Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon na... zakup pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2875 odpowiedzi w tym temacie

#1821 OFFLINE   gorgo9

gorgo9

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaBiałogard

Napisano 29 listopad 2018 - 18:15

Miałem Kolibri 300, dla mnie jednego z masą gratów trochę ciasnawo (2 kije na sandacza, echo , duża torba z przynetami , ciuchy na wieczór, kotwica, aku ). Dla jednej osoby polecam 330 będzie idealny i nie będzie problemu z przewożeniem. 



#1822 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 listopad 2018 - 18:35

Miałem Kolibri 300, dla mnie jednego z masą gratów trochę ciasnawo (2 kije na sandacza, echo , duża torba z przynetami , ciuchy na wieczór, kotwica, aku ). Dla jednej osoby polecam 330 będzie idealny i nie będzie problemu z przewożeniem. 

Tylko kolega pisze o wersji 300DL która ze względu na krótsze pływaki ma porównywalną ilość miejsca w środku do wersji 330.



#1823 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 29 listopad 2018 - 19:12

Tylko kolega pisze o wersji 300DL która ze względu na krótsze pływaki ma porównywalną ilość miejsca w środku do wersji 330.

 

 

Andrzeju , a gdzie to wyczytałeś ???

W opisie wszystkie mają ten sam wymiar kokpitu, a DL 1cm mniej niż inne. :)



#1824 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 listopad 2018 - 19:21

Andrzeju , a gdzie to wyczytałeś ???

W opisie wszystkie mają ten sam wymiar kokpitu, a DL 1cm mniej niż inne. :)

Faktycznie , różnice wynikające z długości balonów występują ale w modelu np. K330DSL który mimo tej samej długości co K330D ma pokład dłuższy o 20 cm i ma pokład tylko 13 cm krótszy niż K360D.



#1825 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 29 listopad 2018 - 19:27

DSL - Tak ,

teraz to się zgadza :) , co nie zmienia faktu ,że 30 cm różnicy ma duże znaczenie .



#1826 OFFLINE   alex71

alex71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 29 listopad 2018 - 19:39

Witam ,chyba zdecyduję się na info -media 320 ,FWSD320PL  320x152x42, podłoga ze sklejki w ramkach alu.Tylko trochę obawiam się o składanie podłogi.



#1827 OFFLINE   alex71

alex71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 29 listopad 2018 - 19:41

Podaj linka do tego INFO-MEDIA.

http://pontony-kajaki.pl



#1828 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 listopad 2018 - 19:47

Witam ,chyba zdecyduję się na info -media 320 ,FWSD320PL  320x152x42, podłoga ze sklejki w ramkach alu.Tylko trochę obawiam się o składanie podłogi.

Bierz z ALU. Jest wieczne.



#1829 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 listopad 2018 - 21:46

Witam ,chyba zdecyduję się na info -media 320 ,FWSD320PL  320x152x42, podłoga ze sklejki w ramkach alu.Tylko trochę obawiam się o składanie podłogi.

Mam ten ponton już dwa sezony ale z podłogą alu. Zestaw lekki nie jest, mam go w dwóch paczkach. Miejsca dla jednej osoby wystarczy spokojnie do łowienia. Ja łowię na stojąco, jest bardzo stabilnie. Jak ktoś porusza kwestię komfortu to znam takich co na łodzi 440 mają za mało miejsca. Ponton dla mnie to kompromis między mobilnością a komfortem. Pływam sam i czasami w 2 osoby i dajemy radę bez problemu. Co do wykonania samego pontonu nie mam zastrzeżeń. Podłoga po odrobinie wprawy nie sprawia problemu ze złożeniem. Średnio od przyjazdu do zwodowania zajmuje mi ok 30 minut i jestem już na wodzie, składanie też coś koło tego. Po dwóch latach myślę o zakupie jakiegoś 220 do szybkich wypadów w pojedynkę. Oczywiście 320 zostaje ;).



#1830 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 listopad 2018 - 22:27

Miałem Kolibri 300, dla mnie jednego z masą gratów trochę ciasnawo (2 kije na sandacza, echo , duża torba z przynetami , ciuchy na wieczór, kotwica, aku ). Dla jednej osoby polecam 330 będzie idealny i nie będzie problemu z przewożeniem.

A ja mam 280.
2 patyki. echo. Plecak z 20kg przynęt (nie wiem po co targam wszystkie). Linia paliwowa 12l i różne duperele.
Po roku pływania (od kwietnia do wczoraj minimum 8h tygoniowo) stwierdzam że jest świetnie. Jedynie czego mi brakuje to podłogi Alu.
Wiec jak się zurzyje będzie kolejny 270~290 zapewne od Maverica... :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
  • tost lubi to

#1831 OFFLINE   MichuA

MichuA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście
  • Imię:Michał

Napisano 29 listopad 2018 - 23:44

Ja mam HSD320 z podłogą ze sklejki od ładnych kilku lat i nie narzekam. Dobrze się prowadzi, miejsce dla dwóch osób na styk, dla 1 z gratami luz. Dobre prędkości przy zmianie łowisk i stabilność to jego największe zalety. A w wakacje super zabawa na morzu.



#1832 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 listopad 2018 - 09:13

Mam ten ponton już dwa sezony ale z podłogą alu. Zestaw lekki nie jest, mam go w dwóch paczkach. Miejsca dla jednej osoby wystarczy spokojnie do łowienia. Ja łowię na stojąco, jest bardzo stabilnie. Jak ktoś porusza kwestię komfortu to znam takich co na łodzi 440 mają za mało miejsca. Ponton dla mnie to kompromis między mobilnością a komfortem. Pływam sam i czasami w 2 osoby i dajemy radę bez problemu. Co do wykonania samego pontonu nie mam zastrzeżeń. Podłoga po odrobinie wprawy nie sprawia problemu ze złożeniem. Średnio od przyjazdu do zwodowania zajmuje mi ok 30 minut i jestem już na wodzie, składanie też coś koło tego. Po dwóch latach myślę o zakupie jakiegoś 220 do szybkich wypadów w pojedynkę. Oczywiście 320 zostaje ;).

Potwierdzam, nie ma jak to mały ponton na tzw. szybkie akcje, oczywiście jednostka podstawowa musi być większa i wygodniejsza. Sam mam K330PP i stary Fiord 230.


Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka
  • GregorS lubi to

#1833 OFFLINE   alex71

alex71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 30 listopad 2018 - 14:10

Dzięki za szybkie odpowiedzi. :)



#1834 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 01 grudzień 2018 - 13:43

Po dwóch latach myślę o zakupie jakiegoś 220 do szybkich wypadów w pojedynkę. Oczywiście 320 zostaje ;).


Jak masz jedno pudelko na przynety i bez aku i innych rzeczy to spoko.
Ja na kolibri 260 mam miejsca mocno na styk. A jest super mobilny, przenosze go bez problemu. Maly, szybki.
Taki na krotkie szybkie wypady.

Na dłuższe lub z drugą osobą - bush 380.
Tu jest dopiero komfort :)

Rozważ czy 220 nie bedzie za maly.
260 wez pod uwagę.

#1835 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 grudzień 2018 - 13:55

220 dla jednego człowieka na małe kilku-kilkunastohektarowe akweny i kilkugodzinne wypady jest idealny. Czas pompowania i waga to główne atutu a kilka godzin można zawsze połowić siedząc.



#1836 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 01 grudzień 2018 - 16:00

Mialem kolibri km 210 i dalo sie z tego lapac nawet na stojaco ale ciasno z nogami bylo przy wioslowaniu. Zamienilem go na maly skladany kajak i to moim zdaniem jeszcze lepsza opcja. Dzis plywalem przy -8 wodowanie 5 minut z pontonem przy takiej pogodzie i zamarznietym brzegu bym nie dal rady nawet z tym km 210.

