Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka MIKADO NIHONTO OCTA BRAID


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
371 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3724 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 lipiec 2016 - 05:05

Mariusz, a mam pytanie, to co lepiej, żeby zawiniła linka, czy wędka albo kołowrotek? Niezależnie co "puści", efekt taki sam. Zdecydowanie wolę, żeby ryba, jeśli ma odejść, zabrała ze sobą przynętę i kawałek linki, niż pół wędziska.

Nota bene, zakolczykowany szczupak, lub sandacz wcale nie jest skazany od razu na powolne umieranie, potrafią wytrzepać z pyska kotwiczkę, chyba że branie było głębokie, co przecież nie zdarza się zbyt często.

Marcin, masz 100% racji i dla tego zawsze staram się tak dopasować zestaw, żeby najsłabszym ogniwem była linka (plecionka, żyłka), co wcale nie znaczy, że mam używać totalnego badziewia, dla tego nie kupuję najtańszych chyba na rynku plecionek MISTRAL-a, ani żyłek MIKADO... i ani jednych, ani drugich JAXON-a (to tylko przykłady).



#102 OFFLINE   WróciłemDoSpinningu

WróciłemDoSpinningu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 lipiec 2016 - 07:46

Nie wiem dlaczego koledzy tak krytykujecie produkt oznaczony w temacie.

 

Stosuje octa braid w 3 wędziskach ( o różnej grubości ), i nie mam absolutnie żadnych problemów.

Oczywiście, przyczepić by sie można do tego, że z plecionek wypłukuje się kolor jak z bazarowego t-shirtu po pierwszym praniu, okazuje się że ciesząca oko fluo-żółć po kilku razach nad wodą staje się blado-nijaka a czerń oszukuje bo bardzo szybko okazuje się być szarością, lecz oprócz tego żadnej bordy, rozwarstwiania się, strzępienia czy strzelania na węzłach.

W minionym tygodniu wyciągnąłem z wody, z łódki, parciany worek ( jak na mąkę ), z piachem w środku. Oczywiście nie było to jakaś ilość, która by zadziwiała, ale biorąc pod uwagę, że ciągnąłem to od dna siłowo, najpierw pompując wędziskiem a potem z obawy o złamanie już rękoma na tzw wybieraka, to można śmiało powiedzieć, że jestem zadowolony z wytrzymałości. Wspomniana octa braid 0,08 nie strzeliła. 

 

Może zabieg, który stosuje ma wpływ na to, że moje plecionki układają się dobrze na szpuli, nie skręcają się ani nie strzępią ?

 

Otóż wypływając łodką zarzucam trzema wędkami ( bo zazwyczaj z trzema jeżdżę nad wode ), otwieram kabłąk i płyne w ulubione miejsce ( oceniam, ze to jakies +/- 80m od rybaczówki ), plecionka bez oporu jest wybierana przez wode. Jak już sie zakotwicze na miejscówce to zwijam mokrą już plecionke na kołowrotki nie dając jej żadnego dodatkowego oporu palcami.

Po tym całym zabiegu, już pierwsze rzuty nie dają o sobie znać w żaden negatywny sposób.

 

Dodam, że przy moim karpiowaniu, które jest po stokroć mi bliższe merytorycznie niż spinningowanie, stosuje plecionki niewspółmiernie droższe i teoretycznie "lepsze" we wszystkim od octa braid.  A to właśnie podczas kilkudniowych zasiadek zdarza się najwięcej psikusów związanych z tymi super najlepszymi linkami.

Oczywiście doskonale wiem, że w ogóle nie powinno się ich razem zestawiać a porównania są bezcelowe bo to zupełnie inna para kaloszy. Jednak reasumując, kupie ponownie octa braid, chyba że kiedyś mi czymś podpadnie.

 

PS. Alexspin, piszesz, że istnieje szansa, że ryba wytłucze z siebie zerwany hak z przynętą.

Mam nadzieje, że w przypadku mojego utraconego przy burcie łodzi Sandacza ta teoria się sprawdzi, gdyż tak sie skubany szarpał, że wyprostował mi agrafkę i wdzięcznie mnie chlapiąc dał nura razem z twisterem i główką 15g 5/0 zahaczoną o ware.

Miałem w tym zagadnieniu burzliwą dyskusję z pewnym wędkarzem, który zarzucił mi, że moje wędkowanie jest "nieodpowiedzialne" i że jestem miesiarzem w takim samym stopniu co Ci, którzy mielą siatkę leszczy w maszynce do mięsa przed snem i śmierdzą octem, bo nie używam haków bezzadziorowych.

Mam nadzieje, że Sandał już dawno wypluł co miał wypluć. A po nim została tylko zepsuta agrafka.

 

Jeszcze Cie "chyce". 

Załączone pliki


Użytkownik WróciłemDoSpinningu edytował ten post 21 lipiec 2016 - 07:49

  • Alexspin lubi to

#103 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3724 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 lipiec 2016 - 09:32

No nieźle. Musiała być niezła submarine, albo agrafka badziewna.

Nie myślałeś, żeby zażądać od producenta zadośćuczynienia za "utracone korzyści"? :D ;)


  • WróciłemDoSpinningu lubi to

#104 OFFLINE   WróciłemDoSpinningu

WróciłemDoSpinningu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 lipiec 2016 - 09:39

Pomyślałem wtedy tylko o tym, że bym go chętnie trzepnął w ucho za to, że sprzedaje szajs.


  • Alexspin lubi to

#105 OFFLINE   zielan

zielan

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 21 lipiec 2016 - 11:06

Możecie mnie bić ale za diabła nie polecę tej plecionki na częste spiningowanie. Miałem raz, wystarczyła na 3 jesienne miesiące.

Jadę na bliźniaczej plecionce Power Pro - Robinson Phantom Spin Green, wytrzymuje wyraźnie więcej i dłużej.

W ogólnym rozrachunku dupy nie urywa, jednak mam do niej zaufanie i nie boję się, że stracę rybę.


  • Alexspin lubi to

#106 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3724 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 lipiec 2016 - 11:15

Nikt Cię nie będzie bił. ;)  Każdy może mieć swoje zdanie. Ja nie spinninguję zbyt intensywnie, nie przekraczam średnio kilkunastu godzin w miesiącu. Nie mam dążeń do pogoni za rekordami. Dla mnie to relaks od stresującej pracy. Uważam, że wydawanie trzykrotnie większej sumy na plecionkę. którą i tak będę musiał wymienić po dwóch-trzech sezonach (tak wymieniam Octa) byłoby bez sensu, więc mnie też nikt nie przekona do stosowania PP, która przecież też ma swoje wady. Tym bardziej, że jak dotąd Octa Braid jeszcze mnie nie zawiodła. :)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 21 lipiec 2016 - 11:17

  • zielan lubi to

#107 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2016 - 11:40

Nie wierzę własnym oczom. 6 stron o jednym modelu linki . I to linki co najwyżej przeciętnej.

Gdyby nie ten wątek nawet bym nie wiedział że taka linka istnieje.


  • Jack__Daniels, grzegorzyk i WróciłemDoSpinningu lubią to

#108 OFFLINE   WróciłemDoSpinningu

WróciłemDoSpinningu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 lipiec 2016 - 11:46

Jeśli nie wiesz co to jest octa braid za 40zł to wyczuwam w Tobie piniondz.


  • Hesher, Marcin1 i Alexspin lubią to

#109 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 lipiec 2016 - 11:57

Fajna jak świeża, szybko traci kolor i się strzępi, ale w tej cenie nie ma chyba nic lepszego
  • G_rzegorz i Alexspin lubią to

#110 OFFLINE   Ratatata

Ratatata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:K

Napisano 21 lipiec 2016 - 12:33

Drogi przyjacielu mój ojciec jest z czasów,gdzie kartofel=karp,blacha=szczupak,itd..Jest tego samego zdania co ty"lepiej kupić kołowrotek,a nie plecionę"wiesz ile stracił fajnych ryb ,czego byłem świadkiem zakolczykowane odpływały i jak zawsze zawiniła plecionka.Każdy element jest ważny,krętlik,przypon,kotwice,a nie ma większej głupoty jak stracić rybę,może i życia oszczędzając parę złotych,a ryba zakolczykowana padnie.

 

Mi Octa służy więc nie uważam jej za mega słabe ogniwo ;) Jeszcze nic nie straciłem za co mółbym posłać jej parę diabłów i rzut w kąt. Też uważam że wszystko jest ważne i dobrze kompletować zestaw pod siebie, swoje preferencje.


Użytkownik Ratatata edytował ten post 21 lipiec 2016 - 12:36

  • Alexspin lubi to

#111 OFFLINE   Ratatata

Ratatata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:K

Napisano 21 lipiec 2016 - 12:34

Nie wierzę własnym oczom. 6 stron o jednym modelu linki . I to linki co najwyżej przeciętnej.

Gdyby nie ten wątek nawet bym nie wiedział że taka linka istnieje.

 

Widzisz ile się można dowiedzieć po dyskusji, temat ciekawy bo jak widać jest wielu zagorzałych fanów jak i przeciwników.


  • Alexspin lubi to

#112 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2016 - 12:44

Jeśli nie wiesz co to jest octa braid za 40zł to wyczuwam w Tobie piniondz.

Jaki pieniądz? Za 6 dyszek możesz mieć 100 pewnej, sprawdzonej , markowej linki o powtarzalnej jakości.


  • Wobi i coma lubią to

#113 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 21 lipiec 2016 - 18:04

[quote name="godski" post="1942357" timestamp="1469097609"]

Nie wierzę własnym oczom. 6 stron o jednym modelu linki . I to linki co najwyżej przeciętnej.
Gdyby nie ten wątek nawet bym nie wiedział że taka linka istnieje. Nie każdego stać na plecionkę z najwyższej półki kolego Godski i wyprawy do Szwecji.A tak z ciekawości jaka to plecionka sprawdzona za 60 zł?

Użytkownik Marioo edytował ten post 21 lipiec 2016 - 18:30

  • Alexspin lubi to

#114 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2016 - 19:30

PP, Stren Sonic, TuffLine, Cortland, P-Line... . Teraz kolega z forum wystawia japońską Sunline po 75 zeta za 150 metrów.


Użytkownik godski edytował ten post 21 lipiec 2016 - 19:31


#115 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 21 lipiec 2016 - 19:39

Po co to bić pianę ? Każdy wyraził swoją opinię.Chyba do tego służy to forum.Jeden lubi Mikado i jest zaje....sta inny Dragona, Jaxona ,PP czy Varivasa itp. Nie ma co kolegów uszczęśliwiać na siłę :)Łapmy na to co się sprawdziło w praktyce:)

Użytkownik rothen edytował ten post 21 lipiec 2016 - 19:44

  • pawcio449 i Alexspin lubią to

#116 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 21 lipiec 2016 - 20:02

" Nie ma co kolegów uszczęśliwiać na siłę :)A czy może kolega rozwinąć to zdanie,kto kogo uszczęśliwia i czym?To jest forum i o to chodzi,aby wyrażać swą opinię.Fajnie że tak się temat rozkręcił😊

Użytkownik Marioo edytował ten post 21 lipiec 2016 - 20:09

  • Alexspin lubi to

#117 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 21 lipiec 2016 - 20:36

Kolego 6 stron na temat jednej plecionki to chyba zbyt dużo.Jak pisałem to jest forum gdzie każdy ma prawo wyrazić swoją opinię typu dobra lub zła.Tak to powinno wyglądać wg. Mnie.Ale jak zwykle zaczęły sie jazdy typu tania a lepsza od topowych linek itp.Kto nie miał do porównania innych plecionek kupi Mikado jakie by nie były opinie , bo po prostu jest tania .Równie dobrze możemy pisać o Mistrallu i zaśmiecać forum.Tak naprawdę w sieci jest od groma recenzji na temat plecionki Mikado.Temat rzeka :)

" Nie ma co kolegów uszczęśliwiać na siłę :)A czy może kolega rozwinąć to zdanie,kto kogo uszczęśliwia i czym?To jest forum i o to chodzi,aby wyrażać swą opinię.Fajnie że tak się temat rozkręcił


Użytkownik rothen edytował ten post 21 lipiec 2016 - 20:39


#118 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 21 lipiec 2016 - 20:54

Może i masz rację,tylko nie nam oceniać czy to zaśmiecanie czy nie.Przeczytaj uważnie cały wątek,a dużo rzeczy nowych się dowiesz.Są tacy którzy dopiero odkryli tą plecionkę.)))

Użytkownik Marioo edytował ten post 21 lipiec 2016 - 20:55

  • Alexspin lubi to

#119 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 lipiec 2016 - 20:58

Nie wierzę własnym oczom. 6 stron o jednym modelu linki . I to linki co najwyżej przeciętnej.

Gdyby nie ten wątek nawet bym nie wiedział że taka linka istnieje.

Jeśli dzięki wątkowi byś nie wiedział, że ona istnieje, to skąd wiesz, że jest przeciętna?:) 



#120 OFFLINE   Ratatata

Ratatata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:K

Napisano 25 lipiec 2016 - 11:53

Widocznie kolega z góry tak założył nie mając jej w łapkach ;) Super opinia.


  • Alexspin lubi to