Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowości Salmo


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
206 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 08 czerwiec 2009 - 16:40

Ma ktoÅ› jakieÅ› foto tego cuda? :D

To chyba to :D
http://www.rozemeijer.com/mysite/modules/SFIL0100/e8cf33846c023613aa7ba9ce3ee902fc.jpg

#42 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 czerwiec 2009 - 16:45

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=8930& ;amp ;amp ;amp ;prevloaded=1&&start=0
juz o nim pisalismy jakis czas temu ... z tym pochlanianiem sweepera przez szwedzkie szczupaki, to moze proponuje troche nizsze tempo euforii
bedac na tej samej lodzi z kolega, ktory mial tych wabikow 5 albo 6 nie stwierdzilismy zadnego pochlaniania ani innej szczupaczej orgii ... wabik jak wabik, nie mniej nie wiecej
co ciekawe, kazdy ze sweeperow pracowal inaczej i kazdy tona w innym tempie, jakby nie patrzec slider byl znacznie lowniejszy

#43 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 09 czerwiec 2009 - 07:23

Oj Piotrze... drażliwy się ostatnimi czasy zrobiłeś. <_<

Różne warunki, różne sytuacje, a i pewnie czas przebywania w wodzie różny. My złowiliśmy najwięcej ryb właśnie na tą przynętę, a czy na podstawie tego da się formułować jakąś teorię - wątpię. Mogę tylko mówić o własnych odczuciach.

W moim pudełku zadomowił się na dobre. Obok Slidka, Jacka teraz dołączył Sweeper.

YO!

#44 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5824 postów
  • ImiÄ™:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 czerwiec 2009 - 08:25

Baloo nie dziw się Pitowi bo z takimi akcjami nakręcającymi otoczkę wokół nowych przynęt Salmo mieliśmy już styczność wiele razy. Jak produkt będzie skuteczny obroni się sam. Wyjadacze na to się nie złapią, ale szkoda młodych kórym się robi pranie mózgu.
pozdrawiam
W :D

#45 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 czerwiec 2009 - 08:56

Baloo nie dziw się Pitowi bo z takimi akcjami nakręcającymi otoczkę wokół nowych przynęt Salmo mieliśmy już styczność wiele razy. Jak produkt będzie skuteczny obroni się sam. Wyjadacze na to się nie złapią, ale szkoda młodych kórym się robi pranie mózgu.
pozdrawiam
W :D

O, dobrze napisane :D

#46 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 09 czerwiec 2009 - 09:43

Jak chcecie. Warto też młodym coś czasem podpowiedzieć. Nie brakuje osób, które w żyicu nie miały ryby na slidera i nie rozumieją fascynacji tą przynętą. Z drugiej strony jest cała rzesza wędkarzy na całym świecie, nie wyobrażających sobie dziś polowania na szczupaka bez tej przynęty.

W tym przypadku zwyczajnie polecam nowość, które wedle mego uznania ma wszelkie zadatki aby stać się równie kultową przynętą co jack czy slider. Oczywiście ciężko będzie powtórzyućsukces slidera, bo nie każdą przynętę wystarczy wrzucić do wody i jakbyś jej nie poprowadził to w zasadzie bęzie dobrze.
Sweeper wymaga trochę zaangażowania i wysiłku (choćby z powodu wagi) ale jego potencjał jest duży.
Ktoś może czekać dwa sezony aż jego skuteczność zostanie potwierdzona przez łowców, a któś może spróbuje i sam się przekona. Tu moja sympatia do naszej rodzimej firmy nie ma nic do rzeczy.

Natomiast warto też przypomnieć starą prawdę. Jeśli bierze się nowy wabik wrzuci się go do wody parę razy a przez resztę dnia łowi się sprawdzonym kilerem, to ciężko aby proporcje łowionych ryb były inne.

Dlatego jeszcze raz napiszę, pomijając upodobania itp. Praca sweepera jest bardzo atrakcyjna i podczas naszej wyprawy okazał się bardzo skuteczna. Kropka.



#47 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 09 czerwiec 2009 - 10:16

W tym przypadku zwyczajnie polecam nowość, które wedle mego uznania ma wszelkie zadatki aby stać się równie kultową przynętą co jack czy slider.

