Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#3281 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 12 grudzień 2019 - 09:51

[quote name="Robert Dorado" post="2680126" timestamp="1576138994"]

Odniosę się tylko do tego kawałka bo dobrze zacząłeś. Którzy np nie mogą rzucać przez cały dzień bo im zdrowie nie pozwala, nie mogą opanować techniki...
Sam mam połamany nadgarstek, sprawny w 25%, nie masz pojęcia jak boli łapa po jednym dniu. Nie życzę Tobie czegoś podobnego abyś przejrzał na oczy.

He he 😁wybitny kolego jesteś ... Jeśli mówisz tu na forum że wszyscy Ci trollingowcy w podeszlym wieku mają uszkodzone nadgarstki ... Zaraz się oburzysz że nie powiedziałeś wszyscy tylko ja ?nie myśl tylko o sobie bo gwarantuje Ci że tam uszkodzenia mają może jeden procent tego pokolenia ... A dobrze sobie radzą żeby suma 50 kg tarmosić za ryj do samochodu ...sam trollinguje bo lubię tą metodę i po części się zgadzam że to nie metodą zabija wodę ...ale tylko po części ...nawet w tym przypadku małej części ...
  • robert0304 lubi to

#3282 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 12 grudzień 2019 - 10:18



#3283 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 12 grudzień 2019 - 10:28

Chodziło o pokazanie żeby nie wrzucać wszystkich do jednego wora. Trollig to metoda, nic więcej.


Użytkownik Robert Dorado edytował ten post 12 grudzień 2019 - 10:29

  • bho70 lubi to

#3284 OFFLINE   De'Ptak

De'Ptak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Adam

Napisano 12 grudzień 2019 - 10:32

Dyskusje z d..py wzięte. Czyli moja racja jest najmojsza. W kraju w którym jest 10000 jezior. Jest parę ( dosłownie ) niezłych łowisk.


  • spinnerman i bho70 lubią to

#3285 OFFLINE   Artur_R

Artur_R

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 12 grudzień 2019 - 19:52

Czy na slipie w Starym Dworze jest dość wody, aby zwodować łódkę? Nigdy tam jeszcze nie łowiłem i może w przyszłym tygodniu się wybiorę jeśli pogoda pozwoli.



#3286 OFFLINE   Beny

Beny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaSupraśl/Białystok/Skomack Wielki

Napisano 12 grudzień 2019 - 21:23

dołączam się do pytania kolegi Artur_R. Ewentualnie czy  w porcie jest możliwość  zeslipowania łodzi ? bo bondary  już nie bardzo przy tym poziomie wody :(



#3287 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 grudzień 2019 - 21:37

Bez problemu zeslipujecie każda łódź wędkarską przy amfiteatrze na Starym Dworze.

#3288 OFFLINE   polk

polk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Paweł

Napisano 14 grudzień 2019 - 19:33

Przyglądając się dyskusji na temat trollingu na Zalewie Siemianówka znalazłem ciekawe rozwiązanie w Okręgu PZW Zamość na zbiorniku Nielisz.

 

W regulaminie PZW Zamość na 2020r są takie zapisy:

 

"3. Metoda trollingowa

3.1. Łowienie ryb metodą trollingową dozwolone jest wyłącznie na jedną wędkę, zakończoną linką z jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki, holowaną za napędzanym silnikiem, żaglami lub siłą ludzkich mięśni środkiem pływającym. Zabrania się holowania w ten sposób przynęt naturalnych.

3.2. Przy wędkowaniu tą metodą wędkarz zobowiązany jest zachować minimalną odległość 50 m od innych wędkujących.

3.3 Połów ryb metodą trollingową może odbywać się wyłącznie na zbiorniku Nielisz Główny po opłaceniu odpowiednich składek. Zabrania się zabierania ryb złowionych metodą trollingową. Trollingowanie należy odnotować w rejestrze połowu wpisując literę T w rubryce łowisko (Nielisz T). W dniu, w którym wędkarz trollinguje nie może zabierać ryb złowionych innymi metodami (dotyczy to również pozostałych wędkarzy znajdujących się na środku pływającym, na którym odbywa się trollingowanie)."

 

Poza zapisami o trollingu są inne ciekawe rozwiązania. Polecam lekturę całego regulaminu.

 

http://www.pzw.org.p...ie_w_2020_r.pdf


  • mario70, Tabor i focus224 lubią to

#3289 OFFLINE   Krystianin

Krystianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:K

Napisano 14 grudzień 2019 - 19:39

Wszystko pieknie , rozwiązania ciekawe. W okręgu nie brakuje takich dobrych pomysłów... problem zaczyna sie w momencie głosowania.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
  • szydłoś i Batory lubią to

#3290 OFFLINE   Rowino

Rowino

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaLbn
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:R

Napisano 15 grudzień 2019 - 21:00

Wszystko pieknie , rozwiązania ciekawe. W okręgu nie brakuje takich dobrych pomysłów... problem zaczyna sie w momencie głosowania.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

a po przegłosowaniu pojawia się problem pilnowania towarzystwa i egzekwowania obostrzeń wszelkich



#3291 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 15 grudzień 2019 - 21:41

Przyglądając się dyskusji na temat trollingu na Zalewie Siemianówka znalazłem ciekawe rozwiązanie w Okręgu PZW Zamość na zbiorniku Nielisz.

