Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyprawa na Tajmienia- Mongolia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pontonss

pontonss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 grudzień 2014 - 00:08

Kolego Mari gdzie oni byli?

#22 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4434 postów

Napisano 17 grudzień 2014 - 01:06

https://www.facebook.com/ingol.cz

 

Maja duzo pieknych ryb na fejsie, swoje bazy w Mongoli itd ale cena tez pewnie odpowiednia, zalezy od podejscia do tematu.

 

Bujo


Użytkownik Bujo edytował ten post 17 grudzień 2014 - 01:06


#23 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 17 grudzień 2014 - 09:04

http://www.murun.pl/...-boleslaw-uryn/



#24 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 17 grudzień 2014 - 09:44

https://www.facebook.com/ingol.cz

 

Maja duzo pieknych ryb na fejsie, swoje bazy w Mongoli itd ale cena tez pewnie odpowiednia, zalezy od podejscia do tematu.

 

Bujo

 

Nie należy zapominać, że mieli kiedy uzbierać swoje portfolio, jeżdżą do Mongolii od 30 lat.



#25 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 17 grudzień 2014 - 13:44

Piękna sprawa taka wyprawa tylko ciekawe jak ma się cena w porównaniu do efektów połowów. Widoki zapewne niezapomniane.


Użytkownik GoLoManoLo edytował ten post 17 grudzień 2014 - 13:58


#26 OFFLINE   pontonss

pontonss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 grudzień 2014 - 15:14

Ci z murun lowia kolo stolicy tam to już wybite pewnie wszystko

#27 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 17 grudzień 2014 - 21:49

Piękna sprawa taka wyprawa tylko ciekawe jak ma się cena w porównaniu do efektów połowów. Widoki zapewne niezapomniane.

Jeżeli chcesz przeliczyć koszt  takiej  wyprawy na ilość ryby to daj sobie spokój już na starcie .Może ci wyjść przy dobrych wiatrach 1 szt za tysiaka a jak będzie normalnie to za 5 tysi :) ;)


  • bartsiedlce lubi to

#28 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 18 grudzień 2014 - 07:57

Jeżeli chcesz przeliczyć koszt  takiej  wyprawy na ilość ryby to daj sobie spokój już na starcie .Może ci wyjść przy dobrych wiatrach 1 szt za tysiaka a jak będzie normalnie to za 5 tysi :) ;)

Taniej wyjdzie wędzony łosoś w sklepie GS-u :lol: .



#29 OFFLINE   pontonss

pontonss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 grudzień 2014 - 08:02

Mnie nawet bardziej od łowienia to interesuje przejazd ruskim lazem 2 dni, a póżnije koniami 3 dni do głuszy



#30 OFFLINE   flytier

flytier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaMadison (Wiscosnin)

Napisano 18 grudzień 2014 - 11:11

Witajcie,

 

Powiem Wam szczerze,ze dla mnie wyprawy takie jak do Mongolii sa dla tych ktorzy nie musza latami skladac na takie wyjazdy, a jak juz, to traktuja to bardziej jako wyprawe zycia do bardzo ciekawego miejsca a nie jako miejsce gdzie rece beda bolec od ciagniecia ryb. 

Bylem w Mongolii dwa razy i pojade znowu, bo kraj jest cudowny. Pierwszy raz pojechalem na 3 tygodnie i tajmienia nie zlowilem mimo,ze bylem w roku kiedy Mongolia jeszcze tajmieniem plynela :-) Czy zalowalem? Nie, bo zobaczylem miejsca i rzeczy ktorych nie da sie umiescic w ramy kilku tysiecy zlotych. Inne ryby byly, tajmieni nie, ale tez bylo fajnie :-)

Drugi raz polecialem w tym roku- wszyscy narzekaja,ze tajmieni w Mongolii juz nie ma, a ja i 2 znajomych polowilismy godnie i to na muche!

Wszedzie moze sie przydazyc wedkarska kleska, nawet w "wedkarskich rajach" typu Nowa Zelandia czy Mongolia. Nikt nam juz nie zagwarantuje,ze polowimy, a jezeli gwarantuja to klamia. Dlaczego? Bo pewne rzeczy sa poza nasza kontrola, jak np. pogoda.

 

Zycie jest za krotkie, zeby nie podrozowac a te ostatnie piekne miejsca tez szybko znikaja z mapy swiata....

 

Pozdrawiam,

Tomek



#31 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 18 grudzień 2014 - 13:25

Dlatego jadę w czerwcu do Mongolii na Osmany póki jeszcze są . :) ;)



#32 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 19 grudzień 2014 - 22:42

a ja bym nie pojechał do Mongolii na obecną chwilę. Też oglądałem ten program i pamiętam co mówił prowadzący o wyrybieniu w tamtejszych rzekach. Nie zainwestowałbym tak wiele w podróż do kraju, gdzie tematyka dostępności ryb przypomina polskie realia, czyli jedni mówią, że ryb nie ma, inni, że to zależy od pogody, od szczęścia itd. Takie dywagacje świadczą tylko o tym, że z rybą jest słabo. Bo gdy ryba jest, to gadka jest też inna. Czasy Putramenta minęły, mamy XXI wiek i z mięskiem krucho,bo wszędzie jest w cenie 



#33 OFFLINE   Artur42

Artur42

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaNOWY SĄCZ
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Ziemnik

Napisano 07 marzec 2015 - 22:03

Ja też słyszałem że to już nie to co dawniej   trudno o rybę  :blink:



#34 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 październik 2023 - 08:23

Zapraszam do oglądania relacji filmowej z naszej wyprawy do Mongolii. Mongolia nadal żyje wbrew niektórym opiniom i naprawdę warto tam jechać, a czy udało się złowić tajmienia to już musicie sami zobaczyć. Polecam obejrzeć film do końca 😎

https://m.youtube.co...aBI5di1Yo&t=20s

Użytkownik wujek edytował ten post 28 październik 2023 - 08:24


#35 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 28 październik 2023 - 11:22

Wujku, jak wygląda organizacja takiej wyprawy i jaki jest +/- koszt od osoby?

#36 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 październik 2023 - 11:42

Jeśli chcesz znać szczegóły skontaktuj się z Rafałem Słowikowskim z Bayangoł. Dokładnej ceny nie powiem bo to była suma składową iluś tam rzeczy. Poza tym mieliśmy niższa sprzed covidu bo wskoczyliśmy za dwie osoby które nie mogły jechać.
  • korol i daczsan lubią to

#37 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 28 październik 2023 - 12:59

Mega wyprawa, gratuluję.
  • wujek lubi to

#38 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 październik 2023 - 13:31

Dzięki Piotrek, cała ekipa jeszcze żyje tym wyjazdem, a minął już miesiąc od powrotu.

#39 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 październik 2023 - 22:02

Wujek jakim sprzętem, kijaszki spinn,linki, przynęty 😁łowiliście lenoki i tajmienie? Oczywiście mega gratki 👍

#40 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 29 październik 2023 - 10:55

Dzięki 😉. Kije mieliśmy budżetowe, ja wychodzę z założenia że sprzęt ma mnie nie zawieść a to czy waży 20g mniej to jest mało istotne. Wolę się skupić na przynętach bo jadąc na taką wyprawę trzeba zabrać wszystko. Wiadomo później łowisz na kilka przynęt ale zanim je znajdziesz trzeba trochę ich poprzerzucać.
Kołowrotki na tajmienie mieliśmy Daiwy BG 3500 z PP 0.23 i FC Daiwy 0.6. Kije travele 270 do 80g, ja Penn squadron a Monia jakąś Daiwe, już nie pamiętam. Żaden tajmien z nich nie spadł, pięknie amortyzowały. Lenoki i lipienie łowiłem kijem od Mekamila na jakimś blanku noname 240 do 25g a Monia Dragonem w tych samych parametrach, oba travele. Kołowrotki Ultegry 3 i 3.5tys plus żyłki 0.24. Widać że nie trzeba robić kijów w pracowni żeby połowić. Lepiej te pieniądze przeznaczyć np na bilet.
Sprzęt do Mongolii nas nic nie kosztował bo tajmieniowe teavele miałem po Nepalu a pstrągowe po Patagonii.
Muchówkę do nimfy dostaliśmy od kolegi który dzień wcześniej wyłowił kompletny sprzęt zgubiony przez innego wędkarza. To już nie był budżetowy, więc z Mongolii wróciłem bogatszy o muchówkę 😜
Inaczej temat wygląda z saltwaterem, tu już na sprzęcie się nie przyoszczędzi ale to już na inną opowieść.
Pozdrawiam

Użytkownik wujek edytował ten post 29 październik 2023 - 10:58





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych