Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5079 odpowiedzi w tym temacie

#3681 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 07 czerwiec 2020 - 22:35

Panowie , uwaga na Slipie na Rudni ! Ości więcej niż w rybnym na zapleczu , kolega przebił 3 opony. Dopiero mamy Czerwiec a żarty się skończyły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • tomi101 lubi to

#3682 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 czerwiec 2020 - 07:18

Najgorsze, że prawdopodobnie jest to problem na większą skalę i "spryciarze" z Siemianówki szybciej niż nam się wyadawało nauczyli się "pobudzać" niechętne ryby do brań. Faktem jest, że słyszało się o ogromnej ilości ryb najechanych w trolu. Teraz będzie się to składało w jedną całość...

Zamknąć w piz** ten zbiornik niech te piękne ryby żyją tam sobie w najlepsze - jedyne słuszne rozwiązanie, bo ludzie to bydło, któremu wszystkiego należy zabronić.

Poprostu jest za mało kontroli i za mało dotkliwe kary, ale odrazu zamknąć zbiornik, ile osób utrzymuje się z zalewu, jest turystyka wędkarska, są bazy, noclegi, jest wszystko co trzeba aby konkurować z łowiskami zagranicznymi, brakuje tylko zarybień sandaczem przez okręg, a żeby nie sandacz to wpływu do kasy związku by nie było. Wypierdzielają pieniądze na zarybienia trocią w jeziorze szelment wielki, a nikt tej troci tam nie może złowić, były odłowy kontrolne związku, zero nawet jednej sztuki nie złowili, bo troć wychodzi z jeziora szelmentką, ma poprostu inne plany. Pieniądze są wyrzucane w błoto, nasze pieniądze, bo za prywatną kasę nikt nie zarybia, a my nie mamy na to realnego wpływu, i dlatego jest gówno burza bo ryb jest coraz mniej a pieniądz źle gospodarowany.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • robert0304, Angelek88, Robert Crocker i 1 inna osoba lubią to

#3683 OFFLINE   Kreska

Kreska

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Ursynów
  • Imię:Tomek

Napisano 09 czerwiec 2020 - 17:08

Seba trochę poruszył temat

  • pawlo29 lubi to

#3684 OFFLINE   generał1

generał1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 13 czerwiec 2020 - 20:21

Witam kolegów czy Bedzie ktoś tak dobry i poda namiary na nocleg z dostępem do wody tak żeby kajaków nie wyciągać na noc. Z góry dziekuje

#3685 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 13 czerwiec 2020 - 22:04

Napisze tak, byłem zobaczyłem i wróciłem, nawet coś złowiłem. Woda piękna, duża, naprawdę o wielkim potencjale ale jak tak dalej pójdzie zostanie zniszczona i to w niedługim czasie. Nie tylko przez takich ludzi jak wyżej z tego cormorana ale głównie przez miejscowe kormorany,bo tych dziadków inaczej nie można nazwać. Pyrkoczą całe dnie na tych motorkach w trolingu bo rzucać to im się nie chce i tylko ładują ryby do reklamówek. Gdy z jednym się złapałem po tym jak zlowilismy dwie fajne ryby i zaczął nam krążyć w koło 20 m od łodzi to zacząłem zwracać na niego uwagę. Gość łowił ryby w trolu bo widziałem, ile ich łowił nie jestem w stanie powiedzieć. Ja byłem 2 dni i jego widziałem rano i wieczorem każdego dnia, kolega jeszcze został i dalej go widział, codziennie łowił ryby, rano i wieczorem i wszytko do wora. Panowie o co chodzi? A no prawdopodobnie odchodzi tu handel bo wątpię żeby na śniadanie obiad i kolację jadł sandacze, podejrzewam że nie jest to odosobniony przypadek. Zbiornik mi się podoba ale ta cała chmara wędkarzy i kłusoli przeraża. Łodzi cała masa, dużo jest wędkarzy dobrze przygotowanych i łowiących ryby ale też kupa tylko patrzy kto coś złowi żeby się przykleić blisko i podrzucać albo pływać w trolu w koło. Nie wiem czy Ci co byli widzieli masę ryb pływających zdechłych? Głównie leszcze i krąpie, prawdopodobnie to ofiary okaleczenia podczas trolingu...

#3686 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 14 czerwiec 2020 - 07:38

I to jest właśnie Polsza masakra

#3687 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 14 czerwiec 2020 - 08:30

Napisze tak, byłem zobaczyłem i wróciłem, nawet coś złowiłem. Woda piękna, duża, naprawdę o wielkim potencjale ale jak tak dalej pójdzie zostanie zniszczona i to w niedługim czasie. Nie tylko przez takich ludzi jak wyżej z tego cormorana ale głównie przez miejscowe kormorany,bo tych dziadków inaczej nie można nazwać. Pyrkoczą całe dnie na tych motorkach w trolingu bo rzucać to im się nie chce i tylko ładują ryby do reklamówek. Gdy z jednym się złapałem po tym jak zlowilismy dwie fajne ryby i zaczął nam krążyć w koło 20 m od łodzi to zacząłem zwracać na niego uwagę. Gość łowił ryby w trolu bo widziałem, ile ich łowił nie jestem w stanie powiedzieć. Ja byłem 2 dni i jego widziałem rano i wieczorem każdego dnia, kolega jeszcze został i dalej go widział, codziennie łowił ryby, rano i wieczorem i wszytko do wora. Panowie o co chodzi? A no prawdopodobnie odchodzi tu handel bo wątpię żeby na śniadanie obiad i kolację jadł sandacze, podejrzewam że nie jest to odosobniony przypadek. Zbiornik mi się podoba ale ta cała chmara wędkarzy i kłusoli przeraża. Łodzi cała masa, dużo jest wędkarzy dobrze przygotowanych i łowiących ryby ale też kupa tylko patrzy kto coś złowi żeby się przykleić blisko i podrzucać albo pływać w trolu w koło. Nie wiem czy Ci co byli widzieli masę ryb pływających zdechłych? Głównie leszcze i krąpie, prawdopodobnie to ofiary okaleczenia podczas trolingu...

Trzeba było zgłosić. Dlaczego nie zrobiłeś tego? To nie trolling tylko ludzie niszczą zbiornik. Nie wiem kiedy byłeś ale w tym tygodniu nie było tłoku. A już na pewno nie wczoraj i przed wczoraj( chyba że w bardzo wczesnych godzinach).

I z własnych obserwacji wnioskuję że coraz mniej jest trollingujących a więcej normalnie łowiących. Z moich znajomych dużo osób nie wniosło opłaty trollingowej, gdyż wyniki z ręki są o wiele lepsze.

Nie każdy trollingujacy to mięsiarz i nie każdy normalnie łowiący to "prawilniak".

Jak czegoś nie wiesz to nie pisz i to jest przytyk do martwych ryb. Równie dobrze martwe ryby to mogła być i choroba i mogły być i z szarpanej metody łowienia jak i wspomnianego trollingu( a być może i efekt opróżniania żaków, widziałem te martwe ryby i okres kiedy się pojawiły pasowałby do tego). W ciągu tych ostatnich lat nie udało mi się ani razu złapać w trollingu jakiejkolwiek białej ryby (choć pływając z kolegą, ten raz złapał leszcza).

Przeraża Ciebie masa wędkarzy a sam tu przyjeżdżasz. I takich jak Ty jest wielu. Ciekawe ile osób mieszkających w promieniu 50-60 km od Siemianówki odwiedza wody przy których Ty mieszkasz? A już bardzo mnie dziwi to że pojawiają się tutaj ludzie z okolic gdzie ryb powinien być dostatek (choćby Augustów).

Miejsca na Siemianówce wystarczy dla wszystkich tylko więcej rozsądku i życzliwości, a przede wszystkim przestrzegajmy regulaminów.


Użytkownik bho70 edytował ten post 14 czerwiec 2020 - 08:44


#3688 OFFLINE   Majki7878

Majki7878

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 08:55

Byłem nad wodą w Boże ciało , ludzi było bardzo mało może dlatego ,że woda zakwitła :D 



#3689 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 14 czerwiec 2020 - 09:04

Chłopie co się unosisz. Napisałem swoje spostrzeżenia i tyle, nie martw się co tydzień tam nie będę a właściwie nie wiem kiedy tam zajrzę. Naskoczyłeś jak te dziadki jak im się zwróci uwagę, że z kompletem chyba czas kończyć łowienie.
Ludzie się pomieszczą i tak jak mówisz, wystarczy że trochę zachowają kultury ale wielu jej jeszcze brakuje bo hamskie odzywki są na porządku dziennym. Byłem na wielu zbiornikach i takiego czegoś nie widziałem. Może warto się ruszyć i nie być bohaterem jednego łowiska, wtedy się zobaczy jak powinno to wyglądać.
  • martek lubi to

#3690 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 czerwiec 2020 - 09:09

Jakbym czytał o relację z wypadu nad zalew tylko 25 lat temu.

Śpieszcie się jeszcze 5 góra 10 lat takich owocnych połowów i wszystko wróci do normy ;) .


  • Byniek lubi to

#3691 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBHA

Napisano 14 czerwiec 2020 - 12:12

Nalot farmazoniarzy detektywów, i ichtiologów facebookowych nabiera coraz większą skalę. Co drugi to specjalista obrońca i zoolog bagienny :)  znający dokładnie po kliku wyjazdach stan ryb w zalewie i wpływ trollingu ,ilości wędkujących, tzw mięsiarzy, odłowów sieciowych na ilość i czas do końca sanadacza na Siemianówce. :).  Sebastian na tym filmie powtarza te wieści i dodaje od siebie, 20 aut na slipie z rana już mu nie pasuje :D , 400 łodzi to 800 sanadaczy co dzień w  łikiend wyjeżdża  :D, Żaden tylko pan zoolog nie podaje ilości odławianych ryb przez rybaków w tych i poprzednich latach czy szacowaną ilość zjadanych codziennie sanadaczy,szczupaków,linów przez suma a jest go więcej jak wędkarzy na zalewie przez miesiąc.


  • Sławek.Sobolewski, Byniek i bho70 lubią to

#3692 OFFLINE   pursuit

pursuit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 12:28

Proponuje zamknąć zalew na 20 lat i zrobić zakaz zbliżania się do lustra wody na odległość mniejszą niż 200m
Tego już się nie da czytać wędkarze źli rybacy źli teraz dochodzi sum szkodnik miejscowi też źli A przyjezdni to już w ogóle
Ciągły płacz i narzekanie a i tak łowicie na tym zalewie
Pzdr
  • beton007, martek i Byniek lubią to

#3693 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 14 czerwiec 2020 - 13:31

Tego już się nie da czytać wędkarze źli rybacy źli teraz dochodzi sum szkodnik miejscowi też źli A przyjezdni to już w ogóle
Ciągły płacz i narzekanie a i tak łowicie na tym zalewie
Pzdr

 

Kolego taka narodowa cecha...……..u na huj...a….u innych super...jak dobrze czasem spojrzeć na to wszystko z oddali...


Użytkownik martek edytował ten post 14 czerwiec 2020 - 13:40


#3694 OFFLINE   szwagier007

szwagier007

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 czerwiec 2020 - 13:50

Nalot farmazoniarzy detektywów, i ichtiologów facebookowych nabiera coraz większą skalę. Co drugi to specjalista obrońca i zoolog bagienny :)  znający dokładnie po kliku wyjazdach stan ryb w zalewie i wpływ trollingu ,ilości wędkujących, tzw mięsiarzy, odłowów sieciowych na ilość i czas do końca sanadacza na Siemianówce. :).  Sebastian na tym filmie powtarza te wieści i dodaje od siebie, 20 aut na slipie z rana już mu nie pasuje :D , 400 łodzi to 800 sanadaczy co dzień w  łikiend wyjeżdża  :D, Żaden tylko pan zoolog nie podaje ilości odławianych ryb przez rybaków w tych i poprzednich latach czy szacowaną ilość zjadanych codziennie sanadaczy,szczupaków,linów przez suma a jest go więcej jak wędkarzy na zalewie przez miesiąc.



Po wszelkich wypowiedziach całego grona YouTube'owych "obrońców" zbiorników sandaczowych przypuszczam, że chcieliby sobie zrobić pod nosem prywatne łowisko aby nie jeździć, jak to powiedział pan Sebastian, do Szwecji. Było by "cyk" 3h z Warszawki na weekend z przedstawicielami handlowymi sprzętu można wyskoczyć, nagrać kilka reklam, połowić i pośmiać się, że ten zwykły "Kowalski" nie może łowić bo go poprostu nie będzie stać. Człowiek był chyba pierwszy raz a opowiadał jakby 5 ostatnich sezonów tu spędził, jak tu źle i niedoborze bo ludzie ryby łowią, porażka.

Sam nie łowię długo ale od takich tekstów jestem daleki. Powtarzać coś czego się nie doświadczyło i zna się tylko z opowieści pleciono podobnych ekip to lekka żenada.
Podobnie było z panem Kolendowiczem, pierwszy raz na wodzie, zawieziony na miejscówkę, echem najechany na rybę i jazda.Reklama poszła w świat, że bez przenośnego ciśnieniomierza pewnej firmy nie złowić się dużej ryby...
  • mafijas, Pevtro i De'Ptak lubią to

#3695 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 czerwiec 2020 - 14:14

Myślę że już wystarczy tej wymiany poglądów, wróćmy do tematu wątku.
Chętnie pooglądamy zdjęcia fajnych ryb, poczytamy opisy przygód z ich połowu. Miło będzie też poczytać o sprzęcie i przynętach jakie używacie na Siemianówce.

#3696 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 14 czerwiec 2020 - 14:51

A ja tylko dodam że rozmawiałem z policjantem po tamtym weekendzie na wodzie, i mandaty za limity i wielkości ryb dostali jedynie "miejscowi". Tzw przyjezdni też dostawali, ale za brak czegoś na łodzi itp.Pewnie,że nie skontrolowano wszystkich bo sie nie da, ale obraz to pokazuje, i nastawienie ludzi.A i dodam, że nie chce nikogo oczerniać ani wybielać, sam jestem miejscowym.

#3697 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 czerwiec 2020 - 15:30

Nie ma co się aż tak spinać;p trzeba łowić i zwracać uwagę na łamanie regulaminu, ktoś przestawił Bojki wyznaczające teren trollingowy po telefonie, zostały ustawione na poprawne miejsca

Załączone pliki


  • Piotrek Milupa, jacekp29, malinabar i 1 inna osoba lubią to

#3698 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 493 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 17:00

Te bojki to juz ze 3 raz poprawiane xD

#3699 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 14 czerwiec 2020 - 17:06

Te bojki to juz ze 3 raz poprawiane xD

Pora przestawić w drugą stronę
  • wisniowy21 lubi to

#3700 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 czerwiec 2020 - 20:45

Nie tylko sandacz jest w wodzie. Atomowe branie w największy upał. e8cc5fba51bf995d6200ac195fec9043.jpg

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
  • jacekp29 i Majki7878 lubią to