Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowości Salmo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
206 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów

Napisano 31 październik 2015 - 08:39

dziękuję za informację. A jak z sandaczem i czy faktycznie schodzi na podaną głębokość ? Czy mocno kopie na spiningu ? Pozdrawiam

#142 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 31 październik 2015 - 08:46

Za wiele nie mogę więcej powiedzieć z racji tego że tegoroczny poziom wody w Odrze był krytycznie niski - max głębokość 4-5 metrów.

Taką wodę tz głębokość ogarnia spokojnie w trolu  ( tylko tak łowiłem ) , i bez znaczenia dla pracy i osiąganej głębokości było to że wisiał na lince 0,36 do 0,43 

Praca jego jest raczej ''drobna''- ''szeroka'' ale zdecydowanie wyczuwalna na kiju

 

Patrząc na katalog na 2016 rok zapowiada się całkiem fajna ''ekipa'' SDR-ków  ;) , będzie czym ganiać  :)  :)  :)


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 31 październik 2015 - 08:49

  • przemofight lubi to

#143 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów

Napisano 31 październik 2015 - 09:33

również mam katalog na 2016 rok i faktycznie zapowiada się ciekawie . Oczywiście przetestuje :) dziękuję Karol .

#144 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 31 październik 2015 - 14:14

Wedle Salmo, przy dyszlu 35m i lince ok 0,16 (pletka) nowy wobek ma schodzić na głębokość 9m. Przy dłuższym dyszlu, nawet 12m!

W nadchodzącym sezonie również wchodzi długo wyczekiwany  Sparky Shad w rozmiarze 4cm.

Cena Freedivera? Obstawiam ok 39-42zł.


Użytkownik michcio edytował ten post 31 październik 2015 - 14:14


#145 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 19 listopad 2015 - 19:57

Dorzuce pytanie,bo mam wobler 3kotwice Original11cm i husky12.

Jak podnieśli w 2011r wymiar szczupaka i sandacza z 45cm do 50cm to od tego czasu nie wolno mieć trzech kotwiczek w woblerze.

Czy jak by była kontrol :rolleyes:  i sprawdzą mi; karte , opłaty , Nr.łowiska i wszystko będzie O.K. :) -oleją to czy mam dwie kotwiczki w woblerze,czy trzy?Mogą się ``doczepić :angry: `` za nieodczepioną trzecią kotwiczkę?



#146 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3599 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 19 listopad 2015 - 20:37

A po co ta 3cia kotwiczka, 2 nie wystarczą? :rolleyes:



#147 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 837 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 listopad 2015 - 20:52

Dorzuce pytanie,bo mam wobler 3kotwice Original11cm i husky12.

Jak podnieśli w 2011r wymiar szczupaka i sandacza z 45cm do 50cm to od tego czasu nie wolno mieć trzech kotwiczek w woblerze.

Czy jak by była kontrol :rolleyes:  i sprawdzą mi; karte , opłaty , Nr.łowiska i wszystko będzie O.K. :) -oleją to czy mam dwie kotwiczki w woblerze,czy trzy?Mogą się ``doczepić :angry: `` za nieodczepioną trzecią kotwiczkę?

 

 

 

Mogą a nawet powinni.

 

 

 

 

W woblerze Huski tylną kotwicę zastąp małym chwostem.  B)

Taki drobiazg potrafi znacząco podnieść "łowność" tego woblera.

W gratisie masz:

Czyste sumienie,bo mniej okaleczasz rybkę

.


  • kotwica88 lubi to

#148 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 19 listopad 2015 - 21:11

-Rapala Original 11cm 6gram jest tak lekka,że szkoda żeby była jeszcze lżejsza o te 0,5g i wobler o długości 11cm ważył 5,5grama i wypływał na powierzchnię przy zaprzestaniu zwijania prawie jak ping-pong  :) ,chociaż akurat w tym woblerze przednia i środkowa kotwiczka lubią się o siebie zahaczyć.

 

-Przy dwóch kotwicach ``pobicie`` szczupaka we środek woblera HJ12cm czy innego dłuższego nie zostanie zacięte a jaki walnie metrówka to może się z jednej kotwiczki spiąć  ,a duży sum nawet odgiąć kotwiczke i się okaleczyć.  :(

 

-Raczej w taki duży wobler rzadko kiedy niewymiarowy kurdupel uderzy. Jak pierdolni  :) to BYK.

 

-Po to producent woblera powyżej 10cm długości daje trzy kotwiczkami,że mają chyba raczej być trzy a nie dwie.

 

-``Moim prywatnym zdaniem``-łowienie woblerem  z trzema kotwiczkami ma  NIC wspólnego z metodą ``na szarpaka`` i powinno być dozwolone.  :mellow:


Użytkownik Meme edytował ten post 23 listopad 2015 - 09:50


#149 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 19 listopad 2015 - 22:06

Mogą a nawet powinni.

 

 

 

 

W woblerze Huski tylną kotwicę zastąp małym chwostem.  B)

Taki drobiazg potrafi znacząco podnieść "łowność" tego woblera.

W gratisie masz:

Czyste sumienie,bo mniej okaleczasz rybkę

.

Jak uderzy duży szczupak to pewniejszy i bezpieczniejszy dla rybki jest hol jest na zacięciu dwoma,ablo i nawet trzema kotwiczkami a na brzegu specjalnymi kleszczami rybkę DELIKATNIE odhaczyć.

 

Z jednej strony duża ryba może się wyszarpać i spiąć,co jest mniej bezpieczne dla ryby niż DELIKATNE odhaczenie na brzegu a z drugiej kotwiczka to kotwiczka.Dwojako można na to patrzeć.

 

Tylna kowtica zastąpiona chwostem to zły pomysł,bo sandacze często atakują wobler od tyłu.Już lepiej środkową kotwiczke usunąć.

 

 Wiesz może co DOKŁADNIE za spiningowanie woblerem z trzema kotwiczkami  grozi? :unsure:

 Kiedyś było wolno mieć trzy kotwiczki w woblerze. :angry:UPRZEJMIE  PROSZĘ PRZECZYTAĆ-kliknąć

 Chyba trzeba przerzucić się na mniejsze przynęty-woblery do 11cm  uzbrojone w dwie kotwiczki.



#150 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2015 - 23:12

-Rapala Original 11cm 6gram jest tak lekka,że szkoda żeby była jeszcze lżejsza o te 0,5g i wobler o długości 11cm ważył 5,5grama i wypływał na powierzchnię przy zaprzestaniu zwijania prawie jak ping-pong  :) ,chociaż akurat w tym woblerze przednia i środkowa kotwiczka lubią się o siebie zahaczyć.

 

-Przy dwóch kotwicach ``pobicie`` szczupaka we środek woblera HJ12cm czy innego dłuższego nie zostanie zacięte a jaki walnie metrówka to może się z jednej kotwiczki spiąć  ,a duży sum nawet odgiąć kotwiczke i się okaleczyć.  :(

 

-Raczej w taki duży wobler rzadko kiedy niewymiarowy kurdupel uderzy. Jak pierdolni  :) to BYK.

 

-Po to producent woblera powyżej 10cm długości daje trzy kotwiczkami,że mają chyba raczej być trzy a nie dwie.

 

-``Moim prywatnym zdaniem``-łowienie woblerem  z trzema kotwiczkami ma  NIC wspólnego z metodą ``na szarpaka`` i powinno być dozwolone.  :mellow:

-Rapala Original 11cm 6gram jest tak lekka,że szkoda żeby była jeszcze lżejsza o te 0,5g i wobler o długości 11cm ważył 5,5grama i wypływał na powierzchnię przy zaprzestaniu zwijania prawie jak ping-pong  :) ,chociaż akurat w tym woblerze przednia i środkowa kotwiczka lubią się o siebie zahaczyć.

 

- co do original 11 cm to wyrzuć środkową i zastąp pozostałe większymi/cięższymi kotwicami. 

 

-Przy dwóch kotwicach ``pobicie`` szczupaka we środek woblera HJ12cm czy innego dłuższego nie zostanie zacięte a jaki walnie metrówka to może się z jednej kotwiczki spiąć  ,a duży sum nawet odgiąć kotwiczke i się okaleczyć. 

 

CDMAGI i FMAGI Rapali o długości 14/18/22 i 26 cm są uzbrojone fabrycznie w dwie kotwice.

 

Zawsze jak chcesz możesz w 5 uzbroić... . Zawsze to pewniej że nie spadnie. Tylko czy o to w tym wszystkim chodzi???


Użytkownik Meme edytował ten post 24 listopad 2015 - 11:49


#151 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 19 listopad 2015 - 23:51

Dzięki za rade.Kupie dwie grubsze cięższe,ale też nie za duże kotwiczki-zważę i jak będzie się masowo zgadzało z ``oryginalnymi`` trzema, to uzbroje swoją orginałke  w dwie cięższe :) .

 

W sumie to i tak nie łowie na przynęty większe niż max11-12cm.Orginałka11 i Haski12 to tylko dwa wyjątki.Reszta moich przynęt to max10cm.

 

Rapala ``chyba`` Flat Rapa 10cm nie tyle zastąpiła,co unowocześniła plastykowym Shadow Rap-em 11cm 13g z trzema kotwiczkami.

 

No faktycznie Magnumy po 18cm mają po dwie kotwice.

 

Zawsze myślałem,że przy dużym woblerze pewniejsze zacięcie pobicia i holu dużej ryby, to jak ma trzy kotwiczki.


Użytkownik Extraspiner edytował ten post 20 listopad 2015 - 00:50


#152 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 20 listopad 2015 - 23:02

No bez jaj. Dwunastocentymetrowy wobler typu minnow to nie jest duża przynęta i raczej nie na BYKI. Akurat przy szczupaku w tym przypadku dwie solidne kotwice trzymają lepiej niż trzy.
Problem może pojawić się przy sandaczu, choć raczej dlatego że oczka dla mocowania trzech kotwiczek mają niezbyt udany rozkład do zamocowania dwóch. Choć bez przesady.
W zasadzie do 12-13 cm spokojnie można zbroić w dwie kotwice. Zbrojenie w trzy jest też celowane raczej w basy, sandacze, okonie czy łososiowate.

#153 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 listopad 2015 - 23:17

Trochę nieszczęśliwe jest rozmieszczenie mocowań to fakt. Można dać większe kółka lub nawet podwójne najbliżej głowy.



#154 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 24 listopad 2015 - 10:34

Dzisiaj i ja odebrałem swoje Freedivery. Udało mi się wylicytować jakiś czas temu w dobrych cenach na alledrogo :D

W tym sezonie już pewnie nie doczekają się użycia, ale przyszły rok jak najbardziej ;)

12277205_1114778611865940_67230228_n.jpg


  • Gobio Gobio i urasenty lubią to

#155 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 28 czerwiec 2016 - 18:44

Ukazał się katalog Salmo na 2017, a w nim najnowsza nowość - Salmo Wave. Z przynętą tą (a raczej jej prototypem) miałem okazję się zapoznać trzy lata temu. I od razu przypadła mnie i jak i atlantyckim drapieżnikom do gustu. Od początku tego sezonu testowałem ostateczną wersję Wave'a. Złowiłem na niego w 2016 większość z 90 Bassow, w tym największe prawie 70 cm ryby. Wave był też skuteczny na trotki i bellony. Co ciekawe skusił też dwa turboty, które podniosły się do niego z dna!

 

Wave występuje (jak na razie) w dwóch wielkościach 7cm (14g) i 9cm (24g). To tonąca przynęta o bardzo dużym zasięgu. Świetnie lata, nawet przy mocnym, przeciwnym wietrze. Sam łowię Wave'm delikatnie jerkując albo smużąc powierzchnię wody, ale jego prowadzenie zależy tylko od inwencji wędkarza (jigowanie, jerkowanie, jednostajne zwijanie, łowienie w opadzie).

 

Myślę, że będzie to rewelacyjna przynęta na morskie trocie i bolenie żerujące poza zasięgiem rzutu normalną przynętą ;)

 

 

Załączony plik  P1050375.jpg   50,02 KB   40 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P1050389j.jpg   54,25 KB   39 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Salmo 2017.jpg   57,1 KB   38 Ilość pobrań


Użytkownik tpe edytował ten post 28 czerwiec 2016 - 22:28


#156 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 28 czerwiec 2016 - 21:54

Kiedy i gdzie w sprzedaży ? Chyba będzie dobrą alternatywą na wycofane z produkcji 20 g Falkfish Witch oczywiście na bałtycką trotkę , kolory też mi się podobają . Niestety pozostawione w produkcji Witch 22 g to już  nie to bo też za szybko "łapał powierzchnię " a 30 g całkowity niewypał . Jak z prowadzeniem bo szukam "zastępcy" Witcha 20 g do zimowego i wiosennego połowu troci .16 g Witch tak jak 22 g bardzo szybko wypływał na powierzchnię a 20 g był ideałem i przy 20 g miał 85 mm długości i sądząc  po gabarytach to właśnie  przynęty wydają się gabarytowo podobne .


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 28 czerwiec 2016 - 22:04


#157 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 28 czerwiec 2016 - 22:06

Tomek, na forsie kiepsko cię przyjeli :)

Wiesz może czy na nasz rynek wejdzie to jeszcze w tym roku?

Masz filmiki z akcji?

#158 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 28 czerwiec 2016 - 22:19

W sprzedaży ma być jesienią. Dragon pozostaje przedstawicielem Salmo w Polsce, tylko czy będzie miał w ofercie Wave'a? Tego nie wiem...

 

Kilka ujęć podwodnych pracy Wave'a masz na moim filmiku.

 

Na FB Salmo jest film z pracą Wave'a:

 

https://www.facebook...Poland/?fref=ts

 

A FORS? Jestem tam od samego początku (byłem jednym z pierwszych użytkowników zaproszonych przez PiterS'a), ale jak sam widzisz mało się udzielam ;)


Użytkownik tpe edytował ten post 28 czerwiec 2016 - 22:29

  • ezehiel lubi to

#159 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 28 czerwiec 2016 - 23:31

Ja tam wolę jakieś koślawce kolegów made in Poland kupić niż moje nędzne grosze dawać na funty 



#160 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 29 czerwiec 2016 - 08:57

W Wave widać dość wyraźnie inspiracje "koślawcami kolegów made in Poland".






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych