Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Turcja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 grudzień 2010 - 13:23

ja łowiłem pomiędzy statkami na spławik. Przynęta był chleb. Co do rybek to takie 1kg coś podobnego do jelców

mulety?

#22 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 grudzień 2010 - 13:26

Prawdopodobnie cefale/mulety - w M. Śródziemnym wszędzie ich pełno.

#23 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 16 grudzień 2010 - 18:16

Dodatkowo, coś co przypomina belony. W pobliskich (około 60km)rzekach jest trochę kropków. Ogólnie na każde wakacje warto zabrać wędkę - nawet na pustyni są oazy <_<
  • janek020 lubi to

#24 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 grudzień 2010 - 19:26

Na podstawie greckich doświadczeń podwodnych - toczka w toczkę jak belony... Może to po prostu są belony?

#25 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 16 grudzień 2010 - 21:41

Kropkowańce też są???

Z tego co zdołałem się dowiedzieć to w tzw. Zielonym Kanionie są całkiem spore karpie, które turyści łowią na powierzone im wędki, i rzeczka która płynie w tamtej okolicy nie przypuszczałem że zasobna jest w pstrągi???

Załączone pliki

  • Załączony plik  kan6.jpg   42,64 KB   276 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4150222.jpg   78,47 KB   318 Ilość pobrań


#26 OFFLINE   LeoJohnson

LeoJohnson

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 16:06

Byłem w Alany i napiszę wam tyle, że w dzień to można łowić makrelki (20-30cm) na fileciki z kurczaka (metoda spławikowa), zaś od godziny 18tej należy wybrać się na któreś molo i rzucać równolegle do brzegu za drapieżnikiem.
Sprzęt: kij dł. około 2,5-3,0 ciężar wyrzutu 15-45g (może więcej w zależności od ciężaru przynęt), żyłka lub plecionka 15kg, woblery jaskrawe (7-12cm), holograficzne, gumy (7-12cm)seledynowe (jaskrawe kolory) itp, proponuję wziąć wahadłówki i obrotówki (duże).
Wszystkie przynęty prowadzimy szybko przy tym cudując z kijem w różne strony. Oczywiście dobrze jest też zwolnić :D. Życzę powodzenia.
PS. Turcy po zmroku ubierają MASKI na twarz a latarki na czoło i polują z kuszami...Miejscowy Turek pochwalił mnie za przynęty, ale wyśmiał za to, że miałem żyłkę na 8kg...i powiedział tu ryby ważą 10-15 kg...
Pozdrawiam (jak bym wiedział to przed wyjazdem to inaczej potoczył by mi się czas w Alany... tak złapałem ryby a klika gum zostało rozerwanych na pół...

  • marcin1741 i Luckyguliver lubią to

#27 OFFLINE   cegli

cegli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaOstrów Wlkp.
  • Imię:Przemek

Napisano 05 lipiec 2011 - 14:09

Nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj B)

Czy ktoś może się podzielić doświadczeniami z Agadiru (Maroko), chodziłoby mi głownie o porzucanie spinem w okolicach portu. Jeżeli ktoś miał okazje tam powędkować niech się pochwali doświadczeniami na forum :D

#28 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 14 lipiec 2011 - 22:48

Poprzednim razem jak byłem to faktycznie kuszę można było kupić za 20-40 Euro. Ale przeoczyłem nocne nurkowanie Turków z kuszami i latarkami.

Podczas dziennego nurkowania, w niektórych częściach Morza Śródziemnego u wybrzeży Alanyi można ładne sztuki wypatrzeć.

Ciekaw jestem czy jeździ ktoś z Polski na tuńczyki w tamte strony.
Na tureckich stronach piszą, że są poławiane u wybrzeży Turcji (okresowo)

#29 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 czerwiec 2014 - 20:41

odświeżam. Wybieram się za 3 tyg. do Turcji. okolice Bodrum (tam więcej skał niż przy ALANYA). Czy ktoś ma może jakieś nowe doświadczenia z wakacyjnego tam łowienia?



#30 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 20 luty 2019 - 20:09

Witam w sobotę lecę do Turcji i wpadła mi w oko taka oto wycieczka http://metintour.pl/...emnym-z-alanya/ i tu moje pytanie czy warto ( może ktoś korzystał ) tylko czy pora roku odpowiednia na jakieś łowy 



#31 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2668 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 21 luty 2019 - 09:27

@pabik, na tym rejsie nie byłem ale MetinTour polecam. Byłem z nimi na 3 wycieczkach, wszystkie świetnie zorganizowanie. Na fb jest grupa "moje wakacje w Turcji" spróbuj tam popytać.

#32 OFFLINE   bartolomeo

bartolomeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaNienadowa
  • Imię:Bartek

Napisano 12 czerwiec 2019 - 10:32

To może ja się jeszcze podpytam.

 

Rozumie, że dalej łowienie z brzegu w morzu nie wymaga żadnych pozwoleń?

 

Od przyszłego tygodnia jestem w okolicach Marmaris/Bodrum, wysokość w sumie Grecji, więc może ktoś coś łowi ostatnio z brzegu na spining?



#33 OFFLINE   Marcin Koza

Marcin Koza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 23 luty 2022 - 20:33

Ktoś był od czasu ostatniego posta i coś połowił ? Lecę w październiku, szukam info i podpowiedzi. Pozdro

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#34 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 24 luty 2022 - 15:04

Podpinam się do pytania. Też lecę w październiku.



#35 OFFLINE   Marcin Koza

Marcin Koza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 27 luty 2022 - 00:15

Znalazłem kilku wędkarzy na YT, wpisałem Antalaya fishing. Łowią na w miarę lekkim jak na morze sprzęcie, na średniej wielkości wobki, gumy, woblery bezsterowe. Głównie wieczorami z plaży i ze skał. Warto pooglądać. W zasadzie nie różni się to dużo od łowienia w morzu we Walii gdzie mieszkam. Zasada podobna jak przy trociach, żeby zarzucić jak najdalej.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • Sailfish lubi to

#36 OFFLINE   Marcin Koza

Marcin Koza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 09 luty 2023 - 01:53

Uaktualnię wątek, może ktoś się będzie akurat w tym roku wybierał na wakacje do Turcji. Więc z rybami z brzegu jest raczej słabo, porównałbym to do wód PZW Jak twierdzą lokalsi, strefy przybrzeżne w Turcji są przełowione. Jednak coś tam udało mi się wydłubać, ja oraz Bługar którego poznałem w hotelu mieliśmy po kilka dużych ryb na kiju które albo się niestety spięły, albo linka nie wytrzymała. Udało się natomiast wyjąć parę sea bassów, które są głównym i zarazem moim ulubionym gatunkiem tutaj w Wielkiej Brytanii. Jak ktoś jest zainteresowany szczegółami, oraz moimi spostrzeżeniami to piszcie tu albo na priv. Na pewno warto wziąść ze sobą do Turcji wędkę. Pzdr. 48db507d4815f218673d34f8e92b1cfd.jpge947bfca4e877c6a7ced133963a61c14.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • Del Toro, Radek_Z i Sailfish lubią to

#37 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 09 luty 2023 - 06:00

Fajne rybki. Moje zeszłoroczne próby złapania czegokolwiek spełzły na niczym.



#38 OFFLINE   Marcin Koza

Marcin Koza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 09 luty 2023 - 06:10

Ja głównie w morzu ostatnimi laty łowię, dlatego udało mi się dopasować przynęty jak i pory w których łaziłem porzucać. Niestety nie spodziewałem się że tereny wzdłuż plaż należą głównie do hoteli i nie można było iść wzdłuż plaży i wchodzić na teren innego hotelu. Z pomostów też nie można było łowić, miałem jedynie farta, że granice mojego hotelu stanowiła mała rzeczka wpływająca do morza i betonowy falochron. Była to jak się okazało uczęszczana przez lokalsów miejscówka, dzięki czemu zorientowałem się dość szybko, że tamtejsze ryby żerują na innej, o wiele mniejszej drobnicy niż zazwyczaj w UK. Nie wziałem ze sobą zbyt wielu takich przynęt, jednak coś tam dobrałem, dzięki czemu udało się kilka razy skusić ryby do brań. Ogólnie spoko klimat, teraz czekam na lato i będę walczył dalej. Cel ciągle ten sam labraks/ sea bass 5kg+

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#39 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 09 luty 2023 - 17:51

W sklepie wędkarskim w Alanyi zrobiłem rozeznanie co do przynęt już 2 lata temu. Dominowały 7-8cm woblerki. Przyjechałem przygotowany. Próbowałem w porcie. Raz widziałem atak dużej ryby pod powierzchnią, ale brak kontaktu.



#40 OFFLINE   Marcin Koza

Marcin Koza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 10 luty 2023 - 03:14

Zgadza się, ja dodatkowo odkryłem że pilkerki, szczególnie białe w tym rozmiarze też działają. Ale ryb tam przy brzegu raczej dużo nie ma. Rano i wieczorem na tą samą miekscówkę każdego dnia przychodził lokalny fanatyk wędkarstwa i tylko dwa razy w ciągu 10 dni udało mu się coś małego wyjąć. Opowiadał że woda przełowiona. Sporo innych osób próbowało bez większych sukcesów.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • Sailfish lubi to