Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7446 odpowiedzi w tym temacie

#5061 OFFLINE   bartuch5473

bartuch5473

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 317 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 01 listopad 2016 - 23:23

Panowie piekne ryby tylko pogratulowac. Mam pytanie jak z okoniem w okolicach Gołębia albo Kryłowa. Wie ktoś coś? Za każde info będę wdzięczny. Pozdrawiam
  • Ziom lubi to

#5062 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 02 listopad 2016 - 08:41

Panowie piekne ryby tylko pogratulowac. Mam pytanie jak z okoniem w okolicach Gołębia albo Kryłowa. Wie ktoś coś? Za każde info będę wdzięczny. Pozdrawiam

Dalej niska woda, starorzecza odcięte - w nich okonia jak na lekarstwo. Trzeba szukać w rzece a tam nie taka prosta sprawa. 


  • bartuch5473 lubi to

#5063 OFFLINE   bartuch5473

bartuch5473

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 317 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 02 listopad 2016 - 13:16

Dzieki kolego za info. Czyli pewnie wypad standardowo zakonczy sie w Grodku. Tam jest wieksza szansa na okonia. Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam

#5064 OFFLINE   muczos83

muczos83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • Lokalizacjakraina pstrąga i Lipienia
  • Imię:spławik

Napisano 05 listopad 2016 - 12:18

Panowie w okolicy Serpelic na jaka ryby się nastawić jak już pisałem mamy zawody guma wobler czy w ogole cos bierze w tamtych rejonach prosze o pomoc ;]

#5065 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 05 listopad 2016 - 17:05

Panowie w okolicy Serpelic na jaka ryby się nastawić jak już pisałem mamy zawody guma wobler czy w ogole cos bierze w tamtych rejonach prosze o pomoc ;]

Kiedy masz te zawody? Dzisiaj przyjechałem ale nad wodą nie byłem. Mam nadzieje w tym tygodniu połazić ze spinem więc jeśli przyszły weekend to się podzielę, jak jutro to kombinuj.



#5066 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 05 listopad 2016 - 17:39

Darek, przyjeżdżam za tydzień, jakiegoś talona będę testował. Weź mnie tam umów z boleniami...



#5067 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 05 listopad 2016 - 18:03

Darek, przyjeżdżam za tydzień, jakiegoś talona będę testował. Weź mnie tam umów z boleniami...

Idę jutro rano w takim razie :), dzisiaj musiałem napalić bo w domu było +5C . Zobaczę jak to wygląda poniżej starorzecza w Niemirowie. Tyle że w/g prognoz ciśnienie wali się na ryj :unsure: a ponoć ma to wpływ na brania. Teraz wyciągam wszystko co mam i robię przegląd. Jak się łazi z pudełkiem czy dwoma to później jest zdziwienie - skąd ja tyle tego nabrałem :rolleyes: . To już jest kolekcjonerstwo :rolleyes: .



#5068 OFFLINE   muczos83

muczos83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • Lokalizacjakraina pstrąga i Lipienia
  • Imię:spławik

Napisano 05 listopad 2016 - 19:19

Kolego Sacha zaczynamy od piątku 11 nigdy tam nie bylem i chciałbym mieć przewagę nad innymi 😀 daj znać jak tam co tam się dzieje na rzece

#5069 ONLINE   roost

roost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów

Napisano 05 listopad 2016 - 19:58

To może ja coś spróbuję przestawić byłem jakieś 2 tyg temu ale teraz prawie nic się nie zmieniło wiec coś pomogę  , Rzeka w Serpelicach jest szeroka i bardzo płytka , Jest kilka wysepek. Głębsze miejsca to przepływy między spłyceniami i mieliznami, nie wiem dokładnie jaki obszar będziecie obławiać ale od plaży w dół tak sprawa wygląda , w górę przy plaży gdzie stoi statek jest trochę głębiej. Na co się nastawić ? Raczej na wszystko , ryb jest mało i to widać , ale raczej próbował bym szukać okonia później szczupaka czy bolenia . Przynęty to głównie gumy,woblerki,obrotówki i wahadełka. Jakieś pytania pytać śmiało na priv . 



#5070 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 05 listopad 2016 - 20:54

To może ja coś spróbuję przestawić byłem jakieś 2 tyg temu ale teraz prawie nic się nie zmieniło wiec coś pomogę  , Rzeka w Serpelicach jest szeroka i bardzo płytka , Jest kilka wysepek. Głębsze miejsca to przepływy między spłyceniami i mieliznami, nie wiem dokładnie jaki obszar będziecie obławiać ale od plaży w dół tak sprawa wygląda , w górę przy plaży gdzie stoi statek jest trochę głębiej. Na co się nastawić ? . 

Roost przedstawił sytuację w Serpelicach i ma 100% racji. Szczerze mówiąc tamtą stronę znam tylko z obserwacji ale wygląda na płyciznę niestety. Mało kiedy widuję tam wędkarza a jeśli już to w górę od Serpelic. Latem pod tamtym brzegiem było w najgłębszych miejscach jakieś ........ 20-30cm wody a jak płyneliśmy we wrześniu kajakami to mielizna za mielizną. No to teraz będzie gdzieś do metra :rolleyes: . Potraktuj te zawody jako spotkanie towarzyskie :P . Na drugim brzegu wiem że miesiąc temu na zawodach połowiono okoni i coś tam jeszcze, pod Niemirowem gość 2 tygodnie temu ćwiczył okonie.



#5071 OFFLINE   Potamolog

Potamolog

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaPodlaski Przełom Bugu
  • Imię:Marek

Napisano 05 listopad 2016 - 21:25

Nie jest tak źle. To prawda że jest płytko, więc należy szukać głębszych miejsc. A są tam takie do 2-3 m. Może nie zawsze ale coś tam idzie wydłubać. Ostatnio trafiłem tam kilka szczupaków, może nie jakieś okazy ale wymiarowe spokojnie były. Zameldował się również sandacz prawie 70-tka. Także, trochę optymizmu. ;)


  • muczos83 lubi to

#5072 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 05 listopad 2016 - 21:55



Idę jutro rano w takim razie :), dzisiaj musiałem napalić bo w domu było +5C . Zobaczę jak to wygląda poniżej starorzecza w Niemirowie. Tyle że w/g prognoz ciśnienie wali się na ryj :unsure: a ponoć ma to wpływ na brania. Teraz wyciągam wszystko co mam i robię przegląd. Jak się łazi z pudełkiem czy dwoma to później jest zdziwienie - skąd ja tyle tego nabrałem :rolleyes: . To już jest kolekcjonerstwo :rolleyes: .

Cześć Darku.

Byłem tam wczoraj.Od 9 do 18 obstukałem gumami całą burtę od przykosy do znaku za krzakami.Szału nie było,kilka delikatnych brań z czego jedna wyholowana ryba-szczupaczek. Przy brzegu ryb nie stwierdziłem,wszystkie brania w rynnie od szczytu przykosy do końca chaszczy.Uciąg dość spory więc szykuj się na ciężko. W poprzek łowiłem 20gr,a pod prąd 25-30gr.Gumy jasne 10-12cm.

Było fajnie choć chłodny wiatr wiał prawie centralnie w pysk, rybka była,kiełbaskę upiekłem. :)

5bc85076dd13a543med.jpg

 

c82fd86da8fa92famed.jpg

 

e4ed94350c419486med.jpg

 

52af40d55c36726emed.jpg

 

Miałem też ciekawą przygodę/sytuacje ze Strażą Graniczną. Panowie naoglądali się chyba amerykańskich filmów o bohaterach z Wietnamu czy innej Korei. Około południa usłyszałem lecący śmigłowiec i mimo że hałas narastał nie było go widać.Aż tu nagle zza zakrętu (widocznego na pierwszej fotce) wypada ta wspaniała maszyna lecąc w samej dolinie rzeki około 30m nad wodą.Pilot dynamicznie pokonał kolejny zakręt przy Gnojeńskiej Górze ,pochylając się pod sporym kątem i nie zwiększając pułapu.Jak mnie mijali wydawało się że mają dobrą zabawę, bo ten siedzący z prawej strony wyraźnie się szczerzył do mnie. :)

Pierwszy raz się spotkałem z takim lotem i....nie zdążyłem nawet wyciągnąć telefonu aby nagrać te wyczyny.

 

Pozdrawiam Tomi B)


  • sacha, maicke82 i jacekp29 lubią to

#5073 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 05 listopad 2016 - 22:17

Chyba w drugiej części "Rambo" była taka scena :) Eh, narobiłeś zdjęć- narobiłeś tęsknoty... ;)


  • prabart lubi to

#5074 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 05 listopad 2016 - 22:35

Chyba w drugiej części "Rambo" była taka scena :) Eh, narobiłeś zdjęć- narobiłeś tęsknoty... ;)

Być może to właśnie ze sceną z tego filmu skojarzyła mi się od razu  ta sytuacja. :)

Zdjęcia kiepskie,szczególnie te pod słońce :(

Z Warszawy nie jest tak daleko,wskakujesz w auto i .....lecisz. Ekonomicznie będzie na 2-3 dni ,a agroturystyki po sezonie tanie.

Chyba że Darek @Sacha może Cię przenocuje i nakarmi ;)

 

Pozdrawiam Tomi B)



#5075 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 05 listopad 2016 - 23:22

Z Warszawy nie jest tak daleko,wskakujesz w auto i .....lecisz. Ekonomicznie będzie na 2-3 dni ,a agroturystyki po sezonie tanie.

Chyba że Darek @Sacha może Cię przenocuje i nakarmi ;)

Tomi, dzięki za zaproszenie do Darka ;) ale teraz to już tam do siebie jeżdżę :) Od kiedy to ekonomia ma coś wspólnego z wędkarstwem? :)))) 


  • sacha i Łowca.b lubią to

#5076 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 06 listopad 2016 - 11:19

 Weź mnie tam umów z boleniami...

Między 8:00 a 09:00 może być :P ? Ciśnienie tak jak pisałem, wali w dół. Wczoraj wieczorem było 987 a dzisiaj po południu ma być 977, to chyba spory spadek. Byłem nad wodą przed 08:00. 2 wędkarzy obrabiało na boczny trok, w ciągu godziny nie mieli nawet brania, przed 10:00 się zebrali. W międzyczasie przyjechało 4, łazili bez brań a na wodzie nawet jednego pluśnięcia. Ja byłem 2,5h na mały wobler i obrotówki zero zainteresowania ze strony ryb. Przejechałem pod Sutno na pół godziny i też studnia.

Myślę że do piątku się codziennie wybiorę na trochę, dzięki Tomi - poćwiczę. Zrobiłem remanent, mam co rwać :rolleyes: .



#5077 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 06 listopad 2016 - 11:55

Tomi, dzięki za zaproszenie do Darka ;) ale teraz to już tam do siebie jeżdżę :) Od kiedy to ekonomia ma coś wspólnego z wędkarstwem? :)))) 

Dominik,jak masz jakąś działkę z domkiem w pobliżu Bugu to jesteś na dobrej pozycji do kilkudniowego ataku.

Rzeka jest piękna ,a o tej porze roku ma swój tajemniczy ,kresowy klimat :) .

Masz oczywiście rację że wędkarstwo i ekonomia nie są sobie bliskie ;) .

 

Między 8:00 a 09:00 może być :P ? Ciśnienie tak jak pisałem, wali w dół. Wczoraj wieczorem było 987 a dzisiaj po południu ma być 977, to chyba spory spadek. Byłem nad wodą przed 08:00. 2 wędkarzy obrabiało na boczny trok, w ciągu godziny nie mieli nawet brania, przed 10:00 się zebrali. W międzyczasie przyjechało 4, łazili bez brań a na wodzie nawet jednego pluśnięcia. Ja byłem 2,5h na mały wobler i obrotówki zero zainteresowania ze strony ryb. Przejechałem pod Sutno na pół godziny i też studnia.

Myślę że do piątku się codziennie wybiorę na trochę, dzięki Tomi - poćwiczę. Zrobiłem remanent, mam co rwać :rolleyes: .

Ciśnienie leci w dół to fakt, w piątek jak ja byłem była lekka "górka" pod 1000hPa i było wyraźnie lepiej.Temperatura około +1,zimny wiatr ,ostre słońce i pojedyncze płatki śniegu.Mimo że nie połowiłem to kontakt z rybami był, ale jak pisałem łowiłem ciężko w głównym nurcie .Przez cały dzień przewinęło się ze 4 wędkarzy łowiących lekko pod okonia i żaden nie miał ryby.Próbowali przy ujściu starorzecza,poniżej przykosy jak i pod gnojeńską górą.

Jak będziesz miał czas to spróbuj po południu i ze 2-3 godziny po ciemku.Po zmierzchu jak ustał wiatr,woda wyraźnie ożyła.Było widać i słychać żerowanie ryb,a około 17 miałem najładniejsze branie tego dnia i nie był to szczupak :)

Oczywiście po ciemku zmień główkę na znacznie lżejszą.

 

Pozdrawiam Tomi B)



#5078 OFFLINE   dariusz262

dariusz262

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski

Napisano 06 listopad 2016 - 13:05

Tomi, dzięki za zaproszenie do Darka ;) ale teraz to już tam do siebie jeżdżę :) Od kiedy to ekonomia ma coś wspólnego z wędkarstwem? :)))) 

Auto na gaz np. :P



#5079 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 06 listopad 2016 - 13:07

Między 8:00 a 09:00 może być :P ?

Może, idealnie. Oczywiście akademicki kwadrans obowiązuje ;)

 

Dominik,jak masz jakąś działkę z domkiem w pobliżu Bugu to jesteś na dobrej pozycji do kilkudniowego ataku.

Ano mam od niedawna kawałek drewnianej chałupki, ale póki nie ocieplę to nie ma szans na kilka dni, przy tej pogodzie i wilgotności szybko bym wymiękł...



#5080 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 06 listopad 2016 - 13:27

Ano mam od niedawna kawałek drewnianej chałupki, ale póki nie ocieplę to nie ma szans na kilka dni, przy tej pogodzie i wilgotności szybko bym wymiękł...

Ja mam ocieploną ale palić chciał nie chciał trzeba. Ale taki kominek to lepszy jak telewizor :) . Do tego książka albo internet i jakieś szkło z winem i mogę siedzieć B) . Tylko zawsze przy takim obiekcie jest coś do zrobienia.