Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowości Salmo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
206 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 08 sierpień 2009 - 15:21

remku -a moze za wolno i za bardzo regularnie prowadzisz .
Nie mam w podle manty ,mam kopie wykonana przez PG ,poza tym ze jest rewelacyjna -lowi swoje.Kolor perly z czarnym grzbietem .
Tak 20 cm oklejka .
pozdrwiam

#62 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 sierpień 2009 - 16:13

:D nie wydaje mi się ... :D



#63 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 sierpień 2009 - 16:18

remek ma racje, manta to nie 'wabik szczupakowy' ... wprawdzie lapie ... czasami i to z reguly duze zwierzaki ... ale jej potencjal to nie ta ryba :D

#64 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 sierpień 2009 - 19:13

miałem kiedyś przynętę o podobnej pracy (glidera gussa), który zakręcał podobnie jak manta ... skuteczność potwierdzona wielokrotnie -> niesamowicie łowna przynęta. Niestety trudno dostępna dlatego liczę na swipera. Pomysł super i szczerze powiedziawszy od kilku lat czekałem na uzupełnienie arsenału w salmo no i doczekałem się.

Podobają mi się również nowe executory 9cm! Na pstrągale jak znalazł :D Zobaczymy jak będą latały bo stare 7cm w castingu porównując ze Sławkowymi z bigbaita latały średnio.

Pozdrawiam
Remek

#65 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 08 sierpień 2009 - 20:48

Sweeper czyli zamiatacz....nie swipper czy swimmer :mellow:

#66 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 sierpień 2009 - 22:51

dla mnie Jurku swiper - po polskiemu :D

#67 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 09 sierpień 2009 - 04:37

Sweeper czyli zamiatacz....nie swipper czy swimmer :mellow:


Sweeper Embarassed

#68 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 09 sierpień 2009 - 11:36

miałem kiedyś przynętę o podobnej pracy (glidera gussa), który zakręcał podobnie jak manta ... skuteczność potwierdzona wielokrotnie -> niesamowicie łowna przynęta. Niestety trudno dostępna dlatego liczę na swipera. Pomysł super i szczerze powiedziawszy od kilku lat czekałem na uzupełnienie arsenału w salmo no i doczekałem się.

Podobają mi się również nowe executory 9cm! Na pstrągale jak znalazł :D Zobaczymy jak będą latały bo stare 7cm w castingu porównując ze Sławkowymi z bigbaita latały średnio.

Pozdrawiam
Remek


9-tki latają bezbłędnie tak samo 12-tki.
7-ka to faktycznie żenada...


#69 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 12:22

Z calej nowej oferty Salmo widze dla siebie dwie przynety. Pierwsza to nowy 10 cm slim wyposarzony w anodowane kotwiczki, ktore poprosty w slonej wodzie nie rdzewieja.

10 cm. Slima chetnie przetesowalbym na jesieni i zima na skalach w poszukiwaniu breamow i bluefishy. Generalnie slimy to skuteczny wabik na ryby w Omanie. Na slima wycholowalem sporo tigerfish`y ktore atakowaly wabik calymi stadami w plytkiej i cieplej lagunie o glebokosci 1 m. a takze hamurow.

Zabawa byla przednia bo wszytko bylo widac w czystej i plytkiej wodzie, a na ponad 100 rzutow mialem ponad 100 bran i ryb wielkosci 20-30 cm



Drugim wabikiem, na ktory bym stawial to 9cm executor. Na wodzie 2-3m gdzie czesto wygrzewaja sie male makrele wabiki tej wielkosci o umiarkowanej pracy dzialaja swietnie. O ile akurat ryby maja ochote zerowac.

jedynie nowy sweeper o dlugosci 17 cm w zasadzie na lowienie z brzegu sie srednio nadaje. Duze wabiki umnie to jedynie troling.

pozd JW :D

P.s a tak BTW to jestem ciekawy czy nowe 5 i 6 cm sliderki nie beda rewalecja na klenie i jazie!! Jesli lotnosc tych niewielkich wabikow bedzie taka sama jak wiekszych modeli to moze wreszcie zobaczymy wiecej bialych ryb lowionych na casting w PL :lol:

Załączone pliki



#70 ONLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 sierpień 2009 - 12:52

Przypiekałeś tego białasa na grilu kontaktowym ? Ale żeby nie wyjąć przynęty... ;)
U.

#71 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 09 sierpień 2009 - 14:02

jerzy tak sobie patrze na ten kolor tej rybki ,ciekawe ubarwienie .Ale kretlik do bani .Uzywalem takich przy trolu ,niestety na dlozsza mete zawsze sie odpinaly i tracilem wabie .Zeby nie wspomniec o przeponach Rapali ktore jak na zlosc kreca sie jak sprezynki i odpinaja .
A slim chyba ze strej kolekcji ?Podejrzewam ze jak sie wbijesz w taka lawice ,kazda przynenta mile widziana .
pozdrwiam

#72 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 09 sierpień 2009 - 17:34

[quote]
miałem kiedyś przynętę o podobnej pracy (glidera gussa), który zakręcał podobnie jak manta ... skuteczność potwierdzona wielokrotnie -> niesamowicie łowna przynęta. Niestety trudno dostępna dlatego liczę na swipera. Pomysł super i szczerze powiedziawszy od kilku lat czekałem na uzupełnienie arsenału w salmo no i doczekałem się.

Podobają mi się również nowe executory 9cm! Na pstrągale jak znalazł :D Zobaczymy jak będą latały bo stare 7cm w castingu porównując ze Sławkowymi z bigbaita latały średnio.

Pozdrawiam
Remek
[/quote]

9-tki latają bezbłędnie tak samo 12-tki.
7-ka to faktycznie żenada...

[/quote]

Zenada??? A liczy sie lownosc czy lotnosc. Ja ide nad rzeke po to, zeby zlapac rybe, a nie po to, zeby sobie porzucac (@Peresada, bez urazy) i Executor dziala bez zarzutow.
Pozdrawiam

#73 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 09 sierpień 2009 - 17:58

Jak dziala Executor 5 i 7 to ja widze po wynikach Tadka ...jest to rewelacyjna przyneta na male strumienie i rzeczki . Jest jednoczesnie bardzo trudna , ja wole Minnowa . Do tej przynety trzeba miec reke . Wspominanie o osiaganiu przez nia duzych odleglosci to pomylka z zalozenia . To jest wobler na krotkie dystanse .

#74 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 09 sierpień 2009 - 18:38

witam!
@Lukomat - executor to bardzo dobra i bez wątpienia łowna przynęta. ja tu piszę wyłącznie o lotności. po prostu łowię castingiem i dla mnie poza łownością lotność ma duże znaczenie.
sam muszę dobierać przynęty tak ażeby grały z castingiem. 7-ka niestety nie lata za dobrze ( szczególnie ma tendencje do wpadania w ruch wirowy przy podmuchach wiatru ) nad czym boleje. próbowałem cięższej kotwicy na ogonie itp. za bardzo nie pomogło i z wielkim żalem musiał się pozbyć mojej kolekcji 7-mek. cieszę się natomiast że 5-ki czy 9-ki latają dużo lepiej i zawsze będą rezydentami mojego pudełka wspólnie z frysky, tonącym minnowem czy innymi dobrymi lotnikami salmo których nie brakuje.

pozdrówka

ps.
@jerry łowię właśnie na małej rzece tyle tylko że mieszkam w wietrznym kraju i ciężko mi 7-ką odpowiednio dobrze trawi tam gdzie chce.


#75 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 09 sierpień 2009 - 19:12

Tez to widze i szczegolnie przy SDR wietr zmienia trajektorie lotu no ale taka juz jego budowa . Przez to tez kotwiczka tylna zawiesza sie na lince . My tu zadziej z wiatrem mamy do czynienia i na pewno czesciej mozna go uzyc . Sumujac ...jest jedna z trudniejszych ale i skuteczniejszych przynet na pstragi i lososiowate . Jeszcze jedno ...my mamy latwiej bo tylko spining uzywamy .

#76 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 09 sierpień 2009 - 19:31

witam!
jak bardzo sobie cenię executora 7 niech świadczy fakt że zadałem sobie wiele trudu szukając odpowiednika który lata lepiej.
poniżej tenże. praca minimalnie inna lecz ciągle bardzo podobna. latający pięknie i również pływający. wykonany chyba z balsy.
czy tak samo łowny ciężko powiedzieć, ale to też dobry wabik.
pozdrówka

Załączone pliki



#77 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 21:23

?Podejrzewam ze jak sie wbijesz w taka lawice ,kazda przynenta mile widziana .
pozdrwiam



Cos w tym jest, ale nie do konca B) Jak mlucilem wode mala wahadlowka, to tylko odprowadzaly wabik, na slidera 7F RR zlowilem tylko kilka ryb, choc za kazdym razem widzialem ryby plynaca za wabikiem. ten sam slider w wersji tonacej i umaszczeniu HP spowodowal wsciekle brania, podobnie sting 6 suspend. Jednak zloty slim byl zdecydowanie najlepszy.

pozd JW :D

#78 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 09 sierpień 2009 - 21:44

wieksze executory zrobiły na mnie wrażenie i muszę je nabyć do swej kolekcji na pewne łowisko. dobrze latają i podobno rybki całkiem dobrze na nie reagują jak mi ludzie donoszą .co do małych sliderów to sie zastanawiam czy to będzie przynęta na białe drapieżniki bo nie moge z pamięci wymazać sceny jak na płytkiej wodzie slidera 7s darmosił mi jaź a ja z wrażenia nawet nie zaciąłem.... :lol:
@jerzy- slim ze zdjęcia jakiś znajomy sie wydaje B)

#79 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 21:46

tak Tofik, ten slim jest znajomy niestety na nastepnej wyprawie zginal w otchlaniach oceanu Indyjskiego :(

#80 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 09 sierpień 2009 - 21:50

nie pozostaje mi nic innego jak wybrać się do naszego ulubionego sklepu i zapytac czy nie mają jeszcze jednego egzemplarza bo wychodzi na to że to jedyna udana rzecz którą u nich nabyłem :lol: koniec OT