Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionki Sasame


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 17 marzec 2006 - 12:11

Witam.Czy moglibyscie powiedzieć coś na temat Wisplash Pro.
Jak to jest z jej wytrzymalością deklarowaną przez producenta 0.10 mm-14.1 kg.
Bo cos mi to na bzdury wygląda?


#22 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 marzec 2006 - 12:15

Bo to sa bzdury Trout.

Ta plecionka ma jakies zalety - tak mowili mi jej uzytkownicy.

Ja znam ja tylko ze slyszenia. Wszyscy sa zgodni ze linka jest mocno przeszacowana...

Guzu

#23 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 17 marzec 2006 - 12:29

I to nieważne czy kupi sie w kraju czy zagranica {np.Wielka brytania }

#24 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 marzec 2006 - 12:33

Nie, to niewazne.

Nie wiem czy w innych linkach niz PP wystepuja takie roznice geograficzne.

Niedawno musialem kupic PP w Niemczech. Nie polecam.

Guzu

#25 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 17 marzec 2006 - 12:52

Dzieki teraz wiem co dalej czynić.

#26 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 marzec 2006 - 13:50

sprawa była juz poruszana pare razy. Plecionki Whiflash Pro maja fantastyczne zdolnosci to puchniecia oraz tracenia gęstosci splot włókien. Raczej zdecydowanie nie polecam.

#27 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 marzec 2006 - 16:08

@Trout,

całkowicie odradzam Wisplash Pro. Nasiąka i szybko się zużywa. Oszukana wytrzymałość linki w stosunku do jej średnicy. :angry:


@Guzu,

czyżby wynikiało z tego, że PP na Europę to ściema? :wacko:

#28 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 marzec 2006 - 16:12

Ostatnio zasłyszałem pewna informację : POnoć Power Pro ma jednego głównego dystrybutora w Europie. Jest to ponoć jakaś firma w Francji. rzyznam się szczerze,że jestem skłonny uwierzyć w to, że to co sie dzieję, dzieje się głównie TAM

#29 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 marzec 2006 - 06:35

http://www.powerpro.com/press/news/details.asp?PP_PRESS_NEWS _ID=24
prawo do dystrybucji posiada np. SPRO http://www.spro.nl/DE/default.asp


#30 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 18 marzec 2006 - 09:01

...witam wszystkich serdecznie...
...korzystajać z okazji prowadzonego wątku, chciałbym podpiąć się ze swoim małym pytankiem... a mianowicie:
...w ubiegłym sezonie zakupiłem 150 metrów plecionki PP, takiej na metry... dość szybko okazało się, że deklarowana średnica 0,19 jest troszkę za gruba... (oczywiście kupując miałem świadomość, że średnica plecionki nie będzie równoważna żyłce o tej samej średnicy, nie w tym rzecz...)... dlatego już wtedy wiedziałem, że następna PP będzie ciut cieńsza... i gdy u tego samego sprzedawcy i z tego samego, przyjmijmy zaufanego źródła... poprosiłem o pokazanie PP o średnicy 0,13 mm to ze zdziwieniem stwierdziłem, że coś jest zbyt płaska... no taka wstażeczka... a moje zdziwienie wzięło się z tąd, że moja poprzednia 0,19 PP, w przekroju była +- okrągła... sprzedawca stwierdził, że ten typ tak ma i, że te mniejsze średnice są po prostu wstążeczkowate... operuję średnicami, bo z tego parametru korzystałem przy wyborze pierwszej PP,więc... łatwiej mi się odnieść do innej średnicy... co do PP z JuEsEj to raczej nie mam możliwości zakupu... gdyby ktos coś podobnego doświadczył, to z miłą chęcią wysłucham... pozdrawiam maxtip...

...dodam jeszcze, że z tej PP 0,19 to w zasadzie jestem bardzo zadowolony...


#31 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 marzec 2006 - 09:44

Cześć,
Na wstępie powitanie - witaj i życzenia samych przyjemności z przebywania na jerkbait.pl.

Szczerze powiedziawszy najcieńszą plecionke jaką używałem było PP 15lb. Miała oczywiście przekrój kołowy. Osobiście też nie posługuję sie grubościami a jedynie mocą linki. Po prostu średnica linki (plecionej) to jakis wymysł marketingowy. Myślę, że po prostu europejscy wędkarze nie mogli przyzwyczaić się do innego oznakowania i wprowadzili tak by nie wywoływac popłochu (dba się o klienta i to bardzo). Podawanie średnicy moim zdaniem jest pomyłką. Często bowiem plecionki maja właśnie przekrój jak zuważyłeś wstążeczki. Jednak co do PP nie wiem jak przebiega proces produkcyjny plecionek bardzo cienkich. Poczytaj jeszcze tutaj na temat rozważań mm a lb http://www.jerkbait....hp?t=msg&th=686 i oczywiście artykuł Plecionki pod lupą http://jerkbait.pl/?p=56.

Ja ostatnio, ze względu na ciągłe braki plecionki PP w Cabelasie, czy BPS (mówię o 15 lb) kupiłem Sterna (14 lb). Chcę ją sprawdzić - zobaczymy.

Pozdrawiam
Remek

#32 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 marzec 2006 - 15:44

Witaj MAXTIP


Przyznam CI racje. Ja rownież zauważyłem takową prawidlłowość. Power pro te najciensze niestety nie są tak okrągłe wprzekroju jak jej rubsze odpowiedniki. Zakładając, że w ogóle mamy tu do czynienia z okrągłością... :mellow:

#33 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 marzec 2006 - 16:04

okreslenie 'plecionka okragla' to trick marketingowy, prawidlowo powinno stac 'pleciona na okraglo', a to dotyczy techniki produkcji a nie przekroju
im mniejsza moc, tym mniej wlokien jest, ze soba, splecionych, tym mniej splotow na cm i tym bardziej plaski przekroj linki, bez roznicy pp czy tuf line

#34 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 marzec 2006 - 16:43

Cześć,
Sprawdziłem dzisiaj plecionkę PP 0,1 mm. Była na 100% oryginalna i była na 100% płaska.

pozdrawiam
Remek


#35 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 marzec 2006 - 16:47

??????????//
może sie zdecydujaesz jaka była :mellow:

#36 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 18 marzec 2006 - 19:27

...wielkie dzięki za ciepłe przyjęcie...
...a więc jednak, zgodnie z tym co mówił mój zaufany sprzedawca, ten typ tak ma... już jestem troszeczkę spokojniejszy... wiem więc, że bez względu na źródło dystrybucji, a tym samym oryginalnosć produktu będzie to wstążeczka... a zważywszy, że PP jest jedną z najlepszych plecionek dostępnych na rynku, to mimo tej niedogodności pewnie i tak warto... ja w każdym bądź razie zaryzykuję... zawsze to o jedno doświadczenie więcej... pozdrawiam kolegów i dziękuję za pomoc w podjeciu ostatecznej decyzji... maxtip...

#37 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 21 marzec 2006 - 09:45

Ja zauważyłem że PP zaczyna być okrągła od grubości 0,15mm (wartości podawane u nas) nie wiem jak to się ma na lb ale z tabeli na stwonie producenta wynika że jest to 15 lb

#38 OFFLINE   Szorstki

Szorstki

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 23 maj 2007 - 19:50

Kiedyś używałem taniej plecionki Sasame. Linka nie przypadła mi do gustu ponieważ szybko nasiąkała wodą i rozwarstwiała się. Niestety nie pamiętam dokładnej nazwy.

Co do plecionek Power Pro to należałoby sprawdzić czy użytkownicy, którzy ją negują zakupili ją w Polsce? Bo jeżeli tak, to nie ma o czym mówić. PP zakupione u nas w kraju ma się nijak do plecionki zakupionej w Usa. Te u nas są to jakieś odpady albo podróby.

Jeżeli chodzi o strzelanie (zrywanie) plecionek to nie wiem o co chodzi. Każda, nawet najlepsza linka zerwie się pod określonym obciążeniem. Własnoręcznie zrywałem dobre plecionki, nawet 50-80 lb. To normalne, że pod wpływem pewnej siły każdy materiał w końcu pęknie.


Kolega coś tu pokręcił i należałoby porostu sprostować.
1/Sasame nie jest tania (koszt w sklepie 100-120zł / 125metrów)
2/Plecionka Sasame nazywa się po prostu Sasame, i nic pyzatym.
3/Ja i wielu z moich kolegów używamy Sasame już od wielu lat i nie występuje nic podobnego jak jakieś tam nasiąkanie wodą-co jest w ogóle jakimś niedorzecznym dziwnym stwierdzeniem wśród niektórych ''ekspertów''
Co do rozwarstwiania to jest to chyba jedna z najlepszych, jak nie najlepsza na rynku jaką znamy w naszym środowisku po kiju, podobnie jak z resztą wszystkie inne produkty Sasame.
I co najważniejsze, zawsze taka sama od wielu lat, co świadczy o świetnej powtarzalności.

Sądzę, że koledze pomyliły się marki, no, ale nic dziwnego,
tyle tego na rynku że trudno spamiętać i rzeczywiście w ogromnej większości to żałosnej jakości tanie produkty od których z kolej nie należy zbyt wiele wymagać.

Drogi kolego,
Swoją drogą, jeśli się dokładnie nie pamięta lub nie ma się całkowitej pewności nie należy wydawać opinii, bo wprowadza się innych w błąd no i ktoś też na tym może niewinnie ucierpieć.

Dodatkowo trzeba by było pochwalić Japończyków za to, że są też bardzo rzetelni podając prawdziwe średnice i prawdziwe wytrzymałości, co prawie się już nie zdarza u innych producentów.
Widać znaczenie słów HONOR nie zostało jeszcze zapomniane w Japonii w przeciwieństwie do europejskich a szczególnie naszych Polskich tanich firm i firemek od niewiarygodnych pustych sloganów typu ''space technology''Japan technology''śmiesznie tanich i nieistniejących IM10'' lub 80 mil. psi. lub takich tam, bazujących tylko i wyłącznie na ogólnej niewiedzy społeczeństwa.
Żenada!!!

Ciekawe czy ktoś się odważy napisać ''IM11'' :lol:

Jeżeli ktokolwiek, kto ma odrobinę wiedzy lub nawet po prostu potrafi logicznie myśleć............

P.S.-W Internecie na stronach producentów surowców i półfabrykatów, ot, choć by takich jak TORAY, NIPPON GRAPHITE, SKY FLEX, MITSUBISHI, TOHO RAYON (światowych liderów w produkcji wszelkiego rodzaj włókien) można znaleźć wszystkie dane techniczne i ich dokładne opisy/specyfikacje dotyczące wszystkich dostępnych materiałów.
Polecam, będziecie niewiarygodnie zaskoczeni zmyślonymi bredniami (do celów marketingowych i chęci ogromnego zysku) typu HM80 i tzw. już nie węglową a ”ceramiczną strukturą’’ :huh: :lol:

Serdecznie pozdrawiam,
Szorstki


#39 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 23 maj 2007 - 19:57

Znam ten ton skadis...czyzby jednak admin dal sie wykiwac?? :huh:

#40 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 maj 2007 - 20:01

Witaj Szorstki,
Witam serdecznie na forum i jednocześnie dziękuję za sprostowanie. Osobiście nie łowiłem na wymienioną przez Ciebie plecionkę więc nie będę się na jej temat wypowiadał. Z chęcią przeczytałem Twoją wypowiedź - wiele w niej racji. Kiedyś muszę wpróbować tą plecionkę skoro masz o niej dobre zdanie. Dla mnie jak na razie nr 1 to PowerPro/Stren (na równo). Cały czas szukam jednak innych o podobnych parametrach. Ostatnio widziałem jedną ... taką czerwoną ... to do PowerPro jej baaaardzo daleko.

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych