Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Rzeka Bug


  • Please log in to reply
7440 replies to this topic

#7301 OFFLINE   jarekbialapodl

jarekbialapodl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 posts
  • LokalizacjaBIAŁA PODLASKA
  • Imię:Jarek

Posted 29 November 2022 - 12:34

Ja już uruchomiłem machinę. Zgłoszone wszędzie. A tego prezesa dojadą.

Oby to była prawda i dało się coś udowodnić. Trzymam kciuki.


  • NAD BUGIEM and Kopytko like this

#7302 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 posts
  • LokalizacjaAFG...

Posted 29 November 2022 - 14:26

Bo łowią wędką z kołowrotekiem na gumy z doczepioną kotwiczka na przodzie. Według PZW legalnie ale jak ktoś wie jak się łowi z podbicia a szarpie to odrazu to rozrurzni


A w innych wątkach tematy o dozbrojkach dodatkowymi kotwiczkami, hakami.
Już dawno pisałem że to dozbrajanie jest wykorzystywane do innego celu i lepiej żeby zakazać stosowania tego typu ,,tuningu,, przynęt. Pozdrawiam.

#7303 OFFLINE   Kopytko

Kopytko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 posts
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maru

Posted 29 November 2022 - 16:14

A pózniej zdziwienie, że ryby nie ma. Mentalność wędkarzy nad naszym Bugiem(90%) nie różni się niczym od naszych sąsiadów ze wschodu. Byleby się nażreć jak najniższym kosztem. Nie ważne czy wyszarpane czy złowione uczciwe( w ramach obowiązujących przepisów zabieranie ryb jest nadal możliwe i to jest fakt) . A na rzece nadal trwa szczupakowo-sandaczowy marazm- jeśli ktoś łowi od niedawna lub dopiero zaczyna to mu współczuję.


  • Maciej W. and wedkarzzadyhe like this

#7304 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,596 posts
  • LokalizacjaSan Escobar

Posted 29 November 2022 - 19:17

Witam byłem wczoraj na granicznym Bugu. Pływałem pontonem i próbowałem złapać sandacza. Ale żadnych wyników. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co nieco ? Może coś robię źle, biczowałem wodę metr po metrze miejscówki takie jak początek ostrego zakrętu, spad na środku zakrętu i oczywiście wyjście z zakrętu. Gumy do 12 cm na głowkach od 15 do 25 gram(w innym przypadku nie dochodzi do dna)

 Dominik, na granicznym bardzo ciężko o rybę, a tym bardziej o wymiarową :( Wiem, bo jestem co weekend 



#7305 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 posts
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Posted 29 November 2022 - 23:00

Kopytko każdy sadzi według siebie . 

 Często bywam nad Bugiem  i nie widzę większej różnicy w zachowaniach wędkarzy nad Narwią , Wisłą czy Bugiem .

Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora bo się  dno urwie .

Wszędzie jest olbrzymia presja wędkarska na rybę i tyle .

Co do tego marazmu to żeś dojechał .

Już dawno tak ja i mój znajomy nie połowiliśmy jak tej jesieni na Bugu i starorzeczach  .

On jeździ  dwa razy w tygodniu i zawsze ma pobicia drobnych i większych sztuk ale do 

sierpnia była lipa to prawda .


  • Byniek likes this

#7306 OFFLINE   Kopytko

Kopytko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 posts
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maru

Posted 30 November 2022 - 18:33

Kopytko każdy sadzi według siebie . 

 Często bywam nad Bugiem  i nie widzę większej różnicy w zachowaniach wędkarzy nad Narwią , Wisłą czy Bugiem .

Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora bo się  dno urwie .

Wszędzie jest olbrzymia presja wędkarska na rybę i tyle .

Co do tego marazmu to żeś dojechał .

Już dawno tak ja i mój znajomy nie połowiliśmy jak tej jesieni na Bugu i starorzeczach  .

On jeździ  dwa razy w tygodniu i zawsze ma pobicia drobnych i większych sztuk ale do 

sierpnia była lipa to prawda .

Spoko, przedstawiam swój punkt widzenia. Jestem od 3 do 5-6 razy w tygodniu nad rzeką( za dnia bo graniczne odcinki).  Przeróżna charakterystyka miejsc. Coś tam wiem. 20-21 lat ze spiningiem w ręku nad tą konkretną rzeką.  Dla mnie aktualny rybostan i ilość brań świadczy o marazmie. Mówię tu tylko o szczupaku, sandaczu i dużym okoniu. Boleni jest od zaj...nia, mikro sumków, kleni również. Mogłem od razu napisać, ze mam na myśli w zasadzie dwa gatunki ryb, dla mnie priorytetowe- szczupak sandacz. reszta mnie nie interesuje. Starorzecza to inna bajka. 


  • rmario73 likes this

#7307 OFFLINE   ZARK

ZARK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 posts
  • LokalizacjaLubiesza
  • Imię:Radek

Posted 30 November 2022 - 19:46

Nie wiem czy macie również takie spostrzeżenia jak ja, ale wydaje mi się, że Bug mocno się zmienił na niekorzyść nie tylko w zmniejszeniu rybostanu ale głównie w ilości ciekawych miejsc. Większość to płycizny z piachem, ryba gromadzi się w nielicznych miejscach gdzie gromadzą się wędkarze. Wiele problemów ma nasza rzeka a jej kondycja słabnie z roku na rok ☹️
  • rmario73, Byniek and Tabor like this

#7308 OFFLINE   Kopytko

Kopytko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 posts
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maru

Posted 30 November 2022 - 19:52

Nie wiem czy macie również takie spostrzeżenia jak ja, ale wydaje mi się, że Bug mocno się zmienił na niekorzyść nie tylko w zmniejszeniu rybostanu ale głównie w ilości ciekawych miejsc. Większość to płycizny z piachem, ryba gromadzi się w nielicznych miejscach gdzie gromadzą się wędkarze. Wiele problemów ma nasza rzeka a jej kondycja słabnie z roku na rok ☹️

To prawda, ale jest to bardzo mocno związane z kilkuletnimi, niskimi wiosennymi wodami. Ostatnia długo utrzymująca się bardzo wysoka woda była w 2013r. Sprzyja to zapiaszczaniu oraz braku naciąganych z nurtem nowych drzew, tworzenia rynienek, dołków, A najgorsze to trudne gatunki do tarła dla wielu ryb.



#7309 ONLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 352 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Posted 30 November 2022 - 22:52

Spoko, przedstawiam swój punkt widzenia. Jestem od 3 do 5-6 razy w tygodniu nad rzeką( za dnia bo graniczne odcinki). Przeróżna charakterystyka miejsc. Coś tam wiem. 20-21 lat ze spiningiem w ręku nad tą konkretną rzeką. Dla mnie aktualny rybostan i ilość brań świadczy o marazmie. Mówię tu tylko o szczupaku, sandaczu i dużym okoniu. Boleni jest od zaj...nia, mikro sumków, kleni również. Mogłem od razu napisać, ze mam na myśli w zasadzie dwa gatunki ryb, dla mnie priorytetowe- szczupak sandacz. reszta mnie nie interesuje. Starorzecza to inna bajka.


Daj jakieś foty tych boleni, których jest od za....bania, chętnie pooglądamy.
  • wedkarzzadyhe likes this

#7310 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 posts
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Posted 01 December 2022 - 08:13

Nie łowie boleni , kilka razy celowo próbowałem je złowić  bez efektu .

Nie będę się  rozpisywał czy są  bolenie w Bugu czy ich nie ma  .

To co widzę na tych odcinkach  Bugu gdzie łowie tz od Szumina do Wilczogęb jest ich dużo w stosunku do innych 

ryb ale to moje obserwacje .

Nie widzę tak jak kiedyś  że o zmierzchu tłukły drobnice ale widać ich przemieszczanie się  w wodzie z wysokich burt i to 

dorodne okazy ,szczególnie  na Szuminie . 

Kika razy będąc przy palach na Bugu jak ktoś tam bywa to wie o jakim miejscu mówię widziałem ataki Boleni słusznej wielkości .

Ryby w Bugu ubywa drastycznie z roku na rok i to jest fakt .

Przykłada się  do tego wędkarz , kłusownik , kormoran , wydra , czapla i brak wiosennych przyborów wód tz tarlisk .

Jeszcze 20  lat temu łódki na starorzeczach to były ale pychówki a teraz w tygodniu potrafi pływać  kilka sztuk  presja na łowienie jest

olbrzymia no i pogoda tz dostęp  do rzeki .



#7311 OFFLINE   jarekbialapodl

jarekbialapodl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 posts
  • LokalizacjaBIAŁA PODLASKA
  • Imię:Jarek

Posted 01 December 2022 - 08:24

Witam. Potwierdzam szczupaka i sandacza bardzo mało. Kleni widać sporo. Boleni jest dużo, ale  ciężko je złapać, ale są i  przynajmniej je widać. Co do tego co pisze "ZARK" zgadza się mam podobne spostrzeżenia. Odcinki ciekawe zarastają trawa, brak krzaków , wierzby brak bo bobry tez robią swoje niestety. Skarpy zarastają również trawami. Patrze na niektóre miejsca i sam nie wierzę , że to te same co 10-15 lat temu. Wszystko niestety na niekorzyść.  Dla mnie jedynymi wdzięcznymi miejscami pozostały głębsze przykosy.



#7312 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 posts
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Posted 01 December 2022 - 12:57

Właśnie z powodu braku wody upatrywał bym że takich ryb jak szczupak jest mniej ...(brak odpowiedniego tarła - a dokładniej miejsc tarłowych a jak już się coś znajdzie jakieś rozlewisko to często jest tak że ryba się wyciera woda zaczyna opadać i narybek zostaje w kałuży bez wyjścia ...woda zmienia charakter jest bardzo duzo klenia ,jazia ...ryb napewno jest mniej niż kiedyś i jest w tym wiele powodów ...od przyduch letnich po miesiarnie które rok do roku pustoszą wodę ..co niektórzy jeszcze łowią piękne ryby na Bugu ale kto mądrzejszy nie chwali się tym a już napewno nie w wątku tutaj .
  • S.N. and karoln like this

#7313 OFFLINE   Kopytko

Kopytko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 posts
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maru

Posted 01 December 2022 - 15:35

Daj jakieś foty tych boleni, których jest od za....bania, chętnie pooglądamy.

Nie mam zamiaru czegokolwiek udowadniać. Bolenia jest bardzo dużo. Gdyby był łatwiejszy do złowienia i smaczniejszy to nie mam złudzeń. W lato chlapaków nie byłoby aż tyle. Przynajmniej na granicznym. 



#7314 OFFLINE   krist-off

krist-off

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 posts
  • LokalizacjaMrozy-Mińsk Maz-Mierzwice

Posted 01 December 2022 - 15:39

Też potwierdzę dużą ilość klenia i bolenia natomiast praktycznie brak szczupaka, sandacza co do leszcza tez jest go wg mnie mniej. Wędkuje w okolicach Mierzwic, presja jest olbrzymia, będąc ostatnio w listopadzie na Mierzwickim zakręcie naliczyłem 18 wędkarzy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Kopytko likes this

#7315 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 posts
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Posted 01 December 2022 - 17:13

Jak ma być ryba jak pseudowedkarze z łódek szarpią ryby, wczoraj sam na własne oczy widziałem jak w Woroblinie stała łódka 15 metrów od słupa granicznego, który wyznacza zimowisko, akurat trafiłem jak holowali do łódki suma około 100 cm złapanego za ogon.
Codziennie z Woroblina wyjeżdża po kilkanaście różnych ryb zberetowanych przez tych pseudowedkarzy,
Zastanawiałem się dlaczego wędkarze spływają już po 11 z wody i to praktycznie codziennie, odpowiedź?! Bo już mają komplet sumów zberetowanych za ogon na zimowiskach!!!
Dzwoniłem do Straży PZW i co?! Nie mają czym tam dojechać bo drogi rozryte i tylko porządną terenówka dojedzie lub nie są w stanie wszystkich wód pilnować, taką ich odpowiedz usłyszałem! Ale kasę wiedza jak brać za składki je..ne nieroby z PZW!!!
Najbardziej przykre jest to, że ludzie którzy nazywają się wędkarzami robią takie rzeczy...

Edited by NAD BUGIEM, 01 December 2022 - 17:15.

  • wujek, vastus and Kopytko like this

#7316 OFFLINE   Tomasz79

Tomasz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 posts
  • LokalizacjaZĄBKI
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:GREGUŁA

Posted 01 December 2022 - 20:55

Jak ma być ryba jak pseudowedkarze z łódek szarpią ryby, wczoraj sam na własne oczy widziałem jak w Woroblinie stała łódka 15 metrów od słupa granicznego, który wyznacza zimowisko, akurat trafiłem jak holowali do łódki suma około 100 cm złapanego za ogon.
Codziennie z Woroblina wyjeżdża po kilkanaście różnych ryb zberetowanych przez tych pseudowedkarzy,
Zastanawiałem się dlaczego wędkarze spływają już po 11 z wody i to praktycznie codziennie, odpowiedź?! Bo już mają komplet sumów zberetowanych za ogon na zimowiskach!!!
Dzwoniłem do Straży PZW i co?! Nie mają czym tam dojechać bo drogi rozryte i tylko porządną terenówka dojedzie lub nie są w stanie wszystkich wód pilnować, taką ich odpowiedz usłyszałem! Ale kasę wiedza jak brać za składki je..ne nieroby z PZW!!!
Najbardziej przykre jest to, że ludzie którzy nazywają się wędkarzami robią takie rzeczy...

Cześć .Lepiej spróbuj nawiązać kontakt z jakimś YOUTUBEREM wędkarskim i przedstaw mu problem (może Cezary z WĘDKARSTWO.PL ,on łowi na Bugu i moze zaintersuje go temat) .Myślę że trzeba iść taką drogą,nagrać materiał  i wrzucić do sieci, nagłośnić. Na Pzw nie ma co liczyć, z jerkbajta raczej też nikt nic nie zrobi z tym...



#7317 OFFLINE   Ciastek

Ciastek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Posted 02 December 2022 - 08:56

Czy w takiej sytuacji nie lepiej zgłosić przestępstwo policji? Może trzeba ich nagrywać? Na PZW też bym nie liczył :( albo skrzyknąć się w pięciu i dokonać zatrzymania obywatelskiego jak będą spływać z rybami i wtedy policja? Przykro się to czyta, wszędzie to samo, wszędzie ta pazerność i cwaniactwo pseudo wędkarzy.
  • S.N. likes this

#7318 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 posts
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Posted 02 December 2022 - 09:19

Było zgłoszone na Policję i na Straż Graniczną i koledzy w Wojska "odwiedzili" szarpakowców.


  • Ciastek likes this

#7319 OFFLINE   IPeIPe

IPeIPe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 posts
  • Imię:Piotr

Posted 03 December 2022 - 16:44

Z jakim finałem?

#7320 OFFLINE   Aspius Rapax

Aspius Rapax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 posts
  • LokalizacjaSkrajnie dziki wschód
  • Imię:Mateusz

Posted 05 December 2022 - 17:00

Daj jakieś foty tych boleni, których jest od za....bania, chętnie pooglądamy.


Też mnie zaciekawiło gdzie to tych boleni tyle jest🤔, bo jakoś "ani widu ani słychu" jak tak sobie wędruje nad rzeką. Co do trudności ich złowienia, to jeśli są w samym łowisku to ich złowienie wg mnie jest łatwiejsze niż chociażby klenia. Pozdrawiam