Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z czego wynika zakaz połowów nocą w wodach krainy pstrąga i lipienia (Dunajec)?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
245 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 28 listopad 2014 - 23:32

Arek te Twoje metafory to chyba zrozumiałe są tylko dla Ciebie.Piszesz że ja mam problemy z myśleniem i czytaniem, ktoś tak myślący  jak ty to ma nie tylko problemy z czytaniem i myśleniem.Współczuję.Przepisy tyczą się wędkarzy nie kłusoli.Ty napisałeś że to wędkarze będą w nocy zakładać robale na nimfy ,co całkowicie dyskwalifikuje Cie do dyskusji.Opisy Angielskich komercyjnych łowisk z bajorkami gdzie pogłowie pstrągów jest kilka krotnie większe niż pogłowie pstrągów na całym Dunajcu nijak mają się do naszych realiów.Tam Pstrągi muszą szukać żarcia w nocy by nie padły z głodu .U nas to inna bajka. Mieszkam nad Dunajcem  ,łowię pstrągi od 40 lat. W nocy pstrągi nie biorą.Wyjątkiem są miejsca gdzie nad wodą są latarnie.Arek nie jestem takim niedojdą żebym dostał wpierdol od kłusoli.Jak jest zagrożenie to spieprzam.Jak by trzeba pomocy to mam synów z tytułem mistrzów świata w MMa.Pozdrawiam.

W zasadzie cóż mam skomentować. Nie masz Kolego po prostu żadnego argumentu na potwierdzenie swoich słów, a teksty w stylu, "łowię od 40 lat i pstrągi w nocy i nie biorą" nie działają na mnie. Piszesz, że brak pokarmu skłania je do żerowania w nocy, nawet jeśli tak jest, no to rzeczywiście Dunajec i inne podgórskie rzeki są żyzne jak jasna cholera, normalnie tyle mają pstrągi pokarmu, że ich przyrosty powalają ichtiologów.

Łowią w nocy w Nowej Zelandii, w Tasmanii, w Skandynawii - u nas nie biorą cholery, bo .... Pan Janusz Wideł tak twierdzi - błagam Cię.

 

Zostaje jeszcze głowacica, jakoś tak szybciutko przeszedłeś nad nią do porządku "nomen omen" dziennego. Domyślam się, że Cię korci...tak w majestacie prawa zostawać dłużej niż inni nad wodą. Ale dzięki temu, że nie wolno łowić w nocy jeszcze w naszych wodach pływa, a zaręczam Cię, zresztą Ty doskonale o tym wiesz, że jeśli pozwoli się łowić ją w nocy, to po trzech sezonach legalnych połowów, żadna PCKZ nie pomoże, bo już nie będzie tam czego wpisywać.

 

No i na koniec, jeśli jesteś członkiem SSR i publicznie propagujesz metody jak w swoich ostatnich postach, to nie dziw się, że choć trochę rozgarnięty kłusol jest od Ciebie sprytniejszy, na każdej niwie, i dostajesz po dupie. Przed postępowaniem podobnych do Ciebie "strażników w kominiarkach" zdarzało mi się właśnie bronić uczciwych wędkarzy

 

W tym miejscu z mojej strony game over, ponieważ cytując klasyka, nie ma co się wdawać w dyskusję z niekoniecznie mądrym, by rzec to na koleżeńskim forum jak najdelikatniej, ponieważ sprowadzi Cię do swojego poziomu i wykończy doświadczeniem.

 

Pozdrawiam

Arek



#42 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 28 listopad 2014 - 23:34

Mam wrażenie że jak dadzą nauczkę gnojom i to niema opcji żeby ktoś ich sądził.Bydło zakładające sznury,sieci na Dunajcu to z reguły margines.Zakapiory sprzedające sandacza za piwo albo chołota posko-romska mordująca wszystko co żywe.Dadzą chłopaki radę :)


  • Negra lubi to

#43 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 28 listopad 2014 - 23:42

Janusz dziwi mnie to co piszesz tym bardziej że łowisz na Dunajcu wiele lat .Po pierwsze pstrągi i to te największe żerują po zmroku i nie jest to żadne odkrycie .Po drugie najwięcej Głowacic łowi się w nocy i  dobrze o tym wiesz .Zniesienie zakazu połowu w nocy na wodach górskich było by gwoździem do trumny przede wszystkim dla Głowacicy .Co do zakazu połowu na spina na niektórych wodach górskich to jest to uzasadnione przede wszystkim tym że spinning jest dużo bardziej inwazyjny i bardzo skuteczny .W zeszłym roku będąc na Kamczatce łowiłem na spina tylko przez chwilę bo było to po prostu nudne cały czas coś się wieszało ,druga sprawa to porozrywane pyszczki  i poprzebijane oczy od kotwiczki dla mnie była to masakra .

Jest tyle odcinków gdzie można łowić na spina że nie ma o co kruszyć kopii .Żeby nie było łowię na spina i na muchę .

 

Nocne połowy głowacic http://www.fly-fishi...strikes_big.jpg

http://www.fly-fishi...njka110_big.jpg

http://www.fly-fishi...ho-sava_big.jpg

http://www.fly-fishi...ljica55_big.jpg

http://www.fly-fishi...3112013_big.jpg

http://www.fly-fishi...injka87_big.jpg

http://www.fly-fishi...injka97_big.jpg

 

Pstrągi

https://encrypted-tb...dNfMt3CrXNajWJQ

https://encrypted-tb...FBAWGHkS2HU2Ems


Użytkownik tomi78 edytował ten post 29 listopad 2014 - 00:01


#44 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 28 listopad 2014 - 23:43

Arku.Inaczej nie mogę Cię nazwać jak śmieszny Arek.Piszesz straszne bzdury .Niestety nie jesteś elokwentny,moja rada nie powinieneś zabierać głosu w tematach o których nie masz ojęcia.Powodznia z nocnymi pstrągami w Tasmani :D



#45 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 29 listopad 2014 - 00:00

Tomi78 pstragi biorą na zmierzch ale już w nocy to nie koniecznie.Ten gwóżdż do trumny dla głowatek to śmieszne.Pod moim domem łowię głowatki i w dzień i w nocy .Dunajec nizinny.Wydaje Ci się że jak wolno łowić w nocy to wyłowii się te cwane rybki ?Takie opinie piszą ludzie nie mają pojęcia o łowieniu tej ryby .Przyedż do mnie na tydzień Pokarzę Ci parę rybek.Spróbuj je złowić w nocy to postawię skrzynkę :)



#46 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 29 listopad 2014 - 00:11

Mnie przepis zakazu łowienia nocą na wodach górskich przekonuje z wielu względów. Jest formą ochrony ryb łososiowatych bardzo potrzebną w procesie zachowania resztek zasobów naszych łowisk. Gorzej, ze wiele osób nie przestrzega tego zapisu.


No to dajesz. Jaką to ochronę zasobów daje zakaz połowu w nocy i pozwolenie na wybieranie ryb za dnia (nie wspomnę o pozwoleniu na męczenie 20cm lipieni i pstrągów za pomocą much)?
Podpowiem że podobnie jest z zakazem spinningowania na wielu rzekach od września do lutego. Później chodzisz jak debil machając wędką, a pstrągi dawno zjedzone, wysrane i często wpuszczone z szambem do rzeki (Szreniawa, Dlubnia).

#47 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 29 listopad 2014 - 00:12

Nie mam zamiaru nic ci  udowadniać bo fakty bronią się same ,myślę  że sam dobrze wiesz ile Głowacic było już złowionych w nocy na odcinkach górskich Dunajca i to przez osoby znane .Czy teraz tak łowią nie wiem może nie bo w dobie internetu wielu się boi kompromitacji chociaż niektórzy sami się zapominają i wrzucają zdjęcia np na fejsa .



#48 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 29 listopad 2014 - 00:24

Dokładnie newron.Tych kretynizmów jest za wiele.Od jakiegoś dnia do któregoś dnia  super ochrona bo dopuszczona wyłącznie mucha.Połowiłem jak wściekły na muchę nie biorc żadnej ryby.Inni koledzy brali te swoje 3 szt. na dzień.Po miesiącu mogli już łowić koledzy łowiący na spining.Z wody wyjechało na muchę ponad 400 pstrągów.Co złowili koledzy łowiący na spining ?



#49 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 29 listopad 2014 - 00:26

Biorą w nocy, biorą. Jeszcze w tym roku (chyba w maju) na FORS-ie pewien użytkownik wrzucał zdjęcia pięknych pstrągów po 50-60 cm łowionych o 2-3 w nocy, chyba w Irlandii albo w Dani, już teraz nie pamiętam. 

 

Nie w każdej ręce nóż służy do zabijania :)



#50 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 29 listopad 2014 - 00:41

Kacperek w Irlandi czy Dani morze  biorą .Sam łowiłem  nocą w Norwegi,Kanadzie ,USA ale na Dunajcu pod domem jakoś mi nie biorą. :(



#51 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 29 listopad 2014 - 00:55

Miałem się już w tym wątku nie udzielać, ale widzę, że trafiłem w czuły punkt naszego "mistrza od głowatek" i zwyczajnie szlag mnie już trafia na tą pisaninę tzw. autorytetów, co chrzanią co im ślina na język przyniesie.

 

A to sobie głowatkę połowię w nocy. No tak w sieci jest wiele zdjęć z tą piękną rybą, a za plecami ciemno. Rozumiem, hol był długi, te sprawy, wzięła za widna, lądowałem po ciemaku - do tego oczywiście złowiona na nizinach. Kilku tak sprawnych (niestety) łowców jak Ty i jej po prostu nie będzie.

 

I konkretnie do Ciebie Janusz, czy przez te 40 lat łowienia, rozjaśniło Ci się już trochę we łbie, czy nadal beretujesz wszystkie swoje rekordowe ryby?

Dla przykładu fotki ze Świata Spinningu i Muchy 6/98 i portalu www.forumsumowe.pl. Jak sobie poszperacie w mediach, to jest więcej...

Załączony plik  widel.jpg   125,41 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  wideł 2.jpg   63,06 KB   10 Ilość pobrań

 

Ktoś, kto był w stanie dać takim rybom w łeb, zabrać do chałupy metrowego bolenia, niezależnie od tego jak było to dawno, już się nie zmieni, a ile było mniejszych.... Owszem, zabronione może to nie jest, ale ta cała Twoja pisanina, jak powyżej, o wypuszczaniu, a innych biorących, itd.... z metra mi zajeżdża mułem i wodorostami

 

Definitywnie pozdrawiam ten wątek

"Śmieszny" Arek



#52 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 29 listopad 2014 - 09:02

Dwadzieścia lat to brane ryb do domu było normą.Oprócz frajdy wędkowanie było formą uzupełnienia białka w atrakcyjnej postaci.Wszystkie zawody były na bitej rybie.Nikogo to nie obużało bo tak robili wszyscy.Najzabawniejsze że ryby wystarczało dla wszystkich .Naszczęście tamta epoka to już chistoria uwieczniona na zdjęciach. :( Napracowałeś się Arek z tymi fotkam-dzęki. :) Przypomniałeś mi młode lata.W tamtych latach jak robiłem zdjęcia ryb to praktycznie wszystkie w domu. Aparat służył do robienia zdjęć dzieciom i uwiecznianiu uroczystości rodzinnych a nie do noszenia po krzakach.Zdarzało się że objechało się pół miasta i nie kupiło się filmu do aparatu.Bida okropna ,ale przynajmniej ryby były.


  • Adrian Tałocha i covent lubią to

#53 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 29 listopad 2014 - 09:37

Dokładnie newron.Tych kretynizmów jest za wiele.Od jakiegoś dnia do któregoś dnia  super ochrona bo dopuszczona wyłącznie mucha.Połowiłem jak wściekły na muchę nie biorc żadnej ryby.Inni koledzy brali te swoje 3 szt. na dzień.Po miesiącu mogli już łowić koledzy łowiący na spining.Z wody wyjechało na muchę ponad 400 pstrągów.Co złowili koledzy łowiący na spining ?

Tym postem zaprzeczasz sam sobie limit 3 szt pstrąga to daleka przeszłość i nie wierzę że wtedy ty nie zabierałeś a inni wybili Dunajec .Wychodzi na no że muszkarze z dolną nimfa wybili wszystko a ty biedny spinningista tylko patrzyłeś .To co robią spinningiści na Dunajcu jest co roku widoczne przed mostem w Krościenku i nie trzeba tam być żeby to zobaczyć tylko wystarczy luknąć na kamerkę z widokiem na most.Większość Głowacic jest beretowana ciekawe przez kogo na pewno przez tych muszkarzy .Jak to fajnie jest przed kompem sami święci nas otaczają a Głowatek mimo starań Kolegów KKG i dużych zarybień nie przybywa, wszystko przez muszkarzy .


  • Zielony lubi to

#54 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 listopad 2014 - 09:57

Troszkę przepychanka się zrobiła, ja tylko dodam, że u mnie jest woda górska, która jest zbiornikiem zaporowym z niezłym pogłowiem okoni, szczupaków i innych ryb typowo jeziorowych.



#55 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 29 listopad 2014 - 10:19

Oprócz frajdy wędkowanie było formą uzupełnienia białka w atrakcyjnej postaci.

W tamtych latach i ja uzupełniałem białko :o . Jednak z tym że bolek to białko w atrakcyjnej postaci , nigdy się nie zgodzę :angry: .


  • Rajfel i Janusz Wideł lubią to

#56 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 29 listopad 2014 - 10:47

Tomi 78 limit dzienny pstrąga 3 szt. a miesięczny 12 szt.nadal obowiązuje w okręgu nowosądeckim.Natomiast lutowe łowienie w Krościenku już jest nieaktualne.W tym roku obowiązywał zakaz połowu do 01.05



#57 OFFLINE   pontonss

pontonss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 listopad 2014 - 11:34

Panowie jak ktoś chce sobie głowe wyprawić to ma prawo wziąść rybę i tyle. Tu sami święci widzę, nie dziwię się że macie coś do brania okazów bo okazów nie łowicie, jakbym był łowcą jazi to też bym ich nie brał. Piękne ryby Panie Januszu.



#58 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 29 listopad 2014 - 11:46

Panowie jak ktoś chce sobie głowe wyprawić to ma prawo wziąść rybę i tyle...

 

"Sporo" masz do przekazania jak na kogoś, kto zakłada temat dotyczący bezpieczeństwa i ochrony ryb w Dunajcu ;) .

Oczywiście, "masz prawo wziąć i sobie głowę wyprawić"  ;) .



#59 OFFLINE   pontonss

pontonss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 listopad 2014 - 11:58

No pewnie że mam, ale jak widzę łowców płoci i jazi obrażających takiego wędkarza to jest to dla mnie zwyczajnie śmieszne. A temat nie dotyczył bezpieczeństwa tylko pytania co ma na celu ten zakaz, ale już wywnioskowałem że w nocy nie łowią muszkarze więc innym trzeba rzekę zamnąć.


Użytkownik pontonss edytował ten post 29 listopad 2014 - 11:59


#60 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 listopad 2014 - 12:13

Oczywiście szczera wymiana poglądów nie musi , a nawet nie powinna się zakończyć wzajemnym sztachetowaniem . Zakaz łowienia ryb w nocy , podobnie jak inne zakazy - w tym paszoł won dla spinninghistów , są formą ograniczenia presji , ochrony zagrożonego stada , wreszcie prawem i przywilejem  gospodarza . Dziwne w sumie , że nikt na to nie wpadł :)  Precz z komuną !