Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
OGŁOSZENIE

Zlot na 10-lecie jerkbaita 7-14 czerwca 2015 roku



  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
339 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2014 - 23:02

Jak ktoś chętny to mogę zgarnąć 3 osoby po drodze z rzeszowa. Może sie zmieścimy :)

attachicon.gifinterior-photo.jpg

A furka dzielna. Wiem, bo mam bardzo podobną. W środku wręcz identyczną. Town and Country model 2008. Można jechać i 1000 km bez zmeczenia. Warunek - dobra droga.

Tylko , że moja to 4 literki pojemności i na gaz jest przerobiona. A nie wiem jak w SE z gazem i czy mozna na prom się z tym pakować.



#82 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 30 grudzień 2014 - 23:12

Coś ruszyło w szwecji z gazem, ale chyba ogólnie marnie. Na prom nigdy nie miałem problemów z wjazdem autem z LPG a kilka razy ostatnio byłem.



#83 OFFLINE   darogryf

darogryf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • LokalizacjaGryfino

Napisano 30 grudzień 2014 - 23:13

W Szwecji gazu nie kupisz. A jeśli chodzi o promy to Stena Line można tylko podczas odprawy należy to zgłosić i dostaje się kartę z informacją o gazie, którą umieszcza się za szybą. Innymi nie pływałem ale to nie problem zadzwonić i dokładnie się dowiedzieć.



#84 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 30 grudzień 2014 - 23:14

Osoby jadące do SE autami na gaz mogą mieć spory problem z zatankowaniem. W Szwecji jest bardzo mało stacji z LPG. Nie wiem jak teraz ale 2 lata temu w całej szwecji było tylko kilka stacji z LPG.



#85 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 30 grudzień 2014 - 23:18

W Szwecji gazu nie kupisz. A jeśli chodzi o promy to Stena Line można tylko podczas odprawy należy to zgłosić i dostaje się kartę z informacją o gazie, którą umieszcza się za szybą. Innymi nie pływałem ale to nie problem zadzwonić i dokładnie się dowiedzieć.

Kupisz, kupisz. Tylko stacji bardzo mało. A z drugiej strony to nie ma potrzeby tankowania bo łowisko jest blisko od promu. 200km z tego co pamiętam. I jedna stacja z LPG jest po drodze z promu na zlot.

 

Tu lista Szwedzkich stacji LPG.

http://www.mylpg.eu/...ons/sweden/list


Użytkownik robbox4 edytował ten post 30 grudzień 2014 - 23:26


#86 OFFLINE   Waldi

Waldi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2014 - 23:22

Serwus Panowie,

 

Jak jedziesz z Rzeszowa? Przez W-wę ?

 

A tak przy okazji, jako że pierwszy raz będę do Szwecji jechał to może niezbędnik byście Panowie podrzucili.

Na przykład czy brać echo skoro i tak nie mam map wód szwedzkich i czy zabrać wielki podbierak ? Spirytusik, wódeczka czy browarek?  ;)  :ph34r:

 

Sondę biorę, ale dzielę ją na kawałki (wersja samolot): sztycę z przetwornikiem ładuję do tuby Flambeau z wędkami, baterię do bagażu głównego, a odłączany ekran do bagażu podręcznego. Jak przejedziesz tam i z powrotem, to sam stwierdzisz, że samolocik to najlepsze rozwiązanie ;)  Z alko, to najlepiej mi się sprawdza łyskaczyk oraz piersiówka.

 

 

Może..... Przez Zgorzelec?

 

Gdyby ktoś rzeczywiście przez Zgorzelec jechał, to niemieckimi autobanhami można dojechać do Sasnitz, a z tamtąd jest prom do Trellborga. Płynie tylko 4h. Trzeba przeliczyć, która droga najkorzystniejsza: Dolny Śląsk - Gdynia - Karlskrona - Gamleby czy Dolny Śląsk - Sasnitz - Trelleborg - Gamleby.

 

 

Pozdrawiam,

Waldi


  • popper i platynowłosy lubią to

#87 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2014 - 23:30

Kupisz, kupisz. Tylko stacji bardzo mało. A z drugiej strony to nie ma potrzeby tankowania bo łowisko jest blisko od promu. 200km z tego co pamiętam. I jedna stacja z LPG jest po drodze z promu na zlot.

 

Tu lista Szwedzkich stacji LPG.

http://www.mylpg.eu/...ons/sweden/list

Mam zbiornik 75 litrów to te 500 km można zrobić.

 

 

 

Serwus Panowie,

 

 

Sondę biorę, ale dzielę ją na kawałki (wersja samolot): sztycę z przetwornikiem ładuję do tuby Flambeau z wędkami, baterię do bagażu głównego, a odłączany ekran do bagażu podręcznego. Jak przejedziesz tam i z powrotem, to sam stwierdzisz, że samolocik to najlepsze rozwiązanie ;)  Z alko, to najlepiej mi się sprawdza łyskaczyk oraz piersiówka.

 

 

 

Gdyby ktoś rzeczywiście przez Zgorzelec jechał, to niemieckimi autobanhami można dojechać do Sasnitz, a z tamtąd jest prom do Trellborga. Płynie tylko 4h. Trzeba przeliczyć, która droga najkorzystniejsza: Dolny Śląsk - Gdynia - Karlskrona - Gamleby czy Dolny Śląsk - Sasnitz - Trelleborg - Gamleby.

 

 

Pozdrawiam,

Waldi

A ta piersiówka to nowy gatunek alko  ;) ?



#88 OFFLINE   Waldi

Waldi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2014 - 23:32

Pojemnik jeno.



#89 OFFLINE   darogryf

darogryf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • LokalizacjaGryfino

Napisano 30 grudzień 2014 - 23:40

Sasnitz na 2015 jest mało sprzyjające pływaniu. W nowym roku jest tylko jeden prom dziennie o 15:30. Chyba że ktoś che w samochodzie noc spędzić. I dlatego znalazłem inne rozwiązanie ze Świnoujścia. jak prędzej pisałem w tym czasie będę się tam kręcił i temat dojazdu na różne kierunki rozpracowuję. A szykuje się kilka wyjazdów w 2015.



#90 OFFLINE   darogryf

darogryf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • LokalizacjaGryfino

Napisano 30 grudzień 2014 - 23:45

Dzięki za informacje o stacjach. Ale jedno pytanie jeszcze czy pistolet do tankowania ma takie same wejście jak u nas (czyli system włoski), czy należy mieć przejściówkę?



#91 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 30 grudzień 2014 - 23:46

Dzięki za informacje o stacjach. Ale jedno pytanie jeszcze czy pistolet do tankowania ma takie same wejście jak u nas (czyli system włoski), czy należy mieć przejściówkę?

Tak, preferowany jest system włoski w Szwecji.



#92 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 31 grudzień 2014 - 08:13

A jak z jedzeniem, dużo tego bierzecie? Wiadomo że do auta za dużo się tego nie zabierze jak się jedzie w aucie we czterech. Są tam na miejscu jakieś sklepy blisko?

Chyba że codziennie będziemy wcinać szczupaki :lol: ;)


Użytkownik fish28 edytował ten post 31 grudzień 2014 - 08:18


#93 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 grudzień 2014 - 08:32


A tak przy okazji, jako że pierwszy raz będę do Szwecji jechał to może niezbędnik byście Panowie podrzucili.

Na przykład czy brać echo skoro i tak nie mam map wód szwedzkich i czy zabrać wielki podbierak ? Spirytusik, wódeczka czy browarek?  ;)  :ph34r:

 

Echo - koniecznie, o ile nie ma ich na wyposażeniu łodzi (zwykle nie ma).
Najlepiej jednak dogadać się z osobami dzielącymi z Tobą łódkę, aby nie zabrać 2x echo na jedną łajbę i zrobić tym samym okrętu do poszukiwania łodzi podwodnych ;)

 

Wielki podbierak - osobiście biorę. Małe szczupaki swobodnie można podbierać ręką, duże - zależy od umiejętności. Aczkolwiek zawsze może zdarzyć się PB z kotwicami tak nieszczęśliwie zaczepionymi, że grozi amputacjami palców - wtedy podbierak jest niezbędny ;)

 

Alko - w Szwecji alkohol jest droższy, więc warto zabrać ze sobą na własny użytek. Można wwieźć np. 110l piwa / os. (http://www.swedenabr...Przepisy-celne/)



#94 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 01 styczeń 2015 - 11:55

Proszę mnie o wpisanie na listę rezerwową.

#95 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 01 styczeń 2015 - 13:01

Wolał bym nie jechać przez warszawe, ale jak trzeba bedzie to pewnie tak.
Jak nie bedzie chętnych z tej strony, kraków, katowice itp, Nie wiem skąd ludziska będą się zbierać na wyjazd.
W razie co to jest gdzie zostawić u mnie auto (teren zamkniety monitorowany)

robox4 wpisałem się na listę rezerwową jak bym się dostał to chętnie skorzystam z okazji.

#96 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 01 styczeń 2015 - 13:18

robox4 wpisałem się na listę rezerwową jak bym się dostał to chętnie skorzystam z okazji.

:good:



#97 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1854 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 styczeń 2015 - 13:46

Dawaj, dawaj Darku.  ;)

Bartek, a była by opcja załapać się do ekipy Siedleckiej, tak sobie czytam i poprosiłbym o wpisanie na listę rezerwową



#98 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 01 styczeń 2015 - 14:19

Jak tak pójdzie to trzeba będzie zrobić drugi wyjazd :)



#99 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 03 styczeń 2015 - 00:15

Oczywiście Hubertusa z radością wezmę na pokład Toyki. 

Piwo na miejscu w podobnej cenie, jak nasza, wódeczka droga i trudnodostępna, warto zabrać ze sobą. Jedzenie raczej mało smaczne, warto wziąć ze sobą. Należy unikać kupowania wędlin, nie bardzo jadalne z punktu widzenia naszego podniebienia. Jeśli macie chęć na kiełbaskę z grilla, to tylko krajowa. Za to bardzo dobre wyroby mleczne, jogurty, serki białe, kremowe, pyszne mleko. Jeśli ktoś ma dostęp do dobrej piekarni, to warto wziąć nasze pieczywko. Szwedzkie jest słodkawe i raczej byle jakie. Daje się kupić niezłe, ale kosztuje 6-8 razy więcej niż u nas. Napoje można kupować na miejscu, nie są zbyt drogie i całkiem smaczne. Trzeba pamiętać, by nie wyrzucać żadnych opakować po napojach, wszystko jest kaucjowane, łącznie z puszkami po piwie. Opakowania zwraca się w sklepach, przed wejściem jest "ściana płaczu" z otworami na poszczególne rozmiary puszek i butelek. Po wrzuceniu odbieramy kwit, który zamieniamy na rabat przy kasie. 

 

Do zobaczenia - Bartek


  • Piotrek Milupa i Mariano Mariano lubią to

#100 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 05 styczeń 2015 - 14:41

Najnowsze informacje od Maćka:

 

Ustaliłem szczegóły Waszego pobytu w Gamleby z gospodarzem.

Na 2015 postawią tam kilka nowych domków i w ten sposób będziecie mieli wszyscy w miarę podobny standard zamieszkania. Myślę, że to dość istotne biorąc pod uwagę ewentualne konsekwencje na forum potem J.

 

Łącznie będzie 7 domków, które stoją w swoim sąsiedztwie. Myślę, że to dobrze jeśli macie się integrować jako jedna grupa. Wszystkie domki znajdują się ok 450 – 550 m od łodzi wędkarskich. Spacerkiem 8 minut, samochodem chwilka. Nie przeskoczymy tego jeśli grupa ma mieszkać obok siebie i w podobnych warunkach.

 

Łodzie: na dziś mogę zagwarantować 12 łodzi z silnikiem 15 KM, 1 łódź z silnikiem 25 KM, 1 łódź z silnikiem 10 KM. Tę 10 KM może uda mi się zamienić na 15 KM, ale do marca nic nie będzie wiadomo w tek kwestii.

 

Zaliczka po 500 PLN za pobyt do dni 20.01. Dojazd i wpłaty za dojazd będziemy ogaraniac jak grupa będzie podzielona na trasy i sposób transportu (prom/samolot?). Ale im szybciej tym lepiej bo będzie taniej.

 

Poniżej przedstawiam aktualną listę, do 10.01.2015 będę wysyłał do wszystkich umowy, więc osoby które jeszcze nie przysłały mi danych proszę o uzupełnienie tego

 

1. Remek

2. milupa

3. bartolo

4. Baca - Samolot

5. Jbk -  Samolot

6. Talon

7. Hasior

8. bolenjanusz 

9. Psd27

10. Pablom

11. bartsiedlce

12. Godski

13. Ictus

14. Popper

15. Sebo0707

16. mirat

17. Łysy80

18. robbox4

19. fish28

20. Platynowłosy- Samolot

21. Waldi- Samolot

22. SzymusS

23. Karolcia

24. Tomasz eS

25. Maciejowaty

26. Kaczor

27. elmo

28. borys1

 

Lista rezerwowa

 

29. olek520

30. Hubertus


Użytkownik milupa edytował ten post 06 styczeń 2015 - 20:51






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: OGŁOSZENIE

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych