Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Zalew Siemianówka


  • Please log in to reply
5076 replies to this topic

#3321 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 posts
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Posted 21 December 2019 - 22:00

To co? Rżnąć Puszczę Białowieską i Knyszyńską, a nie zarżnąć Siemianówki :)
Osobiście wolę większą populację myślącego i pilnowanego wędkarza na zalewie, niż rybackie czy kłusownicze siaty. Analogicznie wolę oglądać puszczańskie drzewo w lesie, niż jego mega transporty do Chin.

:) Ja wolę rybne wody i ZIELONE lasy/puszcze pełne zwierzyny i życia.Nie suchostoje , do których po pewnym czasie zakażą wchodzić nawet w obawie o ludzie zdrowie.Ale o gustach się nie dyskutuje.Jak chcesz zobaczyć jak wygląda taki las po kilkunastu i wiecej latach wpisz sobie w wyszukiwarkę "las Bawarski" 


Edited by szydłoś, 21 December 2019 - 22:01.

  • grey likes this

#3322 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 posts
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Posted 21 December 2019 - 23:25

Pierwszy wynik po wpisaniu "Las Bawarski fakty i mity" . Fragment:
Wtedy do Lasu Bawarskiego pojechała grupa z Polski. Adam Bohdan był jednym z nich. I otwarcie mówi, że część drzewostanu, owszem, była obumarła, ale w naturalnych warunkach pięknie się odradza, a Niemcy bardzo są z tego dumni. – Cieszą się, że mają las pierwotny. Fotografowali poszczególne powierzchnie w różnych odstępach czasu i porównywali. I bardzo ładnie na nich widać, że na początku las był martwy, a później stopniowo, pośród tych martwych drzew, wyłaniały się młode drzewka, które pięknie rosły – mówi naTemat. Przesyła zdjęcia. Zupełnie inne niż te, które krążą w sieci również w postaci memów.
Myślę że porównanie Puszczy Białowieskiej do lasu bawarskiego już jest nadużyciem, a ingerowanie w tak naturalny ekosystem świadczy tylko o przekonaniu, że "kiedyś panie to kornika tyle nie było".

#3323 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 posts
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Posted 21 December 2019 - 23:58

Panowie, temat PB już zdaje się był i został zamknięty, nie brnijcie w to bo tylko dym będzie.A tylko dodam że nie trzeba oglądać lasów bawarskich wystarczy pojechać do puszczy by zobaczyć na własne oczy jak to wygląda pod " rządami" redaktora gw itp.
  • szydłoś likes this

#3324 OFFLINE   Loudek

Loudek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 posts
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Posted 23 December 2019 - 14:40

Zróbmy  1000zł  .Ja się podpisuję obiema rękami.Szkoda że taki wniosek nie został poddany pod głosowanie,a za brak opłaty 2000 tys kary.Będzie i na strażników i na nagrody i na X6 dla prezesa zostanie :D

To nic nie da. Wyłącznie przestrzeganie limitu i kontrola. Za każdą rybę ponad limit 500 zł. Za rybę zabraną w okresie ochronnym zabranie karty wędkarskiej.



#3325 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 posts
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Posted 24 December 2019 - 09:22

To nic nie da. Wyłącznie przestrzeganie limitu i kontrola. Za każdą rybę ponad limit 500 zł. Za rybę zabraną w okresie ochronnym zabranie karty wędkarskiej.

Jasne że masz w 100% rację.Ale ludzie płaczą że podnieśli im opłatę za troling i zamiast zarobić 10 tyś zł  na mięsie to zarobi 9900 bo mu opłata podskoczyła o 100zł.A jężeli chodzi o zabieranie karty to nic nie da bo musiał by być centralny rejestr,a tak pojedzie do innego okręgu i opłaci bez problemu.



#3326 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 posts
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Posted 24 December 2019 - 09:55

K.... Znów mój dostawca cenę miesa podniesie 😀

#3327 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Posted 24 December 2019 - 09:55

Bez jakiejkolwiek kontroli wszystkie wasze pomysły (większość bardzo fajnych) będą pustymi zapisami w RAPRze... Podstawą do ustalania nowych kar i ich wymierzania musi być sprawny aparat do sprawdzania i egzekwowania tychże zapisów. Było kilka akcji kontrolnych i koniec. W niedzielę policja tylko przejechała się po plaży przy wieży widokowej. Żadnych pytań, nic...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • tomi101, czocho, Jopek1971 and 2 others like this

#3328 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 posts
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Posted 24 December 2019 - 11:16

Policja nie ma ważniejszych spraw od liczenia naszych ryb?, PSR niech się tym zajmie.

#3329 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 posts
  • LokalizacjaToruń

Posted 24 December 2019 - 12:07

Panowie, gwarantuje ze grube kary typu przepadek sprzetu (samochod + lodka) albo pieniezne po 10 tys lub wiecej i spadek miesiarstwa lamiacego przepisy o 90%. Oczywiscie nie od razu. Pierwszych kilku Januszy biznesu zlapanych i reszta wyciaga kalkulatory i by policzyla. A poki co smieszne kary po 500 max to oni odrabiaja w ciagu jednego dnia. Przynajmniej tak mozna wnioskowac po waszych wpisach bo ja tam nie lowie

#3330 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 posts

Posted 24 December 2019 - 12:52

Podniesienie cen według mnie z d*py pomysł. Więcej ryb wyjedzie, "no bo jak to płacę 600zl za rok i mam ryby wypuszczać?"
A druga sprawa, że kontroli nie ma. W tym roku sporo łapałem i tylko raz kontroli miałem

Edited by Bartek1989, 24 December 2019 - 12:54.


#3331 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Posted 24 December 2019 - 12:57

Policja nie ma ważniejszych spraw od liczenia naszych ryb?, PSR niech się tym zajmie.

Skoro już się wybrali na wycieczkę po plaży to można było chwilę przystanąć. W tych rejonach jakoś chyba nie ma wielkiej przestępczości to można i na ryby zwrócić uwagę.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • S.N. likes this

#3332 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 976 posts
  • LokalizacjaOstrołęka

Posted 24 December 2019 - 13:30

A druga sprawa, że kontroli nie ma. W tym roku sporo łapałem i tylko raz kontroli miałem

Łowiłem w różnych krajach. Nigdy nie miałem żadnej kontroli. Byłem jedynie kontrolowany w naszym kraju. Wniosek- kontrolują jedynie w Polsce.

 

A teraz o Siemianówce. Możecie panowie spodziewać się jeszcze większej frekwencji. Byłem na  spotkaniu wigilijnym w moim kole. Dużo osób kombinuje gdzie wykupić zezwolenia by mieć porozumienie z Białymstokiem. Czyli "gości" będziecie mieć znacznie więcej. 2-3 lata temu podstawowy kij na sandacza sprzedawany w Ostrołęce miał 2,70-3 m i c.w. do 30-40g. Teraz ma 1,9-2,30 i c.w. do 20/25g.  Siemionka rządzi.


  • pafek, miramar69, szydłoś and 1 other like this

#3333 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 posts
  • LokalizacjaSlaskie

Posted 24 December 2019 - 16:49

Tu nie potrzeba nadmiernej kontroli policji,psr czy ssr wystarczy samokontrola i poszanowanie przydody,siebie nawzajem,przecież to tylko nasze wspaniałe hobby.Wesolych Świat
  • S.N. and bho70 like this

#3334 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 posts
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Posted 24 December 2019 - 19:05

Podniesienie cen według mnie z d*py pomysł. Więcej ryb wyjedzie, "no bo jak to płacę 600zl za rok i mam ryby wypuszczać?"
A druga sprawa, że kontroli nie ma. W tym roku sporo łapałem i tylko raz kontroli miałem

Idąc tym tokiem myślenia  karta powinna  być za 0 zł.NIc nie płace to nie wymagam i nie zabieram.Fajnie.A tak poważnie zwracajmy sobie uwagę na wzajem.Ile gwiazd z super teamów nie wie że jest górny wymiar sandacza.


  • tomi101, jacekp29 and compi like this

#3335 OFFLINE   rodeo

rodeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 posts
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Grzesiek

Posted 24 December 2019 - 21:35

Tu nie potrzeba nadmiernej kontroli policji,psr czy ssr wystarczy samokontrola i poszanowanie przydody,siebie nawzajem,przecież to tylko nasze wspaniałe hobby.Wesolych Świat

Tu kolega ma rację, byłem w niedzielę i słyszałem śmiech oraz widziałem zadowolone twarze trzech etycznych wędkarzy łowiących z łodzi co nie jeden by pozazdrościł. Panowie przypadkowo namierzyli miejsce gdzie stały sumy, wszystko wydawało się naprawdę w porządku ryby były wypuszczane przynajmniej te co ja widziałem a postałem tam ze 20 min. 

 

Podpłynąłem bliżej i było jasne, wszystkie ryby wyjeżdżały za bok. W ciągu 30 min panowie mieli co najmniej 6 ryb (sumy) w tym jedną akcję że we trzech jednocześnie mieli ryby na kiju. Tu kieruję swoje pytanie do tych panów, czy naprawdę było warto kaleczyć tą rybę tylko po to aby poczuć chwilę adrenaliny/przyjemności czy to jest sport/hobby ??? Nie muszę mówić że po godzinie w tym miejscu stało około 30 łodzi...

 

Panowie żadne kontrole i kary nie pomogą, zacznijmy kontrolować samych siebie.


  • kmr1, tost, count_martin3z and 2 others like this

#3336 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Posted 24 December 2019 - 21:52

Tu kolega ma rację, byłem w niedzielę i słyszałem śmiech oraz widziałem zadowolone twarze trzech etycznych wędkarzy łowiących z łodzi co nie jeden by pozazdrościł. Panowie przypadkowo namierzyli miejsce gdzie stały sumy, wszystko wydawało się naprawdę w porządku ryby były wypuszczane przynajmniej te co ja widziałem a postałem tam ze 20 min.

Podpłynąłem bliżej i było jasne, wszystkie ryby wyjeżdżały za bok. W ciągu 30 min panowie mieli co najmniej 6 ryb (sumy) w tym jedną akcję że we trzech jednocześnie mieli ryby na kiju. Tu kieruję swoje pytanie do tych panów, czy naprawdę było warto kaleczyć tą rybę tylko po to aby poczuć chwilę adrenaliny/przyjemności czy to jest sport/hobby ??? Nie muszę mówić że po godzinie w tym miejscu stało około 30 łodzi...

Panowie żadne kontrole i kary nie pomogą, zacznijmy kontrolować samych siebie.

Chodzi Ci o "panów" z aluminiowej łodzi?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

#3337 OFFLINE   rodeo

rodeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 posts
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Grzesiek

Posted 24 December 2019 - 22:40

 Czy to ważne z jakiej ? Ci co byli w tym czasie na wodzie będą wiedzieli o kogo chodzi. 



#3338 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 posts
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Posted 25 December 2019 - 17:04

JA BYŁEM I WIDZIAŁEM.Kurła za dużo widziałem.Byłem pełen podziwu bo wyjeli 20 szt sumków nie sumów .SZACUN wszystko wypuszczone nawet nie podbierane tylko szczypce pod burtą ,,aluminiowej łodzi,, i woda lux . Tak myślałem byłem zły że pokazali  kilku łodzim gdzie stoi mięso.Ale jest ok wypuszczają i o to chodzi nawet te dwa karpie 10 -12 kg spoko w końcu wigiliia.I zaraz moderatorzy czytaj moderator zjedzie mnie że domysły nie widziałem nie słyszałem może fake news .Szacun Panowie z Aluminium bo kilka łódek krążyło w trolu i liczyli na męsko ale szkoda tych karpików bo w końcu podpięte.Myslę że  nie wstawicie filmiku .JEŻELI CHCEMY ŁOWIĆ FAJNE RYBKI  NA TEJ WODZIE TO NIE LANSUJMY SIĘ KURŁA MAĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆC ZE ZDJĘCIAMI I FILMAMI .Myślę że mogę się wypowiadać w temacie bo kilka .....fajnych rybek złowiłem .Pozdrawiam Śnięty Andrzej.


  • sk_wonsz likes this

#3339 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 posts
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Posted 25 December 2019 - 18:35

Też wtedy byłem ale stacjonowalem w innej części zalewu :P u nas było słabo, mimo to nie przeskoczylismy w troll i konsekwentnie próbowaliśmy wyjac coś na spinna

Edited by wisniowy21, 25 December 2019 - 18:36.


#3340 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 posts
  • LokalizacjaBHA

Posted 26 December 2019 - 14:45

Przy tej ilości sanadaca i wpływom z zezwoleń  troling ustanowią na kolejne 4lata.