Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#2981 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 03 czerwiec 2014 - 20:30

 Muszę i ja wyskoczyć na swoje ścieżki, pewnie pozarastane do samej klaty  ;) . Podobno woda się wyklarowała, uwielbiam lekkie wyżówki, rybska siedzą w brzegu  :lol: .



#2982 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 03 czerwiec 2014 - 23:27

Dziś 2 godzinki "po robocie" - bolek "czterdziestak", parek okonków.

Miła odmiana po paru godzinach przy kompie.


Użytkownik mazur.t edytował ten post 03 czerwiec 2014 - 23:27


#2983 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 04 czerwiec 2014 - 08:44

Wybieram się w sobotę w okolice Gnojna, będę wracał w poniedziałek popołudniu. Jakby ktoś był chętny możemy się ustawić, obadać okolice. Wg pogodynki woda opada, może uda się coś sensownego podziałać.

Prawdopodobnie bede w okolicach Trojanu

 

Obserwowałem gościa w ub. roku ok. 200-300m w górę rzeki od "Gnojnej Góry" na płd. brzegu. Wszedł na przykosę prawie na połowę rzeki i w ciągu może 45 minut wyciągnął 5 czy 6 boleni łowiąc na wahadłówkę. Żadne smoki, takie po 50-60cm z tego co mogłem zauważyć z podlaskiego brzegu. Całą wiedzę o czołganiu się, łowieniu zza krzaka, łowieniu klęcząc szlag trafił bo gość stał na środku jak słup telegraficzny a i tak mu brały :P . Tej przykosy może wcale już nie być, a nawet jak została to nie wejdziesz bo jest wysoka woda: 

http://mielnik.com.p...-wody-za-wysoki

W maju przed przyborem czyli jakieś 2-3 tygodnie temu widziałem po drugiej stronie na płyciźnie kilka ataków boleni ale zdecydowanie mniej niż rok temu latem.

 

ja nawet z maska do nurkowania nic nie złowie ;) ale musze sie wybrac i powalczyc. Dzieki za info



#2984 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 05 czerwiec 2014 - 18:19

Wtorek 1 pistolet, środa 3 pistolety z czego jeden wymiarowy, mowa o szczupakach. Woda wysoka i zaje....cie szybki nurt, z łódki był problem by w dołek 3,5 metra zeszła 40 gramowa główka - szok ! Z rybami cieżko ale widok ...bezcenny.

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpg   22,89 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.jpg   19,79 KB   11 Ilość pobrań


#2985 OFFLINE   Dżemor

Dżemor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 05 czerwiec 2014 - 19:26

Ale widoczki.



#2986 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 05 czerwiec 2014 - 21:25

Dobra Panowie przyznać się kto w zeszłym roku łapał w okolicy Kamieńczyka bolki :)

Fota i pstryk do wody :) Wariaty jakieś :) Krążą o Was legendy :)

Jeżdżę czasem do Kamieńczyka bo to jedyne miejsce w okolicy gdzie mogę dostać Ciechana :) Nawet ostatnio Jest Grand Prix :)

I tak raz na jakiś czas, po mimo złej sławy miejsca wpadam w okolice główek pomachać godzinkę-dwie.

Trzy razy już słyszałem opowieść o jakiś cudakach "co to Panie łapali te rapy i puszczali... tylko pstryk fotkę i do wody. A jeden taki nawet chyba i ze cztery kilo miał"

"Dziadki - Rowerki" cały czas nie mogą przeboleć tych puszczanych bolków :)

Tak mi coś cała sytuacja "śmierdzi" jb.pl stąd pytanie :) Który chętny stać się legendą :) ;) ?


Użytkownik mazur.t edytował ten post 05 czerwiec 2014 - 21:30


#2987 OFFLINE   marcinspol

marcinspol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 05 czerwiec 2014 - 22:21

Popłakałem się:))) Muszę odkopać te foty z iPhone i jutro to pokażę:) ten dziadek to mi i mojemu kumplowi też opowiadał "moją i brata" historię:)

#2988 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 czerwiec 2014 - 23:42

Popłakałem się :))) Muszę odkopać te foty z iPhone i jutro to pokażę :) ten dziadek to mi i mojemu kumplowi też opowiadał "moją i brata" historię :)

heh kiedyś miałem podobną "akcje"...

Kilku typków śmiało sie, że ja "tu" jazia łowię.. kurcze akurat jak stali branie, spin wygięty a gościom gały wyszły - nigdy takiego jaska nie widzieli - oczywiście każdy fotosa musiał strzelić..  :wacko:

Po miesiącu wracam w miejsce a tu grochem zasypane co by dzik się nakarmił ..  Podchodzi typek i taką opowieść mi strzelił o spiningiście co w tym miejscu jaśka 5 kg złowił - na zdjeciach sam widział,.. :P


Użytkownik tibhar edytował ten post 06 czerwiec 2014 - 12:31


#2989 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4481 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 00:02

Witam, 

 

Nad Bugiem standard, jak ktoś chce połowic bolenie to musi być nad woda około 3 rano, pól godziny- 45 minut zerowania a później co najwyżej chlapaki nie warte zachodu, kocham ta rzeke :) 

 

Biosteron- wiesz gdzie :) :) :) 

 

Bujo



#2990 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 06 czerwiec 2014 - 08:42

Popłakałem się :))) Muszę odkopać te foty z iPhone i jutro to pokażę :) ten dziadek to mi i mojemu kumplowi też opowiadał "moją i brata" historię :)

O czyli znalazł się i dumny łowca :) Historię o tych " wariatach" słyszałem już od trzech "dziadków rowerków"

Rozchodzi się jak grypa ;);)



#2991 OFFLINE   marcinspol

marcinspol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 09:04

A to przykładowe foty z tamtego okresu w ciągu dwóch tygodni trochę połowiliśmy:) bolków było sporo - te pokazane to 68,74,77

Załączone pliki


Użytkownik marcinspol edytował ten post 06 czerwiec 2014 - 09:06


#2992 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 06 czerwiec 2014 - 09:11

To z tym Panem z pierwszego foto mieliśmy przyjemność na główkach pogadać :)



#2993 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 06 czerwiec 2014 - 09:28

Fajne bolesławy, u mnie w tym roku bardzo marnie. pojedyncze chapaki,jeszcze w tym sezonie nie widziałem normalnego żerowania rap



#2994 OFFLINE   marcinspol

marcinspol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 09:58

Tak - jak rozmawialiście to ja obławiałem warkocz na ostatniej główce:)

 

WOBI - dzięki - woda się znacznie podnosi, teraz jest wysoko i obawiam się, że jeszcze trochę do normalnego żerowania.



#2995 OFFLINE   RedruM

RedruM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 13:08

Ja zeszły tydzień łaziłem, rozkminiałem miejscówki na wszelkie sposoby (Brańszczyk i okolice). W końcu udało się złowić Bolenia 70 cm. Traktuję go jednak jako przyłów. Uderzył w instincta AL 4cm, na dzikim napływie. Byłem przekonany, że to będzie kleń mojego życia ;-) a okazało się, że całkiem ładny rapiszon...

Załączone pliki


  • pawelG i mazur.t lubią to

#2996 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 06 czerwiec 2014 - 15:40

Ja zeszły tydzień łaziłem, rozkminiałem miejscówki na wszelkie sposoby (Brańszczyk i okolice). W końcu udało się złowić Bolenia 70 cm. Traktuję go jednak jako przyłów. Uderzył w instincta AL 4cm, na dzikim napływie. Byłem przekonany, że to będzie kleń mojego życia ;-) a okazało się, że całkiem ładny rapiszon...

 

Z tego co wiem to napływ wcześniej był i kleń ;))))))))

Pogodę trafiłeś do d... z totalnej lampy przejście na zimnicę jak diabli.

Do tego cały czas woda przybiera. Ale dzik był to wyjazd zaliczony ;)


  • RedruM lubi to

#2997 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 07 czerwiec 2014 - 00:59

Chłopaki fajnie połowiliście! Graty. Ja ostatnio nie mam czasu się w d...ę podrapać ;-) nie mówiąc już o łowieniu. Ale tylko jak nadrobię zaległości to przynajmniej dwa tygodnie wycinam z życiorysu i koczuje nad rzeką.

#2998 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 07 czerwiec 2014 - 10:38

Chłopaki fajnie połowiliście! Graty. Ja ostatnio nie mam czasu się w d...ę podrapać ;-) nie mówiąc już o łowieniu. Ale tylko jak nadrobię zaległości to przynajmniej dwa tygodnie wycinam z życiorysu i koczuje nad rzeką.

Paweł też bym tak chciał....  Chociaż tydzień....



#2999 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 08 czerwiec 2014 - 21:41

W sumie udany tydzień. Kilka Bolesławów w rozmiarze sportowy.

Trochę przyłowów zębatych parę okonków.

Gęba opalona :) Czego chcieć więcej :)

attachicon.gif20140519_051944.jpg  attachicon.gif20140525_184206.jpg

attachicon.gif20140525_184158.jpg  attachicon.gif20140525_184145.jpg

attachicon.gif20140525_184119.jpg  attachicon.gif20140525_184023.jpg

attachicon.gif20140525_183948.jpg

 

 

Po ostatnich nie powodzeniach (dwa wyjazdy na zero), postanowiłem coś zmienić i wziąłem pudełko z mniejszymi woblerkami i wirującymi ogonkami cele wydłubania jakiegoś okonka.

No i się opłaciło, bo już w pierwszym żucie, przy zwalonym drzewie, na ogonka poczułem mocne uderzenie-zacięcie, krótki hol i jest w końcu pierwszy wymiarowy szczupak w tym roku (52 cm).

Z daleka tuż przy końcu wyspy usłyszałem odgłos żerującej ryby-pomyślałem ładny boleń. Pierwsze trzy rzuty na RH 85 niestety nic. Zmiana na ZZ Rapę 7 BS i wyjście  niezłej rapy-potem jeszcze kilka rzutów innymi przynętami niestety bez powodzenia .

Przeszedłem dalej tuż za wyspę na zalane trawki.Duża ilość drobnicy dawała nadzieję.Godzina łowienia na małego wobka obdarzyła sześcioma niewielkimi okoniami i jednym krótkim szczupakiem.

Do pełnego szczęścia brakowało mi jeszcze tylko tego bolka który mi wcześniej  wychodził .

Powrót w to samo miejsce, ta sama przynęta, pierwszy rzut, ciut wolniejsze prowadzenie i jest....krótki hol i na brzegu melduje się 70 cm boleń-to już drugi w tym roku, ale pierwszy na bez stera oczywiście had made Tomy.

 

 

A to przykładowe foty z tamtego okresu w ciągu dwóch tygodni trochę połowiliśmy:) bolków było sporo - te pokazane to 68,74,77

 

 

Ja zeszły tydzień łaziłem, rozkminiałem miejscówki na wszelkie sposoby (Brańszczyk i okolice). W końcu udało się złowić Bolenia 70 cm. Traktuję go jednak jako przyłów. Uderzył w instincta AL 4cm, na dzikim napływie. Byłem przekonany, że to będzie kleń mojego życia ;-) a okazało się, że całkiem ładny rapiszon...

 

 

Bużańskie rapy, jak ich nie kochać...



#3000 OFFLINE   piotrek245

piotrek245

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaZąbki
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:T.

Napisano 08 czerwiec 2014 - 21:42

Dzisiejsza 4 godzinna poranna sesja dała 5 rybek-2 klenie,jazik, okoń i sandaczyk złowiony dwukrotnie w przeciągu pół godziny :o .Delikwent zagryzł inną gumę dokładnie w tym samym miejscu co wcześniej(poznałem go po świeżej ranie w pysku).Być może  mocno głodny był lub chciał sprawdzić co za typek go wypuścił :D .Miałem jeszcze fajną rybkę ale po paru sekundach rozgięła grot kotwiczki.

Ps.rybkom nie przeszkadzała plećka i wolframowy przypon choć woda czysta :)Załączony plik  IMG_7672.JPG   45,76 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7673.JPG   70,15 KB   8 Ilość pobrań


Użytkownik piotrek245 edytował ten post 08 czerwiec 2014 - 21:49

  • Przemek, Parf i palibrzuch lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych