Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Penn Slammer 260/360 vs Ryobi Zauber 4000


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 01 listopad 2014 - 09:12

Dokładnie.  :)

Próżno szukać w emblemach pracy, znanej na forum pod nic nikomu nie mówiącym mianem - "maślanej".  :lol:

Ale tragedii większej chyba nie ma, a i ta "niemaślaność" też raczej na ciężką próbę wystawia tych, którzy długimi latami czekają na jakieś pogorszenie właściwości trakcyjnych swych maszyn... :D



#22 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 listopad 2014 - 10:57

Z tym oczekiwaniami wobec kołowrotka, jest trochę tak, jak z szukaniem kobiety idealnej, dla każdego oznacza ona w sumie coś innego.

Jeden lubi wysublimowane blondynki, drugi gdy go konkretna brunetka udami ściśnie. :lol:

Każdemu wedle potrzeb. ;)


  • kotwitz i JanuszD lubią to

#23 OFFLINE   drakodrako1

drakodrako1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSpalding UK
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 01 listopad 2014 - 15:49

Wędka przyszła 20-60 g więc musi być coś co pociagnie przynęty do tych 60 g około  plus duze obrotówki i woblery... Także zauber chyba wejdzie w  grę lub slamer tylko jaki rozmiar 260 czy 360? Używki raczej nie chce kupować ...Praca reda mi sie bardzo podoba ,ale do tej wędki to musi juz byc kawałek kołowrotka chyba żeby dał radę;/

 

 

Po przeczytaniu tego testu jestem bliżej zauberka http://fishing-test....obi-zauber-4000  ... Niby pracuje bardzo dobrze z cieżkimi przynętami...

Co myślicie o tekim stardicku ? http://www.ebay.co.u...=item51c59df6f5

160F nowy  z przednicm hamulcem http://www.ebay.co.u...=item485d58c47d


Użytkownik drakodrako1 edytował ten post 01 listopad 2014 - 16:21


#24 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 16:28

Miałem  kilka zauberów w tym 3 w rozmiarze 4000 o ile ten pierwszy, którego miałem kilka lat temu był w porzadku to te zakupione póżniej łacznie z 4000cf to totalne gó..o

Jak ci nie przeszkadza wygląd to bierz slammera, albo jak koledzy doradzają emblema.


Użytkownik anpart edytował ten post 01 listopad 2014 - 16:32


#25 OFFLINE   drakodrako1

drakodrako1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSpalding UK
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 01 listopad 2014 - 16:49

Nie wiem jak slammer wyglada na żywo ,ale na zdjęciach mi się podoba... Ważna jest praca żeby kręcił dość lekko pod obciążeniem i żeby w miare nawijał plecionkę bo czytałem że z tym moga być problemy...



#26 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 01 listopad 2014 - 17:04

Pod obciążeniem będzie kręcił lekko, ma fajne przełożenie, Stradic jest za szybki na takie łowienie. Dostałem stradica fa i sprzedałem slammera ale Stradic idzie na emeryturę pod feeder i powoli rozglądam się znów za slammerem :) Mam też niedawno zakupionego zaubera ale ten będzie Łowił z lżejszym kijem :) Czyli podobna sytuacja jak u Ciebie. Emblemy też mi się podobają, gdyby był jakiś w fajnym stanie i przystępnej cenie to też bym brał go pod uwagę. Niestety ciężko o taki młynek...

#27 OFFLINE   drakodrako1

drakodrako1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSpalding UK
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 01 listopad 2014 - 17:43

Pojde jeszcze w pn rano do stacjonarnego sklepu i zoabczęczy mają coś ciekawego....Jak nic nie będzie to wezmę chyba slammera za 67F ..Tylko nadal nie wiem czy 260 czy 360..Różnia się tylko szpula czy cały korpus w 360 jest większy?



#28 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 01 listopad 2014 - 17:50

Szpula i rotor, korpus jest ten sam. Ja mam podobny dylemat ale to jeszcze sobie na spokojnie pomyślę...

#29 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 01 listopad 2014 - 18:06

Tak jak kolega napisał 260-360 to te same bebeszki i korpus.
Ja łowiłem kilka sezonów na 260-tke.Pierwszy serwis zrobiłem mu po dwóch latach- w środku wszystko tip top!Nie miał lekko 6 cio calowe kopyta plus główki big game i dawał radę:-)

#30 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 01 listopad 2014 - 18:16

Slammer to Slammer a Penn to Penn. I kropka ;)



#31 OFFLINE   Osin

Osin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 listopad 2014 - 08:23

Mój slammer nie lubi nawijania linki pod sam rant szpuli wiec radze Ci bierz 360

#32 OFFLINE   drakodrako1

drakodrako1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSpalding UK
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 02 listopad 2014 - 18:20

Co powiecie o takim shimano:)? Może by się udało wylicytować w dobrej cenie....  

http://www.ebay.co.u...587620294&rt=nc



#33 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 listopad 2014 - 19:02

Zauber do kija 60g to dla mnie nie poważne.Chyba linki 10lb uzywac nie będziesz ?
Slammer 360 to minimum, choc osobiscie wybralbym Daiwe.Moc i komfort lowienia w jednym.

#34 OFFLINE   drakodrako1

drakodrako1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSpalding UK
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 02 listopad 2014 - 19:11

Wybiorę na 99% slammera do tego kijka 20- 60g .Oczywiście będzie sporo grubsza pletka niż ta którą uzywam do red arca...(czyli 0.15 pp).

Moj red arc którego uzywam do kijka 5-25g wytrzymał miesiać ,a nawet mniej i już przy przynetach 20g (główka plus guma) dziwnie sie zachowuje(słychać dziwne dzwieki ze srodka) .Potrzebuje w takim razie jeszcz ekołowrotek do kija 5-25 g (max 25-28g guma plus główka) Co lepiej wybrac do takiego kijka stradica 4000 czy TP 2500FA .Sa 2 ciekawe aukcje w tym momencie na ebayu i któregoś z nich bym pewnie kupił...Pytam w tym temacie bo nie chce już zakładać nowego.Dzięki za odpowiedzi .Pozdrawiam :)

http://www.ebay.co.u...=item4188f4d56f

http://www.ebay.co.u...587620294&rt=nc


Użytkownik drakodrako1 edytował ten post 02 listopad 2014 - 19:12


#35 OFFLINE   drakodrako1

drakodrako1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSpalding UK
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 03 listopad 2014 - 14:14

Co powiecie na temat Okumy raw 2 ?Jak wypada w porównaniu ze slammerem?



#36 OFFLINE   maik

maik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 20:44

Witam,mam zamiar kupic kołowrotek Penn Slammer 360.Jestem początkującym spinningistom ale nie wędkarzem,mam pytanie czy kołowrotek Penn Slammer za 300zł + jest produkowany w USA czy Chinach.Przepraszam za podłączenie się do wątku.



#37 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 04 listopad 2014 - 21:10

W Chinach , witamy ^_^


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 04 listopad 2014 - 21:11


#38 OFFLINE   drakodrako1

drakodrako1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSpalding UK
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 04 listopad 2014 - 21:25

Witam,mam zamiar kupic kołowrotek Penn Slammer 360.Jestem początkującym spinningistom ale nie wędkarzem,mam pytanie czy kołowrotek Penn Slammer za 300zł + jest produkowany w USA czy Chinach.Przepraszam za podłączenie się do wątku.

NIc nie szkodzi:) Ja powoli ze slammera się wyleczyłem(stóków  i jakieś popiskiwań nie zniosę).Żadnego red arca już nie chce bo łowiąc obrótówkami 4-5 i gumami 35g max (razem z główką) już przy większym obciążeniu czuć że coś się tam dzieje po miesiącu łowienia.To kołowrotki do lżejszego łowienia moim zdaniem i bedzie go używała moja żonka do małych obrotówek i lekkich główek z gumkami max 10cm...

Skłaniam się obecnie ku Okumie raw ii 40 za około 450 zł.Mało niestey opinii o tym kołowrotku na forach...  Rozważam jeszcze kręciołka Penn battle 2 ... O poprzedniku jest tu 27 stron i jedni sa zadowoleni ,a inni niesttey nie .... To samo z red arcami i ryobi... 

Penn battle jest około20F (110zł niecałe) tańszy  od Okumy.Mam nadzieję że ktoś coś tu jeszcze doradzi :) 


Użytkownik drakodrako1 edytował ten post 04 listopad 2014 - 21:32


#39 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 21:33

Jestem początkującym spinningistom ale nie wędkarzem,

Załączone pliki


  • polifem8 lubi to

#40 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 04 listopad 2014 - 21:34

 

Skłaniam się obecnie ku Okumie raw ii 40 za około 450 zł.Mało niestey opinii o tym kołowrotku na forach...

Ale przed kołowrotkami o których opinii na forach są dziesiątki i setki, bronisz się rękami i nogami...

Kup już sobie w końcu jakiś kołowrotek, bach-bach, męska decyzja bo inaczej zadręczysz się na śmierć...


  • Zwierzu i Negra lubią to