczylem :)

#142 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 październik 2014 - 16:24

To jak za płytka to może odkupię ją od Ciebie.

Niewykluczone, że tak zrobię. Ale multik będę miał dopiero pod koniec grudnia więc przede wszystkim, ja muszę uzbroić się w cierpliwość. Co do blanków a mam ich już kilka na takich uchwytach, to faktycznie te o "szklanej pracy" są najprzyjemniejsze w obsłudze i najbardziej bliskie kijom z tamtych czasów. Fajne są również z taką dynamiką szczytówki aby sama miotała przynętę przy rzucie jedną ręką z nadgarstka.

Dzisiaj dotarły do mnie dwa kijki. Klasyczny "amerykaniec" Daiwa Triforce-Z 5'6" 1/4-3/4oz 8-17lb Medium. Drugi to Shakespeare Ugly Stick 7' 12-20lb Medium myślę że będzie fajny do trolla. Oba ktoś przywiózł ze stanów a pewnie kupił na wyprzedaży garażowej  :D  



#143 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 23 październik 2014 - 16:25

Mam to o akcji podobnej do szklaka  :) .

 

Załączony plik  air bamboo (2).jpg   162,93 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  air bamboo (1).jpg   96,15 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  air bamboo (3).jpg   73,86 KB   8 Ilość pobrań



#144 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 24 październik 2014 - 01:59

Przy okazji - zielony jestem jaki blank, kij do niego zapodać. Chciałbym lekko i z klasą, nawet "glass" mi po głowie chodzi - KABUTO, HARDY???

Jeśli ma być z niemałą odrobiną fantazji i z klasą..... to obstawiałbym w takiej kolejności:

- klejonka od Banachowkiego

- niebieski (koniecznie) EPIC

- KABUTO

Oczywiście w każdym przypadku dogadanie szczegółów trochę potrwa aby zachować rozsądną funkcjonalność. Choć coraz częściej różnie definiuję "funkcjonalność".

 

tomaszek11



#145 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 październik 2014 - 09:32

Jeśli ma być z niemałą odrobiną fantazji i z klasą..... to obstawiałbym w takiej kolejności:

- klejonka od Banachowkiego

- niebieski (koniecznie) EPIC

- KABUTO

Oczywiście w każdym przypadku dogadanie szczegółów trochę potrwa aby zachować rozsądną funkcjonalność. Choć coraz częściej różnie definiuję "funkcjonalność".

 

tomaszek11

 

Tomaszek - klejonka odpada, przerobiłem kilka kijów w młodości, smak pozostał i niech tak zostanie... Ciekawie wyglądają blanki EPIC tyle, że nie trafiłem na typowe pod spina/casta, może źle szukałem. Szklak byłby fajnym rozwiązaniem. Świeżo kupiony multik (CC 51S) jest już po serwisie. Siedziałem do drugiej w nocy, rozebrany do najmniejszych drobiazgów, wymyty, przesmarowany. Prezentuje się świetnie. Do wymiany łożyska i nakrętki w knobach. Ktoś próbował odkręcać i pokaleczył. Nie widać tych detali bo są pod dekielkiem.zaślepką w knobie ale sam fakt jest wkurzający. Może ktoś ma dwie wolne sztuki? Wracając do kija, nie mam pośpiechu, raczej na przyszły sezon. Stąd bacznie zlustruje ofertę, dostępne opcje, design najważniejszy po użytkowym blanku. Może trafi się ciekawy gotowiec. Gdybyś miał jakieś informacje co do możliwości zakupu blanku EPIC daj znać na priv. Konsekwentnie drążąc temat CC multi, zaczynam rozglądać się za 101 i chodzi mi ciągle po głowie 401. Dzięki za podpowiedź.

 

Andrzej



#146 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 24 październik 2014 - 09:43

A do czego cc51 chcialbys uzywac ?:)

#147 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 październik 2014 - 10:01

A do czego cc51 chcialbys uzywac ? :)

 

Myślałem o podrywaniu lasek, powinny się skusić na jego urok i blask "żółtego" metalu. ;) W ostateczności można nim ryby łowić, jeden z Kolegów zaliczył całe spektrum... http://www.multiplik...jednego-zestawu


  • BOB lubi to

#148 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 24 październik 2014 - 10:19

Wiesz o laski bym sie nie bal, same wskocza i pokreca korbka :) a co do ryb niby mozna ale jak cos do wszystkiego to do niczego :)p

#149 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 październik 2014 - 11:00

a co do ryb niby mozna ale jak cos do wszystkiego to do niczego :)p

 

I o taki mi właśnie chodzi - do wszystkiego w ramach - "Chciałbym lekko i z klasą, nawet "glass" mi po głowie chodzi - KABUTO, HARDY???", dopowiem - w przedziale 2-14 gram przynęty, ryby wypadową łowienia - nie wiem. W tym przypadku nie specjalizuję się w gatunkach, łowię konkretnym zestawem i dobranymi do niego przynętami. Jak podam np. lipień, czy to coś zmieni... Chciałbym uniwersalny ładny kijek, przedział j/w. Miałem już taki zestaw (lekki) w oparciu o Cardiff 51DC, łowiłem to co raczyło na kij wskoczyć: pstrąg, kleń, okoń... Z kijem rozstałem się jakieś 3 lata temu, multik również. Na 51S polowałem bardzo długo, czas na kij... Upraszczając ładny spacerowy do lekkich przynęt 2-14 gram.  :)



#150 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 październik 2014 - 11:09

Czyli pasował by taki jak mój staruszek, brązowy St. Croix opisywany chyba do 10 ale wiadomo, że 15 pociągnie bez problemu. Wzrost jakieś 180?

Zawsze u mnie sparowany był z CC51. Ten kijek dla mnie ma właśnie taki typ pracy: "szybki szklak" i dla tego fajnie się zgrywał ze starszymi multikami



#151 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 październik 2014 - 11:20

BOB wolał bym trochę dłuższy, zakładając, że szklak - 6'8" lub 7' wszystko zależy od blanku, estetyki, samego projektu i wykonania. Przecież Wiesz, że w obliczu urzekającej "wędy", projektu, potrafimy przyklęknąć i zaakceptować status quo wbrew naszej pierwotnej deklaracji, głoszonemu zdaniu... :D



#152 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 październik 2014 - 11:39

Chłopie! gratki za zastosowaną składnię w ostatniej wypowiedzi :) to na prawdę zmusza mózg do wytężonej pracy, podczas dwukrotnego czytania ze zrozumieniem tekstu :P

A co do kija. W tej długości z tym typem uchwytu to na prawdę musi bić super lekki (bo wyważyć to tego się nie da)



#153 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 24 październik 2014 - 12:02

Mozr jakis seryjny patyk z japoni ... Widziem piekne abu na pstragi oraz rock fishe ( bfs modele ) ich wyglad byl cudny - doslownie...

#154 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 październik 2014 - 12:42

BOB - nie wiem, dlatego pytam. Michał - kij będzie z pracowni, blank szklak - chyba... Japońce są ładne i czasami kuszą, mam to za sobą.  ;)

Na fot mój młynek, robione w domu więc bez fajerwerków pleneru. Na te przyjdzie czas.  ;)

 

 

CC-51S-foto_zpsdb6269f2.jpg


  • Dienekes, Zwierzu i Franc lubią to

#155 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 24 październik 2014 - 12:45

Zawsze jak nie szklak mozna jakiegos lammiego ogarnac :) w FA nie kreca zadnych szklakow ?

#156 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 październik 2014 - 12:47

Typ "mgławicowo-romantyczny" widać że jesteś zauroczony :wub:  :D

Fajne jak zwykle :)



#157 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 październik 2014 - 12:48

w FA nie kreca zadnych szklakow ?

 

Kręcą, jednak tym razem ma być szaleństwo...  :D



#158 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 październik 2014 - 12:49

Typ "mgławicowo-romantyczny" widać że jesteś zauroczony :wub:  :D

Fajne jak zwykle :)

 

Trzeba było ukryć rysy z gwoździa i obicia z kamieni.  :D



#159 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 24 październik 2014 - 12:50

ABU 1601 CiAR na tuning podatny jest, jednak ma ruchomy wodzik w sprzężeniu, który wraz z jego napędem jest nie do przeskoczenia. Lekka szpulka oczywiście daje ogromną różnicę, ale wodzik hamuje i młynek swoje ograniczeni w dół ma. No i jest ciężki. Tylko dla pasjonatów.  

 

Co do szklaków japońskich. Była seria Combatsticków Evergreena, zdaje się druga. Nazywało się to Super Glass Casting Series, Inspire.  Były modele do 5/8, 3/4, 1 -i 1-1/4 oz. Mam 3/4 oz. Jest to chyba jedyne szkło spośród 4rech jakie miałem, które trawię. Seria na wypasie, z przelotkami gold cermet. Także jeśli ktoś trafi to polecam. Były jeszcze potem kije z serii Ultra Glass Evergreena, ale tego nie znam. 

 

 15428449349_6fc6a260f6_h.jpg
15428980808_74f88c7958_h.jpg
15615098875_b951d0bd63_h.jpg

Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 24 październik 2014 - 12:51


#160 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 24 październik 2014 - 12:50

Ściorana jak sandał pielgrzyma :angry:  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych