Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#3101 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 14 lipiec 2014 - 14:32

W Bugu łowię od od lat wczesnego dzieciństwa, ale tak jakoś wyszło że nigdy nie byłem na górnym odcinku. Czas to zmienić. W przyszły weekend wybieram się z rodziną na weekend do wsi Zabuże, blisko Mielnika, tylko na lewym brzegu. Proszę kolegów o kilka praktycznych porad:

a) Czy to jest głęboki odcinek? Czy przydadzą mi się główki jiggowe cięższe niż 35g?

B) Czy warto zabrać ponton? Normalnie bym nie pytał, tylko w ciemno zabierał, ale obawiam się że będę miał jednak mało czasu, więc jeżeli ciekawe miejsca są do obłowienia z brzegu, to sobie odpuszczę.

c) Jeżeli jednak wezmę ponton, to gdzie w okolicy najwygodniej się zwoduję?

d) Na co radzicie się nastawić w lipcu, czy na tym odcinku jest dużo bolenia? Warto zabrać sprzęt sumowy?

a)Nie jest. Nie przydadzą, ja ogarniam 30gramami.

Warto, będzie Ci dużo łatwiej. koledzy już napisali gdzie zwodować.

W ub. sezonie bolenie grasowały na przykosie 200m w górę rzeki od Gnojnej Góry albo jak kto woli połączenia rzeki z małym starorzeczem a w tym jeszcze tam nie byłem   :( . W weekend raczej nie będą kłusować, ja ich w ub roku widziałem w piątek o świcie co by mieć co dla letników w weekend.


Użytkownik sacha edytował ten post 14 lipiec 2014 - 14:33


#3102 OFFLINE   Tszonek

Tszonek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 lipiec 2014 - 18:11

Jeśli chodzi o Bug w okolicach Wyszkowa i mój konkretny przypadek. Przez ostatnie hmmm 10? 15? wypadów poza 2 niewymiarowymi szczupakami i kilkoma okoniami po max 15cm. ZUPEŁNIE nic..... blachy, gumy, woblery, koguty.... jaskrawo, naturalnie.... szybko, wolno... przy powierzchni, przy dnie... na nurcie, na stojących odnogach... nic nie daje efektu.... Nawet kiedy rozmawiam z napotkanymi wędkarzami każdy odpowiada "Paaaaanie bryndza..." . :/



#3103 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 lipiec 2014 - 18:29

Dzięki jeszcze za wszystkie bardzo przydatne informacje. Czasu mi nie starczy żeby odwiedzić wszystkie te miejsca :) Tymczasem woda na Wiśle mocno w górę, także chyba sobie odpuszczę i popływam po Bugu w swoich rewirach. 



#3104 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 14 lipiec 2014 - 19:12

Ja w ten weekend nad Bugiem (Kania) też słabo ale relacje miejscowych lub tych co łowią często wskazują co innego. Twierdzą, że idzie połowić ale wiadomo zależy co, gdzie i jak. Ilość łódek na wodzie i grunciarzy z brzegu ogromna. Padały Sandacze i średnie sumki niestety na większość zdanych relacji skończyły w reklamówkach. Wydaje mi się, że z roku na rok jest coraz większa presja nad Bugiem, boję się, że niektóre odcinki skończą jak Warszawska Wisła (z różnych względów). Mimo to zawsze chętnie tam wracam z nadzieją na duże ryby:)



#3105 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 14 lipiec 2014 - 20:26

Tu, niestety, muszę przyznać rację. Presja jest ogromna.  :angry:

 

Darku, PSR poluje na typa z Zajęcznik, problem w namiarach. Wiedzą dokładnie, który to facio, ale trzeba go złapać na "gorącym". Trzy próby w tym roku były nieudane. Myślę, że dni "rybaka" z Zajęcznik są policzone. 

Jak zapewne czytasz, nasz PSR jest nieustępliwy (agregatowcy i utopiony typ). To polowanie też trwało wiele miesięcy, mnóstwo sygnałów i nietrafionych wizyt, ale chłopcy bywają nad wodą w dzień i w nocy, w dzień powszedni i w weekendy. Dadzą radę, wierzę w nich.  :)



#3106 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 lipiec 2014 - 11:40

...jeszcze żeby te kary były trochę mocniej działające na kieszeń, bo 500 czy 1000zł na długo takiego waćpana- który zrobił sobie z kłusowania smallbiznes nie wystraszy


  • Wobi lubi to

#3107 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 15 lipiec 2014 - 22:04

Dziś tęczowy wieczór.

 

Załączony plik  201407152528_s.jpg   28,97 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  201407152538_s.jpg   50,21 KB   22 Ilość pobrań

 



#3108 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 16 lipiec 2014 - 10:34

Mazur brawo kolejny sandałek :) i widok jest ;)

#3109 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 lipiec 2014 - 11:04

niewielki ale urośnie jeszcze :D
  • piotrek245 i mazur.t lubią to

#3110 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 16 lipiec 2014 - 13:25

Mazur brawo kolejny sandałek :) i widok jest ;)

Dzięki.

No obiecane było :)



#3111 OFFLINE   szu23

szu23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Sławek

Napisano 18 lipiec 2014 - 07:08

Koledzy jaka woda na Bugu?

Mijam do pracy Wisłę i widzę że mocno przybrała, a jutro chciałem się wybrać na Szumin.

 

pozdr.



#3112 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 18 lipiec 2014 - 22:22

Byłem ostatnio łajbą w Szuminie, fantastycznie zmienił się górny odcinek rzeki przy starorzeczu. Jest dużo szerzej i o dziwo nadal głęboko, ładna przykosa obok zwaliska i ładna łacha jeszcze wyżej przy rozwidleniu.
Szumin sam w sobie słabo wypada jedyne czego można być pewnym to zimnego piwa w sklepie 300 m od głównego wejścia.

#3113 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 lipiec 2014 - 12:09

Zgodnie z planami odwiedziłem Bug w okolicach Mielnika. Przepłynąłem i pobieżnie obrzucałem boleniowym zestawem odcinek od Mierzwic po Gnojno. Piękna malownicza rzeka, ale presja w sobotę tak jak piszecie ogromna, chociaż spiningistów widziałem niewielu. A efekty, hmmm gdyby liczyła się ilość, a nie jakość to byłbym zadowolony. W sumie więcej zwiedzałem niż łowiłem; dużo czasu spędziłem rzucając w swobodnym dryfie w kierunku brzegów. Bolenie niestety nie były jednak aktywne, w końcu wydłubałem jednego niedużego w przesmyku między jakimiś wyspami. Łowiąc w ten sposób przyłowiłem za to trzy szczupaki i jednego sandacza (krótkie). Moim zdaniem to dobrze świadczy o rybności rzeki. Na dolnym Bugu, ani tym bardziej na Mazowieckiej Wiśle, takie akcje mi się nie trafiają.   



#3114 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 21 lipiec 2014 - 16:08

Bartek ja złowiłem na mojej mecie właśnie krótkiego sandacza tj. ok 40 cm a zwykle 80 cm nikogo tam nie szokował i też nie wiem jak to interpretować...duże już zjedli że dzieci tam mogą żerować???


  • Parf lubi to

#3115 OFFLINE   szu23

szu23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Sławek

Napisano 24 lipiec 2014 - 07:18

koledzy wolna sobota się kroi

jak woda okolice Kamieńczyk Szumin Wywłoka Brok?



#3116 OFFLINE   SYMBIOZA

SYMBIOZA

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • Lokalizacjabużysko
  • Imię:VOLF

Napisano 24 lipiec 2014 - 08:15

"Robaki lecą", więc rybki w ten weekend sobie odpuść ;)



#3117 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 24 lipiec 2014 - 09:20

Zgodnie z planami odwiedziłem Bug w okolicach Mielnika. Przepłynąłem i pobieżnie obrzucałem boleniowym zestawem odcinek od Mierzwic po Gnojno. Piękna malownicza rzeka, ale presja w sobotę tak jak piszecie ogromna, chociaż spiningistów widziałem niewielu. A efekty, hmmm gdyby liczyła się ilość, a nie jakość to byłbym zadowolony. W sumie więcej zwiedzałem niż łowiłem; dużo czasu spędziłem rzucając w swobodnym dryfie w kierunku brzegów. Bolenie niestety nie były jednak aktywne, w końcu wydłubałem jednego niedużego w przesmyku między jakimiś wyspami. Łowiąc w ten sposób przyłowiłem za to trzy szczupaki i jednego sandacza (krótkie). Moim zdaniem to dobrze świadczy o rybności rzeki. Na dolnym Bugu, ani tym bardziej na Mazowieckiej Wiśle, takie akcje mi się nie trafiają.   

Na Bugu co roku jest sporo drobnego drapieżnika (co to dobrze rokuje na przyszłość) ,jednak rok później zawsze jest to samo  :(  Większość tych rybek jest wyławiana zanim nawet osiągnie wymiar przez przyjezdnych i miejscowych niby wędkarzy :angry:  


  • Parf i czocho lubią to

#3118 OFFLINE   szu23

szu23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Sławek

Napisano 25 lipiec 2014 - 06:52

"Robaki lecą", więc rybki w ten weekend sobie odpuść ;)

no jak jętka idzie to lepiej na grzyby jechać, kolega dzwonił że wysypało na mazurach po pachy



#3119 OFFLINE   krist-off

krist-off

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaMrozy-Mińsk Maz-Mierzwice

Napisano 25 lipiec 2014 - 10:43

no jak jętka idzie to lepiej na grzyby jechać, kolega dzwonił że wysypało na mazurach po pachy

to jak myslisz na ile czasu mam sobie odpuścić.....



#3120 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 25 lipiec 2014 - 13:55

około tygodnia






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych