Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#2301 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 04 wrzesień 2013 - 14:59

W tym roku jest zatrzęsienie szczupaka :lol: , co mnie bardzo cieszy. Dość często słychać o jakimś okazie w okolicach metra i są to potwierdzone informacje. Ja niestety nie mogę się pochwalić niczym większym niż 70, ale jeżeli chodzi o ilość to jest bardzo dobrze złowiłem wymiarowych około 70 sztuk, a z mniejszymi było spokojnie w granicach 100

 

nie za dużo tych informacji na temat "rybności" Bugu? Kilkadziesiąt nie wymiarów, to nie powód do chwały. Forum czytają ludzie, którzy wolą  trzydziestaki od metrówek, bo są konsumpcyjne i łatwiejsze do złowienia.  Oczywiście nie narzucam niczego, ale proszę o podejście do tego zagadnienia z wyobraźnią. Peace.



#2302 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 04 wrzesień 2013 - 19:33

Paweł popieram Cię.
Piszcie więcej a później plujcie sobie sami w brodę.
Najazdu hunów można się spodziewać już w weekend.
  • Dagon lubi to

#2303 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 04 wrzesień 2013 - 19:59

Panowie spokojnie, hunem nie jestem (bardziej jestem chamem i prostakiem :P ) a już się pakuję na 4 dni wędkowania na opisywanym odcinku :)

Byłem już tam i wiem, że to bardzo trudna woda. Wypuszcza Cię taki miejscowy i później na niżówce zbiera plony :P

Ostatnio tylko z powodu sporej ilości % jakimi darzył nas Gospodarz zostawiłem w wodzie tylko 250-300 zł w przynętach (gdybym miał więcej siły na wędkowanie było by drożej :( ), teraz mam zamiar poprawić ten wynik i nic "kresowcom" nie zostawię :P



#2304 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 04 wrzesień 2013 - 20:36

Panowie spokojnie, hunem nie jestem (bardziej jestem chamem i prostakiem :P ) a już się pakuję na 4 dni wędkowania na opisywanym odcinku :)

Byłem już tam i wiem, że to bardzo trudna woda. Wypuszcza Cię taki miejscowy i później na niżówce zbiera plony :P

Ostatnio tylko z powodu sporej ilości % jakimi darzył nas Gospodarz zostawiłem w wodzie tylko 250-300 zł w przynętach (gdybym miał więcej siły na wędkowanie było by drożej :( ), teraz mam zamiar poprawić ten wynik i nic "kresowcom" nie zostawię :P

Czyżbyś wybierał się do Mańka, do Stulna? :D 


  • marcin186 i K-Pon lubią to

#2305 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 04 wrzesień 2013 - 20:44

Może i macie racje, Posypuję głowę popiołem", ale chodziło mi tylko, że odradza się populacja szczupaka, i taka liczba małych szczupaków dobrze rokuje na przyszłość. A tak po za tym to ci tak zwani Hunowie  najeżdżają Bug co weekend, to nie w weekendowych przyjezdnych jest problem, lecz w tubylcach. Ale to już temat rzeka, więc nie zagłębiajmy się w to.

 

Paweł popieram Cię.
Piszcie więcej a później plujcie sobie sami w brodę.
Najazdu hunów można się spodziewać już w weekend.

 

nie za dużo tych informacji na temat "rybności" Bugu? Kilkadziesiąt nie wymiarów, to nie powód do chwały. Forum czytają ludzie, którzy wolą  trzydziestaki od metrówek, bo są konsumpcyjne i łatwiejsze do złowienia.  Oczywiście nie narzucam niczego, ale proszę o podejście do tego zagadnienia z wyobraźnią. Peace.



#2306 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 04 wrzesień 2013 - 22:36

Czyżbyś wybierał się do Mańka, do Stulna? :D

 :)



#2307 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 05 wrzesień 2013 - 08:35

, to nie w weekendowych przyjezdnych jest problem, lecz w tubylcach. Ale to już temat rzeka, więc nie zagłębiajmy się w to.

Misiek, na Bugu nie ma różnicy bo i tak wszystko w 98% dostaje w łeb bez różnicy czy osiągnęło nawet nie wymiar a małe 40cm... Dla większości ludu to już ,,pytelniak Panie", a i nieposkromione ego i żądza krwi w niedzielnych wędkarzach jest czasami niepojęta. Samochód za 50-60tyś.zł a  trzydziestaki w łeb i w bagażnik. Przecież trzeba wrócić z łupem do jaskini... :) Także że głównym problem są tubylcy to nie jestem taki pewny :) Chociaż w obu grupach są wyjątki od reguły :)



#2308 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 05 wrzesień 2013 - 17:44

I o takich właśnie sprawach powinniście pisać jak najwięcej, wyciągać brudne grzeszki lokersow i przyjezdnych.
Po co bić pianę o 30 takach.
Piszmy o tym jak zwalczamy kłusowników miesiarstwo i inne patologie z nad wody.
Reagujmy, nie bądźmy obojętni nr 112 jest darmowy, to nic nie kosztuje.

#2309 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 05 wrzesień 2013 - 18:28

 Samochód za 50-60tyś.zł a  trzydziestaki w łeb i w bagażnik. Przecież trzeba wrócić z łupem do jaskini... :)

To ja podam inny przykład

Miasteczko nie duże, prawie każdy każdego zna.

 

Jedna z najbogatszej rodziny w mieście

4  samochody na podwórku, jeden w pole drugi do roboty i sklepu, a dwa pozostałe na wizytacje i do kościoła,

80 hektarów poza miastem dają żniwa w postaci dotacji unijnych,

4 chałupy już wybudowane dla bachorów,

on i ona ciut nie urzędnicy państwowi

Wielka dama  wywozi rowerem wieczorną porą śmieci do śmietnika blokowego.

 

Taka jest prawda :)


  • robert 7791, tibhar i Qcyk lubią to

#2310 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 07 wrzesień 2013 - 20:13

Dzisiaj na granicznym na wysokości Kodnia jeden szczupaczek 40 cm na Algę -2, dwóch moich kolegów zero, Sugry za Kodniem kolego boluś około 34-40 cm, drugi kolega szczupalek 55-60 cm, ja spięty pod nogami zanderek taki z 50 cm. Ogólnie zajebiście klimat widoki , woda niska ale nie jest źle. 



#2311 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 08 wrzesień 2013 - 20:45

Do kolegów z Chełma  - co w tym Świerże  ????? Jakieś ciekawe wyniki ?????   Pytam z ciekawości bo z Lublina prawie 100 km pedałowałem  w jedną stronę na darmo żeby się dowiedziec na miejscu że jakieś zawody są  .......


Użytkownik rybson edytował ten post 08 wrzesień 2013 - 20:48


#2312 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 09 wrzesień 2013 - 07:59

Wyniki całkiem niezłe jeżeli chodzi o ilość złowionych ryb, bo rozniarowo to średnio raczej było największy szczupak miał 73 cm.



#2313 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 09 wrzesień 2013 - 11:21

Ja już też wróciłem, ołowiłem się za wsze czasy :)

Sporo szczupaków 40-80(parę) cm, kilka ryb nie do wyjęcia. Czekam na fotki od Współtowarzyszy tej niedoli.

Na świeżo zakupiony cast (YASEI + PFLUEGER President od Kolegów z forum, s. Dzięki za fajny sprzęcik i rady) złowione pierwsze szczupaki, ta zabawa mi się zaczyna podobać :)



#2314 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 09 wrzesień 2013 - 22:01

Ja już też wróciłem, ołowiłem się za wsze czasy :)

Sporo szczupaków 40-80(parę) cm, kilka ryb nie do wyjęcia. Czekam na fotki od Współtowarzyszy tej niedoli.

Na świeżo zakupiony cast (YASEI + PFLUEGER President od Kolegów z forum, s. Dzięki za fajny sprzęcik i rady) złowione pierwsze szczupaki, ta zabawa mi się zaczyna podobać :)

Zarzuć fotki jak już będziesz miał... chętnie zobaczymy:)



#2315 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 09 wrzesień 2013 - 22:20

Zarzuć fotki jak już będziesz miał... chętnie zobaczymy:)

 

Drugiego dnia zmiażdżyłem sobie mały palec prawej ręki więc (dosłownie sprasowany koniec z paznokciem :( )... część zdjęć nieregulaminowa "w panierce" ale coś się wybierze. Sprawdzę tylko dolny limit wielkości szczupłych :)



#2316 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 10 wrzesień 2013 - 14:54

Mam nadzieję, ze nie przytrzasnoleś go sobie nowym obiektywem? ;> A na poważnie to szczerze współczuję, połowów zaś gratuluję.

#2317 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 10 wrzesień 2013 - 22:47

Palec jak palec, kiedyś dojdzie do siebie. kość pogruchotana, paznokcia połowy nie stwierdzono :P

Rybki na fotkach z mojego aparatu nie trzymają się zasad wielkościowych, zaś te większe zdjęcia mają paskudne :(, może z przymrużeniem oka nie zostanie poglądowa usunięta.

Załączony plik  pf01.jpg   57,76 KB   306 Ilość pobrań


Użytkownik K-Pon edytował ten post 10 wrzesień 2013 - 22:48


#2318 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 07:52

Hehe, najważniejsze że da się łowić. :)  Uważaj bo zaraz będziesz miał najazd że ryby w pionie trzymasz :D hehe Pewnie parę kilo przynęt zostało w wodzie??? :)



#2319 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 11 wrzesień 2013 - 09:36

Zerwałem kilka, może kilkanaście (mniej niż 15) gumek :P Rybka malutka i nie ma znaczenia jak trzymana. Z większymi obchodzę się delikatniej :)

Z wyjazdu poza towarzyszami niedoli najbardziej cieszy fakt "rozdziewiczenia" casta i sukcesy w jego stosowaniu (zdjęcia robione aparatami kolegów, jeszcze ich nie mam u siebie). Będąc w maju w tym samym miejscu nie byłoby widać szczytówki mojej wędki, woda znacznie opadła i podaje rybki jak na dłoni, niestety innym wędkarzom tak samo jak nam :/

Podstawą były "oczojebne" przynęty ale jak widać na fotce stonowane też dawały jakiś rezultat.

Purystów i skażonych ideologicznie za zdjęcie przepraszam, nie wiedziałem, że "wancor" mi wylazł spod koszulki :P



#2320 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 12:57

Zerwałem kilka, może kilkanaście (mniej niż 15) gumek :P Rybka malutka i nie ma znaczenia jak trzymana. Z większymi obchodzę się delikatniej :)

Z wyjazdu poza towarzyszami niedoli najbardziej cieszy fakt "rozdziewiczenia" casta i sukcesy w jego stosowaniu (zdjęcia robione aparatami kolegów, jeszcze ich nie mam u siebie). Będąc w maju w tym samym miejscu nie byłoby widać szczytówki mojej wędki, woda znacznie opadła i podaje rybki jak na dłoni, niestety innym wędkarzom tak samo jak nam :/

Podstawą były "oczojebne" przynęty ale jak widać na fotce stonowane też dawały jakiś rezultat.

Purystów i skażonych ideologicznie za zdjęcie przepraszam, nie wiedziałem, że "wancor" mi wylazł spod koszulki :P

Ja oczywiście się nie czepiam :D W WŚ pisali że rybom to nie szkodzi ani dużym ani małym. :D No rzez trwała, drobnego szczupaka... A trochę szkoda bo wiele się trafiało ryb z przedziału 45-50cm..






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych