Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zmiany w Okręgu Wrocławskim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krys77

krys77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 09:34

Zgodnie z uchwałami Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu wprowadza się w życie z dniem 15 listopada 2014 roku  następujące zmiany:

 

Zakaz trolingu na rzece Odrze oraz zbiorniku Mietków w trakcie okresu ochronnego suma tj. od 1 listopada do 30 czerwca.

Ze względów bezpieczeństwa - całkowity zakaz połowu z lodu na zbiorniku Mietków.

Wymiar ochronny okonia na zbiorniku Mietków do 20 cm.

Na pozostałych wodach wymiar ochronny okonia do 18 cm.

Limit pstrąga tęczowego 3 szt/dobę - nie dotyczy publicznych wód płynących tj. wód rzek i zbiorników zaporowych.

Limit leszcza w ilości 10 szt/dobę.

Wymiar gospodarczy (ochronny) karpia zwiększony do 50 cm w okresie od 15 października do 1 kwietnia (nie dotyczy publicznych wód płynących).

Zakaz zabierania karpi powyżej 80 cm długości.


Użytkownik krys77 edytował ten post 13 listopad 2014 - 09:39

  • tebe lubi to

#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 listopad 2014 - 10:00

Ktoś czasem myśli w tym kraju.Chwała im za to, ale z tym wejściem na lód to przesadzili.To tak jakby w zimie zakazać jazdy samochodem, bo ślisko i niebezpiecznie.



#3 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 13 listopad 2014 - 10:06

Chodzi o okonia, bezpieczenstwo to tylko pretekst.

#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 listopad 2014 - 10:12

Chodzi o okonia, bezpieczenstwo to tylko pretekst.

Tak myślałem, ale oficjalnie to głupio brzmi :) .



#5 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 13 listopad 2014 - 10:52

Niekoniecznie. Jeśli na zbiorniku są duże ruchy wody, albo są źródła powodujące oparzeliska, to zakaz może być zasadny. Tyle, że ja nie znam tego zbiornika. Pewnie znacie go lepiej, to i wiecie o co kaman ;) Jeśli to nie zaszkodzi to pewnie pomoze ;) 



#6 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 13 listopad 2014 - 11:58

Dobrze dobrze, skończą się "kupki" okoni na lodzie !


  • bertold12 lubi to

#7 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 13 listopad 2014 - 12:43

Oj tam, oj tam ruchy wody, oparzeliska są na wszystkich zaporowkach. Łyżwiarstwa na Mietkowie nie zakazali.
Bez zakazów ryba się nie odrodzi, a ile okoni pada z lodu to zgroza.
Sluszną linię ma nasza władza.

#8 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 13 listopad 2014 - 21:43

zakaz trolingu powinien być cały rok na Mietkowie :)



#9 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 listopad 2014 - 21:48

zakaz trolingu powinien być cały rok na Mietkowie :)

Zakaz trollingu powinien być wszędzie. Zaś łowienie na żywca i trupa powinno być wszędzie dozwolone a wręcz nakazane. 


  • andrklim i spy lubią to

#10 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 14 listopad 2014 - 07:15

Trolling jak trollimg chodź z łowieniem ryb i sportowym podejściem nie ma nic wspólnego to w sumie nieczemu nie zagraża, ale ten żywiec faktycznie powinien zostać kategorycznie zabroniony. Miałem okazję ostatnio spinningować na pobliskich zbiornikach - od bojek czerwono na wodzie.... Ale kto łowi ? 95 % dziadki !



#11 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 14 listopad 2014 - 08:31

Może dziadkom zakazać łowienia w ogóle? Tylko jak zweryfikować dziada? Po wnukach? Po wieku? Po emeryturze? Po ilości zmarszczek na... no nie wiem na czym.

Trolling nie sportowy. Zakazać.

Ten żywiec nie sportowy. Zakazać.

Bojki karpiowe przeszkadzają, a w ogóle to są nie sportowe. Zakazać.

Glyzda to dopiero nie sportowa. Zakazać.

A gruntówki to jakie nie sportowe. Zakazać.

Na muchę łowi się więcej pstrągów niż na spina. Mucha też wydaje się mało sportowa, bo to łowienie na robaki, a glajcha to zwykła glyzda. Zakazać.

 

Za to spinning. Mmmmm, jakiż sportowy. Aaaaaaj jakiż sportowy. Orgazmistycznie sportowy, psiakrew, Nakaz powinien być! Wszyscy do spina! 

Marsz przez Warszawę zrobić i nakazać całemu narodowi. A jak się nie podoba to ... %@#$%@$#%. No.



#12 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 14 listopad 2014 - 08:35

Dobrze robią, a i tak krytyka się znajdzie. Czubek własnego nosa pępkiem świata, co nie? ;)

ZO WRO wchodzi tak czy inaczej na moją listę rokujacych okręgów ;)



#13 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 10:10

 

ZO WRO wchodzi tak czy inaczej na moją listę rokujacych okręgów ;)

:)  spokojnie, sa nowe założenia ktore zostaną wprowadzone dla dobra tego zbiornika ;)

 

Danek

 

ps.

a jutra 2014.11.15- brygada 20 chłopa bedzie kontrolowac zbiornik z wody i lądu - zobaczymy ilu czyta zmiay. :D


  • pitfish, Kamil Z. i Karol Krause lubią to

#14 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 listopad 2014 - 10:13

Danielu, historia pokazuje, że czytać może i ludzie potrafią, ale już ze zrozumieniem i zmianą przyzwyczajeń tak dobrze nie jest...
  • suhhar lubi to

#15 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 10:23

Kamilu, spokojnie wszystko w swoim czasie ;) woda zostanie objeta specjalnym nadzorem ale to po pewnych zmianach.

Wychowałem się na tej wodzie i dołoże wszelkich starań żeby była przynajmiej tak rybna jak 10 lat temu,

A dla trolingowców tez coś znajdę zeby ich nie skrzywdzić- np. zawody trolingowe na tym zbiorniku i tylko się będzie liczył sum ktory zostanie ....

 

Danek


  • Kamil Z. lubi to

#16 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 14 listopad 2014 - 10:25

:)  spokojnie, sa nowe założenia ktore zostaną wprowadzone dla dobra tego zbiornika ;)

 

Danek

 

ps.

a jutra 2014.11.15- brygada 20 chłopa bedzie kontrolowac zbiornik z wody i lądu - zobaczymy ilu czyta zmiay. :D

Oj bedzie lament....Panie ja nie wiedział  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:



#17 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 10:45

:)  spokojnie, sa nowe założenia ktore zostaną wprowadzone dla dobra tego zbiornika ;)

 

Danek

 

ps.

a jutra 2014.11.15- brygada 20 chłopa bedzie kontrolowac zbiornik z wody i lądu - zobaczymy ilu czyta zmiay. :D

Świat zwariował, czy PZW jest związkiem" Zbiorników" czy wędkarzy. Dlaczego takie masz podejscie do kolegów, dlaczego działa sie dla dobra czegoś co nie jest włąsnością Zwiazku a o członkach Związku pisze się jak o najgorszych szkodnikach, złodziejach, przestępcach?

Akcja informacyjna na miejscu to widzę niektórym w głowach się nie mieści. Mandaciki już tak  :angry:

 

Od dawna nie czuje sie zbytnio zwiazany z PZW mimo, że kiedyś sporo sie udzielałem ale takie podejście do mnie jako do członka organizacji mniepo prostu  obraża.



#18 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 14 listopad 2014 - 10:53

Może dziadkom zakazać łowienia w ogóle? Tylko jak zweryfikować dziada? Po wnukach? Po wieku? Po emeryturze? Po ilości zmarszczek na... no nie wiem na czym.

Trolling nie sportowy. Zakazać.

Ten żywiec nie sportowy. Zakazać.

Bojki karpiowe przeszkadzają, a w ogóle to są nie sportowe. Zakazać.

Glyzda to dopiero nie sportowa. Zakazać.

A gruntówki to jakie nie sportowe. Zakazać.

Na muchę łowi się więcej pstrągów niż na spina. Mucha też wydaje się mało sportowa, bo to łowienie na robaki, a glajcha to zwykła glyzda. Zakazać.

 

Za to spinning. Mmmmm, jakiż sportowy. Aaaaaaj jakiż sportowy. Orgazmistycznie sportowy, psiakrew, Nakaz powinien być! Wszyscy do spina! 

Marsz przez Warszawę zrobić i nakazać całemu narodowi. A jak się nie podoba to ... %@#$%@$#%. No.

 

Oj Kamilku Kamilku. Nie podchodź do sprawy jak każdy młody nieopoanowany i nastawiony do życia pesymistycznie wędkarz.

Bojki karpiowe... Karpiarstwo wymaga poświęcenia, spędzenia czasu nad wodą i sporych umiejętności, nie byłeś karpiarzem, nie wypowiadaj się, chętnie podyskutuję bo więdzę na ten temat mam.

Dżdżownica i wszelkie robactwo jak najbardziej dla ludzi.

Gruntówka to nic innego jak spławikówka z innym wskaźnikiem brania.

Na "muchę" to nie jest to samo co na muchę. Bo można uznawać metodę suchej muchy i mówć beee na łowienie nimfami (ja nie uznaję nimf).

Spinnig jak najbardziej sportowy, też trzeba się nachodzić, czasami namyśleć i naklęczeć nad wodą, wymaga zaangażowania i poświęcenia napewno znaczeni większego niż trolling.

 

Kamil wrzuć na luz, szkoda pękających żyłek.



#19 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Napisano 14 listopad 2014 - 11:42

Panowie ostatnio podczas kontroli z wody przez Policje Bardzo mili Panowie policjanci wrecz pytali czy znamy nowe przepisy odnosnie Mietkowa . takze kto plywa po zbiorniku jest informowany przez kontrolujacych .Tak trzymac !!!! Oby kontrole byly czeste to moze zbiornikowi to pomorze w przyszlosci .
pozdrawiam


  • Karol Krause lubi to

#20 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 14 listopad 2014 - 12:20

Oj Kamilku Kamilku. Nie podchodź do sprawy jak każdy młody nieopoanowany i nastawiony do życia pesymistycznie wędkarz.

Bojki karpiowe... Karpiarstwo wymaga poświęcenia, spędzenia czasu nad wodą i sporych umiejętności, nie byłeś karpiarzem, nie wypowiadaj się, chętnie podyskutuję bo więdzę na ten temat mam.

Dżdżownica i wszelkie robactwo jak najbardziej dla ludzi.

Gruntówka to nic innego jak spławikówka z innym wskaźnikiem brania.

Na "muchę" to nie jest to samo co na muchę. Bo można uznawać metodę suchej muchy i mówć beee na łowienie nimfami (ja nie uznaję nimf).

Spinnig jak najbardziej sportowy, też trzeba się nachodzić, czasami namyśleć i naklęczeć nad wodą, wymaga zaangażowania i poświęcenia napewno znaczeni większego niż trolling.

 

Kamil wrzuć na luz, szkoda pękających żyłek.

Mam na imię Piotr. Młody jestem i nie jestem. Optymizmu we mnie wystarczająco :)

Jak piszesz o robalach, tak ja piszę, że nie tylko robale, ale wszystko jest dla ludzi. Tyle, żeby we wszystkim był umiar i zdrowy rozsądek.

 

W kolejnym poście napisałem o co mi w skrócie chodzi ;)

 

Pozdrawiam i dbajmy o żyłki i plecionki :)


  • vince83 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych