Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Okręg Mazowiecki - porozumienia


  • Please log in to reply
385 replies to this topic

#81 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,005 posts
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Posted 02 December 2014 - 18:33

Spokojnie jeszcze kilka lat i będzie zakaz całkowity. Patrząc po presji na te metodę i mentalności większości obstawiam 3 lata. Ryb nie będzie i troli tak samo. Zostanie Bałtyk Troli.



#82 OFFLINE   Osin

Osin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 posts
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Łukasz

Posted 02 December 2014 - 18:47

Ryb nie bedzie jak nie bedzie kontroli i odpowiednich przepisów co z zakazu trollowania jak w kwietniu na Narwi juz byly sandacze i sumy mordowane. Jest limit ilosciowy okonia- 10 szt dobre i to

#83 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5,808 posts
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Posted 02 December 2014 - 18:52

Spokojnie jeszcze kilka lat i będzie zakaz całkowity. Patrząc po presji na te metodę i mentalności większości obstawiam 3 lata. Ryb nie będzie i troli tak samo. Zostanie Bałtyk Troli.

Nie zakażą, za dużo kasy im jak to określiłeś z troli wpada, a presja na pewno jest większa niż kilka lat temu, ale żeby była jakaś straszna to przesada i myślę że będzie spadała bo trolling to droga metoda, a jak się przestanie łowić to wielu się odbije. 



#84 OFFLINE   Osin

Osin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 posts
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Łukasz

Posted 02 December 2014 - 18:58

Zgadzam sie z wujkiem, jak heńkowi z czarnowa karzą płacić ponad 400 za kartę i jeszcze zagladac do plecaka czy ryby regukaminowe to se robaków nakopie i pójdzie na karasie

#85 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5,808 posts
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Posted 02 December 2014 - 19:16

Otóż to, proste, jak Heniek przez miesiąc nie złowi suma i opłata się nie zwróci to se robaków nakopie. Już gdzieś to pisałem że na to ile ryb można zabrać dziennie z łowiska opłaty są skandalicznie niskie, więc dobrze że idą w górę, choć lepiej by było gdyby opłata wynosiła 0 i byłby nakaz wypuszczana wszystkich ryb, ale tego pewnie nigdy się nie doczekamy.


  • Paweł nizinny, biosteron, Dagon and 1 other like this

#86 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 posts
  • Lokalizacja03-980

Posted 02 December 2014 - 20:34

Rozumiem, że ostatnie porozumienie z Okręgiem Ciechanowskim na 2015 przeszło do historii? Zero info na ten temat.



#87 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,724 posts
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Posted 02 December 2014 - 22:03

Rozumiem, że ostatnie porozumienie z Okręgiem Ciechanowskim na 2015 przeszło do historii? Zero info na ten temat.

Raczej nie dlatego że podpisywane na 2014 przewidywało też na 15 i 16 ale z tego co słyszałem z większymi dopłatami ze strony OC.

Pytanie czy OC będzie w stanie zapłacić? Ktoś napisał że dzieki opłacie za trolling wzrosną kontrolę :rolleyes: realizmu trochę.

Jeśli załóżmy jest 8 czy 10 strażników to tylu będzie i nawet jedna złotówka na ten cel nie pójdzie. Sądzę że jest to spowodowane tym że ilość wędkarzy w OM zapewne się zmniejszyła właśnie przez brak porozumień. Na portalu ZG rzecznik odpowiedział że wzrosła o 1000. Nie pamiętam ilu było w przejętym płocko/wlocławskim ale coś mi się zdaje że ok. 5000 więc przejmując taki okręg chyba powinna wzrosnąć o właśnie tylu a nie o 1000. Mam kilku znajomych którzy przenieśli się do siedleckiego czy radomskiego właśnie przez brak porozumień.



#88 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 02 December 2014 - 22:18

Z tego, co mi wiadomo, to właśnie tak jest, jak Darku napisałeś.

U nas wędkarze śmieją się, że gdyby OM podpisał porozumienie z Siedlcami, to nie miałby wzrostu wobec roku 2013 w ogóle (straciliśmy 1000 członków).  ;)

Nie wiem, czy to prawda, ale usłyszałem, że Ciechanów ma zapłacić za porozumienie 180 tys. plus VAT.  :wacko:  Kolejna plotka, która do mnie dotarła - Ciechanów rozważa połączenie z innym okręgiem, ale nie z OM.  :rolleyes:

Ciekawe co grudzień przyniesie w tym temacie.  :ph34r:



#89 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 posts
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Posted 02 December 2014 - 22:23

będąc członkiem okręgu dolnośląskiego i pragnąc łowić w okręgu mazowieckim  muszę opłacić 118zł  ??? dobrze zrozumiałem ???



#90 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 posts

Posted 02 December 2014 - 23:00

Z tego, co mi wiadomo, to właśnie tak jest, jak Darku napisałeś.

U nas wędkarze śmieją się, że gdyby OM podpisał porozumienie z Siedlcami, to nie miałby wzrostu wobec roku 2013 w ogóle (straciliśmy 1000 członków).  ;)

Nie wiem, czy to prawda, ale usłyszałem, że Ciechanów ma zapłacić za porozumienie 180 tys. plus VAT.  :wacko:  Kolejna plotka, która do mnie dotarła - Ciechanów rozważa połączenie z innym okręgiem, ale nie z OM.  :rolleyes:

Ciekawe co grudzień przyniesie w tym temacie.  :ph34r:

Może zamiast powtarzać plotki zadzwoniłbyś Bartku do Okręgu Ciechanowskiego i dowiedział się u źródła?Życzliwi ludzie tam pracują i myślę,że nie odmówią udzielenia informacji.


  • hlehle likes this

#91 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 02 December 2014 - 23:45

OK, tak zrobię.

A może, jako osoba kompetentna, udzielisz nam info i nie będę musiał weryfikować plotek? Myślę, że wszystkim nam zależy na rzetelnej i sprawdzonej informacji.  :)



#92 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 posts

Posted 03 December 2014 - 00:08

Nie czuję się kompetentny wypowiadać w imieniu Zarządu Okręgu.Napisałem Ci bez złośliwości.

Pozdrawiam.



#93 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 03 December 2014 - 00:14

OK, nie odebrałem Twojej wypowiedzi jako złośliwości, myślałem, że masz dane z pierwszej ręki i nie będę musiał pytać u źródeł. 

Postaram się zweryfikować plotki, które do mnie dotarły i dam znać. 

 

Pozdrówka Darku



#94 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,488 posts

Posted 03 December 2014 - 00:23

Po co Ciechanów miałby się łączyć z innym okręgiem? Budżet się spokojnie domyka, ryb w wodach jest coraz więcej. 

Jeśli ten trend się utrzyma to żadne porozumienia nie będą potrzebne i ludzie z innych okręgów sami chętnie wykupią składki w OC.


  • Paweł nizinny, Darek P and Greg Fish like this

#95 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 posts
  • Lokalizacja03-980

Posted 03 December 2014 - 08:11

będąc członkiem okręgu dolnośląskiego i pragnąc łowić w okręgu mazowieckim  muszę opłacić 118zł  ??? dobrze zrozumiałem ???

 

Tak, dobrze zrozumiałeś. 118zł wody nizinne bez trollingu. OM jest dostępny w aplikacji online e-Okoń.



#96 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,724 posts
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Posted 03 December 2014 - 08:21

Po co Ciechanów miałby się łączyć z innym okręgiem? Budżet się spokojnie domyka, ryb w wodach jest coraz więcej. 

Jeśli ten trend się utrzyma to żadne porozumienia nie będą potrzebne i ludzie z innych okręgów sami chętnie wykupią składki w OC.

Ba, sam bym wykupił ale wtedy nie mogę łowić na Bugu w górę od ujścia Nurca czy radomskiej Wiśle. A porozumienie jest konieczne żeby wędkarze z Pułtuska mogli łowić na Narwi.



#97 OFFLINE   Greg Fish

Greg Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 posts
  • LokalizacjaPl
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Fisherman

Posted 03 December 2014 - 10:25

Po co Ciechanów miałby się łączyć z innym okręgiem? Budżet się spokojnie domyka, ryb w wodach jest coraz więcej. 

Jeśli ten trend się utrzyma to żadne porozumienia nie będą potrzebne i ludzie z innych okręgów sami chętnie wykupią składki w OC.

Słusznie. No, ale jak ma OC dopłacać podobno 180.000 + Vat za możliwość połowu na mazowieckiej Narwi, a OM 0 zł + Vat za możliwość połowu na wszystkich ogólnodostępnych wodach Ciechanowskiego, np. na Wkrze w rejonie Pomiechówka, to jak to nazwać inaczej, jak nie próbą robienia kogoś w hu...steczkę. Oj, ktoś tu się zapędza w tej swoistej hegemonii...



#98 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,488 posts

Posted 03 December 2014 - 10:35

Słusznie. No, ale jak ma OC dopłacać podobno 180.000 + Vat za możliwość połowu na mazowieckiej Narwi, a OM 0 zł + Vat za możliwość połowu na wszystkich ogólnodostępnych wodach Ciechanowskiego, np. na Wkrze w rejonie Pomiechówka, to jak to nazwać inaczej, jak nie próbą robienia kogoś w hu...steczkę. Oj, ktoś tu się zapędza w tej swoistej hegemonii...

 

Dlatego może warto zrezygnować z takiego "porozumienia" ?



#99 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,664 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Posted 03 December 2014 - 10:40

. Oj, ktoś tu się zapędza w tej swoistej hegemonii...

Myślałem że jak nastał nowy wódz to będzie lepiej , a teraz wygląda że lepiej to już było :( .



#100 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 03 December 2014 - 11:03

Danielu, problem OC jest taki, że prawie nie mają wód. Może właśnie dlatego budżet bez problemu domyka się. Obawiam się, że bez porozumienia z OM stracą wielu wędkarzy, podobnie jak Siedlce. Siedziba OC mieści się nad Narwią, którą nie gospodarują.

 

Piotrze, nowy wódz zrobił sporo dobrego, ale nie stał się figurantem w rękach okręgów "wiodących", jak mieli nadzieję wybierający go. Niestety decyzje podejmuje ZG, a nie Prezes, choć ma na nie wpływ. Na posiedzeniach Prezydium i Zarządu starcia są na porządku dziennym. Jedno, co udało się zablokować, to systemową likwidację małych okręgów i jest to zasługa nowego wodza.


  • Pisarz.......ewski Piotr likes this