Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7463 odpowiedzi w tym temacie

#1421 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 22 grudzień 2011 - 01:41

Marcel Ty jak czasami coś napiszesz... :mellow:

Ale nie powiem że nie masz racji,z tym że ja bym powiedział że wstręt mam bardziej do ludzi (oczywiście nie wszystkich) bo kraj sam w sobie jest piękny.
I owszem,kraje na północ i zachód od nas to zupełnie inne rozumowanie i bytowanie,mam nadzieję że kolejne pokolenia będą już inne...

#1422 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 22 grudzień 2011 - 02:13

Masz racje czasem czuje ze przeginam...'
...ale Remek jeszcze mi ostrzezenia nie przeslal.
Jak mnie opierpapier to sie poprawie.
Mam tylko jedna nadzieje ze choc czesc, tych młodych ludzi
kiedys przejmie stery i nie da sie stłamsic ,, betonowi ,,

#1423 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 22 grudzień 2011 - 08:43

kiedys przejmie stery i nie da sie stłamsic ,, betonowi ,,
Tego betonu to już chyba nikt nie skruszy.Musimy upaść na same dno i podnieść się na nowo żeby zbudować zdrowy kraj.

#1424 OFFLINE   Marcinos25_ac

Marcinos25_ac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:łapka

Napisano 22 grudzień 2011 - 10:43

Marcel świetne słowa, tak nie daleko od Polski a jest normalnie, ponieważ rządzą tam patrioci a nie jak u nas złodzieje ,a w większości głupi naród uważa że jest okey, oglądają ludzie za dużo telewizji która ich ogłupia i nie potrafią sami myśleć, takie moje zdanie tylko szkoda że te nasze działania kończą się na dyskusjach ale może kiedyś to się zmieni

#1425 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 30 grudzień 2011 - 16:34

Jutro na 100% :lol: ostatnia cało dniowa wyprawa na moją ukochaną rz.Bug ,jestem ciekaw jak mnie pożegna rzeka w 2011r

#1426 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 02 styczeń 2012 - 13:44

To mnie z Kolegą tak Bug pożegnał, 2 ładne sandacze 70 i 75 cm.
Ale waliły jak wściekła nie tam żadne pstryknięcia a konkretne zdecydowane zagryzanie :D
.
i do wody

Użytkownik artzgodka edytował ten post 08 grudzień 2012 - 15:12


#1427 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 02 styczeń 2012 - 15:40

Super rybki!
Gratuluję :mellow:

#1428 OFFLINE   kmr1

kmr1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaBug i okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 styczeń 2012 - 17:49

Gratki!!!!!
Bug darzy szczęściarzy....

Pozdrawiam

#1429 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 02 styczeń 2012 - 19:07

Graniczny Bug? Gratuluję sandaczy, ja w tym roku na tarczy.

#1430 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 03 styczeń 2012 - 10:23

Dzięki Panowie za gratulacje, szczęścia trochę trzeba mieć ale przede wszystkim ciężka praca (choć b. przyjemna) i rozpracowywanie łowiska, oczywiście nie często trafiają się takie ryby ale pod koniec roku mieliśmy takich ładnych 4 i wszystkie z jednego miejsca w innych były ale krótkie.

Generalnie gdyby był to Bug przed przyduchą to dla mnie było by super, myślę, że łowilibyśmy dużo więcej ryb i większych ale jest jak jest i tak jest nieźle :D

a to rybka mojego kolegi
.

To nie Bug graniczny ale jednak górny jego bieg.

ps. i BARDZO WAŻNE, takie ryby trzeba bezwzględnie wypuszczać, szczególnie na Bugu choć ten apel tyczy się większości naszych rzek które są już po prostu wyrybione, wszyscy wiemy z jakiego powodu Marcel też wie i coś o tym pisał :unsure:

Pozdrawiam

Załączone pliki

  • Załączony plik  sss.jpg   53,48 KB   1835 Ilość pobrań


#1431 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5162 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 styczeń 2012 - 13:42

Popieram apel o uwalnianie sandaczy i dołączam jeszcze jedną prośbę. Proszę nie traktować tego jako czepianie się tylko merytoryczną wskazówkę. Ryby o tej porze roku mają bardzo gęsty i sztywny śluz, chroni on skórę ryb przed infekcjami, które im niższa temperatura wody tym bardziej lubią atakować. Dlatego właśnie jesienią i zimą warto pamiętać i dbać o to, żeby w miarę możliwości nie dotykać skóry ryb, najlepiej uwalniać je bez wyjmowania z wody. Poniżej załączam zdjęcie ryb, które zostały tylko wyjęte kasarem i przeniesione do odpicia a już nabawiły się infekcji.

http://images22.fotosik.pl/27/beeec3c2b91fd53emed.jpg

#1432 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 03 styczeń 2012 - 15:55

hm to ciekawe co piszesz, byłem przekonany, że im zimniej tym rozród wszelkich drobnoustrojów jest znacznie ograniczony

#1433 OFFLINE   Bobex

Bobex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów
  • LokalizacjaZiemia

Napisano 03 styczeń 2012 - 15:58

Jak widac są i takie ktore uaktywaniają się przy niższej temperaturze.

#1434 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5162 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 styczeń 2012 - 22:36

Szczególnie pleśnie upodobały sobie zimną wodę. Metabolizm bakterii jest naturalnie spowolniony lecz niestety dotyczy to także immunologii ryb więc najpierw strzępki szaleją ile wlezie. Warunki kontrolowane pozwalają na skuteczne leczenie w naturze... jako ciekawostkę dodam też, że listki skrzelowe sandacza są niesłychanie wrażliwe na mróz, wystawione na powietrze o ujemnej temperaturze szybko ulegają uszkodzeniu.

#1435 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 03 styczeń 2012 - 22:56

hm to bardzo ciekawe co piszesz, oznacza, że bardziej niż myślałem trzeba dbać o sandacze, a propos pleśni to coś w tym jest b np. pleśniawka w tym roku zaatakowała dużą populacje troci wchodzących na tarło do pomorskich rzek

#1436 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5162 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 styczeń 2012 - 00:11

Pleśniawka występująca u ryb dwuśrodowiskowych po wejściu do rzek ma nieco inną patogenezę, jednak niska temperatura sprzyja tej chorobie. Ryby to niesamowicie zdrowe zwierzęta ale tylko wtedy kiedy znajdują się w medium o odpowiednich parametrach, wszelkie odchylenia od tolerowanych, wywołują u ryb stres i w konsekwencji zachorowania. Czasem nawet naturalnie występujące związki chemiczne mogą uszkadzać komórki ryb tylko dlatego,że ich stężenie przekracza dopuszczalne normy, które różnią się u poszczególnych gatunków. Cząsteczki NO2 (azotyny) są na tyle małe, że potrafią przenikać i uszkadzać zdrowe tkanki, tym samym otwierać drogę wszelkim patogenom a przecież są naturalnym metabolitem bakterii cyklu azotowego, który jest wyzwalany za sprawą amoniaku czyli produktu przemiany materii ryb. Czyli aby dbać o ryby trzeba równolegle zabiegać o jakość naszych rzecznych wód bo inaczej samo wsparcie naturalnego rozrodu na nic się nie zda. Bardzo się cieszę, że zauważacie takie rzeczy.

#1437 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 04 styczeń 2012 - 10:07

robi się OFFTOP ale warto, guciolucky - ty to chyba ichtiolog jesteś co ?

pozdro i dzięki za uświadamianie tego nigdy za wiele gdyby tak jeszcze pierdol... PZW zmieniło regulamin na b. rygorystyczny to jest szansa, że za kilka lat rzeki byłyby dość rybne ale niestety u nas tak jest ze wszystkim począwszy od służby zdrowia skończywszy właśnie na wędkarstwie.

a moim zdaniem na Bugu powinien być wprowadzony przynajmniej całkowity zakaz zabierania jakichkolwiek ryb przez co najmniej 3 lata a w tedy rzeka miałaby szansę się odnowić i być znów rybną jak przed wielu laty

a no i oczywiście zakaz odłowów sieciowych które są z powrotem - ech do czorta :(

#1438 OFFLINE   raptorbobok

raptorbobok

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 marzec 2012 - 15:00

Biosteron, czy mógłbyś mi podać lokalizację gdzie sfotografowałeś tamtego węża? Wprawdzie minęło trochę czasu, ale informacja jest bardzo cenna. Najlepiej na pw, jeśli masz jakieś wątpliwości, wszystko wyjaśnię.
Pozdrawiam

#1439 OFFLINE   rmario73

rmario73

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 13 maj 2012 - 09:38

Czy na naszym Bugu dzieje się coś bo nikt nic nie pisze :mellow:

#1440 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 14 maj 2012 - 16:00

Marnie biorą to i nie ma się czym chwalić.
Byłem 9 maja na Szuminie i Broku, zero brań.W niedzielę były zawody na Wywłoce, ale też słabe wyniki mieli chłopaki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych