Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Penn Slammer 260/360 vs Ryobi Zauber 4000


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 04 listopad 2014 - 22:00

Ale przed kołowrotkami o których opinii na forach są dziesiątki i setki, bronisz się rękami i nogami...

Kup już sobie w końcu jakiś kołowrotek, bach-bach, męska decyzja bo inaczej zadręczysz się na śmierć...

 

I to przed kołowrotkami, których produkcję zakończono kilkanaście lat temu. Nic w nich nie stuka i nie puka. Założę się, że spokojnie pokręcą kolejnych 15 lat (jeśli się o nie odpowiednio zadba). A o współczesnych Zauberach, Slamerach i innych Okumach nikt nie będzie pamiętał.



#42 OFFLINE   drakodrako1

drakodrako1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSpalding UK
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 04 listopad 2014 - 22:01

Prędzej zadręcze Was :D  Kolega podał mi link do daiwy emlema ,ale niestey na ebayu w UK  była jedna sztuka i niestety już sprzedana(tak widzę tylko karpiówki).Znalazłem jednego Twin Powera ,ale wielkość tylko 2500.... (cena 99F).

Z reguły podejmuje zbyt pochopne decyzje i dlatego wolę poczekać z decyzją żebym nie żałował bo to jednak prawie 450zł :) Chciałbym żeby mi posłużył dłużej niż red arc ,który po tygodniu przy większych przynetach i łowieniu w deszczu zaczął charczeć .... Niestety smarowanie i czyszczenie nie pomogło...

Tak w ogóle jeżeli da radę zmienić temat wątku to prosze o zmianę na temat "Wybór kołowrotka do 500zł" bo chyba lepiej będzie to pasować bo padło sporo propozycji.....


Użytkownik drakodrako1 edytował ten post 04 listopad 2014 - 22:03


#43 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 listopad 2014 - 22:03

Wybiorę na 99% slammera do tego kijka 20- 60g .Oczywiście będzie sporo grubsza pletka niż ta którą uzywam do red arca...(czyli 0.15 pp).

 

 

 

NIc nie szkodzi:) Ja powoli ze slammera się wyleczyłem(stóków  i jakieś popiskiwań nie zniosę)

Szybko sie leczysz, jak pisze @Zorro..... kup cos w koncu, chlopaki nie placza...:)

 

Jestem początkującym spinningistom

komu?czemu?

 

W Chinach , witamy ^_^

W Polsce tez witamy :)



#44 OFFLINE   maik

maik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 22:06

Opinii się naczytałem że mam coraz większy mętlik.Mogę przeznaczyć na kołowrotek i spinning na  szczupaka 800 zł,myślę że na początek starczy.Jeżeli chodzi o wędzisko to miałem na myśli Millenium Pike 2,7 10/35g. będę łowił z brzegu.Propozycje mile widziane.



#45 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 listopad 2014 - 22:08

Nie wiem czy opłaca się teraz pchać w te ,,zauberoskie,, klony typu red arc czy nawet sam zauber. Mówię o tych ,,nowych wypustach,, . Dużo użytkowników tychże młynków skarży się na stuki/puki pod obciążeniem, przy pierwszym ,,wodowaniu,,. Aczkolwiek plus jest taki że w większości przypadków jest to banalne do wyeliminowania. Osobiście posiadam TD czyli także klon ale nie zaubera a excii, i nie narzekam trafiłem na dobry model aczkolwiek nie bardzo polecam do zadań specjalnych ( czyli ciężkiego łowienia ). Lecz teraz zachorowałem na młynki które, że tak się wyrażę Chin nie widziały  :lol:. Także tak jak wyżej wspomniano, Emblem byłby dobrym wyborem ;). Dobrze nawija, pracy nie ma najgorszej ( jak dla mnie ) no i bebechy konkret. 



#46 OFFLINE   maik

maik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 22:30

Nie wiem czy opłaca się teraz pchać w te ,,zauberoskie,, klony typu red arc czy nawet sam zauber. Mówię o tych ,,nowych wypustach,, . Dużo użytkowników tychże młynków skarży się na stuki/puki pod obciążeniem, przy pierwszym ,,wodowaniu,,. Aczkolwiek plus jest taki że w większości przypadków jest to banalne do wyeliminowania. Osobiście posiadam TD czyli także klon ale nie zaubera a excii, i nie narzekam trafiłem na dobry model aczkolwiek nie bardzo polecam do zadań specjalnych ( czyli ciężkiego łowienia ). Lecz teraz zachorowałem na młynki które, że tak się wyrażę Chin nie widziały  :lol:. Także tak jak wyżej wspomniano, Emblem byłby dobrym wyborem ;). Dobrze nawija, pracy nie ma najgorszej ( jak dla mnie ) no i bebechy konkret. 

Jak wspomniałeś o zauberowskie klony,zdaje sobie sprawe że to niszowy kołowrotek ale stosunek ceny do jakości nie jest zły.Decyzja nie zapadła,przyłączyłem się do forum z myślą że koledzy po kiju pomogą podjąć odpowiednią decyzje.Tak na marginesie,kolega kupił kołowrotek USA z dożywotnią gwarancją za 2500 nie pamiętam nazwy i po sezonie był szczęsliwy że odsprzedał za 1500.



#47 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 04 listopad 2014 - 22:35

Tak na marginesie,kolega kupił kołowrotek USA z dożywotnią gwarancją za 2500 nie pamiętam nazwy i po sezonie był szczęsliwy że odsprzedał za 1500.

 

Nie przemyślał sprawy...

Aby zarobić lub nie stracić, to się kupuje w Polsce a sprzedaje "Na Świecie"...



#48 OFFLINE   drakodrako1

drakodrako1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSpalding UK
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 04 listopad 2014 - 23:00

Ja ciągle jeszcze myślę o stradicu 4000 FJ 135F i jeżeli warto dołozyć względem np Okumy to wolałbym dołozyć niż potem załować:) 

Wiem wiem maruda jestem :)



#49 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 04 listopad 2014 - 23:00

Prędzej zadręcze Was :D Kolega podał mi link do daiwy emlema ,ale niestey na ebayu w UK była jedna sztuka i niestety już sprzedana(tak widzę tylko karpiówki).Znalazłem jednego Twin Powera ,ale wielkość tylko 2500.... (cena 99F).
Z reguły podejmuje zbyt pochopne decyzje i dlatego wolę poczekać z decyzją żebym nie żałował bo to jednak prawie 450zł :) Chciałbym żeby mi posłużył dłużej niż red arc ,który po tygodniu przy większych przynetach i łowieniu w deszczu zaczął charczeć .... Niestety smarowanie i czyszczenie nie pomogło...
Tak w ogóle jeżeli da radę zmienić temat wątku to prosze o zmianę na temat "Wybór kołowrotka do 500zł" bo chyba lepiej będzie to pasować bo padło sporo propozycji.....

Tp 2500 fa pod ciężkie łowienie -ciężko to widzę;-)
Lepiej odpuść albo kup tego tp pod klenio-pstrągo-jazie!

#50 OFFLINE   drakodrako1

drakodrako1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSpalding UK
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 04 listopad 2014 - 23:54

Napisałem że takiego znalazłem :) Jeżeli miałbym go kupić to tylko do mniejszych przynęt :) Do tego mam red arca ,który mi wystarczy na jakiś czas bo przy mniejszych przynętach nie rzęzi :)

Musze coś wybrać do przynęt do gum (do 45 g max z główką) oraz do obrotówek 4-5 czy lusox 3 i woblerów do 15cm....



#51 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 04 listopad 2014 - 23:58

Grubo... Zbieraj na TP SW4000PG ;)

 

Albo zainwestuj w multiplikator i odpowiedni kij. 100% gwarancji, że przestanie stukać.


  • Meme, Negra i kornetes lubią to

#52 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 07 listopad 2014 - 10:54

Ja katuję od 2 sezonów chińskiego Slamerka. Finezji zero ale mam to gdzieś. Rozkręciłem nowego, przesmarowałem i śmiga. Nie zdaje mi się aby miał wyzionąć ducha w najbliższym czasie.

 

Na początku tego sezonu zakupiłem Zauberka i po jednym sezonie dostał luzów na korbie. Oczywiście cała partia na którą się załapałem jest jakaś nie tego, gdyż coś tam lekko co pełny obrót korbką uskakuje, przeskakuje.

Dzieje się tak pomimo tego, iż też został rozkręcony i przesmarowany. Mam to gdzieś, będzie służył, aż się rozsypie i tyle.

 

Stwierdzam, że porównywanie jednego do drugiego jest troszkę bezsensu, gdyż są to całkiem różne kręciołki, ale gdybym miał zamiar łowić ciężko to do wędki podpiąłbym Slamerka.

Pozdrawiam   ;)


Użytkownik uvex edytował ten post 07 listopad 2014 - 22:51


#53 OFFLINE   drakodrako1

drakodrako1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSpalding UK
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 07 listopad 2014 - 16:07

Kupiłem Okume raw II 40 .Na sucho chodzi fajnie.|Dam znać jak przetestuje nad wodą:)



#54 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 07 listopad 2014 - 20:14

O i fajnie :) tylko daj znac :)



#55 OFFLINE   drakodrako1

drakodrako1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSpalding UK
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 09 listopad 2014 - 19:58

Dziś połowiłem pare godzin i kołowrotek w moim odczuciu jest sporo lepszy od reda spro orc 10300.Kręci się bardzo lekko przy sporym obciązeniu (obrotówki 5 czy lusox 3).... Plecionke układa bardzo poprawnie,ale musiałem zdjąć wszystkie podkładki bo tak to był stożek.Pracuje bardzo cicho ...W red arc słychać było zwijanie żyłki... Na ta chwilę jestem bardzo zadowolony.Zobaczymy jak będzie dalej... 



#56 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 10 listopad 2014 - 17:36

Nie wiem co wam halasuje w slammerze moj wersja china nic nie halasuje.Malo tego chodzi bajecznie lekko, nie czuc zadnego oporu przy kreceniu

#57 OFFLINE   niuta

niuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Zbyszek

Napisano 11 listopad 2014 - 12:52

Nie wiem co wam halasuje w slammerze moj wersja china nic nie halasuje.Malo tego chodzi bajecznie lekko, nie czuc zadnego oporu przy kreceniu

AMEN :D



#58 OFFLINE   mateuszb

mateuszb

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaZajezierze
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 styczeń 2015 - 02:47

Witam wszystkich.

Chciałbym odgrzać trochę kotlecik i zadać tylko jedno pytanie.

Do wędkowania z opadu na przynęty ważące po 45g wybrać Ryobi Zaubera FC czy Penn Spinfishera?

#59 OFFLINE   Jabłko

Jabłko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 13:59

Z informacji oraz testów, które zdążyłem ostatnio wyczytać obstawiałbym za Pennem. Jest to koń pociągowy na ciężkie zestawy. Ojciec mojego kumpla posiada go w rozmiarze 3500 i sobie chwali. Trzymałem go także w rękach i kręciłem na sucho jednak jako niedoświadczonych jeszcze wędkarz, na temat kultury pracy nie zabiorę głosu.

Niech inni użytkownicy się wypowiedzą.

#60 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 05 styczeń 2015 - 14:48

Do przynęt  45gr bierz Penna,czy to będzie spinnfisher czy slammer nie ma różnicy. Dają radę  ;)