Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7446 odpowiedzi w tym temacie

#4201 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 23 listopad 2015 - 13:38

Na Bugu wprowadzanie zakazu na zimowiskach troszkę mija się z celem. Bo wprowadzenie zakazu powoduje brak wędkarzy na zimowisku a taka sytuacja aktywuje kłusoli. Co innego gdyby był zakaz na zimowisku i zostało ono objęte szczególnym nadzorem....wtedy ma to sens. Zgodzę się również z Andrzejem, że ryby są ale punktowo. Czasami można przejść i 10 km brzegiem znajdując 1-2 miejsca z potencjałem....



#4202 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 listopad 2015 - 14:17

Na jedno wychodzi, albo wędkarze je wybiorą, albo kłusole. W Warszawie jedno zimowisko jest zamknięte od 01.11, myślę że część ryb dzięki temu przeżywa, ale są inne miejsca gdzie wyjeżdża dużo sandaczyków 40-50cm. Potem jest zdziwienie gdzie są te duże.


  • covent lubi to

#4203 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 326 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 14:50

Na Bugu wprowadzanie zakazu na zimowiskach troszkę mija się z celem. Bo wprowadzenie zakazu powoduje brak wędkarzy na zimowisku a taka sytuacja aktywuje kłusoli. Co innego gdyby był zakaz na zimowisku i zostało ono objęte szczególnym nadzorem....wtedy ma to sens. Zgodzę się również z Andrzejem, że ryby są ale punktowo. Czasami można przejść i 10 km brzegiem znajdując 1-2 miejsca z potencjałem....

A moim zdaniem nie można Bugu tak ujednolicić. O ile na polskim Bugu faktycznie taki zakaz wiązałby się z groźbą zwiększonego kłusownictwa o tyle na granicznym byłby sens i możliwości pilnowania i respektowania pod warunkiem oczywiście dobrych relacji PZW- koło  a SG  :)



#4204 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 23 listopad 2015 - 15:01

Wujek dlatego zimowiska powinny być objęte szczególnym nadzorem ale czego ja wymagam od naszego systemu... Tak wiem okolice Siekierkowskiego zdaje się. Często tam łowię . Niedaleko mnie na Bugu jest zimowisko, które odkąd pamiętam było zamknięte dla wędkarzy od początku listopada. Teraz zakaz zdjęli i zobaczymy jaki będzie efekt. Jakieś 2 tyg temu pogoniłem z owego zimowiska dwóch jegomości lubujących się w wykonywaniu rzutów dosyć dużą oliwką + kotwice od Titanica...spierdzielali aż miło było popatrzeć. Jest też fajne starorzecze na którym jest zakaz spiningowania do końca kwietnia.


Użytkownik Qcyk edytował ten post 23 listopad 2015 - 15:03

  • wujek lubi to

#4205 OFFLINE   Piotrek454

Piotrek454

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:P

Napisano 23 listopad 2015 - 15:16

Radek, widzisz, ja mam inne zdanie o ukraińcach, nad Świtaziem może było czysto, ale uwierz mi na wschód od Bugu czystość to pojęcie względne. Sam fakt rzucania kartonów wokół sedesów daję do myślenia, po co... ? jeśli chodzi o rybki Bialskie koło zakazało połowu na zimowiskach i chwała im za to. Na Krznie rybki dopisywały mniej lub bardziej przez cały rok. Bug na granicy z Ukrainą (do końca września później odpóściłem) totalnie zero, jeżdżę z miejscowymi więc każdy dołek znają. A w zimowiskach w tych okolicach łowić nie zamierzam, z powodu jaki wyżej wymienił kolega.
  • wujek lubi to

#4206 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 listopad 2015 - 17:31

Powinno być więcej obszarów objętych zimowiskiem, a no choćby Trojan, dodatkowo górne wymiary i większe nakłady na ochronę wód + szeroko pojęte propagowanie C&R. Póki co, nie oszukujmy się, rybostan bynajmniej podlaskiego Bugu jest słaby, nie licząc rap, ale i one zostaną zjedzone. Cała polityka ochrony wód jest beznadziejna. W sezonie 2015 wyjazdów wędkarskich miałem coś koło 150... Łowiska rzeka Narew, Bug, Supraśl, Biebrza, dodatkowo zbiorniki zaporowe i mniejsze rzeczki nizinne Podlasia + oczywiście kraina pstrąga. Ryb złowiłem dużo (100% wróciło z powrotem) , a bezapelacyjnie najgorsze efekty miałem na Bugu. Nie sadze by brak umiejętności czytania rzeki wpływał na najsłabsze wyniki na Bugu. Dodam, że nie łowie na zimowiskach itp... Miejsca z ogromna presją odpuszczam, chociaż nie powiem na Trojanie pojawiłem się z 2-3 razy w tym roku. Po prostu nie lubię tego typu miejsc (wędkarz  na wędkarzu). Zostałem skontrolowany 2 razy (Bug i Siemianówka). Dosłownie 2 razy, w ubiegłym roku 1 raz na Narwi, a 2 lata temu "0". W rozmowie ze strażnikiem PSR dowiedziałem się, że gro wędkarzy narzeka, że kontrole są zbyt częste, na co prasnąłem śmiechem. Polityka ochrony wód jest tak samo ***** jak polityka zarządzania Polską********** Nad wodami króluje mięsiarstwo i chamstwo. ****** są obstawione non stop, ryby żarte. Po prostu masakra.  Dopóki ktoś nie zacznie rządzić ochroną wód jak należy, kłaść na to finanse, szukać alternatywnych metod ochrony (choćby dać większa władze dla SSR, tak aby i oni mogli wlepić mandat)  dopóty nie będzie lepiej. Zarybienia nie są lekiem na nasz rybostan, gdyż w mądrze gospodarowanej wodzie ryba powinna odradzać się sama. Posty typu kto umie ten łowi, też do mnie nie przemawiają, bo tak, można znaleźć mete, poznać zwyczaje ryb w miej żyjących i oddać się całkowicie jednemu bądź dwóm miejscom. Jednak wg mnie nie tak powinna wyglądać regularność połowów. Czy da się to poprawić ? A no da. Wystarczy wziąć przykład z naszych zachodnich sąsiadów, którzy w swoich łowiskach mają masę grubych ryb. W tym wątku królują ostatnio zdjęcia połowów chłopaków z Sokołowa, gratulowałem i dalej gratuluje . Jak widać nie ze wszystkich met ryby zostały wyżarte. Założę się, że ryby są łowione w 1 max. 2 miejscach, a zdrowy rybostan rzeki oznaczał by połowy na takim poziomie z większości "książkowych" miejsc. Także jak ktoś ma miejsce niech chroni, bo jak i niedobitki wyżrą to całkiem będzie pustynia. Pozdrawiam wszystkich NO KILL'owców.

 

 

Proponuję zapoznać się z regulaminem jerkbait.pl, piszesz o chamstwie nad wodą, a w swoim poście używasz wulgaryzmów nie szanując odbiorców


Użytkownik milupa edytował ten post 23 listopad 2015 - 19:52


#4207 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 23 listopad 2015 - 18:29

.. Miejsca z ogromna presją odpuszczam, chociaż nie powiem na Trojanie pojawiłem się z 2-3 razy w tym roku. Po prostu nie lubię tego typu miejsc (wędkarz  na wędkarzu). Zostałem skontrolowany 2 razy (Bug i Siemianówka). Dosłownie 2 razy, w ubiegłym roku 1 raz na Narwi, a 2 lata temu "0".

Robię tak samo, nie lubię tłumów. 2 kontrolę ??? Szczęściarz. Ja nie bywam tak często jak Ty ale mam wpisane w rejestr 34 wędkodni na Bugu w rejonie Mielnika. I tak po 30-35 pobytów nad wodą w tej okolicy mam od 2012 czyli mineły 4 lata a kontroli ZERO. Ten rok na Bugu miałem najgorszy ale pocieszam się tym że miejscowi też narzekali. No oprócz Piotrka :P (Korol) , ten to pewnie i w kałuży bo coś złowił.



#4208 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 23 listopad 2015 - 19:45

Bolków jest zdecydowanie najwięcej w Bugu jeżeli chodzi o "duże" drapieżniki. Przynajmniej mi tak wychodzi...ale niestety te mniejsze są zżerane przez dziadów z fantomami i to potwierdzam.


  • tomi101 lubi to

#4209 OFFLINE   szu23

szu23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Sławek

Napisano 24 listopad 2015 - 08:00

Robię tak samo, nie lubię tłumów. 2 kontrolę ??? Szczęściarz. Ja nie bywam tak często jak Ty ale mam wpisane w rejestr 34 wędkodni na Bugu w rejonie Mielnika. I tak po 30-35 pobytów nad wodą w tej okolicy mam od 2012 czyli mineły 4 lata a kontroli ZERO. Ten rok na Bugu miałem najgorszy ale pocieszam się tym że miejscowi też narzekali. No oprócz Piotrka :P (Korol) , ten to pewnie i w kałuży bo coś złowił.

koledzy, ja przez ponad 20 lat łowienia na Bugu miałem łącznie 2 kontrole i to w ostatnich 2 latach .... co Wy na to? zazwyczaj są to popularne łowiska "weekendowe" typu Szumin, Wywłoka, czy okolice Broku

zaobserwowane worowanie nie raz zgłaszałem do PSR - mam telefony PSR i SSR, potem na Policję - nigdy nie doczekałem się wizyty pokontrolnej, szkoda, ale domyślam się, że to może być znikoma szkodliwość jak ktoś niewymiarka szczupłego do bagażnika chowa

pomimo wszystko trzymam się tego, ze nie jeżdżę po ryby tylko na ryby, kiełbaskę, spotkanie z kolegami nad wodą i życie i tak dużo stresów nam dostarcza żeby się jeszcze bardziej na wyjazdach dobijać

ŻYCZĘ WSZYSTKIM ŻYCIÓWEK NA SWOICH ULUBIONYCH MIEJSCÓWKACH!

:)


  • mazur.t, trolinka666 i Qcyk lubią to

#4210 OFFLINE   czerwony590

czerwony590

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 21:04

Ciekawe cobyś powiedział jakbyś regularnie widział jak Ukraińcy walą prądem i nie przepuszczają żadnej rybie wszystko idzie do wora a my nic nie możemy na

to poradzić  jabym takiego ch... przywiazał za nogę wyrzucil za burte i systematycznie tłuk go prądem 



#4211 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 326 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 22:30

Na pewno poskarżyłbym się na forum albo fejsie. Niech wiedzą, że protestuję przeciwko temu!

Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że ten "prądownik" to przeczyta i zrobi mu się z tego powodu głupio i zaprzestanie tego ;)  


  • Qcyk i rafi20k lubią to

#4212 OFFLINE   Piotrek454

Piotrek454

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:P

Napisano 25 listopad 2015 - 23:19

Ukraińscy prądownicy są na jb? Po co? Żeby poczytać o c&r i nowych łownych przynętach? Bardziej widziałbym ich na forum samochodowym w dziale z akumulatorami.
  • sacha i tabss lubią to

#4213 OFFLINE   czerwony590

czerwony590

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 17:48

http://www.lublin112...populacje-ryb/ 



#4214 OFFLINE   czerwony590

czerwony590

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 17:51

Na pewno poskarżyłbym się na forum albo fejsie. Niech wiedzą, że protestuję przeciwko temu!

Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że ten "prądownik" to przeczyta i zrobi mu się z tego powodu głupio i zaprzestanie tego ;)  

Kolego ciekawe czy byłoby ci do smiechu jakby to u ciebie było na łowisku 



#4215 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 listopad 2015 - 19:49

Witam. Panowie, czy ktoś może orientuje się gdzie na odcinku Siemiatycze - Drohiczyn (lub w okolicy) można zwodować łódkę, nie posiadając przy tym samochodu z napędem na 4 koła? Pozdrawiam.



#4216 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1495 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 listopad 2015 - 22:07

Podejrzewam, że jest bardzo mało takich miejsc. Możesz spróbować naprzeciwko hotelu w Zajęcznikach ew. poszukać czegoś w Drohiczynie.

#4217 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 listopad 2015 - 10:16

W Drohiczynie, na plaży, bez problemu. Następne miejsce w Mężeninie za wiatą, po siedleckiej stronie rzeki, podobnie pod mostem w Kózkach.



#4218 OFFLINE   Pawllos

Pawllos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 listopad 2015 - 15:30

Byłem dzisiaj nad Bugiem w okolicach popowa. Jeden szczupak koło wymiaru wyczepil się pół metra od brzegu. Oprócz tego bez brania.

Użytkownik Pawllos edytował ten post 27 listopad 2015 - 15:31


#4219 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 listopad 2015 - 20:08

A jak na wejściu czyli Kryłów,Prehoryłe czy w Gołębiu????

#4220 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1495 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 listopad 2015 - 00:11

Panowie ktoś wie gdzie mógłbym na Bugu spróbować sił z zimowym jaziem i kleniem? Okolice Siemiatycz czyli turna, zajęczniki. Bywam żadko a lubie tą rzekę.