Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1802 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 16 październik 2016 - 08:26

VSP Light zrobiona jest - jak mnie pamięć nie myli - na tym samym blanku co LL. Marzy mi się taki zestaw 3 wędek do suchej  - Winston WT 8'6'' #4, Scott G 8'8'' #3 (mam) i Sage LL 8'9'' #3. 


  • robert.bednarczyk lubi to

#582 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 16 październik 2016 - 08:43

a moje ma średnią historie i łowie na szybkie wędki i na medium fast a nawet szklakiem:)) a wiem jedno wędkarzą lubiącym kije fast nikt nie przetłumaczy zalet szklaka i odwrotnie:) jak z samochodami jeden woli sportowy i szybką akcję inny wygode:) pozdrawiam


I to jest chyba kwintesencja naszych rozważań.

W przeciwieństwie do Kacpra nie mam marzeń co do wędek. Miałem okazję pomachać kilkoma różnymi, ale nie umiem sobie wyobrazić wędki, która miałaby mi dać więcej niż Orvis Helios 2 #4 9' mid flex.

#583 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 październik 2016 - 09:22

To zrób coś z tym Robert. Wyobraźnia napędza nas w hobby - ogromne niezłowione ryby, kołowrotki, kije z duszą, dziewicze miejscówki. Wyobraźnia i marzenia to podstawa, bez tego trudno żyć wędkarzowi. Helios 3...☺
  • Kacper.K i sierżant lubią to

#584 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 16 październik 2016 - 09:46

To zrób coś z tym Robert. Wyobraźnia napędza nas w hobby - ogromne niezłowione ryby, kołowrotki, kije z duszą, dziewicze miejscówki. Wyobraźnia i marzenia to podstawa, bez tego trudno żyć wędkarzowi. Helios 3...☺


Jędrusiu, a kto mi zagwarantuje, że Helios 3 będzie lepszy, a z pewnością droższy..., a skąd ja mam na to brać ?
W sedno trafiłeś - coraz skuteczniej sprzętowe marzenia mi przechodzą, choć czasem jakiś kołowrotek budzi błysk w oku..., staram się go wygasić. Spełniam się szukając nowych wód (nowych dla mnie), nowych miejscówek, pchając się w miejsca, które wielu omija. Ten rok wędkarsko był dziwny - niezbyt wiele dni na rybach - nie więcej niż 25 ale był San, Dunajec, Dobrzyca, Łupawa. Teraz roją się we łbie dalsze wyprawy, inne, może większe, ryby....
  • sierżant lubi to

#585 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 16 październik 2016 - 10:11

"W przeciwieństwie do Kacpra nie mam marzeń co do wędek. Miałem okazję pomachać kilkoma różnymi, ale nie umiem sobie wyobrazić wędki, która miałaby mi dać więcej niż Orvis Helios 2 #4 9' mid flex"..

 

Mnie osobiście idzie sobie sobie to wyobrazic.. ;) Jeszcze "Many rivers to cross".. Ot chociażby ten słodziak z Vermont ( 8'9" #3) wodzi na pokuszenie, bałamuci i mami... :rolleyes: albo Russ Peak z Pasadeny.. :) też tumani..

(fot.classicflyfisherman)

Załączone pliki

  • Załączony plik  diamond.JPG   204,4 KB   8 Ilość pobrań
  • Załączony plik  russ.JPG   224,5 KB   8 Ilość pobrań

Użytkownik border river edytował ten post 16 październik 2016 - 10:22


#586 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 16 październik 2016 - 10:24

Rzeczywiście wędka #3 czasami wraca w marzeniach, ale walczę z tym. Życie pokazało, że nie jest niezbędna, no chyba, że znacznie krótsza niż 9' do wywijania między krzczorami i baldachimem drzew.
  • Zielony lubi to

#587 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów

Napisano 16 październik 2016 - 10:50

Robert, trójeczka na krzaczory może być odrobinę za delikatna. W moim przypadku, taka krótka szklana piątka z linku poniżej sprawdza się doskonale. A od kiedy zacząłem podejrzewać, że blank prawdopodobnie wyszedł od Fishera, jakoś jeszcze bardziej ją polubiłem. ;)

 

http://jerkbait.pl/t...lding-na-złoto/


Użytkownik Pluszszcz edytował ten post 16 październik 2016 - 10:55


#588 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 październik 2016 - 11:15

to fakt trójka na krzaczory będzie za delikatna, choć...


Użytkownik MATIQUES edytował ten post 16 październik 2016 - 11:17


#589 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 16 październik 2016 - 11:18

Irku - nie przeczę, ale chyba się nie polubię ze szklakiem. Miałem w garści taką krótką "trojeczkę"....., wiem, że będę nudny jak flaki z olejem, ale był to Helios 2 #3 mid flex..... poezja. Nie ma jednak mowy o szaleństwie i wydaniu 4000 zł!!!! Jak wyżej pisałem, mam czym łowić i czas na szukanie nowych akwenów.

#590 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 październik 2016 - 11:31

to jest zabaweczka tylko 30 gr wagi:))

Załączone pliki


  • Paweł Bugajski, robert.bednarczyk i Kacper.K lubią to

#591 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 październik 2016 - 11:33

a to moj Tomek do sucharka

Załączone pliki


Użytkownik MATIQUES edytował ten post 16 październik 2016 - 11:41

  • Paweł Bugajski, robert.bednarczyk i Kacper.K lubią to

#592 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów

Napisano 16 październik 2016 - 12:00

Robert, nie namawiam Cię absolutnie na szklaną wędkę. Chciałem tylko zwrócićuwagę, że na zakrzaczonych łowiskach trochę solidniejszy kij wydaje się bardziej odpowiedni. Dobrze pamiętam czterdziestaka z roztoczańskiej rzeki, który dał się wyholować tylko dlatego, że dość wcześnie urwał na zaczepie skoczka. :)

 Wydaje mi się, że się trochę "zamnknąłeś" na tego Orvisa, którego cena wydaje się rzeczywiście absurdalna ;)


  • robert.bednarczyk lubi to

#593 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 16 październik 2016 - 12:15

VSP Light zrobiona jest - jak mnie pamięć nie myli - na tym samym blanku co LL. Marzy mi się taki zestaw 3 wędek do suchej - Winston WT 8'6'' #4, Scott G 8'8'' #3 (mam) i Sage LL 8'9'' #3.

Nie mylisz się to te same blanki, różnica tylko w uzbrojeniu. Mam VSP Light właśnie 8'9 #3, to był pierwszy sage jakiego kupiłem i ma u mnie dożywocie. W parze z danielsonem orginal nymph i linką Cortland 444 Lazer #4 (super linka, niestety już nie do dostania) stanowi najlżejszy zestaw jakim łowię, głównie na suchą i lekką nimfę. Ludzie piszą że nigdy się sagowi nie udało zbudować innego blanku o równie płynnej akcji. Coś w tym chyba jest, każdy kto nim pomacha jest pod wrażeniem... oczywiście nie ma w nim nic z dzikiej dynamiki z axisa czy one'a ale nie tego szukam w kijach do suchej, mimo to ma dość kręgosłupa żeby poradzić konkretnej rybie - największy pstrąg wyjęty na niego miał 64 cm...

Użytkownik mack edytował ten post 16 październik 2016 - 12:42

  • Kacper.K lubi to

#594 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 16 październik 2016 - 12:28

Mateusz, co to za Thomas bo na tych miniaturkach niewiele widać. 



#595 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 październik 2016 - 13:14

Thomas&Thomas whisper lite 8,6 w klasie 4



#596 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 październik 2016 - 15:34

Witam. Ja podzielę się opinią mojej ulubionej wędki może nie najlepszej:) ale ja bardzo lubię na nią  łowić :) jest nią Orvis superfine Glass, jest ona oznaczona akcją full flex, sparowałem ją z kołowrotkiem orvis CFO 3 i linką dt Snowbee, nie wiem skąd ta przepadłość ale większość moich wyjazdów to właśnie ona była używana od początku kwietnia do teraz, ale w czym rzecz wszyscy polecają do suchej wędki w klasie 3/4 i długości 8,6 -9 stopy. moja ma 7,6 i wędkując cały dzień nie czuję zmęczenia ręki poprostu czysta przyjemność. Polecam każdemu spróbować :)


Użytkownik MATIQUES edytował ten post 16 październik 2016 - 15:35

  • robert.bednarczyk lubi to

#597 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 16 październik 2016 - 16:18

Robert, jak nie masz napięcia na kupno szklaka, to istotnie nie ma sensu....na razie :)

 

Mnie, chyba pod wpływem mody, zachciało się taką wędeczkę przytulić. I zamówiłem, nie jedną, dwie, ale w różnych kolorkach :)

Okazuje się, że rację mieli Rodzice, przejawiając troskę o stan mojego umysłu, gdy, jako nastolatek, zainteresowałem się wędkarstwem...

 

Po co mi te szklaki? Przecież mam kilka muchówek węglowych, dynamicznych, leciutkich...

Zatem, jeśli Koledzy pozwolą, przedstawię taki obrazek:

Rzeka Rudawa, właściwie taki większy strumień. Koniec kwietnia, woda kryształ. Spaceruję sobie brzegiem, rzucam mokrą muszką tu i ówdzie, nieśpiesznie schodzę z prądem. Dotarłem do miejsca, gdzie nurt jest pod drugim brzegiem, pod moim woda prawie stojąca.

Rzut, muszka spływa po łuku w stronę mojego brzegu, a na zastoisku pomału tonie. Widzę to, dystans może 3 metry. I nagle od dna podnosi się czterdziestak, pomału podpływa do muchy, otwiera paszczę, widzę dokładnie białe wnętrze pyska, kłapnięcie, zacięcie...dalej to już standard, hol.

Ale ta obserwacja, jak w akwarium, ten kontakt z rybą, to jest to, co najbardziej lubię w muszkowaniu.

Może szklaczek w takiej roli mi przypasuje? Choć grafit przecież równie dobry, a pewnie lepszy.

A jak nie przypasuje? Wyląduje na stojaku w charakterze przestrogi, choć takich przestróg tkwi tam już kilka...



#598 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 październik 2016 - 17:20

sierżant lubie czytać Twoje posty:)) może będzie okazja to wybierzemy się razem na rybki / w przyszłym roku zamieszkam w Krakowie/



#599 OFFLINE   NOMAK BBI

NOMAK BBI

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 16 październik 2016 - 17:28

Sierżancie z przypadku znudzenia lub zerwania nici porozumienia z owym kijaszkiem z chęcią przygarnę ów zalegacz. Z czystej ciekawości. Pozdrawiam.

#600 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 październik 2016 - 17:31

mimo kilku wędek chciałbym posiadać jeszcze jedną jest nią Orvis superfine Carbon w klasie 3 i długości 8,6 stopy:)