#1837 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 grudzień 2018 - 19:58

Bierz z ALU. Jest wieczne.

czy ktos kiedys ZAJECHAL podloge sklejkowa szybciej niz ponton?

Mialem 2 pontony oba juz zaczynaly mnie denerowowac rzeczami co sie zaczely odklejac na rogach (rzaden nie mial co prawda podlogi sklejkowej, ale rzaden nie mial wiecej jak kilka lat). Kumpel mial ponton podloga sklejkowa byla fakt porysowana ale ponton juz tracil powietrze (kolega wychodzil z zalozenie, ze "jak sie da wrocic" to nie ma potrzeby schizowac) i byl w mocno takim sobie stanie, ale podloga lekko by wytrzymala drugie tyle. 2gi kolega mial ponton tez tylko moze z 4 lata cala pawez mu odpadla a podloga dalej byla ok.



#1838 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 grudzień 2018 - 20:28

Mnie osobiście w pontonach pokroju 260 czy 270 masakrycznie wqrwia składanie podłogi. Przerabiałem dwa modele, Info-Media 270 oraz Wild Lake 270. W obydwu upierdliwość level max. Z moim dwuosobowym 360 jestem w stanie poradzić sobie sam w 15 minut od wyjścia z auta do odbicia od brzegu, z tymi małymi zawsze przynajmniej 30 minut, o mokrym od potu t-shircie i braku skóry na kłykciach nie wspomnę :) Drugim sporym minusem jest to, że tak małe jednostki słabo sobie radzą na elektrykach. Jednak niezaprzeczalnym plusem takiego pontonu jest to, że mieści się ze złożoną podłogą i powietrzem spuszczonym z balonów w moim przeciętniej wielkości kombiaku. Wtedy pompka elektryczna, po trzy ciosy z nożnej w każdy balon i kil na dobitkę i kil i po 5 minutach pływam. Miejsca w pontonie 270 jest sporo, pod warunkiem, że nie montuje się ławki. Ja do swojego Wild Lake 270 pakuję elektryka/spalinę, dwa aku (100 i 130 ah) lub zbiornik 12l, 3-4 wędki, dużą skrzynię z trzema pudłami, na której siedzę, echo, wiadro w którym mam kotwicę i jakieś tam szpargały, podbierak do którego można zmieścić cielaka i zostaje jeszcze sporo miejsca na nogi, nawet ryba w okolicach metra się mieści. Miałęm sprzedawać swojego 270 jednak po zastanowieniu postanowiłem go sobie zostawić pomimo, że szczelny jest jak sitko i właściwościami nautycznymi przypomina lodówkę. Szybkość abordażu zwyciężyła :)


Użytkownik Pumba edytował ten post 01 grudzień 2018 - 20:38

  • pikeft lubi to

#1839 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 01 grudzień 2018 - 21:12

A Ja zrobiłem sobie prezent i zakupiłem ponton firmy PARSUN (produkcja ELLING) 300cm.Podłoga z pawężą i kilem w kształcie ściętego trapezu.Przy napompowanym pontonie deski podłogowe są ściśnięte balonami a od spodu szerokim prostokątnym kilem na całej długości pontonu.Dzięki takiej konstrukcji jest lżejszy od pontonów z pełną podłogą (37kg)i tak samo sztywny.Ja wożę ponton na dachu i wędkuje praktycznie sam,to waga dla mnie ma ogromne znaczenie.Dość solidnie zrobiony ze wzmocnieniami na całej długości balonów.Max ciśnienie to 0.2 bar a ciśnienie kila 0.7.Wybrałem kolor biały.

Użytkownik TomFil edytował ten post 01 grudzień 2018 - 21:14


#1840 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 01 grudzień 2018 - 21:18

Prędkość max jaką miałem na silniku 2.5 suzuki to 14km/h.Taki sobie pół ślizg😁.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych