Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z czego wynika zakaz połowów nocą w wodach krainy pstrąga i lipienia (Dunajec)?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
245 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 28 listopad 2014 - 19:16

Nocny patrol .To jakieś jaja :) U nas chłopaki zamało zarabiają by szlajać się w nocy po krzakach.

 

Oj, taki przykład :D .



#22 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 28 listopad 2014 - 19:17

Bardzo Chciałbym poznać te wiele względów za wprowadzeniem tego idiotycznego zakazu dającym całkowitą bezkarność kłusolom.

Wiele względów to po prostu wiele względów !  :D Co tu tłumaczyć ! :P


  • Hesher lubi to

#23 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 28 listopad 2014 - 19:20

W nocy najwiecej klusoli wpada przez przypadek,najczesciej przez monitoring  "lesny"

kamera z noktowizorem pomaga na jeziorze, na rzekach nic nie daje ,


Użytkownik marius13 edytował ten post 28 listopad 2014 - 19:23


#24 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 28 listopad 2014 - 20:14

Masz rację Erin :) Za wiele względów by to logicznie wytłumaczyć. :)



#25 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 28 listopad 2014 - 20:18

Już widzę tych miłośników ciężkiej nimfy z kawałkami rosówek na hakach, tych "śpińgmanów" z hakami jigowymi upstrzonymi robaczkiem, wybierających po nocy z dołków ostatnie ryby z tłuszczowym wypryskiem przed ogonem...

A w nocy jak jesteś cichy, to jesteś w zasadzie niewidzialny... dla ryb... ale i dla innych wędkarzy, a zwłaszcza to czym łowisz...

Tego, a raczej "tych" się obawiam w pierwszej kolejności...

Dopiero potem kłusowników, choć przyznam szczerze, że wolę, że mogą być nad wodą sami, niż wśród wędkarzy, bo jak wiemy doskonale na przykładzie "nizin" potencjalna obecność wędkarzy nad wodą przez 24h w niczym kłusolom nie przeszkadza... a jak już się zdarzy kontrola w nocy, to przynajmniej nie będzie to czas zmarnowany na weryfikację wpisu w rejestrze.



#26 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 28 listopad 2014 - 20:44

Kolego haja 1978 lepiej byś się nie kompromitował.Nie wiesz o czym piszesz.Dla muszkarzy czy spiningistów robaczek na nimfie czy jigu nie jest do niczego potrzebny.Może piszesz takie bzdury na podstawie własnych doświadczeń.Jakbyś miał choć minimum wiedzy to byś wiedział że pstrągi w nocy nie żerują.Skoro nie reagujesz na wodach nizinnych na kłusoli to dobrze o tobie nie świadczy .Ja na każdy przejaw kłusownictwa działam natychmiast.Jeśli jest to w nocy bo o tym temacie piszemy ,oświetlam kłusoli latarką i słownie w niewybrednych słowach sugeruję im że jak się nie zawiną w minutę z tą siatą to zaraz będą mieli na karku straż rybacką lub policję .Jak dotąd zawsze to działało.Minuta i kłusole pakowali manatki.


  • Guzu i Siemson lubią to

#27 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 listopad 2014 - 21:04

Mogę się oczywiście mylić, ale dla mnie to taki trochę wygodny dla tzw organów konsensus polegający na tym że w dzień wygodnie i bez większych drak kontrolują zazwyczaj mało agresywnych wędkarzy a w nocy smacznie śpią i wiara kłusownicza działa z rzadka nękana przez wędkarzy takich tak Ty Jasiek...

Rzeki jadą na 3 zmiany, dwie pierwsze obsadzają wędkarze i strażnicy a trzecią  kłusownicy...

Taka ochrona przypomina mi powiedzenie, że nie można być trochę w ciąży :P


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 28 listopad 2014 - 21:09


#28 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 28 listopad 2014 - 21:07

W zasadzie to..., czego "szukać nocą w krainie pstrąga i lipienia" ? :)

Dunajec jest tak rybny, że potrzebna mu "druga zmiana"? ;) .

Proszę się nie obrażać, nie znam tamtejszych warunków stąd pytania...


  • popper, Zielony i pawelHERP lubią to

#29 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 28 listopad 2014 - 21:42

Robert 67 wieczorkiem łowi się w lecie grube klenie i to zarówno na spining jak i muchę.Wieczorkiem łowi się w lecie głowatki.Wieczorkiem łowi się na płytkie woblery  sandacze ,których powyżej progu będącego granicą wody górskie i nizinne jest sporo.W lecie na małej krystalicznie czystej wodzie łowisz jak w kiblu.Wydaje się że w wodzie nie ma życia.Woda ożywa wraz z  zapadającym zmierzchem i według regulaminu w tym momencie należy przestać połowu.Przepis dyskryminujący wędkarzy a dający pole do popisu tylko kłusolom.


  • Guzu lubi to

#30 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 28 listopad 2014 - 21:44

Wszyscy tu zgromadzeni chcieliby, aby wody były rybniejsze. Środki na ochronę wód są jakie są, strażników też za wielu nie ma. Rozumiem, że każde ograniczenie wolności jest złe z zasady. Też jestem tego zdania.

Może to ułatwienie dla organów? Nie wiem jak z żerowaniem lipieni w nocy, pstrągi to typowi wzrokowcy, więc pewnie w nocy nie jedzą. Moim zdaniem w "krainie pstrąga i lipienia" takie zaostrzenie ma więcej plusów aniżeli minusów.

Zresztą na dolnym śląsku, z tego co wiem takie zasady panują, woda " krainy" jest podporządkowana danym gatunkom.

 

edit. Janusz podał jako pierwszy trafne argumenty przeciw, nie znam łowisk na Dunajcu. Czasem ciężko połączyć przyjemne z pożytecznym.


Użytkownik pawelHERP edytował ten post 28 listopad 2014 - 21:49

  • Zielony lubi to

#31 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 28 listopad 2014 - 21:55

Kolego haja 1978 lepiej byś się nie kompromitował.Nie wiesz o czym piszesz.Dla muszkarzy czy spiningistów robaczek na nimfie czy jigu nie jest do niczego potrzebny.Może piszesz takie bzdury na podstawie własnych doświadczeń.Jakbyś miał choć minimum wiedzy to byś wiedział że pstrągi w nocy nie żerują.Skoro nie reagujesz na wodach nizinnych na kłusoli to dobrze o tobie nie świadczy .Ja na każdy przejaw kłusownictwa działam natychmiast.Jeśli jest to w nocy bo o tym temacie piszemy ,oświetlam kłusoli latarką i słownie w niewybrednych słowach sugeruję im że jak się nie zawiną w minutę z tą siatą to zaraz będą mieli na karku straż rybacką lub policję .Jak dotąd zawsze to działało.Minuta i kłusole pakowali manatki.

Janusz,

woblery może strugasz i łowne, ale z logicznym myśleniem i czytaniem ze zrozumieniem masz już jak widzę spore problemy.

Słyszałeś o istnieniu czegoś takiego jak ironia, jak metafora. Ja powyżej nie piszę o muszkarzach ani o spinningistach, tylko o "tych" którzy będą pod pretekstem tych metod zwyczajnie kłusować, obojętne, czy łowiąc na robaka, czy w inny niedozwolony sposób. Po prostu nie chcę "takich" pozornie legalnie w nocy nad wodą, niezależnie do tego, jak by byli skuteczni lub nieskuteczni, nawet jeśli uczciwi wędkarze mieliby siedzieć w domu.

 

Poza tym wody górskie, to nie tylko pstrąg. Też np. głowacica, a w tytule wątku mamy bliski chyba Twojemu sercu Dunajec. Też mi napiszesz, że nie żeruje w nocy. Sam sobie wyszukasz w sieci foty główek wydartych w nocy na systemik z trupem, na żywca, czy mam Ci linki podesłać.

Będę też bardzo wdzięczny, jeśli przedstawisz mi choć ze dwa wiarygodne opracowania, których autorzy stwierdzają, że pstrąg w nocy nie żeruje. Nie, nie zrobisz tego, ponieważ pieprzysz wierutne bzdury. No chyba, że autorzy naszych podstawowych podręczników wędkarstwa i książek, a także szeregu artykułów w prasie i w sieci to wszystko idioci. Wtedy, no cóż, przyjmę z pokorą Twoje stwierdzenie, że i ja się do nich zaliczam. Albo Ci przykładowi autorzy z landów, gdzie nocą wolno, to też debile, walą muchą w ciemność, biedaki, bez nadziei na sukces, bo przecież wg Ciebie pstrąg nocą nie bierze. No tak, jeszcze możesz mi napisać, że ichni brown, to nie nasz rodzimy, dziarski potokowiec

http://www.fieldands...own-trout-night

http://www.bishfish....ghtfishing2.htm

http://tasfish.com/c...the-night-shift

 

I na koniec bardzo Cię proszę włóż sobie w buty osobiste wycieczki, będzie Ci cieplej, bo ani mnie znasz, ani cokolwiek o mnie wiesz. Więc daruj sobie, bo świadczy to tylko o Tobie. Tylko ja wiem, ilu w zakresie swojej działalności zawodowej organizacjom i ilu chłopakom, tym zwyczajnym wędkarzom, także obecnym tu na forum, ale i myśliwym, a także strażnikom PSŁ, SSR, Straży Leśnej, dawnego LOPu pomagałem w rozmaitych postępowaniach z kłusolami lub przeciwko nadużywającym swojej pozycji i uprawnień kontorolującym (tak, tak) i w ilu akcjach osobiście brałem udział.

Więc jak następnym razem będziesz świecąc latarką krzyczał do kłusoli, i co nie daj Bóg, dostaniesz tęgi wpierdol, daj znać, bezinteresownie pomogę Ci w toku ewentualnego postępowania, i to akurat zdanie wypowiadam bez metafor i ironii.

 

Pozdrawiam

Arek



#32 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 28 listopad 2014 - 22:09

Lipienie też nie żerują w nocy-poprostu wzrokowcy jak pstrągi .Jedynym wyjątkiem jest głowatka ,sandacz,kleń.Paweł w dzisiejszych realiach jak każdy ma komórkę i świadomość że jest na swojej wodzie to więcej jak 100 strażników .Trzech starzników na kilkaset chektarów wody to poprostu śmiech.Pewnie takich nawiedzonych społeczników jak ja nie będących obojętnych na kłusownictwo jest więcej.Podejrzewam że rok czy dwa dopuszczenia wędkowania w nocy na wodach górskich i wszyscy kłusole siedzieli by w kiblu albo by mieli takie kary do zapłacenia żeby na słowo ryba dostawali torsji .



#33 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 28 listopad 2014 - 22:19

Robert 67 wieczorkiem łowi się w lecie grube klenie i to zarówno na spining jak i muchę.Wieczorkiem łowi się w lecie głowatki.Wieczorkiem łowi się na płytkie woblery  sandacze ,których powyżej progu będącego granicą wody górskie i nizinne jest sporo.W lecie na małej krystalicznie czystej wodzie łowisz jak w kiblu.Wydaje się że w wodzie nie ma życia.Woda ożywa wraz z  zapadającym zmierzchem i według regulaminu w tym momencie należy przestać połowu.Przepis dyskryminujący wędkarzy a dający pole do popisu tylko kłusolom.

 

Przyjmuję za pewnik informacje z tak pewnego źródła :) .

Z innej strony. Dyskryminujące przepisy godzą w wędkarzy (płacących składki, itd...), nie miałbym sumienia optować za dodatkowymi wyrzeczeniami pod ich adresem :) .

Pytanie tylko, czy w sytuacji gdzie larum na każdej wodzie w kraju... "gałąź na której siedzą", nie spadnie razem z kłusowniczą ?

Albo co, by gorzej, kłusownicza się ostanie ;) .

Tym którzy, na tym terenie "operują" łatwiej o ocenę... :) .



#34 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 28 listopad 2014 - 22:37

Arek te Twoje metafory to chyba zrozumiałe są tylko dla Ciebie.Piszesz że ja mam problemy z myśleniem i czytaniem, ktoś tak myślący  jak ty to ma nie tylko problemy z czytaniem i myśleniem.Współczuję.Przepisy tyczą się wędkarzy nie kłusoli.Ty napisałeś że to wędkarze będą w nocy zakładać robale na nimfy ,co całkowicie dyskwalifikuje Cie do dyskusji.Opisy Angielskich komercyjnych łowisk z bajorkami gdzie pogłowie pstrągów jest kilka krotnie większe niż pogłowie pstrągów na całym Dunajcu nijak mają się do naszych realiów.Tam Pstrągi muszą szukać żarcia w nocy by nie padły z głodu .U nas to inna bajka. Mieszkam nad Dunajcem  ,łowię pstrągi od 40 lat. W nocy pstrągi nie biorą.Wyjątkiem są miejsca gdzie nad wodą są latarnie.Arek nie jestem takim niedojdą żebym dostał wpierdol od kłusoli.Jak jest zagrożenie to spieprzam.Jak by trzeba pomocy to mam synów z tytułem mistrzów świata w MMa.Pozdrawiam.



#35 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 28 listopad 2014 - 22:42

american-hero1.jpg

Tylko ja wiem, ilu w zakresie swojej działalności zawodowej organizacjom i ilu chłopakom, tym zwyczajnym wędkarzom, także obecnym tu na forum, ale i myśliwym, a także strażnikom PSŁ, SSR, Straży Leśnej, dawnego LOPu pomagałem w rozmaitych postępowaniach z kłusolami lub przeciwko nadużywającym swojej pozycji i uprawnień kontorolującym (tak, tak) i w ilu akcjach osobiście brałem udział. :) 


  • haja1978 lubi to

#36 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 28 listopad 2014 - 22:47

american-hero1.jpg

Tylko ja wiem, ilu w zakresie swojej działalności zawodowej organizacjom i ilu chłopakom, tym zwyczajnym wędkarzom, także obecnym tu na forum, ale i myśliwym, a także strażnikom PSŁ, SSR, Straży Leśnej, dawnego LOPu pomagałem w rozmaitych postępowaniach z kłusolami lub przeciwko nadużywającym swojej pozycji i uprawnień kontorolującym (tak, tak) i w ilu akcjach osobiście brałem udział. :) 

 

To już czas zmienić  awatar :D


Użytkownik robert67 edytował ten post 28 listopad 2014 - 22:47


#37 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 28 listopad 2014 - 23:00

Erin ,Robert od lat jestem strażnikiem SSR ile Ch...ujostwa mnie spotkało w dochodzeniu ewidentych przestępstw.Mała szkodliwość czynu.To Jedyna rzecz słyszana od prawników.Dopóki będziemy żyć w ciemnogrodzie to nic się nie zmieni.Trzymam kciuki za młodych zaangarzowanych  chłopaków .Paru fajnych kolesi kupiło kije do bejzbola i mają zamiar zrobić z nich użytek nie koniecznie na boisku :)


  • Negra lubi to

#38 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 28 listopad 2014 - 23:17

Erin ,Robert od lat jestem strażnikiem SSR ile Ch...ujostwa mnie spotkało w dochodzeniu ewidentych przestępstw.Mała szkodliwość czynu.To Jedyna rzecz słyszana od prawników.Dopóki będziemy żyć w ciemnogrodzie to nic się nie zmieni.Trzymam kciuki za młodych zaangarzowanych chłopaków .Paru fajnych kolesi kupiło kije do bejzbola i mają zamiar zrobić z nich użytek nie koniecznie na boisku :)

Uderzą sk#*/*#syna, a pójdą siedzieć, jak za człowieka... :(

#39 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 28 listopad 2014 - 23:22

Kupili też kominiarki :)


  • Negra lubi to

#40 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 28 listopad 2014 - 23:27

trudno temu przyklaskiwć