Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wersminia - łowisko C&R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
576 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Person

Person

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKętrzyn
  • Imię:Maciek

Napisano 17 lipiec 2014 - 08:37

Jurek w tym rok mial przypal z klusolami. Z elektryczna wedka noca plywali...

Nie do końca pływali.Nie wiadomo nawet czy zdążyli.Sprzęt był ukryty głęboko w trzcinach.Podobnie jak łódka.Pomijam fakt,że mniej więcej tydzień później wyjął z wody 2 siaty.



#302 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 17 lipiec 2014 - 09:01

Nie do końca pływali.Nie wiadomo nawet czy zdążyli.Sprzęt był ukryty głęboko w trzcinach.Podobnie jak łódka.Pomijam fakt,że mniej więcej tydzień później wyjął z wody 2 siaty.

Złodziejstwo w Polsce nie zna granic. Marzy mi się stworzenie takiej Wersmini z tym, że w północno-zachodniej Polsce ale chyb abym musiał jezioro ogrodzić i dać na płot informację że próba kłusowania będzie karana odcięciem jaj.



#303 OFFLINE   Person

Person

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKętrzyn
  • Imię:Maciek

Napisano 17 lipiec 2014 - 09:16

Paweł zgadzam się z tym co napisałeś, bo obserwując pracę organów ścigania w zakresie kłusownictwa z każdym dniem rośnie we mnie przekonanie do wykonywania samosądu. Wiem kto jest właścicielem łódki. Jego bezczelność jest nieograniczona, bo nie ma żadnych oporów, żeby wrzucać na popularnym portalu społecznościowym zdjęcia z truchłem wypchanej ikrą samicą szczupaka w środku zimy. No ale policja ma ważniejsze sprawy na głowie.



#304 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 17 lipiec 2014 - 09:26

Z tego co slyszlem Juras nakryl ich na goracym uczynku. 

 

Wiem kto jest właścicielem łódki. Jego bezczelność jest nieograniczona, bo nie ma żadnych oporów, żeby wrzucać na popularnym portalu społecznościowym zdjęcia z truchłem wypchanej ikrą samicą szczupaka w środku zimy.

Ta bezczelnosc to jest male bobu. Kłusole zlosili na policji zaginiecie tej lodki :rolleyes:


Użytkownik andrew edytował ten post 17 lipiec 2014 - 09:28


#305 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 17 lipiec 2014 - 09:28

Na łódkę jest sposób prosty - trochę benzyny plus zapałki. 



#306 OFFLINE   Person

Person

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKętrzyn
  • Imię:Maciek

Napisano 17 lipiec 2014 - 09:36

 

Ta bezczelnosc to jest male bobu. Kłusole zlosili na policji zaginiecie tej lodki :rolleyes:

To oznacza,że posiadają jeszcze czwartą szarą komórkę oprócz tych odpowiedzialnych za:spanie,jedzenie i wciąganie-wydychanie powietrza. Myślę, że po wtopie z odnalezieniem sprzętu to najlepsze co mogli zrobić przy okazji śmiejąc się z nieudolności organów w walce z kłusownictwem.



#307 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 01 sierpień 2014 - 09:38

Czołem !

 

Odkopie trochę temat, będę w okolicy Wersminii za 2 tygodnie, dzieje się coś ? W jakich godzinach ryby sa aktywne ? Gdzie najlepiej teraz popływać ?


Dzięki :)



#308 OFFLINE   borys1

borys1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 01 sierpień 2014 - 22:57

ostatnio miałem okazje parę razy wpaść do Martian łowiłem zarówno rano jak i wieczorkiem, i lepiej wypadały poranki ale o czym tu mówić jak woda miała 25 stopni i żar lał się z nieba. Z tego co wiem i pogadałem z innymi mało kto wyciągał w te upały więcej niż 1-2 glutowate sztuki szczupłego. Raniutko możesz poćwiczyć trzcinki ale z każdą godziną brania ustają i ryby schodzą głębiej. Fajne miejsce jest tuż przed wejściem do przesmyku, jest spadeczek, rdestnica, blisko trzcinki i zawsze coś tam się trafi.

Może sumy się ruszyły to może uda Ci się jakiegoś wyciągnąć

 

Pozdrawiam i powodzenia

Borys 



#309 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 03 sierpień 2014 - 17:20

Dzięki za info, nie za ciekawie to wygląda, tymbardziej że będę tam na pare godzin godzinach porannych, nie chciałbym poraz kolejny zjechać o kiju...

 

Czy zamiast Wersminii koledzy coś są w stanie polecić w okolicy ? Słyszałem o jakimś łowisku sandaczowym, również prywatnym, gdzieś niedaleko, ale nie mam konkretów.

 

Żeby nie było OT, jeśli ktoś jeszcze miał do czynienia z Wersminią ostatnimi czasy to proszę o info :)



#310 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 07 sierpień 2014 - 14:36

Jak bedziesz daj znać jak wygląda sytuacja ;)

#311 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 17 sierpień 2014 - 09:40

Siemka,

 

Pływałem wczoraj od 6 do 11, wyciągnąłem 2 nieduże szczupaki, jeden większy spadł, wszystko działo się praktycznie między 6:30 a 7.

 

Potem woda martwa i nawet pobicia...



#312 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 19 wrzesień 2014 - 18:27

Witam, byłym wdzięczny za jakieś aktualne info: rusza się coś na wersminii? jak aktualne wyniki?

 

jak dotąd jeździłem tam wiosną, jesienią byłem raz i nie połowiłem. teraz jadę 02.10 i liczę, że coś się będzie działo :-)



#313 OFFLINE   mathe

mathe

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 05 październik 2014 - 12:36

I jak wyniki kolego? Pytam bo wybieram się niedlugo:)

#314 OFFLINE   tomek_tp

tomek_tp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 05 październik 2014 - 13:02

Witam. Również jestem ciekawy... Jesienią nie zawsze udało mi się połowić, dużo lepsze wyniki miałem wiosną, czy nawet latem.



#315 OFFLINE   borys1

borys1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 06 październik 2014 - 08:25

ja powiem tak byłem na koniec września i cisza taka że aż brak mi słów... każdy kto spływał z wody był raczej mało zadowolony. Kolega z Mrągowa na boczny trok ustzrelil jednego okonia 42cm ale poza tym to cisza :/ jakieś drobne okonki i jakiś nie duży szczupły ale jak na ta wodę bryndza. Będę pewnie jakoś w najbliższy weekend na mazurach to zajrzę na Wersi może będzie coś lepiej



#316 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 23:31

Coś mi tu śmierdzi,  tam gdzie ryby są przekręty. Trzeba za coś się utrzymać. A co ryby mają się mnożyć jak szalone. HMMM



#317 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 02 listopad 2014 - 22:44

zupełnie nie rozumiem ww. posta.

 

ja byłem w pierwszy weekend października. nie połowiłem, ale nie zwalam na przekręty, a na lipcową (!) pogodę, ciśnienie tak duże, że brakowało skali, flautę. wszystko się sprzysięgło przeciwko wędkarzom w ten weekend, a i pewnie umiejętności - gdyby były większe - pozwoliłyby na wydłubanie czegoś oprócz jednego pistoleta.

 

o tym, że ryba tam jest, można się przekonać chociażby z profilu na fb - ostatni rekord: 121 cm.


Użytkownik croock edytował ten post 03 listopad 2014 - 09:13

  • NARA lubi to

#318 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 03 listopad 2014 - 07:59

Ryby na Wersmini jest naprawde sporo. Koniec sezonu zawsze jest słaby. Szczupaki sa już mega ostrożnę,nie jeden dostał już w pysk,i smieją się na widok jerka :D



#319 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 03 listopad 2014 - 09:13

dokładnie. moim zdaniem ten akwen mógłby być idealnym przedmiotem badań pt. "jak presja wędkarska wpływa na ilość brań nawet przy rygorystycznym C&R".



#320 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 17 kwiecień 2015 - 15:05

Może ktoś chetny na wspólne łowy w ostatni wekend kwietnia ? Sobota -niedziela ?