Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wiślańskie sandacze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 10 czerwiec 2009 - 11:52

Z sandaczami na Wiśle jest chyba wszędzie podobnie. Jest ich sporo bo to plenny gatunek i broni potomstwa zanim się rozejdzie po rzece. Potem nawet dorastają do pierwszego tarła. I tu pojawia się problem. Ta banda rzezimieszków wie doskonale gdzie się trą i widzę te ich gruntówki wiosna na okrągło na tarliskach. W trawie pochowane ryby 40 – 50 cm. Tak ginie 80% ryb. Potem jest wielka dziura ze śladowymi ilościami średnich i okazów.

#22 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 11 czerwiec 2009 - 21:41

Koledzy z Połańca i nie tylko mieli by sporo do powiedzenia na temat RH10 i sandaczy. Ja nie będę ich wyręczał bo nie wiem czy sobie tego życzą i takie wiadomości ode mnie mogą być źle odebrane. Ja dziś szukałem tego stada sandaczy ale skończyło się tradycyjnie na bolkach.



Co racja to racja :D Nie będę zdradzał miejscówek bo mogło by się to skończyć wyczyszczeniem ostatnich pozostałości sandaczy. Jednak w ubiegłym sezonie połowiem znaczną ich ilość, kolega również nie narzekał. W tym roku też złowiłem kilka nie powalają rozmiarami. Do sandaczy trzeba cierpliwości nie raz miałem sytuacje, że sandacze były, ale wszystko olewały nagle przyszła chwila słabości i na RH padało średnio 8-10 sandaczy na wyjazd. Presja wędkarska jest tutaj duża każdy kto u nas łowił to napewno to zauważył. Na szczęście tylko nieliczne sandacze reagują już na przynęty typu twister. Niestety więc z nich ma słabość do gruntówek z żywcem i to jest czasem dla nich katem niestety :angry:

#23 OFFLINE   uczeń

uczeń

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Lokalizacja.

Napisano 05 listopad 2009 - 10:19

Czy coś sie ruszyło na Wiśle w górze Kalwarii ?
Trafił może ktoś sandacza ?
Bo ja tylko na podłęczu przynętą najechałem prosto w siatę postawiona .