Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - porozumienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
385 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 listopad 2014 - 21:08

Cóż, Piotrze, ja również. Mam chęć wbić kolec w oko jednego Pana, to by wiele spraw uprościło.  :ph34r:


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#62 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 26 listopad 2014 - 21:50

Pawlak zdaje się granaty preferował....

Ja wiem gdzie są :ph34r:

Załączone pliki


Użytkownik pablom edytował ten post 26 listopad 2014 - 21:53


#63 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 26 listopad 2014 - 22:55

Powiem tylko tyle Pzw to jest pozostałość po PRL tak jak PZPN i PZdziałkowców u mnie w okręgu patrzą aby tylko składki zebrać i kasa na kącie się zgadzała a później tańczą za nasze pieniądze w stanicach pobudowanych też po częsci a może i w całości za nasze składki .Skandal a po za tym zarybień na rzece Pilicy nie było chyba 20 lat i jeszcze w dodatku to co się samo wytrze zjedzą kłusownicy po  prostu krew zalewa .W mojej miejscowości są 2 koła razem liczą około 200 członków ,prosty rachunek 200x 160zł =32000zł jak byśmy tylko sami za te pieniądze zarybiali co roku rzeke i tak chociaż tylko przez 5 lat to później to można by było po rybach deptać w woderach  :) .Wiem coś na ten temat bo obecnie opiekujemy się nie wielkim zbiornikiem i sami zbieramy kasę i zarybiamy co roku obficie ryb jest tyle że nie ma mowy że nie biorą (nie licząc jakiś załamań pogody )każdy jest zadowolony bo co roku połowi do bólu a ryby co roku są coraz większe i więcej frajdy dają każdemu (obowiązują oczywiście górne limity jeśli by ktoś miał ochotę jakąś rybkę zabrać i nie ma że boli jak któryś złapie przewinienie to na początek na 5 lat ma z głowy łapanie .



#64 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 listopad 2014 - 23:36

A rzeknij Kolego, ile płacicie za dzierżawę tego zbiornika? Ile kosztował operat? Ile kosztują strażnicy? Kto i za ile postawił tablice informacyjne z regulaminem? Ile kosztuje sprzątanie i wywóz odpadów ze zbiornika? Ile kosztuje utrzymanie dróg dojazdowych? Macie tam jakąś infrastrukturę? Ile kosztuje koszenie grobli? Ile kosztuje usuwanie szkód wyrządzonych przez bobry?

 

Nie jestem wrogiem, ciekaw jestem kto utrzymuje całokształt zbiornika.


  • radek_u lubi to

#65 OFFLINE   Greg Fish

Greg Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaPl
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Fisherman

Napisano 27 listopad 2014 - 14:11

A więc o co tu kaman? Robi to się wszystko jakoś pogmatwane, nieczytelne...

W Okręgu Siedleckim na 2015 rok są do wyboru dwie składki okręgowe - droższa i tańsza. Cyt. ze strony Okręgu Siedleckiego ..."Składka członkowska okręgowej, podstawowa II na rok 2015 obowiązuje dla członków Kół Okręgu PZW w Siedlcach pod warunkiem opłacenia składki członkowskiej okręgowej w Okręgu Mazowieckim PZW"...

Czyli co, bo powoli nie ogarniam - wykupuję dziś w Siedlcach składkę członkowską, jadę do Warszawy wykupić mazowiecką składkę okręgową i wracam do Siedlec, żeby wykupić tańszą siedlecką składkę okręgową. 

Bo przecież tak się nie da, że najpierw wykupię w Warszawie jedynie mazowiecką składkę okręgową (BO BEZ OGÓLNEJ SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ JESTEM PRZECIEŻ NIEZRZESZONY), by później wykupić w Siedlcach składkę członkowską i siedlecką okręgową. Ufff...


Użytkownik wsumierybak edytował ten post 27 listopad 2014 - 14:26


#66 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 27 listopad 2014 - 17:49

W sumie to wszystko wyjdzie w praniu. W tym roku pytałem Bartka jak to zrobić żeby łowić w OM i OS, otrzymałem od niego szczegółowe instrukcje ale w praktyce gdzie sie nie poszło opłacić to co innego mówili  :P



#67 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 listopad 2014 - 21:18

@wsumierybak - dokładnie zrozumiałeś sposób postępowania. Zamysłem ZO w Siedlcach było umożliwienie wędkowania członkom na jak największym obszarze wód PZW. Uciążliwym jest wędrowanie w tę i z powrotem, ale w zamian można wędkować na terenie okręgów, z którymi mamy porozumienie (na dzień dzisiejszy 10). Jeśli opłacisz składkę członkowską w OM, wówczas musisz zapłacić za wędkowanie w każdym z okręgów odrębnie (brak porozumień OM). Mapa porozumień i szczegółowe ich zasady ukażą się na stronie w grudniu, jeszcze niektóre są negocjowane.

 

Michał, w bieżącym roku wyszedł bałagan, ZO w Siedlcach chciał za wszelką cenę umożliwić wędkowanie w wielu miejscach za jak najniższą kwotę. Niestety stało się to zbyt późno, Mazowsze do ostatniej chwili walczyło z Siedlcami i dopiero w grudniu udało się zdobyć zezwolenia na Bug Nr 5. Dopiero wówczas można było przekazać instrukcje skarbnikom. System składek był dość skomplikowany, skarbnicy nie bardzo go zrozumieli, stąd nieporozumienia. Na rok 2015 wszystko jest wcześniej, skarbnicy zostaną przeszkoleni w grudniu, powinno pójść łatwiej. 


  • Greg Fish lubi to

#68 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 28 listopad 2014 - 18:13

Składki 2015 Okręg Mazowiecki

 

http://ompzw.pl/skla...k,news,566.html



#69 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 29 listopad 2014 - 13:27

Bartek, skoryguj, jakbym coś pop..szył.

Kolejność postępowania jest taka?

1. Siedlce - składka członkowska PZW - 75 zł

2. Warszawa - składka okręgowa Mazowiecka - 118 zł

3. Siedlce - składka okręgowa Siedlecka (wersja tańsza) - 54 zł

 

Rozumiem też, że mogę w swoim macierzystym okręgu mazowieckim dwie pierwsze pozycje zakupić (członkowska plus okręgowa mazowiecka) i dokupić u Was składkę upoważniającą mnie do łowienia na wodach Waszych i okręgów, z którymi macie podpisane porozumienie.


Użytkownik argrabi edytował ten post 29 listopad 2014 - 13:32


#70 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1847 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 29 listopad 2014 - 14:02

To ja Ci sprostuję ;-)

Porozumienia dotyczą CZŁONKÓW OKRĘGU, czyli jesli opłacisz podstawową składkę w Okręgu Mazowieckim, to jesteś członkiem tego właśnie a nie Siedleckiego.

Porozumienia Okręgu Siedlce wtedy Ciebie nie dotyczą...

To przecież proste...



#71 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 29 listopad 2014 - 14:28

No ja myślałem, że członków PZW, skoro to jest składka członkowska PZW uchwalana przez Zarząd Główny i jednolita na terenie całego kraju. "Przywiązanie" do okręgu powoduje składka okręgowa...

Ale mogę się mylić oczywiście..



#72 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1847 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 29 listopad 2014 - 14:37

Jak to nazywasz "składka okręgowa" to nic innego jak składka na zagospodarowanie wód danego okręgu.

Składka czlonkowska to ta własnie jednolita "podstawowa",  jednakże o przynależności do danego okręgu decyduje miejsce opłacenia tejże...

Okręg PZW zawiera porozumienia w imieniu swoich członków, czyli osób które tą podstawową składkę wnieśli na jego terenie.


Użytkownik venom_666 edytował ten post 29 listopad 2014 - 14:38

  • argrabi lubi to

#73 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 listopad 2014 - 20:25

Dzięki @venom_666 za wyjaśnienia w moim imieniu.

Arturze, jest dokładnie tak, jak opisał Kolega. O przynależności do danego okręgu decyduje miejsce opłacenia składki członkowskiej, wówczas stajesz się członkiem koła w danym okręgu i obowiązują Cię składki na zagospodarowanie w nim uchwalone. Dlaczego tak jest? Ano dlatego, że składka członkowska jest dzielona pomiędzy wszystkie szczeble organizacyjne - koło, okręg i ZG. Składka okręgowa w całości jest przeznaczana na ochronę i zagospodarowanie wód i jest to kontrolowane przez komisje rewizyjne i organy podatkowe. 



#74 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 23:33

Trolling na OM ze 100 na 250zł. Trza będzie jakiego sumka na wędzenie wziąc coby się składka wróciła :)


  • newrom i urasenty lubią to

#75 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 02 grudzień 2014 - 07:01

250 zł trolling!!! Szok  :angry:



#76 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 09:14

Nie podpisali porozumień, to gdzieś kasę muszą odkuć.

Pewnie wychodzą z założenia, że wędkarz z łódką to bogaty gość. Takie to Panie  współczesne Janosiki z Twardej " Zaj..ć bogatemu i przekazać sobie " ;)


Użytkownik anpart edytował ten post 02 grudzień 2014 - 09:17


#77 OFFLINE   szu23

szu23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Sławek

Napisano 02 grudzień 2014 - 10:36

Nie podpisali porozumień, to gdzieś kasę muszą odkuć.

Pewnie wychodzą z założenia, że wędkarz z łódką to bogaty gość. Takie to Panie  współczesne Janosiki z Twardej " Zaj..ć bogatemu i przekazać sobie " ;)

siema Endrju - weekend nam nie wypalił co ? ;-)

ale chyba jakieś zakończenie sezonu jeszcze nam się uda zaplanować ...

ja bym wolał dopłacić i 50 zł żeby tylko widzieć że:

- zarybia się skutecznie

- pilnuje się skutecznie



#78 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 10:51

siema Endrju - weekend nam nie wypalił co ? ;-)

ale chyba jakieś zakończenie sezonu jeszcze nam się uda zaplanować ...

ja bym wolał dopłacić i 50 zł żeby tylko widzieć że:

- zarybia się skutecznie

- pilnuje się skutecznie

A bez dopłaty widać, że kłusuje się też skutecznie :D  gdyby ostatnio nas nie było na Rytelach to szczupłego 43 cm. naciągneli by na wymiar.


  • kotwica88 lubi to

#79 OFFLINE   Osin

Osin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 grudzień 2014 - 17:08

Powiększyli opłatę i obszar o rzeki Narew (do Kacic) i Bug(do Barcic) właściciele okolicznych działek i tak trollowali teraz chcąc sciagnąć od nich pieniądze muszą zwiększyć kontrole co wyjdzie na dobre rybkom:)

#80 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 18:23

Fajna kasa za metodę połowu. 250zł niech opłaci 200 osób to kasa już wpada fajna. Nie ma wyboru, trzeba będzie zapłacić. Szkoda tylko, że nie dali jakiegoś limitu ilościowego na drapieżniki bo wtedy by było widać, że dbają o ryby ale nie ma co narzekać, dobrze że nie zakazali całkowicie. ;-)