Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowości Salmo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
206 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 09 grudzień 2009 - 19:45

Jerry ja do niedawna też łowiłem w zasadzie tylko minnowem,teno kompletnie nie znam,nie ma ich w katalogu ani na stronie więc to pewnie wycofana produkcja?
Ale slider 5 i 6 jest duuuużo mniejszy od 7-ki.W sumie jak je pierwszy raz zobaczyłem to myślałem że to 3 i 5 :D hihi.5-ka jest niesamowicie malutka a przy tym trzeba uważać przy rzutach bo lata jak F 16 :lol:
To naprawdę fajne pstrągowe wielkości :lol:
W weekend planuje przetestować je na Piasecznie jak się wszystko poukłada.Powinno być ok, tam zawsze pstrągi brały z opadu blisko powierzchni więc może być ciekawie <_<
Dam znać.....

Wobler129 postaram się wkleić fotki ale chyba potrzebuje kursu....coś mi nie wychodzi......

#102 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 grudzień 2009 - 00:00

Obiecane zdjęcia :D



Pozdrawiam :D

Załączone pliki

  • Załączony plik  43cm.jpg   89,5 KB   749 Ilość pobrań
  • Załączony plik  48cm.jpg   93,8 KB   744 Ilość pobrań


#103 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2009 - 11:22

Fajne klocki.

Gratuluje


Guzu

#104 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 grudzień 2009 - 13:10

Pierwsza rybka w doskonałej kondycji,gruby jak diabli myślę że około 1,7 kg.
Druga ryba jeszcze z widocznymi śladami niewoli ale tez już wracała do normalnej kondycji. Trzecia ryba najmniejsza była w stanie idealnym.Ryby w niesamowitej kondycji,masa wyskoków i niesamowicie szybkich zrywów.Właśnie przy takim zrywie największy skroił mi slidera :angry:
Ubarwienie i bardzo luźna łuska którą gubiły w trakcie holu okręcając się żyłką świadczą o ich możliwym morskim rodowodzie.Rzeka na której je łowie jest dopływem rzeki wpadającej do morza,reasumując, wiele wskazuje że są to Steelheady made in Poland :mellow:

Pozdrawiam
Wiktor




#105 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 18 grudzień 2009 - 16:23

Gratuluje Wiktor :D Stalowe Lby ...ja je raczej tlumacze Waleczne Serca ...kilka z nich Tadka sponiewieralo ostatnimi tygodniami , za to On tez je ceni najwyzej z braci lososiowatych :D

#106 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 grudzień 2009 - 16:59

Nie znam piękniejszej i waleczniejsze ryby od morskiego tęczaka.Każdy kto miał okazję się z nimi spotkać wie co piszę.Bywały lata że posiwięcałem im cała zimę z muchówką w dłoni i do czasu rozpoczęcia sezonu trociowego nie wyjełem żadnego z dużych czyli 60cm i w górę.Wszystkie ryby zostawiały mnie ze smętnie zwisającą żyłką i niesamowicie głupią miną......
A co mówić o rybach koło metra?? Raz w życiu miałem okazję poznać osobiście....zostałem sponiewierany i ośmieszony....te ryby to naprawde wcielone diabły <_< za to je kocham :D

Pozdrawiam
Wiktor



#107 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 21 grudzień 2009 - 08:29

Więc tak jak obiecałem pojechałem na Piaseczno gdzie mogłem przetestować nowe slidery.Generalnie warunki były dość ciężkie,słoneczny wyż,brak wiatru,mróz około -4 stopnie.Wyniki były mizerne,większość łowiących miała przez cały dzień kontakt z jedną,dwiema rybami w ciągu dnia.Podstawowa metoda to troling małymi gumkami lub wahadłówkami. Łowienie na muchę z powodu mrozu było mocno utrudnione co powodowało że wędkarze rezygnowali z tej metody po paru minutach łowienia. Przez cały dzień używając małych sliderów wyjąłem na SD5S BE jedną rybę i na SD6S RGS 7 szt w tym ładnego tęczaka około 3-4 kg. Ta ryba cieszyła najbardziej!!To był jedyny tęczak tego dnia na jeziorze.Ryby brały blisko powierzchni na slidera w opadzie!!Dwa szarpnięcia ślizg prawo lewo i opad.W tym momencie następowały brania,dokładnie tak jak na rzece.....
Przyznam że bardzo przypasowała mi ta przynęta i już nie mogę się doczekać otwarcia sezonu.....cofki czekają B)
Postaram się dzielić doświadczeniem na bieżąco....jeżeli ktoś jeszcze łowi tymi przynętami proszę o jakieś informacje...dobrze by było skonfrontować moje doświadczenia z kimś jeszcze....



Pozdrawiam
Wiktor

Załączone pliki



#108 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 21 grudzień 2009 - 10:45

Gratuluje :D BArdzo ladnie ubarwiony teczak :D Taki ciemny :D

#109 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 21 grudzień 2009 - 13:34

Gratuluje :D BArdzo ladnie ubarwiony teczak :D Taki ciemny :D



Ano taki ciemny jak to pstrag potokowy :D

Bujo

#110 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 21 grudzień 2009 - 18:31

Gratuluje Wiktor :mellow: idzie Ci swietnie . Nie moge sie doczekac i sezonu pstragowego i malych Sliderkow co by poprobowac .
@ Tomku to zdiecie pstraga potokowego a te wyzej to teczaki :mellow:

#111 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 21 grudzień 2009 - 19:12

Dzięki Koledzy :mellow:
Jednak to nie potok,próbowałem rozgryźć przynależność gatunkową i w/g mnie to salmo salar

Poniżej pełna sylwetka,sami ocenicie...




Pozdrawiam
Wiktor

Załączone pliki



#112 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 21 grudzień 2009 - 19:45

Nie uwazam sie za specjaliste i czesto mam problem z rozroznieniem :mellow: ale pochodze do tego z luzem . Wazne ze one sa przepiekne :mellow: . Ocene wiec pozostawie ichtiologom :D

#113 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 22 grudzień 2009 - 13:57

Nie wiem dlaczego salar, ale dla mnie to trutta. Choć w tym jeziorze żyje tyle mieszanek i cudaków genetycznych, że chyba tylko Artur mógłby powiedzieć co ostatnio wpuszczali i z czym to się je. Są ładne, mają kropki i dzielnie walczą. Tyle wystarczy!

Ja obstawiam trotkę jeziorową, ze dwa-trzy lata temu kilka takich złowiłem na wiosnę i były łudząco podobne.

Co prawda wpuszczali tam swego czasu łosie, ale po jakimś czasie przepadły bez wieści. Co jakiś czas trafiają się w siatkę i mają około metra... Chyba że w między czasie był nowy salarowy draft!

#114 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 22 grudzień 2009 - 21:27

@Baloo jaka to Trutta.......poniżej to Trutta :lol:



Pozdrawiam
Wiktor :lol:

Załączone pliki



#115 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 23 grudzień 2009 - 08:50

zgadza się. To trutta fario. :mellow: Normalny potok wpuszczony do jeziora. Może nieco podrasowany...

Będę się upierał, że na pierwszej fotce jest trutta lacustris - trotka jeziorowa, ale tak jak mówię w tym jeziorze pływa tyle mieszańców...

MOże ktoś jeszcze pobawi się w zgadywanki...

#116 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 23 grudzień 2009 - 08:54

Witam,

Ichtiologiem nie jestem ale identycznie wygladajace ryby ( moze troche jasniejsze ze wzgledu na krede) lowilem dosc czesto chociazby na Test. Stad tez moj post wczesniej. Nie wazne zreszta- jesli dobrze wlacza to najwazniejsze. Jedno jest pewne- teczak z tego zaden :D

Bujo

#117 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 23 grudzień 2009 - 09:19

zgadza się. To trutta fario. :mellow: Normalny potok wpuszczony do jeziora. Może nieco podrasowany...

Będę się upierał, że na pierwszej fotce jest trutta lacustris - trotka jeziorowa, ale tak jak mówię w tym jeziorze pływa tyle mieszańców...

MOże ktoś jeszcze pobawi się w zgadywanki...


EEEEE nie taki normalny, duńczyk nad duńczyki :mellow: !! Przepiękne potokowce choć nie są rodzime to fajnie się zaaklimatyzowały np: na Łupawie,Czernicy i podobno Pasłęce .Wyjątkowo rybożerne z doskonałymi przyrostami!!Bardzo waleczne :D.Złowiłem kiedyś na naprawdę dużego muddlera na Łupawie rybę około 45 cm której z pyska wystawał ogon około 7-9 cm głowacza!!

Ale wracając do tematu jak powiedział Bujo tęczak to nie jest i to jedno jest pewne :lol:

Pozdrawiam
Wiktor


#118 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 23 grudzień 2009 - 09:25

I pozwolę sobie jeszcze raz na odbiegnięcie od tematu.....
Wracając do cudaków z Piaseczna :lol: mam jedną taką ciekawą rybkę.....haha gdzie Oni to produkują! :lol:

Salmo Tiger....chyba :huh:


Pozdrawiam
Wiktor

Będę się jeszcze dzisiaj kręcił po Kaszubach to podjadę do Artura,lód już konkretnie związał więc może strzele jakiemuś jegomościowi fotkę :lol:

Załączone pliki



#119 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 grudzień 2009 - 10:47

O żesz w mordę
Karnawałowy makijaż przed Nowym Rokiem? :mellow:

#120 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 23 grudzień 2009 - 10:53

Salmo Tiger....chyba :huh:


o duńczykach z Pasłęki też słyszałem. Mam nawet fajną fotkę Piskorka z takim pięknie wybarwionym 40-takiem. także trafiają się łobuzy...

YO. Faktycznie to jezioro jest wyjątkowe. Dokładnie taką samą rybkę (no może nieco mniejszą) złowiłem w tym roku w Andorze. Wstawię fotki wieczorkiem (choć mocno już odbiegamy od tematu wątku). Wedle moich dociekań byłą to hybryda potokowca ze źródlakiem i pewnie podobny mix trzymałęś w dłoni. W ośrodku hodowlanym, z którego Piaseczno czerpie rybki, robią czasem takie wynalazki. :mellow:

Szkoda, że nie ma już tych złotych tęczaków.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych