Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Turcja


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,184 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 August 2006 - 11:49

Wybieram się na 2-tygodniowe, teoretycznie rodzinne, wczasy do Karaburun, ok. 20km od Alanyi.

Mimo to (tj. mimo teoretycznie rodzinnego charakteru wypoczynku ;) ) poradźcie, jeśli wiecie, czy wędkarsko raczej wykupywać tam 'fishing trips' z zapewnioną łodzią, kijem i przynętami czy też można na własną rękę coś połowić.

Jeśli ta druga opcja, to:
- jaki swój zestaw zabrać (kijek, linka, przynęty);
- jakich miejscówek szukać;
- co można złowić i jaką technikę :D stosować.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Oczywiście w rewanżu obiecuję relację B) .

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,618 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 August 2006 - 20:12

@Marcinez

to juz było:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=11837& amp;&srch=turcji#msg_11837

#3 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,184 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 August 2006 - 22:39

No dobra, ale to wszystko siakieś takie niespinningowe :( - a ja bym chciał jakieś wobki albo blaszki wziąć i tym coś podenerwować tamtejsze rybki. A nie na jakiegoś quasi-żywca...

Wciąż czekam - może ktoś miał jakieś spinningowe doświadczenia?

Pozdro,
M.

PS. Friko, Ty chyba nigdy tego S nie zobaczysz <_< ...

#4 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Posted 14 August 2006 - 13:17

Wielokrotnie byłem w Alanyi i w Side, zawsze łowiłem tam ryby, ale tylko na pastę z chleba.......na spinning nic tam nie złowisz, ja katowałem pobliskie skałki w Alanyi, woblery, blachy, gumy.....i nic....przynęta odprowadzana była przez drobnicę do samego brzegu.....i to wszystko.

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,199 posts

Posted 15 August 2006 - 12:17

WİTAM

Zalogowalem sie na chwiele wlasnie z Turcjii. Marcinesz nie powiem Ci nic o Alani, ani innych kurortach tureckich bo unikam takich miejsc jak ognia. Ja siedze jakies 1400 km na wschod od ıstambulu nad rzeka Tygrys. W Tygrysie plywa ogromna ilosc karpii oraz co znacznie ciekawsze sumow. Jest ich tu zatrzesienie w porownaniu z polskimi rzekami. Pewnego wieczora widzialem jak w splawiaja sie w jedne z zatok jak ukleje!!! Jedyna wada to fakt ze zadko przekraczaja 150 cm. Miejscowi (Kurdowie) powiadaja ze 'cat fıshow' nikt tu nie lowi bo miejscowa ludnosc brzydzi sie nimi. W cenie sa jedynie ryby karpiowate. Lowic ich nie probowalem, ale w przyszlym roku sprobuje napewno.
Wiec moze wez srednii zewstaw castingowy, wsiadz w autobus wez kurs na Diyarbakir i splyn z miejscowym rybakiem po Tygrysie. Napewno bedzie ciekawie.

POZDRAWİAM wszystkich uzytkownikow forum jerkbait.pl
do uslyszenia w pazdzierniku
Jerzy :D

#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 15 August 2006 - 12:25

3maj sie Jurku!!!!



#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 15 August 2006 - 20:30

POZDRAWİAM wszystkich uzytkownikow forum jerkbait.pl
do uslyszenia w pazdzierniku
Jerzy :D


Cześć Jurku,
Podziękowania za pozdrowienia. Trzymaj się dobrze i połów te sumiska.

Pozdrawiam
Remek


#8 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 posts
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Posted 19 August 2006 - 20:14

Wielokrotnie byłem w Alanyi i w Side, zawsze łowiłem tam ryby, ale tylko na pastę z chleba.......na spinning nic tam nie złowisz, ja katowałem pobliskie skałki w Alanyi, woblery, blachy, gumy.....i nic....przynęta odprowadzana była przez drobnicę do samego brzegu.....i to wszystko.


Marku a z jakiego chleba to była pasta z ciemnego czy jasnego pieczywa ????

#9 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 23 August 2006 - 10:23

Tutaj trochę opisałem moje doświadczenia z Turcji
http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_simpleboard&Item id=207&func=view&catid=4&id=30213
Mam już gotową relację, ale czekam na zdjęcia, które robiłem aparatem kolegi. Niestety kolega wsiąkł był i z opublikowaniem relacji muszę poczekać :(

#10 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,184 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 24 August 2006 - 21:40

No więc tak:

Jestem w hotelu położonym w Karaburun / Okurcalar / Alara Tourism Centre. Hotel leży jakieś 100m od ujścia rzeki Alara do morza. To ujście to właściwie taki kanałek z turkusową wodą szerokości ca. 20m.

Zamierzam skorzystać z wycieczki Rybałka i piknik - podaję tytuł w fonetycznym rosyjskim, bo na razie jedynie u tzw. tour-operatorów naszych wschodnich sąsiadów zauważyłem tego rodzaju ofertę. W ofercie wycieczki jest kursowanie stateczkami po jeziorach i łowienie ryb typu: karp, okoń, sazan.

Jutro zamierzam również porozmawiać na ten temat z polską rezydentką - jak tylko będę miał jakieś info, zapodam (też pewnie wieczorem).

Ale dużo bardziej interesuje mnie łowienie w tej Alarze blisko hotelu (a nie jakieś zorganizowane pływanie i zawieszanie ryb letnikom na haczykach :mellow: ). Czy ktoś może w niej łowił i ma jakieś bardziej szczegółowe info, na co można by się nastawić?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,
M.

#11 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,658 posts
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Posted 16 July 2009 - 11:18

Witam!
W sierpniu, w ramach obowiązków rodzinnych, będę nad morzem w Turcji, niedaleko Manavgat w Antalii. Między ujściem rzeki Manavgat i jeszcze jednej, mniejszej. Co tam łowić? Na wycieczki łodzią w morze nie za bardzo mam ochotę. Myślę raczej o rzekach. W Manavgat zdaje się są nawet tęczaki (uciekinierzy z hodowli), ale nie wiem, w którym odcinku rzeki. Nie wiem, czy mucha, czy spinning... a może jeszcze inaczej?
Macie jakieś doświadczenia?
Pozdrawiam,
Fatso

#12 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,658 posts
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Posted 20 July 2009 - 06:19

Up

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 20 July 2009 - 12:34

To jakaś nowa moda? up, up, up ... :D

Preferowane - coś merytorycznego, jakieś dodatkowe pytanie, refleksja - cokolwiek innego niż up :D

W dziale kupię/sprzedam zastanawiam się nad innym UP. Każde UP będzie mogło być związane tylko ze zmianą ceny - na niższą, albo opłatą dla właściciela portalu za wywołanie dodatkowego transferu związanego ze zwiększeniem szans na sprzedaż :D ... jestem już bliski ...

Pozdrawiam
Remek



#14 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,658 posts
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Posted 20 July 2009 - 15:31

Praktyka czyni mistrza, a przecież up, to po angielsku. Warto ćwiczyć się w języku lengłidż )

A merytorycznie, to może ktoś wie, czy w ichniejszych rzekach (no, tych konkretnych) trzeba mieć spodniobuty do brodzenia, czy też woda jest na tyle ciepła, że nie ma potrzeby?
Pzdr,
Fatso

#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 20 July 2009 - 15:43

Wiem co to znaczy up. Moja z kolei kiszeń, która widzi dodatkowe posty, które z kolei interesują forumowiczów bo ... przecież coś nowego napisano w wątku interesującego - nie rozumie :D

#16 OFFLINE   bassket

bassket

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 posts

Posted 20 July 2009 - 20:14

byłem w okolicy Marmaris w ubiegłym roku...Nie łapałem na rzekach głownie w porcie i ze skałek ..łapałem na gumy błystki i boczny wyniki niezbyt rewelacyjne kilka rybek z rana wszyskie wielkości dłoni ,ale zawsze to fajniej niż leżeć plackiem, w pełnym słońcu na spinig nie bylo wyników za to na kawałek piersi z kurczaka co chwile łakomiły sie małe pomarończowe rybki
(rano w porcie kręciły sie belony lub ryby im podobne ale nie miałem czym je skusić gumy dziurawiły nie zahaczając sie)

#17 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,658 posts
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Posted 22 July 2009 - 11:05

Nie mam żadnego doświadczenia z łowieniem w ciepłym morzu, natomiast przypomniało mi to to, co stwierdził mój znajomy po pobycie w Dominikanie. Mianowicie próbował łowić w morzu na muchę, ale brania zaczęły mu się dopiero, kiedy na hak założył mięcho. Widać taka specyfika ciepłomorskiej rybałki. Jak wszystko dobrze pójdzie, to sam to sprawdzę za kilka tygodni.
Pzdr,
Fatso

#18 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 15 December 2010 - 21:44

:D

Witam Kolegów.

Pozwoliłem sobie na rozpoczęcie nowego wątku, a mianowicie Wędkowanie w Turcji w miejscowości Alanya w Morzu Śródziemnym.

Proszę o informacje od kolegów którzy tam byli..... co nawojowali.

Ja byłem i z czystym sumieniem mogę polecić tą miejscowość zarówno pod kątem wypoczynku, robienia zakupów (złoto, skóra, buty, dywany, oryginal Turkish extra podróbki światowych marek) ale przede wszystkim co nas najbardziej interesuje wędkarstwa.

Nie wiem czy koledzy, koleżanki w tamtych stronach bywali, ale poza łowieniem ryb bez wędki (szpula z zapasem 50 metrów żyłki a na końcu zestaw kilkunastu haczyków przywiązanych na kształt jeża) można się pobawić cywilizowanym zestawem spinningowym, lub boczny trok z przynętą w opadzie.

Czy ktoś może miał przyjemność pobawienia się z murenami, jeśli tak to proszę o info.

Pozdrawiam
  • PiterS likes this

#19 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 15 December 2010 - 21:56

ja łowiłem pomiędzy statkami na spławik. Przynęta był chleb. Co do rybek to takie 1kg coś podobnego do jelców

#20 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 15 December 2010 - 22:05

Spławik!!

Faktycznie w porcie między statkami siedziało zawsze trochę ludzi i łowiło na spławik zarówno z wędką jak i bez, a gotowe zestawy często z korkiem zamiast spławika można było kupić z tego co pamiętam w samym porcie, za dość śmieszną kasę.

Pozdrawiam.