To zadna nowosc, to dociazona wariacja n/t subwalka Rapali. Porownanie ze sliderem to przesada. Slider byl stosunkowo nowatorski i jest niemalze kopiowany przez innych producentow vide Drunk Dorado. A tutaj Salmo nasladuje Rapale. Ale jesli lowi i bedzie tanszy od subwalka to dobrze. Jest przewidziany kolor hot pike?

#48 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 09 czerwiec 2009 - 19:01

Jerk napewno podbije podelka w wielu krajach swiata ,napewno wielu juz na niego polowilo .Przykladem jest Baloo, byl ,lowil i polowil .Napewno trzeba dac troche czasu zanim po necie rozwije sie legeda o nowej przynecie z pewnoscia i o czym jestem przekonany skutecznej .I tak jak to tez bywa z nowinkami zawsze beda porownywane do innych juz istniejacych i i tych ´dawno wycofanych .
Wielu producentow mialo juz w swoich szeregach podobne przynenty ,chociaz ciezko mi to porownac z rapala .Rapala kojarzy mi sie tylko z Dt i raczkiem .

http://www.muskytackleonline.com/acatalog/Jerkbaits_-_Bikini _Bait_to_Muskie_Mojo.html




http://www.fishmania...p?artikel_id=71

Lowilem ostatnio z takim jednym milym osobnikiem co czesal na szwedzkie i amerykanskie wynalazki recznie robione :mellow: w Lundgrensie kupione .Trzy razy drozsze niepotwierdzaja swoje skutecznosci przy trzy razy tanszych .
Ciesza oko wlsciciela w oswietlonej gablocie obok cygara .





#49 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 czerwiec 2009 - 19:24

Lowilem ostatnio z takim jednym milym osobnikiem co czesal na szwedzkie i amerykanskie wynalazki recznie robione :mellow: w Lundgrensie kupione .Trzy razy drozsze niepotwierdzaja swoje skutecznosci przy trzy razy tanszych .
Ciesza oko wlsciciela w oswietlonej gablocie obok cygara.

@rafal
ty sie z kolegi nie nasmiewaj, bo on jest afficionado ... a to juz jest nieuleczalne stadium lepiej napisz jak tam film '33'? ;) :lol:

#50 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 16:52

a ja bym wolal SR-a w dowolnym kolorze ... albo roacha w kolorze ... tez dowolnym ... :unsure:

i stalo sie :mellow:


Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  PICT0285.jpg   60,78 KB   351 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  PICT0284.jpg   63,43 KB   353 Ilość pobraÅ„


#51 OFFLINE   Pepe

Pepe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 17:22

Witam!
Postanowiłem wrzucić dwa słowa nt Sweepera. Kol Andrew - jak widać znawca rynku przynęt sztucznych porównuje go do Rapali Subwalka. Otóż kolega się myli. Nie jest to żadna wariacja na ten temat a wspomnianą przynętę miałem w rękach dopiero po pierwszych testach Sweepera. W ilości brań ten model Rapali Sweeperowi do pięt nie dorasta. Inspiracją dla mnie w tym przypadku (tak, jak dla Rapali) były amerykańskie przynęty a głównie Manta i Hellhound.
Hellhound ma w USA bardzo wysokie noty gdyż w ostatnich latach złowił wiele okazów muskie.
Zapewniam też kolegów, że mam świadków na to, że w wielu sytuacjach Sweeper przebił skutecznością Slidera i to kilka razy. Sam byłem zdziwiony. Oczywiści nie jest to przynęta na małe ryby ale takie 50 - 70 cm walą w niego jak szalone.
Poza tym co to znaczy dociążona wariacja? Po prostu ma 2 cm więcej i aby był wolno tonący musi ważyć ok 100g.
Slider był stosunkowo nowatorski? Czyli był czy nie był?

To tak w kwestii formalnej,
pozdrawiam,
PP

#52 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 18:17

Postanowiłem wrzucić dwa słowa nt Sweepera. ...
Inspiracją dla mnie w tym przypadku (tak, jak dla Rapali) były amerykańskie przynęty a głównie Manta i Hellhound. ...
To tak w kwestii formalnej



#53 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2301 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 27 czerwiec 2009 - 16:50

wszystko ładnie pięknie, tyle tylko że czas oczekiwania na nowego salmiaka nieco za długi. :lol: co poniektórzy łowią a mnie żal dupę ściska bo też bym popróbował :D nie masz @Pepe jakiegoś prototypu na zbyciu :mellow:
pozdrowka


#54 OFFLINE   Pepe

Pepe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 27 czerwiec 2009 - 23:05

Czas oczekiwania za długi?
Mówimy o nowościach na 2010 rok a mamy lipiec 2009!
Spokojnie - produkcja niedawno ruszyła i będziemy ciężko pracować aby dostarczyć zamówione ilości do dystrybutorów.
Na razie zamówienia są skromne.
Jak wymyślisz sposób na sprzedanie 700 szt Skinnera 20 którymi nasz irlandzki dystrybutor nieopatrznie załadował sobie magazyn to jestem pewien, że jakiś prezent się znajdzie ...
;)

PP

#55 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 czerwiec 2009 - 13:01

Jak wymyślisz sposób na sprzedanie 700 szt Skinnera 20 którymi nasz irlandzki dystrybutor nieopatrznie załadował sobie magazyn

@piotrek
rozwiazania proste sa z reguly najlepsze
logujecie sie na 4-5 brytyjskich forach i wstawiacie kilkanascie zdjec metrowek ze skineren miedzy zebami ... reszte zalatwi poczta pantoflowa, wiara w przynete i instynkt lowczy

#56 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 07 sierpień 2009 - 22:48

Czas oczekiwania za długi?
Mówimy o nowościach na 2010 rok a mamy lipiec 2009!
Spokojnie - produkcja niedawno ruszyła i będziemy ciężko pracować aby dostarczyć zamówione ilości do dystrybutorów.
Na razie zamówienia są skromne.
Jak wymyślisz sposób na sprzedanie 700 szt Skinnera 20 którymi nasz irlandzki dystrybutor nieopatrznie załadował sobie magazyn to jestem pewien, że jakiś prezent się znajdzie ...
;)

PP



Nowości na 2010 już dostępne. Właśnie zamawiam swippery w Fishing-Mart :D


#57 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 07 sierpień 2009 - 22:55

Swipper wygląda baaaardzo obiecująco. Chętnie wypróbuję. Podoba mi się jej wielkość. Przypomina mi inną nieprodukowaną już przynętę mianowicie RiverRun Mantę, która w US na ebayu potrafi kosztować ponad 200usd (za odpowiedni kolor) a która uchodzi za przysmak musky. Trzeba wypróbować na zębaczach!

Ja jeszcze kupiÄ™ sliderki 5cm na .... bolki i pstrÄ…gi :D

#58 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 08 sierpień 2009 - 00:45

Remku myslimy podobnie :mellow: . Sweeper wypelnia ostatnia luke w druzynie Salmo na muskie , uzywalem go na Vermilionie w ten jeden dzien . To tylko kwestia czasu kiedy on upoluje pierwsze muskie ...moze to bede ja ? chociaz mysle ze go juz tu testuja lepsze guidy . Natomiast Sliderek 5 na pstragi to nastepny smakolyk ...wielokrotnie juz pisalem ze my tu jerkujemy czy to Minnowem czy Executorkiem i pstragi strasznie to wkurza ... i biora .

#59 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 sierpień 2009 - 06:17

Przypomina mi inną nieprodukowaną już przynętę mianowicie RiverRun Mantę, która w US na ebayu potrafi kosztować ponad 200usd (za odpowiedni kolor) a która uchodzi za przysmak musky.

jak chcesz, to ci podam odpowiednie adresy z normalnymi cenami

#60 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 08 sierpień 2009 - 10:11

Pitt,
Mam mały zapas - zrobiłem jak jeszcze firma funkcjonowała. Wiem natomiast, że są kolory, za które płaci się niebotyczne kwoty.

Jerry,
Zgadza się :D Myślę, że będzie to super uzupełnienie w moim ekwipunku. Jack, slider oraz swipper .... wszystko czego można chcieć. Do tego jeszcze kilka dodatków i ... koniec :D Na szwedzkie szczupaki będzie też OK choć nie wiem dlaczego akurat manta nie była skuteczna. Owszem interesowała szczupaki ale ... tylko interesowała. Jestem ciekawy jak swipper. Jurku jak będziesz miał jakieś wiadomości daj znać.


Pozdrawiam
Remek