Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5083 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 marzec 2015 - 08:45

A jakie okonie można trafić :)  Nawet 30+ ale coraz rzadziej :( 



#282 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 04 marzec 2015 - 14:23

Czyli rybka jest...

...raczej nie  ;)

Biorąc pod uwage szczupaka i ubiegłe lata to nie ma go juz wcale :( Ciężko złowić wymiar a co dopiero sensowną sztukę....tamten sezon odpuściłem całkowicie na rzecz wiślanych sumów i tak jak Bartek na Siemionce byłem 4-5 razy z mizernymi efektami...dla porównania sezon wcześniej spędziłem ponad 40 dni na wodzie.... No i wiadomo mamy  jeszcze zakaz trola i ...trzymetrowe sumy co wywracaja łódki :D



#283 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 marzec 2015 - 16:43

...raczej nie  ;)

Biorąc pod uwage szczupaka i ubiegłe lata to nie ma go juz wcale :( Ciężko złowić wymiar a co dopiero sensowną sztukę....tamten sezon odpuściłem całkowicie na rzecz wiślanych sumów i tak jak Bartek na Siemionce byłem 4-5 razy z mizernymi efektami...dla porównania sezon wcześniej spędziłem ponad 40 dni na wodzie.... No i wiadomo mamy  jeszcze zakaz trola i ...trzymetrowe sumy co wywracaja łódki :D

 

Grubo !

 

Bylem tam raz. Przez tydzien w 1991 roku. 

Wtedy "byla rybka" ;)



#284 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 04 marzec 2015 - 16:53

A jeszcze kilka lat temu kolega trafił tam dwie rybki 110+ podczas jednego weekendu ...



#285 OFFLINE   grzybek38

grzybek38

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 04 marzec 2015 - 20:06

Witaj Kolego.

Wybacz, ale najpierw zwrócę Ci uwagę regulaminową. Pierwszy Twój wpis powinien pojawić się w Cafe "Powitanie na JERKBAIT.pl".

 

Teraz wracam do meritum. W ubiegłym roku byłem 4 razy na Siemianówce i raz trafiłem na mityczne eldorado. Złowiłem 16 szczupłych w 4 godziny, w tym tylko 2 niewymiarki. Niestety pozostałe wyjazdy to kupa totalna. 

Dzięki za "przywołanie do szeregu", na wytłumaczenie mam tylko to, iż tak mnie poruszyła dyskusja o zamrażarkach i o ich braku, oraz o szczupłym i jego braku, że postanowiłem podzielić się swoimi obserwacjami znad w/w wody nie myśląc o regułach forum.Przepraszam i dziękuję. Kontynuując temat to ci którzy bywali w ub. sezonie na "dużym" w określonym miejscu wiedzą ile i jakiego szczupaka "wędkarze" wijąc się między gęsto postawionymi siatkami wybili tylko w samym maju.



#286 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 marzec 2015 - 21:22

Nie jeżdżę już w maju, łódek na wodzie tyle, że lusterka trzeba składać, jak to rzekł znajomy  :D  Mnie odbiera to cały sens wędkowania. W ubiegłym roku kolega naliczył ponad 70 pływadeł w zasięgu wzroku, nie dla mnie ten deptak. 



#287 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 marzec 2015 - 21:47

Nie jeżdżę już w maju, łódek na wodzie tyle, że lusterka trzeba składać, jak to rzekł znajomy  :D  Mnie odbiera to cały sens wędkowania. W ubiegłym roku kolega naliczył ponad 70 pływadeł w zasięgu wzroku, nie dla mnie ten deptak. 

Bartek, okazało się że u mnie na wsi jest ............ wypożyczalnia łódek :rolleyes: . Co prawda z elektrykami ale łódki bardzo zacne.

Do mnie masz bliżej niż na Siemianówkę.



#288 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 marzec 2015 - 22:07

Darku, do Ciebie mogę przywalić ze swoją, ale wybacz, nie na majówkę. Ten termin od trzech lat jest zarezerwowany dla innej wody.  



#289 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 05 marzec 2015 - 03:46

A jeszcze kilka lat temu kolega trafił tam dwie rybki 110+ podczas jednego weekendu ...

Te czasu Danielu raczej juz nie wrócą :(  wtedy ryby 90-100-110+ padały regularnie i nie były czymś nadzwyczajnym... co jakis czas trafiały sie nawet większe lochy....niestety "padały" dosłownie :angry:​ 

Za to teraz  na przykładzie Siemanówki widzimy  jak można zamienić eldorado z drapieżnikami w zamulone bajoro ze szczątkowymi resztkami dawnej populacji :(​ takie ABC postępowania "PZW" z rybnymi zbiornikami z których idzie natrzepac kasy ....ta siemianówka to temat rzeka...szkoda gadać ;)


  • juranty i Parf lubią to

#290 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 05 marzec 2015 - 08:48

Darku, do Ciebie mogę przywalić ze swoją, ale wybacz, nie na majówkę. Ten termin od trzech lat jest zarezerwowany dla innej wody.  

W majówkę to ja nawet nad Bug nie chodzę  :rolleyes: . Z mojej strony rzeki to jeszcze jakoś tak tłumów nie ma ale z drugiej  :unsure::( . No i wieczorem niesie się po wodzie "majteczki w kropeczki" albo "będziesz moja za stodołą"  :P .



#291 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 05 marzec 2015 - 08:54

Szczupaki 100+ ? To już było! Teraz pora na WIELKIE karpie!  :D



#292 OFFLINE   grzybek38

grzybek38

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 05 marzec 2015 - 18:06

Może trochę się pogubiłem, albo powiem coś przekornie. Według mnie powrócić znad wody o kiju trochę przykro, ale jaki strzał adrenaliny wyjąć z wody (w której podobno nic nie ma jak piszą niektórzy) coś ładnego (wymiar z dużym+), lub kilka- naście mniejszych. Chyba jednak jestem ciut złośliwy, ale jak widzę piękne łodzie (czytaj: kutry pływające w określonym celu po tej "stołówce") ze sterczącym tysiącem kijków i "0" rezultatu to już samo to mnie podnosi na duchu. Sezon 2014 na "dużym" przynajmniej w niedziele kiedy tam bywałem wcale nie przypominał jakiejś specjalnej okupacji, no może poza miejscem wspomnianym wcześniej- tam na max. naliczyłem 17 łodzi co oczywiście biorąc pod uwagę rejon skupienia wyglądało na dość duże zagęszczenie. 



#293 OFFLINE   rintintin

rintintin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Tomek

Napisano 05 marzec 2015 - 18:20

witam :) czy jest jeszcze lód na siemianówce ?? 



#294 OFFLINE   grzybek38

grzybek38

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 06 marzec 2015 - 09:32

witam :) czy jest jeszcze lód na siemianówce ?? 

Hej. Jeśli go nie było to po dzisiejszej nocce pewnie już ciut go jest- zgaduję, ponieważ jestem bliżej Bałtyku niż Siemianówki. Wybierałem się na niedzielę pierwszy raz ze spinem na okonia, ale chyba jednak odpuszczę.



#295 OFFLINE   rintintin

rintintin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Tomek

Napisano 06 marzec 2015 - 22:34

Za tydzień juz nie powinno być jak tak 😊

#296 OFFLINE   grzybek38

grzybek38

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 02 maj 2015 - 19:28

No to jestem ci ja od wczoraj na Siemianówce z okazji szczupaczego święta; przybyli zacni goście odziani niczym na bal kostiumowy w swych pływających karocach przystrojonych różnej maści batami, z kuframi pełnymi przeróżnych świecidełek w darze dla szlachetnego zębacza... jeno on sam miast stawić się i rozpocząć ucztę dzieci swe w sile czterech wczoraj. a dziś sześciu o poranku przysłał. Darujcie ony tekst- to pierwszy objaw przemęczenia. A miało być tak pięknie... . Pozdrawiam..


  • bartsiedlce i Parf lubią to

#297 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 maj 2015 - 19:44

Z Siemianówką ciężko :(. Wprowadzali zakazy rozbijania namiotów, wodowania łódek, parkowania samochodów :angry: i z wypoczynku lipa :(


Użytkownik mariuszwf edytował ten post 02 maj 2015 - 20:46


#298 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 maj 2015 - 18:48

Jak tam :)  Panowie? był ktoś nad Siemianówką :)  Brała rybka? :)



#299 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 07 maj 2015 - 19:46

Jak tam :)  Panowie? był ktoś nad Siemianówką :)  Brała rybka? :)

Pływałem od 1 do 3 maja. Można powiedzieć, że piątek był najlepszym dniem, bo udało się złapać dwa wymiary, o długości 62 i 72 cm. Wpadło też kilka śledzi. W sobotę, złowiłem suma 96 cm i dwa małe śledzie, a niedziela była totalną porażką.



#300 OFFLINE   grzybek38

grzybek38

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 07 maj 2015 - 20:05

Od 1.05 do 3.05 łącznie 13 sztuk w tym 1 krótki boleń- ok. 30cm, okonek ok. 15-18cm, 5 szczupłych po 48-49cm, 1 miał nieco naciągane 50cm, ale tłuściutki- waga 1.11, pozostałe maluchy 40+. Brania 1.05 i 2.05 praktycznie tylko rano i przy trzcinach, 3.05 rano no i oczywiście jak to zwykle po południu jak już się trzeba było zwijać. Podobno niektórzy mieli sporadyczne brania sumów. Jedna opowieść o holu jakiegoś potworka, który łódź z trzema ludźmi "woził" po Siemce w kierunku tamy. Koniec podobno był taki, że chłop obciął plecionę.