Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wersminia - łowisko C&R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
576 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 26 sierpień 2012 - 12:09

Cześć,

Jak wasze wyniki na Wersmini jesienią?
Chodzi mi o II połowę września i październik.

U mnie zawsze jesienią było dużo gorzej niż maj/czerwiec.


Pozdrawiam,
Szewer

#262 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 26 sierpień 2012 - 16:16

Moja doświadczenia podobne, jesienią słabiej. 2 tyg. temu byłem na 1 dzień, padło kilka mniejszych szczupaków. Są w bardzo złej kondycji, pokaleczone, wychudzone, złowiłem też okonia 35cm, blady, słaby i chudy jak naleśnik, ciekaw jestem co poza łowieniem jest tego przyczyną.



#263 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 26 sierpień 2012 - 17:16

Witam.
Mam zamiar wybrać się na Wersminie w maju.Jak wygląda presja na łowisku w tym miesiącu , czy są problemy z wypożyczeniem łodzi?

#264 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 28 sierpień 2012 - 15:51

Czy był ktoś ostatnio nad jeziorem ? ruszyło się coś ? Będę w czwartek i piątek pływał, może ktoś z forumowiczów wybiera się również w tych dniach ?

Pozdrawiam Jakub


PS.

@Kadet w maju na weekendy lepiej rezerwować łodzie telefonicznie, w tygodniu jeżeli nie ma żadnej imprezy to spokojnie można pływać.



#265 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4996 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 sierpień 2012 - 18:29

Jeszcze szału mnie ma, trzeba trochę poczekać.

Nie ma co dziwić się kondycji ryb, którym co chwila ktoś przestawia szczęki, maca i wala po dnie łodzi.

#266 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 29 sierpień 2012 - 21:02

Rybki w calkiem dobrej kondycji na 10 zlapanych tylko jeden chudy reszta w normie. Wielkosc do 70 cm. Dwa okonie takie po 30 cm a one w super kondycji.
POZDR.
ZH

#267 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 18 wrzesień 2012 - 07:15

Był ktoś może ostatnio?
Jakie wyniki?


#268 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 21 listopad 2012 - 13:20

Witam

Był ktoś może ostatnio nad jeziorem ? Jak co roku jesień słaba, czy może coś się zmieniło ?

#269 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 26 czerwiec 2013 - 11:51

Był ktoś może w tym roku nad jeziorem? Jak efekty ? Osobiście byłem raz, ale bez rewelacji



#270 OFFLINE   Gazdzior

Gazdzior

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaGocław

Napisano 26 czerwiec 2013 - 13:55

Ja na początku maja wydłubałem 3sztuki. Brania były bardzo delikatne



#271 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1280 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 26 czerwiec 2013 - 14:41

@dekosz dziwię Ci się że mieszkając na Mazurach zawracasz sobię głowę Wersminią. Nie lepiej poznać okoliczne jeziora.Najlepiej mające opinię wykłusowanych i gdzie co roku podobno jest przyducha. Nie ma presji a ryby są.

#272 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 26 czerwiec 2013 - 14:50

Na mazurach znalezienie takiego jeziora chyba graniczy z cudem... W moich rejonach (Pisz-Orzysz) presja praktycznie na każdym jeziorze, małe, duże jest porównywalna z Wersminia. Do tego dochodzący rybacy... W tamtym roku odłowy prowadzili na jeziorkach po 10-20 ha....



#273 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1280 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 26 czerwiec 2013 - 15:10

Cuda się zdarzają. Do Wersminii mam 11 km. Było to moje ulubione łowisko ale pod koniec lat osiemdziesiątych. Teraz tam bywam sporadycznie. Tylko wtedy gdy nie mam czym pociągnąć łódkę.
A presja jest ale tam gdzie łatwo dojechać.

#274 OFFLINE   szpaczek23

szpaczek23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 04 sierpień 2013 - 13:22

Witam

Podpowie mi ktoś czy jest sens tam jechać o tej porze roku?Będę około 50 km od tego łowiska i korci mnie by wyskoczyć i spróbować porzucać.Jeśli będę się wybierał to będę zmuszony wypożyczyć tam łódkę i pływać o wiosłach(czy to nie ograniczy mnie za bardzo?).Fajnie byłoby jakby ktoś "przypadkiem" tam był i chciał razem popływać w poniedziałek lub wtorek.

Pozdrawiam



#275 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 09 wrzesień 2013 - 21:07

Panowie dzieje się coś na tym łowisku? Chciał bym się tam wybrać w tym roku na jesień ale drzeć 600km żeby nic nie złowić to mi się niezbyt uśmiecha :) Niestety w moich rejonach nie ma porządnych łowisk na stojącej wodzie gdzie można liczyć na porządnego drapieżcę. A że w tym roku nie wyrobię się finansowo i czasowo ze Szwecją/Norwegią toteż szukam jakiejś alternatywy...


Użytkownik Luke edytował ten post 09 wrzesień 2013 - 21:08


#276 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 07 maj 2014 - 17:06

Był może ktoś w tym roku ? Jak sytuacja nad wodą ?


  • alf54 lubi to

#277 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 07 maj 2014 - 17:34

Rozmawiałem niedawno z jednym sprzedawcą w sklepie wędkarskim i podobno w kwietniu trochę się działo. Widziałem nawet fotkę z "metrówką" :)



#278 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 07 maj 2014 - 18:18

Byliśmy w 3 na weekend majowy, 4 dni łowienia (ok. 20h spędzonych na łódce) przyniosło 1 szczupaka 60 cm i 3 pistolety... nie słyszałem żeby ktoś konkretniej połowił, a troche osób było, szczupak ewidentnie nie żerował

 

Ale łowisko jak i właściciel jak najbardziej na plus :), jeszcze tam wrócimy połowić, jednak odległość nas trochę przeraża :P



#279 OFFLINE   borys1

borys1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 07 maj 2014 - 19:18

ja trafiłem na to łowisko w zeszłym roku jakoś troche przez przypadek pierwszego dnia zaczeło się od jakiegoś pistolecika plus okonka i jednej 70-tki która wypieła się przy łodzi, zaś drugi dzionek skończyłem z metrówą plus ze trzy 60+. Niestety od tamtej pory wyniki marne sporadycznie coś się wyciągało. w tym roku byłem jeden dzień przed majówką i zupełnie nic przez cały borzy dzień :( ktoś podobno coś tego dnia wyciągnął ale nawet sam pan Jurek który zawiaduje łodziami i teren wyjął raptem jednego pistolecika :/ lada dzień jadę na tydzień na mazurki skupiając się właśnie na wersmini myślę że to będzie wyjazd kóry ostatecznie umiejscowi to jezioro w tabeli mazurskich jezior.

 

tak czy srak polecam odwiedzić to łowisko ponieważ ryba tam jest tylko trzeba mieć pomysł jak się do niej dobrać  :)

 

Pozdrawiam



#280 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 maj 2014 - 19:22

Byliśmy w 3 na weekend majowy, 4 dni łowienia (ok. 20h spędzonych na łódce) przyniosło 1 szczupaka 60 cm i 3 pistolety... nie słyszałem żeby ktoś konkretniej połowił, a troche osób było, szczupak ewidentnie nie żerował

 

Ale łowisko jak i właściciel jak najbardziej na plus :), jeszcze tam wrócimy połowić, jednak odległość nas trochę przeraża :P

To myślałem, że to tylko ja nie połowiłem w majówkę....