Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#2341 OFFLINE   grzybek38

grzybek38

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 16 grudzień 2018 - 17:22

To jest jakieś mega wielkie błędne koło- jak niektórzy kłusują to ograniczmy ilość, wielkość itd. "zabieranych" ryb dla wszystkich, a w praktyce tylko dla tych łowiących zgodnie z regulaminem!!!. Czy te "mądre inaczej" pomysły forsują kłusole?!. Jak jesteście normalni i chcecie porządku to przeforsujcie powołanie skutecznej "straży" na wodzie oraz potężnych kar dla łamiących przepisy. Idąc waszą "logiką" to za jakiś czas będziecie debatować nad pomysłem "zamykania" wody na sześć dni w tygodniu i wędkowania tylko w wodzie po kolana gołymi rękoma!.



#2342 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 16 grudzień 2018 - 17:28

To jest jakieś mega wielkie błędne koło- jak niektórzy kłusują to ograniczmy ilość, wielkość itd. "zabieranych" ryb dla wszystkich, a w praktyce tylko dla tych łowiących zgodnie z regulaminem!!!. Czy te "mądre inaczej" pomysły forsują kłusole?!. Jak jesteście normalni i chcecie porządku to przeforsujcie powołanie skutecznej "straży" na wodzie oraz potężnych kar dla łamiących przepisy. Idąc waszą "logiką" to za jakiś czas będziecie debatować nad pomysłem "zamykania" wody na sześć dni w tygodniu i wędkowania tylko w wodzie po kolana gołymi rękoma!
Mega racja kolego !!!.


  • Kapax883 lubi to

#2343 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 16 grudzień 2018 - 18:43

To jest jakieś mega wielkie błędne koło- jak niektórzy kłusują to ograniczmy ilość, wielkość itd. "zabieranych" ryb dla wszystkich, a w praktyce tylko dla tych łowiących zgodnie z regulaminem!!!. Czy te "mądre inaczej" pomysły forsują kłusole?!. Jak jesteście normalni i chcecie porządku to przeforsujcie powołanie skutecznej "straży" na wodzie oraz potężnych kar dla łamiących przepisy. Idąc waszą "logiką" to za jakiś czas będziecie debatować nad pomysłem "zamykania" wody na sześć dni w tygodniu i wędkowania tylko w wodzie po kolana gołymi rękoma!.

 

Jakbym zabierał zgodnie z regulaminem to co łowię, pewnie bym wypełnił zamrażalki połowy osiedla. Już nie czas na takie postepowanie. Potrzeba samoograniczenia. Jak tego można nie rozumieć?


  • Wobi lubi to

#2344 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 16 grudzień 2018 - 19:29

To jest jakieś mega wielkie błędne koło- jak niektórzy kłusują to ograniczmy ilość, wielkość itd. "zabieranych" ryb dla wszystkich, a w praktyce tylko dla tych łowiących zgodnie z regulaminem!!!. Czy te "mądre inaczej" pomysły forsują kłusole?!. Jak jesteście normalni i chcecie porządku to przeforsujcie powołanie skutecznej "straży" na wodzie oraz potężnych kar dla łamiących przepisy. Idąc waszą "logiką" to za jakiś czas będziecie debatować nad pomysłem "zamykania" wody na sześć dni w tygodniu i wędkowania tylko w wodzie po kolana gołymi rękoma!.

 

A cóż by było w tym złego? Być może właśnie to jest sposób na ochronę wód i odbudowę rybostanu...



#2345 OFFLINE   grzybek38

grzybek38

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 17 grudzień 2018 - 11:42

Jakbym zabierał zgodnie z regulaminem to co łowię, pewnie bym wypełnił zamrażalki połowy osiedla. Już nie czas na takie postepowanie. Potrzeba samoograniczenia. Jak tego można nie rozumieć?

Bez urazy zarzucasz kolego brak " rozumienia" a piszesz o "potrzebie samoograniczenia" więc wytłumaczę to co napisałeś: dla " normalnych" wędkarzy a za takiego się uważam nie potrzeba dodatkowych restrykcji w postaci kolejnych zakazów! Mam w regulaminie jasno określone zasady jako max.co mi wolno, ale to nie oznacza, że mam obowiązek zabierania tego co złowię. Co najmniej raz w tygodniu jem rybę bo lubię a... pochodzi ona ze sklepu! W tym roku nie zabrałem żadnej ze złowionych ryb.

#2346 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 17 grudzień 2018 - 12:33

...dla " normalnych" wędkarzy a za takiego się uważam ...

 

...W tym roku nie zabrałem żadnej ze złowionych ryb.

 

Ja pierdziu - w takim razie musimy zaczac od zdefiniowania pojecia "normalny".

Moim zdaniem na tle naszej polskiej rzeczywistosci , to zdecydowanie "normalny" nie jestes :P
Oczywiscie zakladajac , ze normalny pochodzi od slowa "norma" ;)


  • pafek, beton007 i coma lubią to

#2347 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 grudzień 2018 - 14:57

Bez urazy zarzucasz kolego brak " rozumienia" a piszesz o "potrzebie samoograniczenia" więc wytłumaczę to co napisałeś: dla " normalnych" wędkarzy a za takiego się uważam nie potrzeba dodatkowych restrykcji w postaci kolejnych zakazów! Mam w regulaminie jasno określone zasady jako max.co mi wolno, ale to nie oznacza, że mam obowiązek zabierania tego co złowię. Co najmniej raz w tygodniu jem rybę bo lubię a... pochodzi ona ze sklepu! W tym roku nie zabrałem żadnej ze złowionych ryb.

 

Gdyby normą było zachowanie choć trochę zbliżone do Twojego to wszelkie, dodatkowe zaostrzenia nie byłyby potrzebne. Sęk w tym, że największa część wędkarzy łowi pewnie zgodnie z regulaminem, co przy tej presji i wielkości łowiska pozwala na zabieranie olbrzymiej ilości ryb, w tym okazowych drapieżników.



#2348 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 17 grudzień 2018 - 16:33

100 łodzi srednia 2 osoby 100*4= 400ryb *30 dni 1200ryb średnia legalnie wywiezionych ryb.Przy dużej presji, to i kontrole niewiele wniosą, bez samoograniczenia. W grudniu to i z 2000tys ocaleje i to tych największych 😀

Użytkownik kkonrad edytował ten post 17 grudzień 2018 - 16:40


#2349 OFFLINE   focus224

focus224

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjawieś
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 grudzień 2018 - 16:39

Gdyby była presja na regulamin to byłoby o wiele mniej łódek na wodzie. bo mięsiarzom nie opłacało by się wozić łódki dla dwóch ryb. A tak nie ma kontroli, nie ma kar to jest jawne kłusownictwo. 



#2350 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 17 grudzień 2018 - 17:37

Ryby w tym wątku to już ze 30 stron nikt nie wrzucił... 😯

Użytkownik Bootleg edytował ten post 17 grudzień 2018 - 17:37

  • tomi101, kostom63 i tost lubią to

#2351 OFFLINE   Klon45

Klon45

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaŁapy

Napisano 17 grudzień 2018 - 17:57

100 łodzi srednia 2 osoby 100*4= 400ryb *30 dni 1200ryb średnia legalnie wywiezionych ryb.Przy dużej presji, to i kontrole niewiele wniosą, bez samoograniczenia. W grudniu to i z 2000tys ocaleje i to tych największych

 

Rybę ma każdy prawo zabrać i to jest jak najbardziej normalne, policz sobie średnio ile sumy zeżrą które pływają 24/dobę codziennie.


  • urasenty lubi to

#2352 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 17 grudzień 2018 - 18:31

Grubo ;)
To ile zjedzą sandaczy 80+ a ile metrowych szczupaków?

#2353 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 17 grudzień 2018 - 18:33

Niestety,ale nie jest normalne jak wyjeżdża 1 tona drapieżniki z wody w ciągu jednego dnia...to po pierwsze....a jeśli chodzi o te zarloczne sumy to zapomniałeś dodać że wyzeraja tylko i wyłącznie duże szczupaki i sandacze !!!

#2354 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 grudzień 2018 - 18:39

Kolega może ma parcie na mięso i zazdrości sumom ich skuteczności i stąd taki wpis😁😁

Użytkownik Karas06 edytował ten post 17 grudzień 2018 - 18:39


#2355 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 17 grudzień 2018 - 18:54

Kolego Czocho, to forum propaguje zasadę C&R, ale myślę, że "większość" udzielających się w tym wątku, zabiera limit  po każdym wyjeździe. A tutaj chodzi o to, by te ryby rosły i dawały radość w kolejnych latach...Narzekanie nic nie zmieni, trzeba po prostu zacząć od siebie...

Zacytuje bardzo mądre słowa " Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem"...


Użytkownik Werem edytował ten post 17 grudzień 2018 - 18:55


#2356 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 17 grudzień 2018 - 19:05

Ryby w tym wątku to już ze 30 stron nikt nie wrzucił...


Wrzucił ale w kadrze oprócz trofeum w ręku były ryby na smyczy. Taki zonk ktoś sobie sprawił
  • tomi101, czocho i Krystianin lubią to

#2357 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 17 grudzień 2018 - 19:33

Rybę ma każdy prawo zabrać i to jest jak najbardziej normalne, policz sobie średnio ile sumy zeżrą które pływają 24/dobę codziennie.


W sumie tylko jedno zdanie, a nagromadzenie głupot tak duże, że referat możnaby napisać...

#2358 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 17 grudzień 2018 - 20:27



Ryby w tym wątku to już ze 30 stron nikt nie wrzucił... 😯

To może ja wrzucę. :ph34r:

Pierwsza i ....jedyna ryba złowiona w ciągu trzech wypadów na te renomowane łowisko.

Żaden okaz ,tym bardziej że na pokładzie tej łódki był fotografowany szczupak 115,prezentowany wcześniej w tym wątku.

Sandaczyk złowiony chyba przypadkiem,bo nie potrafię łowić :(,choć po złowieniu myślałem że tylko przypadkiem... nie złowiłem więcej :) .

 

 

a15800923c56f46bmed.jpg 9bc11c271448a3c1med.jpg c85b71a60a59a1a3med.jpg

 5dfdc038697216cbmed.jpg

cbee01b25c6ef392med.jpg

 



Kolego Czocho, to forum propaguje zasadę C&R, ale myślę, że "większość" udzielających się w tym wątku, zabiera limit  po każdym wyjeździe. A tutaj chodzi o to, by te ryby rosły i dawały radość w kolejnych latach...Narzekanie nic nie zmieni, trzeba po prostu zacząć od siebie...

Zacytuje bardzo mądre słowa " Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem"...

Jurek, podejrzewam że w Twoim myśleniu jest duuuużo prawdy -niestety :(

 

Pozdrawiam Tomi B)



#2359 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 17 grudzień 2018 - 23:08

Kiedyś to było .........

 

2utqohz.jpg



#2360 OFFLINE   grzybek38

grzybek38

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 18 grudzień 2018 - 18:18

Niedawno w TV był program z USA o zarybianiu z samolotu. Tam padły mądre słowa o tym, że duża część wędkarzy zabiera złowione ryby, ale świadomość zarządcy wód sprawia, że dzięki ponoszonym (dużym) kosztom w gospodarkę akwenami ma duże wpływy z opłat za wędkowanie a a z kolei wędkarze dzięki regularnym, obfitym zarybieniom nie odczuwają aby łowisko było wyjałowione! Z wypowiedzi o "zabieraniu" ryb biło wręcz zadowolenie z tego, że jego żywiciele czyli wędkarze wyjeżdżają zadowoleni! Nasz PZW natomiast swoją polityką szczuje nas przeciw sobie ściskając naszą kasę tak mocno, że tylko to co wycieknie "między palcami" idzie na symboliczne zarybienia! Złów i wypuść idea piękna tak jak np. oddawanie krwi, ale nikt nie śmie ganić tych, którzy jej nie oddają- tak samo winniśmy podchodzić do siebie wzajemnie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych