Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon na... zakup pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2877 odpowiedzi w tym temacie

#1461 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 31 marzec 2018 - 19:11

@count_martin3z - i nadal tak twierdzę , dobre PVC , ciśnienie robocze OK , wykonanie też.

 

To , że sprzedaję pontony nie ma wpływu na moją opinie o innym produkcie. 

 

Inna sprawa to nowinki , ja np wycofałem się z modelu z ostrym dziobem ( tylko na zamówienie ) , promuję jako wędkarz podłogę aluminiową , 98% sprzedaży to alusy ,

zawór bezpieczeństwa to u mnie standard od 6 lat.

 

Marketing , Reklama - i tak zawsze za nią płaci klient , ( wkalkulowane w cenę towaru )

Targi - np : Rybomania - też płaci za nie klient, ( wkalkulowane w cenę towaru )

Alledrogo- podwyżka prowizji z 3% na 10% , ceny towarów w górę ( wkalkulowane w cenę towaru )

 

Zawsze coś za coś :)

 

 

#1462 ONLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 31 marzec 2018 - 19:18

Coś jak FUNAI: reklam nie ma to i tani, jakość: te co się reklamują ładują jego bebechy w swój i wołają 2/3x tyle, a jest znana firma co ma przebitkę 6x :lol:

 



#1463 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 31 marzec 2018 - 19:37

Pisalem o polskiej przedsiębiorczości , którą w tym przypadku reprezentuje Ryszard i nie widzę związku nazwy "stomil" do mojej wypowiedzi .


To napisz, o forumowej przedsiębiorczości, będzie jaśniej :) Bo nie widzę różnicy w "Polskości" pomiędzy Ryszardem, a innymi polskimi dystrybutorami pontonów, produkowanych poza granicami naszego kraju.

#1464 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 19:45

@count_martin3z - i nadal tak twierdzę , dobre PVC , ciśnienie robocze OK , wykonanie też.

To , że sprzedaję pontony nie ma wpływu na moją opinie o innym produkcie.

Inna sprawa to nowinki , ja np wycofałem się z modelu z ostrym dziobem ( tylko na zamówienie ) , promuję jako wędkarz podłogę aluminiową , 98% sprzedaży to alusy ,
zawór bezpieczeństwa to u mnie standard od 6 lat.

Marketing , Reklama - i tak zawsze za nią płaci klient , ( wkalkulowane w cenę towaru )
Targi - np : Rybomania - też płaci za nie klient, ( wkalkulowane w cenę towaru )
Alledrogo- podwyżka prowizji z 3% na 10% , ceny towarów w górę ( wkalkulowane w cenę towaru )

Zawsze coś za coś :)

Rysiek, wiem... Tylko mówię, że to taki trochę owczy pęd. Jak wszyscy to wszyscy. Zresztą wolę dać zarobić polskiemu przedsiębiorcy, który kupuje w Chinach jak ukraińskiemu producentowi.

Dlatego po 5 latach używania X-Boat'ów kupię od Ciebie, bo robisz takie jakich nie mają inni I strasznie mi się podoba, że nie robisz "black PR".

Do końca kwietnia! Howgh!
  • Negra lubi to

#1465 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 31 marzec 2018 - 19:58

Panie Ryszardzie... Nie jestem specem od pontonów Ani od pisania bajek ( marketingu ) ale nad stroną internetową to mógłby Pan popracować ... o szerszych pontonach maweric dowiedziałem się przypadkiem dzieki uprzejmości kolegi z forum ... bo na pana stronie nic nie znalazłem ( moze nie umiałem szukać? - nie wiem. )
Co nie zmienia faktu że zapewne pontonu maweric są dobre i mają super stosunek ceny do jakości...

#1466 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 31 marzec 2018 - 20:08

Nie Panuj mi,

Widzisz , bo te szersze to tylko dla wtajemniczonych z JB :) , Tak na poważnie , nie wyrabiam z ilościami , a jak wędkarz zadzwoni do mnie to wszystkiego się dowie , poszerzane to efekt zimowej pracy ( oczywiście nie mojej ) . Każda zmiana szerokości czy długości wiąże się z nowymi wykrojnikami , szerszą podłogą itd. schodzi z tym trochę . Do tego walczyłem o cenę akumulatorów Lifepo4 (  wywalczyłem ) , coś za coś strona zaniedbana obiecuję , że zajmie się nią zaraz po majówce. Szczupaki mają priorytet :) .


  • thug lubi to

#1467 OFFLINE   nimret

nimret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Michał

Napisano 31 marzec 2018 - 20:12

Nie Panuj mi,

Widzisz , bo te szersze to tylko dla wtajemniczonych z JB :) , Tak na poważnie , nie wyrabiam z ilościami , a jak wędkarz zadzwoni do mnie to wszystkiego się dowie , poszerzane to efekt zimowej pracy ( oczywiście nie mojej ) . Każda zmiana szerokości czy długości wiąże się z nowymi wykrojnikami , szerszą podłogą itd. schodzi z tym trochę . Do tego walczyłem o cenę akumulatorów Lifepo4 (  wywalczyłem ) , coś za coś strona zaniedbana obiecuję , że zajmie się nią zaraz po majówce. Szczupaki mają priorytet :) .

 

Ryszard a 420 w wersji powiększonej planujesz?



#1468 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 marzec 2018 - 20:31

A ja się spytam z innej beczki. Ponton 200cm z kilem i aluminiową podłogą.
Dla mnie to był by ideał. :)
Każdy mówi większy większy....
A ja mam 280 i mi troszeczkę za duży. :)
Zawsze chodzę/pływam pod prąd...

#1469 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 31 marzec 2018 - 20:34

Nie planuję. Powód 420 sprzedaje się dość mało, cena nowych wykrojników 1500Euro , są do dyspozycji i 450 i 470. Powiększanie tub ponad 50 cm , też jakoś mi się nie widzi, 420 to i tak już potwór.

 

@Tresor - 200 z kilem, przy PVC 0,9 i 1100 cena Cię przytłoczy , nie będzie dużo mniejsza od 270 ( no i trzeba nieć jeszcze wykrojniki ) u mnie zaczyna     

                 się wszystko od 270.


Użytkownik maweric edytował ten post 31 marzec 2018 - 20:40


#1470 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 31 marzec 2018 - 20:40

[quote name="Tresor" post="2363467" timestamp="1522524693"
A ja mam 280 i mi troszeczkę za duży. :)
Zawsze chodzę/pływam pod prąd...[/quote]

Trzeba było kółka zamontować, a nie pod pachą nosisz :)
  • Tresor lubi to

#1471 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 marzec 2018 - 22:17

@Tresor - 200 z kilem, przy PVC 0,9 i 1100 cena Cię przytłoczy , nie będzie dużo mniejsza od 270 ( no i trzeba nieć jeszcze wykrojniki ) u mnie zaczyna
się wszystko od 270.

W zeszłym roku widziałem jak gość na Bałtyku poławiał z tego http://sklepyzeglars...xk-230-air.html radził sobie dobrze przy fali ok 1m... na Odrze 15cm to sztorm.... :) Jak by była do tego podłoga Alu cena jest do przyjęcia. Za swojego kolibri dałem niewiele mniej...

Użytkownik Tresor edytował ten post 31 marzec 2018 - 22:18


#1472 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 31 marzec 2018 - 22:32

Za taką kasę to dostajesz 270 4 komorowy + kil z poszerzonym i wydłużonym kokpitem , oczywiście podłogą aluminiową i knagą :) Balonami 42 cm i szerokościa 164 cm


  • Tom Rob lubi to

#1473 OFFLINE   @Wyspa

@Wyspa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 01 kwiecień 2018 - 00:07

Na maverica nawet nie patrzyłem, nie znam  ich.

Poczytam, dzięki.

 

Warto popatrzeć jednak, ponieważ to dobry sprzęt. Używam go (330D) z Hondą 10BF. Pływam rekreacyjnie/sportowo - 41,5 km/h już rozwijałem w pojedynkę. Dobrze wyprofilowany + ołówki = stabilny w ruchu po linii prostej oraz w ciasnych skrętach przy dużej prędkości. Gdy pływam z całkowicie otwartą manetką w ciasnym zakręcie to z trudem mogę się utrzymać w pontonie  ;) Nie boi się wiatru - jego waga + podłoga Alu zapewnia odpowiednie obciążenie - przez to nie jest podatny na wiatr czołowy czy boczny.  

 

Ten pontonik po prostu klei się do wody. Lubię nim pływać gdy jest krótka wysoka fala. On wtedy śmiga w ślizgu po wierzchołkach    ;)  na Zatoce Gdańskiej czy na Wiśle Przekop.  Jest bardzo zwrotny.  

 

To takie moje spostrzeżenia po intensywnym jego użytkowaniu w różnych warunkach pogodowych i na różnych falach ...



#1474 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 kwiecień 2018 - 05:44

Za taką kasę to dostajesz 270 4 komorowy + kil z poszerzonym i wydłużonym kokpitem , oczywiście podłogą aluminiową i knagą :) Balonami 42 cm i szerokościa 164 cm

Heh... Tak jak pisali wcześniej. Jak byś się przebił przez marketing Kolibri pływał bym na twoim... :/
Ale może za rok dwa.... :)

#1475 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 01 kwiecień 2018 - 07:16

W zeszłym roku widziałem jak gość na Bałtyku poławiał z tego http://sklepyzeglars...xk-230-air.html radził sobie dobrze przy fali ok 1m... na Odrze 15cm to sztorm.... :) Jak by była do tego podłoga Alu cena jest do przyjęcia. Za swojego kolibri dałem niewiele mniej...

230 to trochę mało nawet na 1 osobę .Ja mam 330 i z całym szpejem zaczynam sie obijać o rożne przedmioty na pokładzie  ;)

Załączone pliki



#1476 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 01 kwiecień 2018 - 07:42

Heh... Tak jak pisali wcześniej. Jak byś się przebił przez marketing Kolibri pływał bym na twoim... :/
Ale może za rok dwa.... :)

 

Jak zamknę Firmę która jest głównym źródłem dochodu, pewnie bardziej zadbam o pontony. Na dzień dzisiejszy to bardziej hobby, ciągłe zmiany i ulepszenia bardzo cieszą, ale widać że trzeba zadbać również o reklamę i marketing. No to trzeba, przycisnę na przyszły rok tym bardziej , że wprowadzam dwa nowe produkty :)



#1477 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 kwiecień 2018 - 08:05

230 to trochę mało nawet na 1 osobę .Ja mam 330 i z całym szpejem zaczynam sie obijać o rożne przedmioty na pokładzie ;)

Ludzie się mieszczą na kajaku czy Belly...
Ja bym chciał właśnie prawie belly tylko bez moczenia jajek i ze spaliną. :) Ja staram się minimalizować ilość sprzętu.

#1478 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 01 kwiecień 2018 - 10:39

Jak ktoś chce to na mały ponton jeszcze i wciśnie dziewczynę :) https://youtu.be/CSglPCH5QwI a gadżeciarzom to i 4m mało  :rolleyes:  Mam kolegę na którego w wiosce ''komandos'' gadają :D  rzeka nie uregulowana pokrzywy do pasa  a on : śpiochy , kamizelka z mnóstwem kieszeni , plecak a w nim chyba wszystkie pudełka z przynętami? ja tyle nawet w domu nie mam a co dopiero nad wodą :o  3 komorowy pokrowiec i chyba z 6wędek - a bo ta pod szczupaka, ta na okonia ,inna a klenia , to wklejanka , coś do dropszota .... i gdzie tu radość jak pot po jajkach płynie  :P  


  • Tresor lubi to

#1479 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 01 kwiecień 2018 - 16:05

Ludzie się mieszczą na kajaku czy Belly...
Ja bym chciał właśnie prawie belly tylko bez moczenia jajek i ze spaliną. :) Ja staram się minimalizować ilość sprzętu.

 

Gdyby to było takie proste to też tak bym chciał , pływam zawsze we dwójkę i w zeszłym roku zmieniłem gumę z 300cm na 3,60 mam nadzieję że teraz już mi wystarczy ten rozmiar . Najważniejsza jest wygoda i wiele miejsca na pływadle , czasami jak ruszałem na wypad dwu dniowy to było za mało miejsca i trzeba kombinować a wszystko jest potrzebne 



#1480 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 kwiecień 2018 - 16:25

Każdemu potrzeba co innego.
Ja mówie ze mi 280 za duże a kilku pisze bierz 330~360...
Dla innego 400 będzie mało. Każdy ma inne potrzeby.
Chodzi mi tylko o ogólny przekaz na forum bierz
ponton 360-400
Łódka 430 - 500
Silnik minimum 10 najlepiej 100....
Nie każdemu jest to potrzebne calkiem fajnie plywałem na 2KM yamaszce... :)
  • pan bubu 1 i Sławomir lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych