Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Zalew Siemianówka


  • Please log in to reply
5076 replies to this topic

#2421 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,158 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Posted 19 February 2019 - 11:08

limity są zbyt duże a trolling tylko w tym pomaga, jak policzysz 400 osób dziennie na wodzie i z brzegu x limit wychodzą ogromne liczby. np sandacza rocznie może wyjechać legalnie 144 000 sztuk (400 osób x 2 sztuki x 180 dni), tak samo szczupaka i 72000 sztuk suma.

do tego w 2019 nadal część zbiornika wyłączona jesz trollingu http://www.pzw.org.p...iki/troling.jpg ważne aby tego pilnować przez odpowiednie służby


  • rafał. likes this

#2422 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Posted 19 February 2019 - 12:04

Tutaj 99% nie przestrzega prawa....
  • michal7709 and focus224 like this

#2423 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 posts
  • Imię:Artur

Posted 19 February 2019 - 13:13

Może, wywołam gównoburzę, ale chcę nawiązać do filmu, umieszczonego przez Radka. Ekipa "foxa", kręciła go na Siemianówce. Niby wszystko z rozmachem, ale.... Dwie łódki na wodzie. W jednej ekipa promująca "foxa", w drugiej ekipa, która wszystko kręci... Nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby na łódce "reżysera", były tylko osoby odpowiedzialne, za film...A tu, niestety zoonk. Jest Pan lub Pani operator i dwóch spinningistów, którzy "pomagają" nagrać film, dla "super" testerów "foxa". Fajnie było widzieć szczupaka, który był przekazywany z łódki do łódki, aby złapać kadr...Nadmienię, że zdjęcia z tym samym szczupakiem, zrobiło dwóch "testerów", tylko z inną gumą...Wiem, reklama dźwignią handlu... Ale,czy dla Naszej wody też...Śmiem wątpić :bighair:

 

Jeśli tak rzeczywiście było, to jest to obrzydliwe i zamiast reklamy wyszła niezła wtopa dla Foxa... :(



#2424 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 posts
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Posted 19 February 2019 - 14:04

Wtopa to by była jakby zlowiona i podpięty ryba wzięła na relaksa albo innego mannsa. Od kiedy reklama pokazuje prawdę?


  • miramar69, szydłoś and tomi101 like this

#2425 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 posts
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Posted 19 February 2019 - 18:29

Jeśli tak rzeczywiście było, to jest to obrzydliwe i zamiast reklamy wyszła niezła wtopa dla Foxa... :(

 

Było!!!



#2426 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 posts
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Posted 19 February 2019 - 18:33

limity są zbyt duże a trolling tylko w tym pomaga, jak policzysz 400 osób dziennie na wodzie i z brzegu x limit wychodzą ogromne liczby. np sandacza rocznie może wyjechać legalnie 144 000 sztuk (400 osób x 2 sztuki x 180 dni), tak samo szczupaka i 72000 sztuk suma.

do tego w 2019 nadal część zbiornika wyłączona jesz trollingu http://www.pzw.org.p...iki/troling.jpg ważne aby tego pilnować przez odpowiednie służby

 

Marcin, co do trollingu...Fakt, jest akwen wyłączony pod spinningowanie, ale dziwnym trafem, boje które zostały ustawione zgodnie z ustaleniami, przed sezonem, dziwnym trafem wraz z trwaniem trollingu, same dostały nóg...Oczywiście na niekorzyść łowiących z ręki.


  • AdrZak likes this

#2427 OFFLINE   focus224

focus224

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 posts
  • Lokalizacjawieś
  • Imię:Krzysztof

Posted 19 February 2019 - 19:04

Marcin, co do trollingu...Fakt, jest akwen wyłączony pod spinningowanie, ale dziwnym trafem, boje które zostały ustawione zgodnie z ustaleniami, przed sezonem, dziwnym trafem wraz z trwaniem trollingu, same dostały nóg...Oczywiście na niekorzyść łowiących z ręki.

Dopowiem że akwen wyłączony z trollingu był tylko na mapcie w jpg.  :(  .  W rzeczywistości można było spotkać "trolujących" i tam. Wbrew przepisom, zasadom.


Edited by focus224, 19 February 2019 - 19:09.


#2428 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 posts
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Posted 19 February 2019 - 20:05

O kolega Werem nawet nie jest złośliwy, widocznie tylko ja miałem taki"fart"

#2429 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 posts

Posted 12 March 2019 - 06:26

Witam wszystkich, Był ktoś może na zalewie w ten weekend? zakładam, że już lodu nie ma ;) W weekend bym wyskoczył wypróbować nowe sprzęty i może jakiegoś okonka wydłubać 



#2430 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Posted 12 March 2019 - 19:27

Byłem dzisiaj...lodu nie ma...Woda zimna
  • Wobi likes this

#2431 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 posts
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Posted 21 March 2019 - 09:08

Wczoraj na zalewie przy tamie pierwszą łódkę już widziałem.

#2432 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 posts
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Posted 21 March 2019 - 21:37

Jazie z trola biorą pod tamą pewnie TENIA jest czujna . :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D


  • michal7709 likes this

#2433 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Posted 21 March 2019 - 22:11

Zalew zaj....ny siatami....zaczął się okres  tzw. " odłowów kontrolnych " ......



#2434 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 posts
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Posted 21 March 2019 - 22:30

Górny wymiar na KARASIA I  WZDRĘGĘ .ROZ...........JEBAĆ TEN TWÓR PRLU.PZW TRAGEDIA 


  • michal7709 and focus224 like this

#2435 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,498 posts

Posted 21 March 2019 - 22:43

...........ROZ...........JEBAĆ TEN TWÓR PRLU.........

 

Co do zapory pełna zgoda! B)


  • bho70 likes this

#2436 OFFLINE   Luki123

Luki123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 posts
  • Imię:Łukasz

Posted 22 March 2019 - 07:14

Heja. Byłem wczoraj na zalewie zrobić mały rekonesans. Oprócz mojej łódki były jeszcze dwie, Teni nie widziałem ale nie byłem też przy tamie. Z kumplem nastawiliśmy się na pasiaki. Próbowaliśmy na boczny i normalnie na główkę. Wynik zero....... :/

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

#2437 OFFLINE   Luki123

Luki123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 posts
  • Imię:Łukasz

Posted 09 April 2019 - 05:23

Na zalewie pełno żaków a w nich zdechłych ryby. Co to ma być w ogóle? Jest tego mnóstwo. 204ee0126a226254f1a5833f5e4b3e26.jpgc4c22e4feec9c962bc5947dfb515ee15.jpg6d0ec6f079ae6aa1526ac75b4d881840.jpgd0eca8c39648f84ea1c482e4795750d2.jpg5b44fc85afc7b651e01e1b490021caf0.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
  • michal7709, focus224 and bho70 like this

#2438 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 posts
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Posted 09 April 2019 - 06:34

Tak PZW tłumaczy odłów tarlaków. Kłamią w żywe oczy. Szczupak już dawno po tarle.

I tak nikt nic im nie zrobi bo to państwo w państwie.

 

PS. A wielu walczy o zakaz trollingu, wprowadzanie wymiarów górnych i to ludzi związanych z klubami wędkarskimi nastawionymi na sport i PZW( a tu nie wszyscy). 

 "...widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie..." - tym cytatem skomentuję sytuację.


Edited by bho70, 09 April 2019 - 06:41.


#2439 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 posts
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Posted 09 April 2019 - 07:44

....skurwysyny ....

#2440 OFFLINE   Rolnik

Rolnik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 posts
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Błażej
  • Nazwisko:Siwik

Posted 09 April 2019 - 08:32

Dzierżawcy wód czy PZW fakt robią takie odłowy tarlaków, często w skrzydła żaków zaplątują się ryby.

Żaki służą do odłowu żywej ryby, zostały wymyślone na węgorze i stada leszczy. Nie podoba się to nam wędkarzom ale niestety tym dzierżawcom się kasa musi zgadzać.

I odławiają te ryby/ tarlaki itp czy to się nam podoba czy nie.

Myślę że jak nawet pozwolenia były by po 1000 zł i wszyscy wędkarzy by je uczciwie płacili to właściciele wód dalej prowadzili odłowy na wodach, że niby kontrolne/ dla tarlaków itp.

A swoją drogą w dzisiejszych czasach odłowy kontrolne bzdura, są sonary 3d, potężne echosondy kamery podwodne i wiele innych nie są już potrzebne takie odłowy po których ryba zazwyczaj jest wymęczona i nadają się tylko na kotlety a nie do wypuszczenia. Problemem mogą być choroby ryb i pasożyty itp. tutaj nie mając ryby w ręku i beż jej pocięcia na kawałki nic nie zbadamy., a takie badania też są prowadzone na wodach. Nie wspominam też o badaniach jakości ody i jej składu bo to podstawa, nie każda ryba dobrze czuje się w każdej wodzie, czasem niektóry ryby migrują wiele kilometrów by znaleźć odpowiednie warunki dla siebie, wystarczy niewielka zmiana w składzie wody by mieszkańcy wód nie miel i dobrych warunków bytowych. Często wiosenne powodzie i ulewne deszcze latam sprawiają że nasze zbiorniki wodne wzbogacają się o całą tablicę Mendelejewa jaką rolnicy wylewają na pola na swoje uprawy.

Dlatego śmieszą mnie czasem zakazy pływania na silnikach spalinowych bo nie ekologicznie ( no chyba że strefa ciszy).

Wracając do fajnej Siemianówki szkoda tej wody, zbiornik poddany był potężnej presji wędkarskiej wyjechało z wody setki tysięcy ryb, a jak pamieć mnie nie myli wiele tak ten zbiornik ożywał po kryzysach mienionej epoki, więc miejcie pretensje tylko do siebie i swoich kolegów wędkarzy, którzy wywieźli i zjedli wasze ryby, a nie do dzierżawcy/ właściciela wody ?? Z tych pozwoleń to kasy na paliwo dla strażników by ledwo starczyło nie mówiąc o solidnych pensjach dla nich. Bo co on możne każdego z was za rękę nie będzie trzymał i zaglądał co wy tam robicie. jak upychacie 6 sandacza do bakisty ale się już nie mieści bo ogon wystaje  :)

Chcielibyście penie mieć kontrole przed wypłynięciem na ryby, na wodzie i oczywiście po powrocie na brzeg. Bo tylko tak udało by się ludzi nauczyć prawidłowego i etycznego postępowania. Dlatego pozwolenia też powinny mieć limity dzienne miesięczne i roczne na liczbę licencji. A nie niech wszyscy przyjedzie 600 łodzi po 3 wędkarzy x 3 ryby liczby mówią same za siebie. 1 - 2 sezony i po zbiorniku.

Więc Panowie szybko na ryby bo jutro może ich tu po prostu nie być.  ;)

P.S.

Ryby są zawsze tylko my ich nie potrafimy łowić.


  • sacha likes this