 

W regulaminie PZW Zamość na 2020r są takie zapisy:

 

"3. Metoda trollingowa

3.1. Łowienie ryb metodą trollingową dozwolone jest wyłącznie na jedną wędkę, zakończoną linką z jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki, holowaną za napędzanym silnikiem, żaglami lub siłą ludzkich mięśni środkiem pływającym. Zabrania się holowania w ten sposób przynęt naturalnych.

3.2. Przy wędkowaniu tą metodą wędkarz zobowiązany jest zachować minimalną odległość 50 m od innych wędkujących.

3.3 Połów ryb metodą trollingową może odbywać się wyłącznie na zbiorniku Nielisz Główny po opłaceniu odpowiednich składek. Zabrania się zabierania ryb złowionych metodą trollingową. Trollingowanie należy odnotować w rejestrze połowu wpisując literę T w rubryce łowisko (Nielisz T). W dniu, w którym wędkarz trollinguje nie może zabierać ryb złowionych innymi metodami (dotyczy to również pozostałych wędkarzy znajdujących się na środku pływającym, na którym odbywa się trollingowanie)."

 

Poza zapisami o trollingu są inne ciekawe rozwiązania. Polecam lekturę całego regulaminu.

 

http://www.pzw.org.p...ie_w_2020_r.pdf

To rozwiązanie obowiązuje już od kilku chyba lat na tym zbiorniku  ;)  :) .....



#3292 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBHA

Napisano 17 grudzień 2019 - 16:01

Trolling podnieśli na 400 w nadchodzącym sezonie.



#3293 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 grudzień 2019 - 16:26

Pytałem na zebraniu jaki cel podwyżki, to powiedzieli że ma zniechęcić... A jak ktoś zapytał w jaki sposób kolejna nadwyżka środków będzie wykorzystana to jakoś odpowiedź mi umknęła. Także 100 zł więcej do odrobienia, będą dłuższe okonie spod lodu łapać.

#3294 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 17 grudzień 2019 - 18:00

Co tzn 400zł, gdy można ponad metrowego szczupaka ukatrupić tak jak dzisiaj? Aha, dwa sumy dzisiaj też wyjechały na trola z wody. :/

#3295 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 17 grudzień 2019 - 18:04

Trolling podnieśli na 400 w nadchodzącym sezonie.

Nic to nie zmieni niestety pewnie.Moż jak by jedynkę z przodu dodali to by trochę zmniejszyli to "zacne" grono...


  • Werem, S.N. i focus224 lubią to

#3296 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 17 grudzień 2019 - 19:37

Co tzn 400zł, gdy można ponad metrowego szczupaka ukatrupić tak jak dzisiaj? Aha, dwa sumy dzisiaj też wyjechały na trola z wody. :/

Ostatnio sporo wyjeżdża, a piszą że w zime słabo żeruje;)

#3297 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 17 grudzień 2019 - 19:48

Ja mu najadą na łeb przynętą, w miejscu jego zimowania, raz, drugi, trzeci to w końcu nerwy mu puszczą.

A za te 100 zł podwyżki to będzie podwyżka wyjazdu fileta z jeziora.

Użytkownik cinn edytował ten post 17 grudzień 2019 - 19:49


#3298 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 17 grudzień 2019 - 19:54

Ostatnio sporo wyjeżdża, a piszą że w zime słabo żeruje;)

Takie zimy to trole lubiom!

#3299 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 17 grudzień 2019 - 19:55

Nic to nie zmieni niestety pewnie.Moż jak by jedynkę z przodu dodali to by trochę zmniejszyli to "zacne" grono...

Zmieni dopiero zakaz zabierania ryby złowionej tą metodą. Wtedy dopiero ubędzie na zalewie uprawiających ten sport motorowy. ;)
  • szydłoś i Sandi lubią to

#3300 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 grudzień 2019 - 20:58

Ja pojadę w czwartek ostatni raz, zobaczymy czy coś się uda. A trol niestety jest skuteczny ciągle, a przy takim stanie wody jeszcze bardziej. Na siemianówce ryba powinna na zimę kierować się odwrotnie niż wszędzie bo na płycizny, gdzie pełno karczy i trol bardzo kosztowny.A co do zakazu zabierania ryb z trola to nie wiem co musiałoby się wydarzyć żeby to przeszło.Jeśli na zebranie odnośnie "ratowania zbiornika" przyjeżdżają sprzedający sandacze i dostający mandaty za limit czy tam wymiar.
  • szydłoś, Krystianin i compi lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych