Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7463 odpowiedzi w tym temacie

#1461 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 06 czerwiec 2012 - 15:04

nie pocieszyłeś mnie jakoś ... :unsure: myślałem że chociaż gumy się inaczej prowadzi :D

#1462 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 06 czerwiec 2012 - 15:15

Przy opukiwaniu dna to właśnie najwięcej gum zostaje w wodzie, chociaż ostatnio zauważyłem że sandacze brały bardziej z powierzchni na woblerka i wachadło, przynajmniej tak twierdzili ci co mówili że coś połapali. Jak byłem w piątek to zaobserwowałem że pod wieczór sandałki widać było przy powierzchni wody jak ganiały za drobnicą.

#1463 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 06 czerwiec 2012 - 18:33

W takim razie nie ma wyjścia trzeba inwestować w odczepiacz, tylko w co, v-free, grom 170? 220?

#1464 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1795 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 06 czerwiec 2012 - 18:49

Karolu, najlepiej to zainwestować w mocną plecionkę, jak przynęta siądzie na gałęzi to wyprostujesz lub złamiesz hak, guma zostaje na dodatek według mnie istotna sprawa to ołów który bardzo zanieczyszcza wodę, wyciągnięty może trafić do ponownej przeróbki i nie zanieczyszcza wody.Jak utknie główka miedzy gałęziami to nie pomoże plecionka jak i odczepiacz. Czasami na Bugu było tak że trzeba było poprowadzić przynętę bardzo wolno, praktycznie po dnie by zachęcić szczupaka do brania, w innych partiach nawet brania drobiazgu nie było.

#1465 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 06 czerwiec 2012 - 19:07

Rozginać gumy to rozginam plecionką 20lbs, gorzej jak mi zamiast się wbić to wciśnie się kolanko w konar lub okręci przyponem, szarpać niema co bo i tak urwę, strzelać można pół dnia bez skutku a taki odczepiacz podejrzewam wytarmosił by lub ew. złamał taki badyl :D

#1466 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 06 czerwiec 2012 - 19:27

Odczepiacz surfer wyciągniesz wszystko, jest tylko kwestia linki jaką podczepisz do tego sprzętu.Wyciągam go z lenistwa tylko przy wartościowszych przynętach, gumy przeważnie rwę, jak byś był zainteresowany to w dziale zamienię podrzuciłem kontakt do producenta a opis tego sprzętu widziałem w dziale przynęty.

#1467 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 07 czerwiec 2012 - 14:01

Witam, przyznam sie szczerze, ze dopiero dzis znalazlem watek o mojej rzecze. Wstyd sie przyznac. Widze, ze sporo ludzi wedkuje w mojej okolicy. Pewnie z niektorymi z Was mijalem sie nie raz. Ta rzeka potrafi dac w kosc, raz sie łowi, a raz jest bryndza kompletna. Potrafi zniechecic ta rzeka, ale nadrabia pieknem. Najlepszy zestaw to sredni zestaw, aleee. Kij mocny do tego obowiazkowo plecionka z zapasem, uzywam 15lbs. przynety gumy i woblery. Po kilku latach łowienia w Bugu, tak dochodze do wniosku, ze w Bugu pływa ryba tylko dlatego, ze srodkowy Bug jest plytki, ryby sa plochliwe i to je ratuje. Czesto zartuje ze znajomym, ze jesli łowisz ryby w Bugu, to zlowisz je wszedzie :lol:. Ostrzezenie!!! Ta rzeka dziala jak narkotyk, czesto przez dlugi czas nie ma ryby, a ciagle jestes :D,paradoks

#1468 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 07 czerwiec 2012 - 14:43

Witamy w wątku. Bug jest rzeką wyjątkową, ale cytując więcej obiecuje niż daje również wyjątkowo kapryśna. Tak już jest w tej rzecznej pasji, rzeki trzeba się uczyć a to wciąga...

#1469 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 09 czerwiec 2012 - 13:15

Ostatni wypad nad Bug napawa mnie optymizmem. Woda opadła i zaczęło się robić ciekawie. Od czasu przyduchy nie widziałem takiej aktywności ryb. Wieczorem było tak jak lubię, bolenie biły raz za razem, chociaż współpracować wcale specjalnie nie chciały (to też lubię <_< ). Wziął tylko jeden średniak, ale za to zamieszanie kiju zrobił 90cm sumek. Nad wodą dużo ludzi, całe szczęście wszyscy zawinęli się na wieczorne wiadomości :lol:

#1470 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 09 czerwiec 2012 - 14:01

My dziś parę km na wodzie setki rzutów i kiszka...ja 3 małe szczubły za to totalna olewka bolków a widzieliśmy dziś mega kabana prawie w całości :mellow: to był skok :lol:
.

Załączone pliki



#1471 OFFLINE   sobol18

sobol18

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Napisano 09 czerwiec 2012 - 22:29

Dzisiaj z kolegą na bugu z ultralajtem. 3 brania na smużaka na napływie sporego kamienia ale żadne nie zacięte. Na pocieszenie mały szczupaczek i kilka okoni na zeróweczkę meppsa.

#1472 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 10 czerwiec 2012 - 17:17

Witam.
Nad Bugiem się wychowałem,czasem mi tęskno bo już 25 lat jak opuściłem te piękne okolice,konkretnie Wola-Uhruska ale przynajmniej raz w roku tam zaglądam.Pozdrawiam wszystkich wędkujących na Bugu.

#1473 OFFLINE   polmar

polmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • Lokalizacjablisko stolicy
  • Imię:Marcin

Napisano 10 czerwiec 2012 - 19:42

Witam
u mnie na Bugu mało wody namierzyłem dołek i pod wieczór nawet się doczekałem pstryków ale żaden nie zacięty. Łowiłem na gumy z dna, a jak u was z sandałem?

#1474 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 11 czerwiec 2012 - 13:32

Wody rzeczywiście bardzo mało, dawno nie było tak niskiego stanu.Wczoraj rano szybki wypadzik na 3 godzinki i tylko 2 okoniowe branka.

#1475 OFFLINE   sadam14

sadam14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski
  • Imię:Adam

Napisano 11 czerwiec 2012 - 16:16

Koledzy, a widać żerujące klenie na Bugu?

#1476 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 11 czerwiec 2012 - 16:51

o stan wody się nie martwcie....u mnie woda w góre w ciagu doby o 24cm. na wysokosci Strzyżowa....więc nieługo wszędzie podskoczy...

#1477 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 11 czerwiec 2012 - 19:30

No to czekamy, czekamy

#1478 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 11 czerwiec 2012 - 21:39

Ja dziś młóciłem opaskę do 22.30 i nawet skubnięcia...za chwilę połamię kij o kolano! :wacko:

#1479 OFFLINE   polmar

polmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • Lokalizacjablisko stolicy
  • Imię:Marcin

Napisano 11 czerwiec 2012 - 21:44

Ja dziś młóciłem opaskę do 22.30 i nawet skubnięcia...za chwilę połamię kij o kolano! :wacko:



ooo no to współczuję Przemo
czy to ten naprawiany???


#1480 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 12 czerwiec 2012 - 19:36

Witam ławiących na Bugu...wroc, cierpliwych i łowiacych na Bugu ;) Jesli chodzi o sandacza to marnie sie zaczyna, niestety z sezonu na sezon łowi sie ich mniej. A zamiast sandacza usiadl mi sumek 85cm. i jego kolega troche krotszy...szkoda bo juz sie cieszylem. Byla jedynie frajda z holu. Nie wierze, ze w Bugu nie ma ryb, przyducha zrobila swoje, ale pokazala tez ile ryby jest faktycznie w tej rzece.Panowie brzana, ktora lezala na brzegu rowne 93 cm. Myslalem, ze sie poplacze. Ryba ma co jesc i tyle, nie widzialem sandaczy tak wykarmionych jak z tej rzeki i tak jest z kazdym gatunkiem. Ryba zeruje bardzo krotko i czesto sie to zmienia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych