Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1976 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 09 wrzesień 2015 - 18:49

 

Mała ciekawostka : wędki ORVIS mają opisane rok oraz miesiąć produkcji- od Heliosa do Clearwatera.

Pozdrawiam. Marian.

Faktycznie, drobniutko na blanku-mój z września 2008.



#222 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 09 wrzesień 2015 - 19:51

Faktycznie, drobniutko na blanku-mój z września 2008.

A w którym miejscu, bo ślepota mnie ogarnęła.



#223 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 09 wrzesień 2015 - 19:57

A w którym miejscu, bo ślepota mnie ogarnęła.

Mariusz - na ciemnym blanku ciężko dostrzec - data znajduje się pod opisem na blanku typu wędki i jej parametrów technicznych - to krótki, odręczny zapis - u mnie w Heliosie 3/14.

#224 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 09 wrzesień 2015 - 20:00

Koledzy, ja dopiero zacząłem zabawę z muchą i nie mam prawa głosu w tym wątku, ale chciałem zgłosić dwie kwestie:

 

1. Winstony to chyba najpiękniejsze kije jakie widziałem. Ta zieleń, ten korek, te napisy. Kosmos.

 

2. Stworzyliście jeden z najlepszych wątków na całym forum, z masą przydatnych informacji, świetnymi zdjęciami i kulturą niespotykaną na forach. Wielkie słowa uznania! :)

 

Mam nadzieję, że moja muchowa faza się rozwinie i kiedyś na podstawie waszych testów sprawię sobie jeden z kijów tu opisywanych.


  • Paweł Bugajski i robert.bednarczyk lubią to

#225 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 09 wrzesień 2015 - 20:03

Znalazłem. Faktycznie zakonspirowane jak za najlepszych czasów zimnej wojny. Ale dostrzegłem 8/09


  • Paweł Bugajski lubi to

#226 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 09 wrzesień 2015 - 20:17

Koledzy, ja dopiero zacząłem zabawę z muchą i nie mam prawa głosu w tym wątku, ale chciałem zgłosić dwie kwestie:

 

2. Stworzyliście jeden z najlepszych wątków na całym forum, z masą przydatnych informacji, świetnymi zdjęciami i kulturą niespotykaną na forach. Wielkie słowa uznania! :)

 

Mam nadzieję, że moja muchowa faza się rozwinie i kiedyś na podstawie waszych testów sprawię sobie jeden z kijów tu opisywanych.

Bardzo nam miło, że wątek smakuje.

 

Weź uzbrojoną muchówkę w dłoń, wyciągnij kilka metrów sznura do wody, odrzuć go do tyłu, następnie przenieś wąską pętlą do przodu (możesz powtórzyć) i połóż go delikatnie na wodzie. Potem prowadź muchę tak, aby nie smużyła , delikatnym pociągnięciem sznura zatnij tego pstrąga, powoli doprowadź go do podbieraka, naciesz chwilę wzrok bez zbędnego dotykania, delikatnie wyhacz i wypuść i przepadłeś. Inne metody powoli będą wędrowały do kąta. Witamy wśród zakręconych pozytywnie.


  • Paweł Bugajski, wojciiech, Pisarz.......ewski Piotr i 3 innych osób lubią to

#227 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 412 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 09 wrzesień 2015 - 20:24

Bez dwóch zdań ! ...mucha odbiera chęć na inne metody, które przy niej stają się nijakie i płaskie.

Każda ryba złowiona na muchę smakuje wyjątkowo !


  • Paweł Bugajski i robert.bednarczyk lubią to

#228 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 09 wrzesień 2015 - 20:56

Koledzy, ja dopiero zacząłem zabawę z muchą i nie mam prawa głosu w tym wątku, ale chciałem zgłosić dwie kwestie:

1. Winstony to chyba najpiękniejsze kije jakie widziałem. Ta zieleń, ten korek, te napisy. Kosmos.

2. Stworzyliście jeden z najlepszych wątków na całym forum, z masą przydatnych informacji, świetnymi zdjęciami i kulturą niespotykaną na forach. Wielkie słowa uznania! :)

Mam nadzieję, że moja muchowa faza się rozwinie i kiedyś na podstawie waszych testów sprawię sobie jeden z kijów tu opisywanych.

Wojciech pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą - każdy ma tu prawo głosu, bo to ranking subiektywny, zatem jeśli masz wędkę, na którą dobrze Ci się łowi, z którą się "zgrałeś" - śmiało pisz i wrzucaj fotki. Nie dalej jak wczoraj rozmawialiśmy telefonicznie z Pawłem Bugajskim, który bardzo słusznie zauważył, że musimy jakoś zachęcić do pisania tak w wątku o wędkach jak i kołowrotkach, Kolegów, którzy niekoniecznie wydają na uwielbiane kijki czy "kręćki" tysiące zł., a mają radość z ich użytkowania, którą chcieliby się podzielić z innymi. Tu nie chodziło o to by wspomniane wątki były dla "pięćdziesiątaków" (facetów 50 +), którym los pozwolił się ustabilizować życiowo i i zawodowo i których stać na różne wędkarskie fanaberie, nawet gdy domowe budżety drżą w posadach. Każdy wie, że dobra wędka nie musi kosztować więcej niż średnia krajowa, a wysoka cena nie zawsze jest wyznacznikiem satysfakcji, co sam przyznaję w kwestii moich odczuć ci do Hardy'ego Zenitha. To nie jest wątek dla miłośników ośmiorniczek popijanych winem za cenę równowartości Winstona Borona czy Heliosa, a ja i zapewne inni aktywni tu Koledzy, mamy otwarte głowy i jesteśmy ciekawi opinii innych. Zapewniam też, że z mojej strony na nikogo nie rzucę się z pazurami nawet jeśli uzna, że Mój wielbiony Orvis Helios 2 jest do d...., choć obiecać nie mogę, że nie będę powarkiwał siedząc nad klawiaturą i obmyślając celną ripostę (żarcik). A na marginesie muszę dodać, że Winstony są genialne......, ale przebijają je tylko wędki Orvis Helios 2 z przecudnym granatowym blankiem. Mariusz (Marszal mnie zabije - żarcik nr 2). Miałem kupować Winstona Borona III #4 10', ale niestety misterny plan poszedł w p....u jak mawiał "Siara", bo wodery mi padły i podjąłem decyzję o kupnie takich co pożyją dłużej niż 2 sezony. Na koniec - fajnie, że temat się podoba, ale jeszcze bardziej cieszy uznanie za kulturę dyskusji,.... oczywiście największe słowa uznania należą się założycielowi Pawłowi Bugajskiemu. Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do aktywności. Robert Bednarczyk. Wybaczcie Panowie mały "edit" - w planach był nie 9- cio (tak omyłkowo pierwotnie wpisałem), ale 10 - cio stopowy Winston do nimfy, bo do "suchara" mam kijków dostatek. Powiem jednak całkiem szczerze, że marzeniem największym jest nimfowy Helios 2 #3 10', ale cena po prostu zabija.

Użytkownik robert.bednarczyk edytował ten post 09 wrzesień 2015 - 21:13


#229 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 09 wrzesień 2015 - 21:00

Bardzo nam miło, że wątek smakuje.
 
Weź uzbrojoną muchówkę w dłoń, wyciągnij kilka metrów sznura do wody, odrzuć go do tyłu, następnie przenieś wąską pętlą do przodu (możesz powtórzyć) i połóż go delikatnie na wodzie. Potem prowadź muchę tak, aby nie smużyła , delikatnym pociągnięciem sznura zatnij tego pstrąga, powoli doprowadź go do podbieraka, naciesz chwilę wzrok bez zbędnego dotykania, delikatnie wyhacz i wypuść i przepadłeś. Inne metody powoli będą wędrowały do kąta. Witamy wśród zakręconych pozytywnie.

Najgenialniejsza definicja i reklama wędkarstwa muchowego z jaką kiedykolwiek się spotkałem.
  • giniu666 lubi to

#230 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 09 wrzesień 2015 - 21:05

Każda ryba złowiona na muchę smakuje wyjątkowo !

 

A tak dosłownie czy w przenośni... :D


  • Pisarz.......ewski Piotr, robert.bednarczyk i border river lubią to

#231 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 09 wrzesień 2015 - 21:20

 A na marginesie muszę dodać, że Winstony są genialne......, ale przebijają je tylko wędki Orvis Helios 2 z przecudnym granatowym blankiem. Mariusz (Marszal mnie zabije - żarcik nr 2). 

E tam od razu  zabije. Na razie siedzi nad klawiaturą, delikatnie powarkuje i obmyśla celną ripostę - jak napisał klasyk.

Bardzo celna uwaga Roberta. To, że my czasami wyskakujemy z naszymi "sympatiami" nie oznacza, że w tym miejscu nie należy prezentować wędzisk z innych stref cenowych. Również wśród nich są modele udane, godne polecenia. A że wśród tych droższych zdecydowanie częściej spotyka się modele udane może być tylko dopingiem (w sensie pozytywnym) do tego, aby odnajdywać również perełki pośród tych tańszych i bardziej przystępnych dla większości. Chociaż z czasem każdy dojrzewa do tego, aby w swej "stajni" posiadać chociaż tego jednego "ogiera - championa", a wówczas ta nasza słowno-obrazkowa zabawa może być choć trochę pomocna.


  • robert.bednarczyk lubi to

#232 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 09 wrzesień 2015 - 21:20

A tak dosłownie czy w przenośni... :D

No dobra Krzysztof ...... Andrzej Cię zdemaskował. Napisz jak najsmaczniej przyrządzić pstrąga potokowego i lipienia, oczywiście z zachowaniem C&R ...........

#233 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 09 wrzesień 2015 - 22:13

Skoro była beczka miodu i zachwyty nad Heliosem 2 to teraz łyżka dziegciu...... czyli recenzja ponoć świetnej wędki, z którą za diabła nie mogę się zgrać, której przez to po prostu nie lubię i coraz bardziej żałuję, że kupiłem.


A mówiłem kupić Ona jak się pytałeś o kij do steamera. ;) zenithy to genialne kije... od #5 w dół... mam #4 9' robi u mnie za pstrągowy uniwersał, jak nie wiem jaką metodą będę łowił, biorę właśnie tego. . Ale do streamera tylko One #6, 9'6"...

#234 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 09 wrzesień 2015 - 22:54

Panowie, dzięki za słowa otuchy i zachętę. :)

 

Na początek kupiłem kijek marki EGO, o której było już co nieco na forum. Jest bardzo szybki jak na muchówkę(chyba? no ale miał być i do nimfy i do suchej, więc wziąłem delikatny i szybki, to chyba był błąd) i przyznam, że trudno mi się nim rzuca (mała dygresja, choć już pytałem w innym wątku, ale spróbuję jeszcze tutaj - czy Waszym zdaniem warto go przeciążyć o klasę, żeby uzyskać lepsze ładowanie kija?)

Jak już jako tako obłowię, wrzucę krótki opis do wątku.

 

Robert, a zdradzisz, czy Twój Orvis, którego chyba kupiłeś jako pierwszego, zastąpiony przez Heliosa, poszedł do ludzi czy cichutko czeka na swoją kolej? ;) 

 

No i byłbym zapomniał, wspomniany powyżej Sage One i jego rękojeść też są :wub:


  • Paweł Bugajski i robert.bednarczyk lubią to

#235 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 10 wrzesień 2015 - 07:44

miałem wyjść z klasy #5, przeskoczyć na #6 a jednak pech chciał, że pojawiła się u mnie dwa miesiące temu...nowa piąteczka CrossS1 MF.... pierwsze wrażenie...no całkiem ładny kijek,,siodło kołowrotka jakaś avangarda ;)..... pierwsze wyjście nad wodę...katastrofa.... linką nie leci,,co jest? max 10m i to z bólem...byłem gotów szukać nowego właściciela dla Loop'a....

Dałem sobie jeszcze jedną i jeszcze jedną szansę....wydłużyłem przypon koniczny...coś się zmieniło..na lepsze... zaczynam się przekonywać..wolniejszy rytm wymachów i leci... pod rybą pracuje piknie, spadów nie mam jak na razie...i oby tak dalej :) muszę się pouczyć dalej obsługi ;)

 

Jednak Winston to choroba,,,zakaźna, Na Jednym się nie kończy...:) :)

 

...


  • Paweł Bugajski i K.Kalisz lubią to

#236 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 412 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 10 wrzesień 2015 - 08:33

No dobra Krzysztof ...... Andrzej Cię zdemaskował. Napisz jak najsmaczniej przyrządzić pstrąga potokowego i lipienia, oczywiście z zachowaniem C&R ...........

 

A tak dosłownie czy w przenośni... :D

 

He he he .... wyszło szydło z worka !. Nic nie zastapi rozpływającego się w ustach kruchego mięska pstraga :D

 

A tak powaznie. Jak mógłbym sobie zrobic taką krzywdę.

Mam takę rzeczkę gdzie poszczególne pstragi i lipienie łowię po kilka razy w sezonie - to nie żart. Rozpoznaję koleżków od razu ...to bez mała już moi przyjaciele :) .

Gdyby chcieć je zabierac, te skromne zasoby rzeki, to przy obecnej skuteczności łowienia, kazdy w miarę sprawny muszkarz w szybkim tempie wyczyści rzeke z żyjącej szlachetnej fauny. Głupota połączona z brakiem wyobrażni !.

Wczoraj ponowny rozdział tej historii. Popołudniowy wypad skonczył się zaliczeniem 5 lipieni które jak zawsze czekały na mnie w tych samych dołkach (jakiez to emocje zbliżac się do tych wiadomych miejsc ...i te mysli przed pierwszym podaniem much !).... a które ponownie radośnie do nich wróciły (może z lekko skrzywiona miną : :unsure: ) ...ale na pewno szybko i dobrek kondycji

 

..i jak nie kochać tych moich wodnych koleżków i koleżanek :)

 


  • Paweł Bugajski, szymanek69, Pisarz.......ewski Piotr i 2 innych osób lubią to

#237 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 10 wrzesień 2015 - 09:56

A mówiłem kupić Ona jak się pytałeś o kij do steamera. ;) zenithy to genialne kije... od #5 w dół... mam #4 9' robi u mnie za pstrągowy uniwersał, jak nie wiem jaką metodą będę łowił, biorę właśnie tego. . Ale do streamera tylko One #6, 9'6"...

 

A mówiłeś...... nie ma co gadać. Jeszcze Zenitha nie skreślam, może w końcu wszystko zadziała. W najbliższym czasie nie ma mowy o kupowaniu  żadnych nowych kijków, bo te cholerne portki mnie nieźle wydrenują.....

 

 

 

Robert, a zdradzisz, czy Twój Orvis, którego chyba kupiłeś jako pierwszego, zastąpiony przez Heliosa, poszedł do ludzi czy cichutko czeka na swoją kolej? ;)

 

Mój Orvis Acces #4 , długości 9', moja pierwsza muchowa wędka, pozostaje u mnie i czasem jej używam, choć oczywiście dominuje Helios 2. Rozum mówi sprzedaj Accesa, pozwól się cieszyć innym, ale serce i sentyment do kijka, który dał tyle radości - mówi stanowczo - nie. Poza tym zawsze dobrze mieć ze sobą zwłaszcza na dalszych wyjazdach, zapasowy kijek, bo różnie bywa (odpukać w niemalowane).



#238 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1976 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 10 wrzesień 2015 - 12:42

 

 

 

 

(...) Stworzyliście jeden z najlepszych wątków na całym forum, z masą przydatnych informacji, świetnymi zdjęciami i kulturą niespotykaną na forach. Wielkie słowa uznania! :)

 

 

Mam pytanie.

Mógłbyś pisać częściej? ;)


  • wojciiech i robert.bednarczyk lubią to

#239 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 10 wrzesień 2015 - 13:55

Paweł, zbyt mało wiedzy i umiejętności. ;) ale zaglądam tu po każdym Waszym wpisie.


  • Paweł Bugajski i Andrzej Stanek lubią to

#240 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1976 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 10 wrzesień 2015 - 20:25

Wojciech pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą - każdy ma tu prawo głosu, bo to ranking subiektywny, zatem jeśli masz wędkę, na którą dobrze Ci się łowi, z którą się "zgrałeś" - śmiało pisz i wrzucaj fotki. Nie dalej jak wczoraj rozmawialiśmy telefonicznie z Pawłem Bugajskim, który bardzo słusznie zauważył, że musimy jakoś zachęcić do pisania tak w wątku o wędkach jak i kołowrotkach, Kolegów, którzy niekoniecznie wydają na uwielbiane kijki czy "kręćki" tysiące zł., a mają radość z ich użytkowania, którą chcieliby się podzielić z innymi. Tu nie chodziło o to by wspomniane wątki były dla "pięćdziesiątaków" (facetów 50 +), którym los pozwolił się ustabilizować życiowo i i zawodowo i których stać na różne wędkarskie fanaberie, nawet gdy domowe budżety drżą w posadach. Każdy wie, że dobra wędka nie musi kosztować więcej niż średnia krajowa, a wysoka cena nie zawsze jest wyznacznikiem satysfakcji, co sam przyznaję w kwestii moich odczuć ci do Hardy'ego Zenitha. To nie jest wątek dla miłośników ośmiorniczek popijanych winem za cenę równowartości Winstona Borona czy Heliosa, a ja i zapewne inni aktywni tu Koledzy, mamy otwarte głowy i jesteśmy ciekawi opinii innych.

Nie ma sensu nic dodawać. :good:

Pełna zgoda w obszarze nowych refleksji na temat nowych wędzisk.


  • maciekg lubi to