Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#3081 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 04 lipiec 2014 - 06:57

co prawa nie na Bugu ale zalew w siemkach,to nie bede nowego tematu zakładał, a wyskoczyłem pobawić się za okoniem. Na koniec wróciłem pod wodnik w oczekiwaniu na swoją kobiete zdecydowałem porzucać na nowym molu. Wpadł szczupak no to ide molem na brzeg, a miałem widza za plecami tak 13-14 lat to poprosiłem go by potrzymał wędke, gdyż nie chciałem kłaść szczupaka na plaży w piasek. Przytrzymał wędke ja w dłoni wypiełem i chlup do wody, a chłopak oddając wędke mówi : "na sportowo", pytam czemu na sportowo? no bo nie w łeb i do domu. Aż miło się zrobiło ;)


  • mazur.t i TomekSudety lubią to

#3082 OFFLINE   palibrzuch

palibrzuch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • Lokalizacjatrochę tu, trochę tam (obecnie Warszawa)
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 lipiec 2014 - 08:10

Dobre.
Kokego w Siemiatyczach jest zakaz nęcenia? Dobrze slyszalem?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

#3083 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 04 lipiec 2014 - 08:32

Tak jest zakaz nęcenia, choć za groch czy kukurydze krzyku nie ma.

Pozdrawiam



#3084 OFFLINE   palibrzuch

palibrzuch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • Lokalizacjatrochę tu, trochę tam (obecnie Warszawa)
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 lipiec 2014 - 10:12

Nawet na grunt z koszykiem nie mozna?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

#3085 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 04 lipiec 2014 - 10:20

Jeżeli byłby to koszyk gdzie wchodzi pół kg zanęty to odpowiedź znasz, a tak to nie powinno być dymu.

Tam często nęcą po nocach = straż zbyt rzadko interweniuje , co 2 osoba ma koszyk na pewno nie jest wypchany grochem.


Użytkownik adamekkp edytował ten post 04 lipiec 2014 - 10:23


#3086 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 04 lipiec 2014 - 11:51

Ten zakaz to może dotyczy tylko okresu letniego? Tak jest na zalewie w Biłgoraju, ma to zapobiec "kwitnieciu wody".
A co do C&R to jakis czas temu zlowilem szczupaka takiego fotogenicznego już, i poprosiłem pana, który koło mnie był z gruntówką żeby mi strzelił fotkę, zgodził się oczywiście i podsumował tak po zrobieniu zdjęcia " I co teraz pan wypuści? Ja na to ze tak. I usłyszałem "POPIER....LONY JAK MÓJ SYN, on tez tylko zdjecie i do wody!" :-))

#3087 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 04 lipiec 2014 - 12:59

całkowity zakaz, zimą możesz sobie ochotke z ziemią porzucac ;) a patrz mówią, że jaki ojciec taki syn:D



#3088 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 lipiec 2014 - 13:38

A mnie jakiś czas temu zaskoczył "gumofilc" nad rzeką. Siedział z ruskim teleskopikiem, zagadnąłem, jak biorą. A Pan mi na to, że dzisiaj 5 jazików, ale największy miał tylko 1,5 kg, to wypuszcza. Pytam - czy większe bierze? On na to, że 4-5 w roku zabiera, bo żona uwielbia ryby.

 

Takie to bywają miłe niespodzianki nad rzeką  :D


  • Wojtek B., mazur.t i marcinspol lubią to

#3089 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 05 lipiec 2014 - 17:24

Żebyśmy tylko takich "gumofilców" mieli nad wodami  ;)  co by było bardziej w temacie, dzisiaj odwiedziliśmy z bratem starorzecze w okolicach Szumina. Wynik to jedynie dwa krótkie szczupaczki



#3090 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 07 lipiec 2014 - 08:33

Byliśmy z kolegami tydzień temu na Szuminie, dużo padłych ryb, podejrzewamy użycie agregatu w tygodniu wcześniejszym, martwa woda.



#3091 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 12 lipiec 2014 - 21:27

W Bugu łowię od od lat wczesnego dzieciństwa, ale tak jakoś wyszło że nigdy nie byłem na górnym odcinku. Czas to zmienić. W przyszły weekend wybieram się z rodziną na weekend do wsi Zabuże, blisko Mielnika, tylko na lewym brzegu. Proszę kolegów o kilka praktycznych porad:

1. Czy dobrze się zorientowałem, że to Okręg PZW Siedlce? Nie mogę znaleźć na mapie rzeki Mętnej wyznaczającej granicę obwodu...

2. Jeżeli PZW Siedlce, to czy ja dobrze wyczytałem, że chcąc wykupić składkę okresową muszę iść na pocztę z druczkiem opłaty wydrukowanym ze strony okręgu? To jakaś paranoja, więc niedowierzam. Czy ktoś oświecony może mi wyjaśnić dlaczego nie mogę po prostu zrobić jak ze swojego banku i wydrukować potwierdzenia?

3. Zostawiwszy z za sobą formalności kilka pytań o same łowisko:

a) Czy to jest głęboki odcinek? Czy przydadzą mi się główki jiggowe cięższe niż 35g?

B) Czy warto zabrać ponton? Normalnie bym nie pytał, tylko w ciemno zabierał, ale obawiam się że będę miał jednak mało czasu, więc jeżeli ciekawe miejsca są do obłowienia z brzegu, to sobie odpuszczę.

c) Jeżeli jednak wezmę ponton, to gdzie w okolicy najwygodniej się zwoduję?

d) Na co radzicie się nastawić w lipcu, czy na tym odcinku jest dużo bolenia? Warto zabrać sprzęt sumowy?

e) Jak wypatrzę jakiegoś kłusola, to gdzie mam dzwonić?

 

Na namiary GPS na dobre miejscówki oczywiście nie liczę :) ale jak ktoś coś więcej zechce podpowiedzieć na priv to będę wdzięczny. ;)


Użytkownik Traq edytował ten post 12 lipiec 2014 - 21:28


#3092 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 12 lipiec 2014 - 21:49

1. Tak, Okręg Siedlce

2. Tak, poczta lub bank z potwierdzeniem. Masa kochanych wędkarzy kantowała w latach ubiegłych, stąd ta restrykcja.

3.  a) Z głębokością tam niezbyt dobrze, raczej musisz udać się w dół lub w górę rzeki.

B) Ponton, łódź, tylko z silnikiem spalinowym, na elektryku niewiele zdziałasz.

c) Musisz szukać, ale problemu nie powinno być. Wysokich skarp tam niewiele.

d) To raczej słaby odcinek rzeki. Szukaj bolenia, poza tym musisz pojeździć po okolicy, tam są i sumowe i sandaczowe miejscówki.

e) Oczywiście do PSR Siedlce, SSR Łosice lub na policję. Numery znajdziesz w necie.



#3093 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 12 lipiec 2014 - 22:01

1. Tak, Okręg Siedlce

2. Tak, poczta lub bank z potwierdzeniem. Masa kochanych wędkarzy kantowała w latach ubiegłych, stąd ta restrykcja.

3.  a) Z głębokością tam niezbyt dobrze, raczej musisz udać się w dół lub w górę rzeki.

B) Ponton, łódź, tylko z silnikiem spalinowym, na elektryku niewiele zdziałasz.

c) Musisz szukać, ale problemu nie powinno być. Wysokich skarp tam niewiele.

d) To raczej słaby odcinek rzeki. Szukaj bolenia, poza tym musisz pojeździć po okolicy, tam są i sumowe i sandaczowe miejscówki.

e) Oczywiście do PSR Siedlce, SSR Łosice lub na policję. Numery znajdziesz w necie.

Wyprzedziłęś mnie Bartek ;-) ...od siebie moge tylko dodać, że idealne miejsce do zwodowania bedziesz miał na nowej przeprawie promowej, która jestł o rzut beretem ;-) ... cięższe głowy pow. 35 gr to raczej tylko Trojan i Mierzwice i to przy dużej wodzie, ale kazdy łowi jak lubi :-) ....odcinek ostro przełowiony , żeby nie powiedzieć przecwelony, ale na farcie mozna liczyc na kazdego drapieżnika ;-)



#3094 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 12 lipiec 2014 - 22:42

Dzięki! Z tego co piszecie, wynika że jednak powinienem się nastawić na łowienie z pontonu. Efekt będzie tego taki, że więcej pewnie będę pływał niż łowił, ale za to może rozpoznanie lepsze zrobię na następny raz. Z wody poznam rzekę o wiele szybciej. Gdzie dokładnie przebiega granica z okręgiem Biała Podlaska? Czy dobrze rozumiem, że w zezwoleniach okresowych ma obowiązują porozumienia i muszę się trzymać jednego okręgu, albo wykupić w dwóch?  



#3095 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 14 lipiec 2014 - 08:10

Powoli do przodu, wczoraj pobiłem swoj wynik szczupakiem, niestety ciut niższy od wymiaru forumowego i wstrzymam się z zdjęciem. Jako świeży spiningista czuje się kure**** dumny :D Taka ryba bardziej cieszy jak zagraniczna metrówka ;)



#3096 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 14 lipiec 2014 - 09:05

1. Tak, Okręg Siedlce

2. Tak, poczta lub bank z potwierdzeniem. Masa kochanych wędkarzy kantowała w latach ubiegłych, stąd ta restrykcja.

3.  a) Z głębokością tam niezbyt dobrze, raczej musisz udać się w dół lub w górę rzeki.

B) Ponton, łódź, tylko z silnikiem spalinowym, na elektryku niewiele zdziałasz.

c) Musisz szukać, ale problemu nie powinno być. Wysokich skarp tam niewiele.

d) To raczej słaby odcinek rzeki. Szukaj bolenia, poza tym musisz pojeździć po okolicy, tam są i sumowe i sandaczowe miejscówki.

e) Oczywiście do PSR Siedlce, SSR Łosice lub na policję. Numery znajdziesz w necie.

Bartku ,a czy okręg Siedlacki nie zaczyna się dopiero w ujściu rz.Mętna vis+a+vis wsi Mierzwice? Bo ja dotąd byłem przekonany że ten odcinek Mielnik-Zabuże-Serpelice-Wajków-Sutno-Gnojno to okręg B.P.?



#3097 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 14 lipiec 2014 - 09:19

PRZEPRASZAM TRAQ  :wub:  :wub:

Masz rację Wojtku, Zabuże i okolice to Biała Podlaska.

Odpowiedziałem tak, bo od zawsze jest porozumienie między Siedlcami i Białą i ja nie zwracam uwagi na granice okręgów.

Jeszcze raz sorki za wprowadzenie w błąd  :(

 

 

 

Jeśli chodzi o okresówki, to niestety musisz wykupić w obu okręgach, porozumienia dotyczą tylko wędkarzy z danego okręgu. 



#3098 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 14 lipiec 2014 - 09:19

Traq zdecydowanie ponton,fajne brzegowe miejscówki mogą być pozajmowane,pomijając to że w ok. Zabuża nie ma ich zbyt wiele... Co do ryb to o świcie i zachodzie możesz liczyć na jakieś bolki i szczupaki,może trafić się nie duży sumek bądź sandaczyk. W dzień to raczej tylko jakieś rafy np. vis-a-vis amfiteatru w Mielniku (z wody fajna do ogarnięcia) i kleń,może brzana... a ogólnie to nie ma ryb....


  • Jacky i spinnerman lubią to

#3099 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 14 lipiec 2014 - 11:39

Fajne miejscowki w okolicach to 1) kamienna rynna po podlaskiej stronie na wysokosci Klepaczewa 2) pierwszy zakret w Mierzwicach przy Trojanie, w szczegolnosci wysoka podlaska burta i prostka za zakretem, 3) wyspy miedzy Wajkowem i Serpelicami i 4) zakret w Gnojnie. Glownie szczupak, sum, z boleniem jest raczej srednio.

 

My wodujemy sie w Klepaczewie lagodne zejscie i trawka. Mozna tez zwodowac sie wyzej u harcerzy w Gnojnie. Przy przeprawie w Zabuzu tez mozna ale jest dalej na miejscowki z wyjatkiem Mierzwic.

 

Ogolnie ryby sa tylko presja klusownicza spora http://www.pzw.org.p...y_60_szczupakow


Użytkownik andrew edytował ten post 14 lipiec 2014 - 11:42


#3100 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 14 lipiec 2014 - 14:23

Nie przesadzaj Andrzej z presją, poszli po bandzie z tymi odłowami agregatem ale generalnie jest zdecydowanie lepiej niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Bywam tam dopiero od 3 lat i poznałem sporo miejscowych osób a że potrafię słuchać a ludzie lubią opowiadać to słucham. Nawet osoby które mi opowiadały to przyznają się że kłomlą po Bugu pociągnął czy wiedział kto z siatą pływa, teraz jest tego zdecydowanie mniej bo .......... 

-lata lecą

-nie to zdrowie

-kontrole PSR i SG (chociaż ja nie widuję ani jednych ani drugich)

-wysokie kary  :rolleyes: (jakie q.....a wysokie?500plz?)

-obciach jak sq......syn  B) (jak by złapali)

-świadomość że jest coś złego w kłusowaniu  B) (słowa jednego z tych co z kłomlą chodził) a taka świadomość cieszy.

Pewnie że są. Na starorzecze w Niemirowie przypływa 3 osoby z Gnojna ale załatwiają temat w 20-30 minut to nic nie dojedzie.

W Zajęcznikach jest gość który bezczelnie rozgłasza że ma umowę z PZW Siedlce na łowienie siatką i złowione ryby sprzedaje.

W ub roku oferowano mi sandacza po 45plz/kg , suma tyle samo ale mam nadzieję że go w końcu PSR Siedlce namierzy.


  • Jacky lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych