Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka MIKADO NIHONTO OCTA BRAID


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
371 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3724 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 listopad 2016 - 07:12

(...)U mnie peka jak stara gumka w gaciach...(...)

Jesteś pewien, że kupiłeś oryginał? Ostatnio oryginalne Octa B. są pakowane w pudełka z dodatkową dolną komorą zawierającą "gratisy" w postaci gumek. Radzę zwrócić na to uwagę.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 04 listopad 2016 - 07:12


#182 OFFLINE   Ratatata

Ratatata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:K

Napisano 04 listopad 2016 - 14:10

Ja to nie wiem jak to jest że niby pękają, ostatnio dokupiłem nówkę do kompletu butelkową zieleń, ( nie zmieniałem od kupna pierwszej na  żadną inną). Te farfocle czy zgrubienia to bardzo ciekawa sprawa jest, pytanie czy serio zdarza się czy ktoś chce  podburzyć wyolbrzymiając sprawę. 


Użytkownik Ratatata edytował ten post 04 listopad 2016 - 14:14

  • Alexspin lubi to

#183 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 04 listopad 2016 - 16:44

Ostatni zakup. Octa braid 0, 14 kolor pomaranczowy.
U mnie peka jak stara gumka w gaciach...
Wywalilem dziadostwo.
Poprzednio uzywalem fiume evolution 0, 15 ciemnozielona.... brak zastrzezen

Miałem tak samo.



#184 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 04 listopad 2016 - 20:47

Jesteś pewien, że kupiłeś oryginał? Ostatnio oryginalne Octa B. są pakowane w pudełka z dodatkową dolną komorą zawierającą "gratisy" w postaci gumek. Radzę zwrócić na to uwagę.

Bez jaj Olku, takiego taniego produktu po prostu nie opłaca się podrabiać. Najnormalniej w świecie jest on za słaby na takie wałki. Inna sprawa która mnie bardzo nurtuje to te aż 10 stron. Kurde żeby tyle pisać o czymś co jest na tle ogółu słabe (vide niepowtarzalność czy ogromne różnice w odczuciach użytkowników)??? W tej chwili nawet nie wiem czy bym ją polecił totalnie początkującemu spinningiście a innym bardziej doświadczonym stanowczo odradzam.



#185 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3724 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 listopad 2016 - 14:05

Tomku, pewnie masz rację z tymi podróbami, choć w innych dziedzinach spotkałem się z takowymi przy tanich produktach również, przykładowo nóż CRTK Seven cena rynkowa <100.- zł, kupiłem na Allegro za 70.- zł i okazało się, że takiego g***a trudno się spodziewać, więc i w plecionkach też może się to opłacać.

Muszę mieć dużo szczęścia, bo jak dotąd nie miałem żadnej przykrej przygody z NOB.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 05 listopad 2016 - 14:06


#186 OFFLINE   Ratatata

Ratatata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:K

Napisano 06 listopad 2016 - 18:48

Nie połasiłbym się na stwierdzenia nazwania tej plećki słabej, u mnie sprawdza się rewelka i paru osobom z mojego polecenia również. Chinczury to akurat wszystko podrobią więc to by mnie nie zdziwiło. Myślę jednak że pies pogrzebany jest w kolorze, z tego co zauważyłem na czarne nie ma takich pocisków, może to jest haczyk? Choć nie zawsze  wszystko w necie można też tak łykać prawda?


  • Alexspin lubi to

#187 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 06 listopad 2016 - 19:55

Nie połasiłbym się na stwierdzenia nazwania tej plećki słabej, u mnie sprawdza się rewelka i paru osobom z mojego polecenia również. Chinczury to akurat wszystko podrobią więc to by mnie nie zdziwiło. Myślę jednak że pies pogrzebany jest w kolorze, z tego co zauważyłem na czarne nie ma takich pocisków, może to jest haczyk? Choć nie zawsze  wszystko w necie można też tak łykać prawda?


Wygląda na to, że u Ciebie wszystko co z mikado się sprawdza :) Właściwie zabierasz głos na forum głównie wspominając tę firmę. Nie znoszę takiego marketingu dlatego mikado będę omijał szerokim łukiem.
  • Kamil_Be lubi to

#188 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 06 listopad 2016 - 20:25

Wygląda na to, że u Ciebie wszystko co z mikado się sprawdza :)

Nie tylko u niego :) Jako, że nie było na miejscu w sklepie sprawdzonej jak dla mnie Jigin' Braid kupiłem tytułową plecionkę w dwóch rozmiarach (0,08 i 0,14) ... Po kilku wypadach tak z lżejszym zestawem jak i cięższym poza delikatną utratą pomarańczowego koloru nic niepokojącego nie zauważyłem. No ale to tylko i wyłącznie moje spostrzeżenia a nie jestem spaczony produktami JDM i połowem sandaczy w celach konsumpcyjnych ;) 


  • urasenty i Alexspin lubią to

#189 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 listopad 2016 - 02:11

. Po kilku wypadach tak z lżejszym zestawem jak i cięższym poza delikatną utratą pomarańczowego koloru nic niepokojącego nie zauważyłem. No ale to tylko i wyłącznie moje spostrzeżenia a nie jestem spaczony produktami JDM i połowem sandaczy w celach konsumpcyjnych ;)

Po kilku wypadach.  Ciekawe. Miarodajna opinia.

U mnie linki mają po kilka lat i łowią zębate  80+, 90+ i większe. Markowe linki  - podkreślam.


  • Tomas81 lubi to

#190 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3724 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 listopad 2016 - 06:34

Wygląda na to, że u Ciebie wszystko co z mikado się sprawdza :) Właściwie zabierasz głos na forum głównie wspominając tę firmę. Nie znoszę takiego marketingu dlatego mikado będę omijał szerokim łukiem.

Głęboko merytoryczna wypowiedź... :angry:

Czy każdy kto będzie polecał jakiś produkt musi od razu być powiązany z daną firmą?

Osobiście używam wędzisk SHIMANO, KONGER, JAXON i DRAGON, kołowrotków SHIMANO, JAXON i DRAGON ale plecionek niemal wyłącznie MIKADO, a żyłek wyłącznie DRAGON, więc do jakiej firmy mnie przypiszesz?


Użytkownik Alexspin edytował ten post 07 listopad 2016 - 06:34


#191 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 07 listopad 2016 - 07:14

Wiadomo że do sraxona.
  • wielinskik lubi to

#192 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 07 listopad 2016 - 07:18

Głęboko merytoryczna wypowiedź... :angry:

Czy każdy kto będzie polecał jakiś produkt musi od razu być powiązany z daną firmą?

Osobiście używam wędzisk SHIMANO, KONGER, JAXON i DRAGON, kołowrotków SHIMANO, JAXON i DRAGON ale plecionek niemal wyłącznie MIKADO, a żyłek wyłącznie DRAGON, więc do jakiej firmy mnie przypiszesz?

 

Głęboko merytoryczna odpowiedź...

 

Napisałem co sądzę o wypowiedziach kolegi Ratatata a widzę, że dotknąłem i Ciebie. Cóż, będę musiał z tym żyć :)

To o czym napisałem łatwo sprawdzić - wystarczy wyświetlić posty kolegi - jak nie wędki wspomnianej firmy, plecionki to (s)raczki.

Uderz w stół a nożyce się odezwą, skoro więc sam wywołałeś się do tablicy to napiszę też co myślę o Twoich wpisach dotyczących sprzętu wędkarskiego. Są one dla mnie równie mało wiarygodne niezależnie od tego jak grubej czcionki i ilu podkreśleń użyjesz :)


  • Kamil_Be lubi to

#193 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 07 listopad 2016 - 08:11

Po kilku wypadach.  Ciekawe. Miarodajna opinia.

Jak byś przeczytał wątek "nie po łebkach" to byś znalazł posty, że co poniektórym plecionka strzelała na byle zaczepach jako nowa. O jakiś dziwnych przegrubieniach nie wspominając. U mnie nic takiego nie zauważyłem. Wiem, że kilka wypadów to zbyt mało by oceniać produkt więc dodam, że jak na razie jestem zadowolony ;)


  • Alexspin lubi to

#194 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3724 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 listopad 2016 - 08:18

Dziękuję za opinię, choć jest mi ona zupełnie obojętna. Gratuluję megalomanii... :)



#195 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 07 listopad 2016 - 08:21

Strach coś dobrze o Mikado na forum napisać :)

 

Po kilku wypadach.  Ciekawe. Miarodajna opinia.

U mnie linki mają po kilka lat i łowią zębate  80+, 90+ i większe. Markowe linki  - podkreślam.

A jak Tobie się spisuje Octa Braid ?

 

Ciekawe, że kilka wypadów to za mało żeby dobrze ocenić sprzęt jednak wystarczy jeden wypad żeby ocenić źle i taka opinia już się liczy :) I gdy ktoś dobrze ocenia (w tym przypadku plecionkę) to od razu -a pewnie łapie w akwarium a nie w Wiśle albo warunki akurat były dobre. A może jak ktoś źle ocenia to popełnił błędy? Używa kołowrotka z niską jakością nawoju? Kiepskie krętliki przy obrotówkach? 

 

Trzeba zwrócić uwagę na jedno. Octa Braid to budżetówka i mega popularna plecionkę przez markę, która ją rozprowadza. Często nawinięta na kiepskie młynki i używana wszędzie od lekkich zestawów po ciężkie bo wędkarza nie było stać na osobne młynki i wędki do innych łowisk czy metod. Czy Duela, Varivasa, Daiwę Tournament, Strena czy Powerpro nawija się na Catany, Blackbulle czy inne tańsze np Mistralle, Jaxony, Kongery? :) A może się nagle okażę, że to nie robi różnicy?

 

Nie jest to najlepsze plecionka i nigdy nie będzie. Oprócz marketingowców Mikado raczej przez nikogo nie była uważana za najlepsza.

 

Mi akurat wygodnie jest nawinąć Mikado. Jest na stanie, taniej, mogę sobie pomagać. Póki co nie narzekam. Używałem wcześniej Xplode 0.08 na okonia i szczupaka do lekkich przynęt. Może nie było wielu metrówek, ale 80tki wchodziły lekko i przyjemnie. Czy pękała niespodziewanie? Nigdy! Czy brodziła.. tak.. na Pennie. Na Spro przestała :) Wśród znajomych w zasadzie głównie Octa jest używana, w tym przez jednego zawodnika. Nikomu nic nie pękło :) 


Użytkownik Marcyś edytował ten post 07 listopad 2016 - 08:22


#196 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 07 listopad 2016 - 08:39

Nic nie mam do opinii normalnych użytkowników wspomnianej plecionki czy innych produktów tej firmy. Zaznaczyłem tylko, które głosy "marketingowców" pomijam i to, że firma strzela sobie w kolano z taką polityką prowadzoną na forach. Ordynarny marketing działa na mnie jak płachta na byka i choćby nawet octa braid okazała się mega plecionką to jej nie kupię przez takie podejście do potencjalnych klientów (czytaj - traktowanie jak idiotów).



#197 OFFLINE   Ratatata

Ratatata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:K

Napisano 07 listopad 2016 - 10:08

Głęboko merytoryczna wypowiedź... :angry:

Czy każdy kto będzie polecał jakiś produkt musi od razu być powiązany z daną firmą?

Osobiście używam wędzisk SHIMANO, KONGER, JAXON i DRAGON, kołowrotków SHIMANO, JAXON i DRAGON ale plecionek niemal wyłącznie MIKADO, a żyłek wyłącznie DRAGON, więc do jakiej firmy mnie przypiszesz?

Jesli używanie plecionki i paru przynęt jest rekomendowaniem firmy to ok jestem przedstawicielem haha :D No co zrobię że w większości czytam albo się nie loguję i wypowiadam na temat tego co dobrze znam....ok ukamieniujcie mnie ;) Lubię też produkty Ownera też pisałem, czemu o to nie mam pocisków tylko wiecznie jest że ktoś zadowolony z mikado odrazu jest reklamodawcą? A tak przy okazji pomyśl trochę kolego coma? Chciałbym żeby mi płacili za pisanie w weekend w ramach hobby oj chciałbym... I tak, nikt nie twierdził że jest najlepsza bo nie jest, jest dobra jakościowo za taką cenę, po prostu denerwują mnie patałachy które piszą że strzela jak guma w rajtach bo to gówno prawda, ot co.


Użytkownik Ratatata edytował ten post 07 listopad 2016 - 10:12

  • Alexspin lubi to

#198 OFFLINE   Prewwit

Prewwit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert

Napisano 07 listopad 2016 - 18:34

Od początku tego sezonu używam octa braid 0,14 w kolorze orange, używana na około 40 wyjazdach rzeka i jezioro. Bardzo wytrzymała, nie traci mocy, myślę że następny sezon jeszcze posłuży, podczas rzutów nie robią się jakieś supły, co czasem miałem przy innych plecionkach. Nie zauważyłem jakiegoś strzępienia się plecionki, jedynie początkowy odcinek szybko traci kolor. Na początku jak jest sucha to trochę szumi, a potem po paru rzutach bardzo cicha. Zachęcony tym dwa miesiące temu kupiłem ją w średnicy 0,08 i spisuje się świetnie.

Mam też fine braid na gruntówce, trochę była używana na spinningu i jedyna różnica w stosunku co octa, to jest dużo głośniejsza. Dla mnie to duży minus tym bardziej że octa jest tylko 15zł droższa.


  • Alexspin lubi to

#199 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 07 listopad 2016 - 22:50

Ja używam i se chwalę :)

 

Czarną Octa 0,23 kupiłem sobie na początku sezonu do multika i do dnia 31.10.2016 odstrzeliłem tylko jedną przynętę na tej plećce: gumę z główką o łącznej wadze 46g (na kijku do 21g haha :P ), na własne życzenie - gwałtownie zatrzymałem szpulę multika, jak zobaczyłem, że mi bydle leci grubo za daleko w trzciny :D Pękło na węźle. Kilka minut przed tym zdarzeniem poderwałem z dnia i podniosłem do samej łódki zagrzebany w mule konar długi na ponad 2 m, gruby jak półtorej mojej ręki. Ilości wyrywań przynęt z trzcin i grążeli nie policzę - wszystko zawsze bez utraty przynęty. Jednego jerka tylko mi się nie udało uwolnić, jak zawisł 3 m nad lustrem wody w drzewie, które rosło na brzegu.

 

Wcześniej miałem przekroje 0,14 (czarna, Fine) i 0,12 (zielona, też Fine) na stałych szpulkach i też było bardzo dobrze, ale fakt - były trochę głośniejsze od Octa. Zieloną w tej chwili mam nawiniętą na Daiwe Ninje i jeszcze posłuży (wcześniej była na jakimś Mistrallu taniutkim).


Użytkownik Alek_Art. edytował ten post 07 listopad 2016 - 23:02

  • Alexspin lubi to

#200 OFFLINE   Ratatata

Ratatata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:K

Napisano 08 listopad 2016 - 13:19

Od początku tego sezonu używam octa braid 0,14 w kolorze orange, używana na około 40 wyjazdach rzeka i jezioro. Bardzo wytrzymała, nie traci mocy, myślę że następny sezon jeszcze posłuży, podczas rzutów nie robią się jakieś supły, co czasem miałem przy innych plecionkach. Nie zauważyłem jakiegoś strzępienia się plecionki, jedynie początkowy odcinek szybko traci kolor. Na początku jak jest sucha to trochę szumi, a potem po paru rzutach bardzo cicha. Zachęcony tym dwa miesiące temu kupiłem ją w średnicy 0,08 i spisuje się świetnie.

Mam też fine braid na gruntówce, trochę była używana na spinningu i jedyna różnica w stosunku co octa, to jest dużo głośniejsza. Dla mnie to duży minus tym bardziej że octa jest tylko 15zł droższa.

Z tym kolorem to wiadomo, każda prędzej czy później traci, moja tak samo. 


  • Alexspin lubi to