Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7463 odpowiedzi w tym temacie

#1321 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 12 październik 2011 - 20:18

Widziałem że przy połączeniu szumina z przerwańcem chłopaki łapali z gruntu na żywca, zakładali stynkę i brały im małe sandaczyki

#1322 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 13 październik 2011 - 17:06

Dzisiaj Bug okolice Janowa Podlaskiego dwa małe skróty jeden na wobka drugi na wahadło klepankę Zbigniewa Dudy a na 1 pralni wymiar i 4 okonie od 23 do 26cm na casta miłe rybki w wodzie rzecz jasna .

#1323 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4481 postów

Napisano 13 październik 2011 - 18:48

Witam,

U mnie trochę się dzieje, wczoraj szczupak 60 parę, okoń około 30 i spięty boleń, przez moment widziałem, dość spory :( Wszystko na RH10 :huh:

Dzisiaj powtórka z Biosteronem w owe miejsce, kilka okoni, największy 34 cm ale spasiony, najważniejsze, że mam namierzone bolenie, które jak w środku lata ganiają widowiskowo za uklejkami, nawet jak pada grad i deszcz. Są za to ostrożne, podskubują tylko ogonki RH, trzeba pomyśleć nad czymś innym.

.

Bujo

P.S. Marcin- jak byś stal tam gdzie mówiłem bolek byłby Twój <_<

Załączone pliki

  • Załączony plik  Okon.jpg   305,76 KB   1976 Ilość pobrań


#1324 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 13 październik 2011 - 18:58

Witam,



P.S. Marcin- jak byś stal tam gdzie mówiłem bolek byłby Twój <_<



Brak pomysłu, w mojej głowie, na te bolenie, które Michał wywęszyłeś, woda stojąca za przykosą, na RH 10 próby były, i to nie raz, czasem czuć na kiju, ze boleń puknie i odchodzi. Robię rzut przed siebie, RH spada do wody, boleń w tym samym czasie bije w uklejki po środku trasy prowadzenia przynęty, przyspieszam prowadzenie RH i nic. Jest ich tam kilka, może Michał na dniach je przechytrzysz,jakby co to foto t boleniem mile widziane :D .


#1325 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 13 październik 2011 - 20:14

[quote]
Witam,



P.S. Marcin- jak byś stal tam gdzie mówiłem bolek byłby Twój <_<


[/quote]

Brak pomysłu, w mojej głowie, na te bolenie, które Michał wywęszyłeś, woda stojąca za przykosą, na RH 10 próby były, i to nie raz, czasem czuć na kiju, ze boleń puknie i odchodzi. Robię rzut przed siebie, RH spada do wody, boleń w tym samym czasie bije w uklejki po środku trasy prowadzenia przynęty, przyspieszam prowadzenie RH i nic. Jest ich tam kilka, może Michał na dniach je przechytrzysz,jakby co to foto t boleniem mile widziane :D .

[/quote]
Ja bym spróbował na cykadę ratin prowadzoną skokami 3 szybkę obroty opad itak dalej kombinować. Mijałem przypadki że na RH nie chciała a na ratin pobiła ja zresztą dziś na cykadkę połowiłem

#1326 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 13 październik 2011 - 20:52

ja zresztą dziś na cykadkę połowiłem


Co złowiłeś :unsure:

Mam w pudelku Cykade Rattlin, ale nie brałem tej przynęty pod uwagę. Jutro pokombinuje, ale już gdzie indziej za przykosą.


#1327 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 13 październik 2011 - 21:03

[quote]
ja zresztą dziś na cykadkę połowiłem
[/quote]

Co złowiłeś :unsure:

Mam w pudelku Cykade Rattlin, ale nie brałem tej przynęty pod uwagę. Jutro pokombinuje, ale już gdzie indziej za przykosą.

[/quote]
Złowiłem 13 ryb 7 krótkich sandaczy 3klenie ok 38cm 2sandacze 58 i szczupak64cm .łowiłem od 11do 19/30

#1328 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 14 październik 2011 - 17:10

Jakieś zdjątka kolega posiada?

#1329 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 15 październik 2011 - 16:48

Wczoraj kolega przez chwile wstawił, ale potem wcieło.Czyżby czarna dziura?

#1330 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4481 postów

Napisano 17 październik 2011 - 17:21

Witam,

Wczoraj miałem ciekawy przyłów:

.

Zagryzł ukleje RH12, wszystkie trzy groty. Dobrze, ze mam dwóch forumowiczow jako świadków :D :D :D Co ciekawe miał wysypkę tarłowa co może tłumaczyć agresje.

Sandacze powinny się ruszyć lada moment,coś tam już podskubują na burtach okonie nieźle harcują ale jeszcze są kapryśne, parę dni przymrozków i im przejdzie. Bolenie olewają na maxa, nic nowego, odprowadzają, wala w ukleje ale wędkarzy maja w dupie, jeszcze się do nich dobiorę :D Jutro powtórka :D

Bujo

Załączone pliki



#1331 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 19 październik 2011 - 19:25

Michał gratuluję łopaty :huh:

#1332 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3714 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 20 październik 2011 - 09:48

Michaś o tej porze leszcz z wysypka tarłową :huh: Jakiś mocno opóźniony w rozwoju :mellow:

#1333 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 20 październik 2011 - 15:52

Drugi, trochę mniejszy również był ospowaty jeśli się nie mylę

#1334 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 20 październik 2011 - 16:31

Nie widziałem dokładnie , mojego @Bujo odczepiał w wodzie. Namierzyłem bolenie za przykosa i nie wiem jak się do nich dobrać <_< , dzisiaj płynął za przynętą wzdłuż brzegu pod kij i nawet nie pobił, widziałem go całego, był sporej wielkości.

#1335 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 20 październik 2011 - 19:06

Kombinu z tempem zwijania bo przynete juz masz skoro do niej wychodzi.A mimo poźnej pory bolen woli jednak jak mu coś ucieka.Choc jesli w miejscu tym nie ma żadnych zawirowań wody, zmiennych prądów tylko równo płynie będzie on trudny do złowienia nawet jesienią.Czasem warto odpuścić i szukać gdzie indziej.Nurt rzeki musi w znacznym stopniu pomagac w oszukaniu tej ryby bo wtedy przynęta dostaje naturalnych ruchow i każda zmiana w jej pracy, każdy uskok to moment na który boleń najczęsciej reaguje.Ale to głównie o wobki chodzi a jeśli wychodzi Ci do rh to nie poradzę bo nie miałem stycznosci.pzdr

#1336 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 20 październik 2011 - 19:10

A tak w ogóle to coś Bug nie rozpieszcza skoro w spinningowym gronie od kilku dni prym wiedzie wątek leszczowy <_<

#1337 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 20 październik 2011 - 19:22

Odpuścić nie mogę, a szukać gdzie indziej nie ma po co, teraz jesienią, bolenie na Bugu stoją za przykosami. W tym miejscu, gdzie one są, jest woda stojąca i dość przejrzysta. Na RH nie reagują. Jutro także będę próbował.

#1338 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 20 październik 2011 - 19:31

Ja tam przebranżawiałem się już na kolczatki jak na razie tylko 78 cm :D

#1339 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 20 październik 2011 - 20:34

Odpuścić nie mogę, a szukać gdzie indziej nie ma po co, teraz jesienią, bolenie na Bugu stoją za przykosami. W tym miejscu, gdzie one są, jest woda stojąca i dość przejrzysta. Na RH nie reagują. Jutro także będę próbował.

Tam one odpoczywają ale stołówkę moga mieć gdzies niedaleko.Chyba ,ze widac na wodzie ,że sie w tym miejscu do uklei podnoszą wtedy cierpliwość powinna wynagrodzić.Może jeszcze kilka dni,jakas zmiana pogody i beda mniej wybredne.Ale miejsce ze stojacą wodą jest mega trudne.

#1340 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 21 październik 2011 - 17:41

Tak jak wczoraj pisałem , tak zrobiłem. Obławiałem dziś miejscówkę (przykosa), na której zerowały bolenie. Dzisiaj zmieniły sobie stołówkę, zerowały dalej od lądu, a mianowicie na końcu przykosy, przy nurcie wody. Odległość spora, brak możliwości dostania się na piaszczysta łachę. Zerkniecie na pudełko z przynętami, krotka myśl, co by tu dobrać, aby przynęta doleciała tak daleko, nie spłoszyła jegomości i była skuteczna. Padło na ołówek Roberta, myślę sobie daleko lata rakieta, pewnie i skuteczna, bo raczej Robert innych nie robi :D . Pierwszy daleki rzut... spalony, przynęta poleciała nie tam gdzie chciałem, trudno...następny rzut będzie lepszy. Następny rzut extra, za warkocz tam gdzie odbija woda od rantu przykosy, po chwili ... czuje ze jest :D , lecz po chwili, krotka była moja radość, co jest! ...odpiął się cholera ech. No trudno, nastopne rzuty i jessssst!, idzie idzie morda się cieszy, a jak :D . Na oko taki ponad 50cm, zwracam naturze to co jej. Następne kilka rzutów ołówkiem i nic. Kurcze, myślę sobie, może czas zmienić przynętę, ale na jaką... i znów zerkam do pudełko. Może założę wahadłówkę od kolegi @Stachu, co kiedyś tam od niego zakupiłem. Plusy tej wahadłówki to, że daleko lata rakieta i to, że płynie przy powierzchni lustra wody. Mocny zamach i leci wow :huh: jeszcze dalej niż ołówek, ściągam i jest !!... mój ulubieniec, walczy wojuje , próba sił z obu stron, kto silniejszy :D. Jest mój, miara do reki 65cm. Myślę sobie, nada się do forum @Jerkbait :D. Szybka fota z plecaka i boleń wraca do wody. Następnych kilka rzutów zaowocowało następnym boleniem, ale już mniejszym. Na tym się skończyła moja dobra passa, zapada cisza i tak już do ściemnienia. W niedziel tam wrócę, trza kuć, póki żelazo nie ostygnie.

W poławianiu boleni pomógł mi kij Batson XST1264F RX8 3,20m 10-28g. Do tego podpięty kołowrotek Daiwa Emblem Z3000iA, żyłka P-Line PF Original 0,20mm.

.


Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

1 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    pablo